Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148986 alkalommal)
slinyo68
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #975 Dátum: 2009. Március 04. - 12:20:25 »

Én sem azt irtam hogy lepattant, csak hogy elment, a terület sik volt. Ezek a lövések nekem is megmagyarázhatalanok. : Nem szól szám ??? ??? ??? ???
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #976 Dátum: 2009. Március 04. - 12:32:48 »

Hát meglehet. Én meg olyan felvételt láttam ahol acéllemezt löttek át 30-06-al. És az a kb 3000J energia, amivel becsapódott, azzal mi lett, eloszlott a sáron?
Olyat már láttam hogy a túloldalon megállt a páncélban a lövedék, de olyat hogy bele sem ment, még sosem hallottam. Ettől persze lehet, csak elképzelni se tudom, mi lehet a magyarázata? Mert ha előtte valamin szétfröccsen, akkor rendben van hogy deformálódva, és sokkal kisebb sebességgel ér oda, nem olyan az átütőereje. De ha semmi sem éri, akkor hogy lehet hogy nem megy át pár centi kemény sáron?
Olyat már láttam, hogy a 7x64-es cseh patron szétrobbant egy sáros-gyantás páncélon és hatalmas sebet csinált, bordáig leszabta a húst. Disznó meglett a következő lövéssel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #977 Dátum: 2009. Március 04. - 13:19:25 »

Olyat már láttam, hogy a 7x64-es cseh patron szétrobbant egy sáros-gyantás páncélon és hatalmas sebet csinált, bordáig leszabta a húst. Disznó meglett a következő lövéssel.

Én is láttam érdekes dolgokat, pl olyat, hogy szemből meglőtték a bikát, és lapocka mögött távozott a lövedék úgy, hogy a kamrába nem ment be. Meg láttam olyat is hogy disznóból elég érdekes helyekről kerültek elő maradványtestek. Az ágakon vagy gabonában szétfröccsent lövedékekkel is volt pár élményem. Meg hogy a vendégem az én 308-as puskámmal homlokon lőtte a süldőt, és a szegycsont mögött volt a kimenet (fentről lefelé lőtt közelre). stb stb...  De úgy gondolom, hogy ha egy ilyesmi energiájú lövedék épségben eljut a vadig, akkor bármilyen szögből is ér oda, valamilyen sebet kell hogy okozzon.
Naplózva
Rulex76
settenkedő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #978 Dátum: 2009. Március 04. - 13:35:43 »

Bocs nemolvastam el rendessen az üziket.
Naplózva
Rulex76
settenkedő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #979 Dátum: 2009. Március 04. - 13:37:26 »

Holnap megyek 2 doboz silvertip ért, remélem a hétvégén sikerül kiprobálnom.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #980 Dátum: 2009. Március 04. - 14:31:29 »

Egy tortenet OFF TOPIK!!!! csak erdekeseeg kedveert:

Kisobuvel mar lottem a masobik szintet amikor az oreg Farago hivott: fiam a hetvegen mesz "igazi" puskaval versenyezni... ideje belekostolni.
Reggel adtak egy puskat es egy "cink" loszert..fel az autora irany Szentendre.
Lattam ahogy a menok csinaljak eloszor csak csovon keresztulnezve beallitjak az iranyzekot. Na en is beallitottam arra nem kalkulalva, hogy 300 m-en nem megy a lovedek olyan egyenesen mint a .22-es 50 m-re.
Jott a birok utasitasa: zsirtalanito lovest meg lehet kezdeni. Lottem en is nehanyat mint a tobbiek. Aztan tuzet szuntess, majd kis ido mulva fekvo testhelyzet, probaloveseket meg lehet kezdeni.
300 m-en a talalatok jelzese ugy tortent, hogy loves utan a tablat leengedtek es a jelzoarokban levo szemely a lovest egy ellenkezo szinu koronggal leragasztotta, majd feltolta a tablat a helyere.  Mennek a lovesek....en is lottem, csak a tablamat nem huztak le....sot kesobb senkiet sem. A versenyzok reklamaltak, hogy a jelzok miert nem jeleznek.
Ez ment egy darabig... ekkor lihegvve berobogott a vezeto biro Rudas Feri bacsi "MR Kaliber" es eluvoltotte magat: KI LO AZ OTOS LOALLASON!? ... mondon neki: en ..HOGY HIVNAK!!! mondom, hogy Rudas Alfred  GYEREK!!! AZ ANYAD SZENTSEGIT!!!! VAGY ATKERESZTELKEDSZ VAGY MEGTANULSZ LONI!!!!
Kiderult az tortent, hogy a loveseim a jelzoarok elott mentek a foldbe, beteritve homokkal a jelzoket. A baj nem csak a homok volt hanem nem mertek visszamenni az arokba.


Bakker Fredi!

Majdnem leestem a székről olan jót röhögtem....
 Bion Bion Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #981 Dátum: 2009. Március 04. - 14:32:23 »

"Wetzlar. Miért voltál kiváncsi a képre?"
Gondolom azért mert eddig csak 9,7-esben gyártott SPCE-t. De már van 11,7-ben is,megnéztem a honlapjukon.

Jó sok idő kelett a Tótóknak, hogy rájöjenek erre... OOO
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #982 Dátum: 2009. Március 04. - 14:35:32 »

Holnap megyek 2 doboz silvertip ért, remélem a hétvégén sikerül kiprobálnom.

30-06-ban Mo-n, három "középkategóriás" töltény érdemes kipróbálni 11,7-ben
Sako, W.silver, Cody
Amelyiket legjobban viszi a puska, és lekönyebben beszerezhető a közekli vadászbóltban...
Mondom úgy, hogy elég sok lövést lőtem el én is meg láttam is ezektől a töltényektől, és igen jól és kiegyensúlyozottan teljesítenek...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #983 Dátum: 2009. Március 04. - 15:00:09 »

Bakker Fredi!

Majdnem leestem a székről olan jót röhögtem....
 Bion Bion Emelem

Nekem nem volt kedvem nevetni...sot... roppantul szegyelltem magam...
41 ev tavlatabol mar en is moslygok rajta. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #984 Dátum: 2009. Március 04. - 16:36:03 »

Nekem nem volt kedvem nevetni...sot... roppantul szegyelltem magam...
41 ev tavlatabol mar en is moslygok rajta. Wave

 OffTopic
Nekem is van hasonló!
Talán 7-8 éves lehettem.
Éppen nagyanpám udvarán gyakoroltam az aktuális új fejlesztésű, két pengés, mogyóróvesszőből készült nyilveszőmmel, mikor is bejött egy szikár ismeretlen ember és megkérdezte, miért csak ekkora célt próbálok eltalálni, (egy 3 cm átmérőjű kupak volt)
Gyors válasz: mert a fácánt is fején kell eltalálni mert messzire elmegy... OOO, de csak azt is a szomszédban... Nyihi
Ekkor ért oda nagyapám és közölte, hogy Ő az a vadászbácsi aki jött elenőrizni a mavadtól.... Nem szól szám
Egész du. kint a kertben bújkáltam... Bion Bion Bion, Persze Ő csak mosolygott pedig ha tudta volna, hogy néha el is találtam... persze csak a szomszédban... Nyihi Bion
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #985 Dátum: 2009. Március 04. - 20:38:13 »

"Wetzlar. Miért voltál kiváncsi a képre?"
Gondolom azért mert eddig csak 9,7-esben gyártott SPCE-t. De már van 11,7-ben is,megnéztem a honlapjukon.

 Igen Kacsint

Nem néztem utána, ezért érdeklődtem...attól függően milyen a Vo, nem lesz ez olyan rossz töltény.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #986 Dátum: 2009. Március 04. - 20:41:34 »

Egy nagyon jó barátom is talált már kan páncéljában 30-06-os lőszert, ami nem ment a bőr alá sem. Meglepődött

Hála a jó égnek, meg annak is aki EVO-t használ, ennek köszönhetem életem kanját...(mármint az EVO-val törént lövést követő 3 hét múlva  Nyihi)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #987 Dátum: 2009. Március 04. - 20:45:45 »

Szasz!
Nem érdemes belekeveredni ebbe a lőszerkérdésbe, két javaslatom van:
1. Ha olcsó lőszert akarsz akkor a sima SoftPointokat vedd
2. Ha nagyobb hatásfokút akarsz, -ami drágább-, akkor vegyél duplakamrás lövedéket(kémiai kötéssel) Igen, sokkal jobb hatásfokú mint az SP-k.
Mindegy mit választasz, olyant vegyél amit egy közeli vadászboltban folyamatosan be tudsz szerezni.
A 30-06-oshoz 11,7 gramm az ideális magsúly, ezt dobálja a legkevésbé. Igen Wave
És bármilyen lövedéket is használsz, a jó-pontos lövést nem helyettesíti semmilyen szuper töltény.Tehát gyakorolj a lőtéren olcsó lőszerrel amennyit tudsz. Emelem

Felesleges a szuperdrága 2 kamrás töltényeket használni, a jól bevált és jól megkonstruált SP töltények, MEGFELELŐ kezdősebességgel elindítva, idehaza minden vadra tökéletesen megfelelnek.
A speer Hot cor is ilyen. Kacsint
Ezeknél nem a sebesség öl... Ördög
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #988 Dátum: 2009. Március 06. - 20:41:10 »

Felesleges a szuperdrága 2 kamrás töltényeket használni, a jól bevált és jól megkonstruált SP töltények, MEGFELELŐ kezdősebességgel elindítva, idehaza minden vadra tökéletesen megfelelnek.
A speer Hot cor is ilyen. Kacsint
Ezeknél nem a sebesség öl... Ördög
Szasz!
Én két lehetőséget javasoltam Mosolyog
És egy kis utóirat is volt ott:
És bármilyen lövedéket is használsz, a jó-pontos lövést nem helyettesíti semmilyen szuper töltény. Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #989 Dátum: 2009. Március 11. - 17:08:42 »

Sziasztok.

Segítséget szeretnék lérni megjött az új puskám (8x68S), és nem tudom milye töltényt használjak hozzá. Várom a tapasztalatokat, negatívumokat.

Üdv.:Dobba
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: