Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148921 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #885 Dátum: 2009. Február 19. - 12:47:20 »

Hogy a fenébe lehet úgy kimenni vadászni, hogy azt sem tudom hova lő a fegyverem? Fejvakarás
Borzasztó!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #886 Dátum: 2009. Február 19. - 13:00:28 »

Így!!!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #887 Dátum: 2009. Február 19. - 13:34:01 »

Szia Mikibácsi!
Én meg azt kérdezem tőled, hogy mennyivel viszi fölé a puskád az impalát a sako-hoz képest? Gondolom belövéskor lemérted a különbséget.

Sanyoo!
Sajnos nem volt lehetőségem lőtéren kipróbálni, így az őz volt az első lövés.
Tudom hogy ez nem szerencsés de ez van. Vállat von
Egyébként beszélve az eladóval, ahol vettem, arról tájékoztatott, hogy ez nagyon változó.
Van akinek fölé hordja, van akinek alá, és van akinek még oldalra is...
De jellemzően fölé szokta vinni. Hamarosan kipróbálom lőtéren is, akkor majd beszámolok róla.
Üdv. Mikibácsi  Emelem

Mikibácsi!

Szerintem azt az őzet a Sako is tökéletesen jól leterítette volna, ehelyett illett volna lőtérre menni az Impalával.  Vadász
...mert mi van ha a te puskád oldalra és fel és ki tudja hová (is) viszi...és kettélövöd a gerince mentén, vagy ami rosszabb vékonyon, lábon lövöd és nyomorultul pusztul el.

Egyébként itt szerintem sok infót nem fogsz kapni az impaláról, mert én nem is tudok olyanról aki ezt rendszerességgel használja és reprezentatív "kimutatása" lenne róla.
Én magam csak a KJG-vel való összevetését ismerem, de ezzel te nem vagy előrébb.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #888 Dátum: 2009. Február 21. - 22:25:49 »

Sziasztok!
Én 93 óta vadászom, egy ZKK-600-as volt az első golyósom, szolgálatiként, 7X64-es kaliberben. Ahhoz akkor S&B-t használtam, persze SP-t, a 11,2 g-ost. Mindent vitt. Aztán vettem MFS-t, 20-ból 6-nak kijött a magja kézzel a hüvelyből. Na azt azóta sem veszek.
Aztán egyszer úgy jártam, hogy nem volt a boltban S&B (Ó, régi szép idők! 60 (!) ft/db), ajánlotta a boltos a PRIVI PARTIZAN lőszert (58 ft/db). Vettem, de csak egy dobozzal. Hátha máshogy viszi, gondolván. 3 cm-rel vitte alá 120 m-en a S&B-hoz viszonyítva. Aztán használtam, és ugye, mint hivatásos vadász főként dúvadra. Elneveztem "belezős"-nek, mert ami rókát, kutyát (és abból rengeteg volt) meglőttem azt mind kibelezte. Vettem még 3 dobozzal, de aztán a jugó-horvát háború miatt nem volt már. Azóta hallottam, hogy van már újra, de Veszprémben nem kapni. A keleti, déli határszélen levő boltok kínálatában látom. Valaki vadászik ilyennel? Van tapasztalata? Várnám!

A SP-ről aztán áttértem a "Torpedo"-ra, (ez az SPCE?), szóval a hegyes, zárókupakos, 10,2 g-osra. Na, én azzal lövök mindent. Nem is szívesen váltanék. Ár-érték aránya jó. A S&B csinált már Sierrát is, ha jól tudom. Tapasztalat van róla?
Legkiválóbb tisztelettel maradtam: Csaba /akivisszasírjaa60ftoslőszert/
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #889 Dátum: 2009. Február 22. - 10:36:02 »

Sziasztok!
Én 93 óta vadászom, egy ZKK-600-as volt az első golyósom, szolgálatiként, 7X64-es kaliberben. Ahhoz akkor S&B-t használtam, persze SP-t, a 11,2 g-ost. Mindent vitt. Aztán vettem MFS-t, 20-ból 6-nak kijött a magja kézzel a hüvelyből. Na azt azóta sem veszek.
Aztán egyszer úgy jártam, hogy nem volt a boltban S&B (Ó, régi szép idők! 60 (!) ft/db), ajánlotta a boltos a PRIVI PARTIZAN lőszert (58 ft/db). Vettem, de csak egy dobozzal. Hátha máshogy viszi, gondolván. 3 cm-rel vitte alá 120 m-en a S&B-hoz viszonyítva. Aztán használtam, és ugye, mint hivatásos vadász főként dúvadra. Elneveztem "belezős"-nek, mert ami rókát, kutyát (és abból rengeteg volt) meglőttem azt mind kibelezte. Vettem még 3 dobozzal, de aztán a jugó-horvát háború miatt nem volt már. Azóta hallottam, hogy van már újra, de Veszprémben nem kapni. A keleti, déli határszélen levő boltok kínálatában látom. Valaki vadászik ilyennel? Van tapasztalata? Várnám!

A SP-ről aztán áttértem a "Torpedo"-ra, (ez az SPCE?), szóval a hegyes, zárókupakos, 10,2 g-osra. Na, én azzal lövök mindent. Nem is szívesen váltanék. Ár-érték aránya jó. A S&B csinált már Sierrát is, ha jól tudom. Tapasztalat van róla?
Legkiválóbb tisztelettel maradtam: Csaba /akivisszasírjaa60ftoslőszert/

Szevasz!

A cseh "torpedo" jelzése HPC.
Néhány ismerősöm lőtte 30-06-os és 7x64-es kaliberben, akik elég sok nagyvadat lőnek.
Mindketten azt mondták, hogy gyakran nincs kimenet ellenben bent azért rendet csinál.
Kisebb vaddal nincs is gond, mert nem megy sokat, de nagyobb disznónál tehénnél, bikánál volt pár fejfájós estéjük.

Ennek ellenére megmondom őszintén nekem szimpatikus muníció, persze mondom úgy, hogy sosem vadásztam vele...
Pontosabban életem első disznóját egy kölcsön Schönauerrel - 8x57IS - ilyen tölténnyel lőttem.
Kb. 70-80 m-ről lőttem magasblatton egy zsigerelve 85 kilós kant, a lövedék bent rekedt - fullra szétszakadt - de mivel csípte a gerincet így tűzbe rogyott.

A sierra viszont nem rossz állítólag, de legutóbbi infóm szerint annyira nem is olcsó.

üdv.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #890 Dátum: 2009. Február 22. - 11:33:27 »

Tapasztalat az van, és nem jó!
Főként a szórásképével vannak problemák, a 90-es években használtam, használtuk többen haveri körben, és szinte kivétel nélkül negatív tapasztalat van utánna! Még egyszer hangsúlyozom nem az őlőhatásával volt a probléma, hanem 100m környékén már össze-vissza rakta, zaszti, ZKK, sako, M98 yugo fegyverekből! Egy barátom vadászik még vele 8x57-ben, 50-ig jó vele, attól messzebb pedig néha csak néz ki a fejéből hogy most mi volt, a lövés után!És még egy dolog, hogy acél köpenye van!
Én a helyedben újból ránéznék az MFS-re egy doboz erejéig, azután lehetne tovább gondolkodni! Wave
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #891 Dátum: 2009. Február 22. - 12:56:19 »

Tapasztalat az van, és nem jó!
Főként a szórásképével vannak problemák, a 90-es években használtam, használtuk többen haveri körben, és szinte kivétel nélkül negatív tapasztalat van utánna! Még egyszer hangsúlyozom nem az őlőhatásával volt a probléma, hanem 100m környékén már össze-vissza rakta, zaszti, ZKK, sako, M98 yugo fegyverekből! Egy barátom vadászik még vele 8x57-ben, 50-ig jó vele, attól messzebb pedig néha csak néz ki a fejéből hogy most mi volt, a lövés után!És még egy dolog, hogy acél köpenye van!
Én a helyedben újból ránéznék az MFS-re egy doboz erejéig, azután lehetne tovább gondolkodni! Wave

Az előbbi hozzászólás Táncol a torpedóra vonatkozik!
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #892 Dátum: 2009. Február 22. - 18:31:04 »

Az előbbi hozzászólás Táncol a torpedóra vonatkozik!


És azóta mit használsz? MFS-t?
A vasmagos dolgokról mindössze egy megjegyzésem van.
Hány lövést bír ki különösebb károsodás nélkül egy cseh CZ?
Legroszabb esetben is 1500-at biztos. Eddig ellőttem a golyósommal kb. 200 db-ot. Maradt még 1300 lövés. Átladosan egy évben 20 azaz húsz lövést adok le. 1300 : 20 = 65. De tegyük fel, hogy évente eztán 40 lövést fogok leadni, az azt jelenti, hogy nagyvadas területen vadászom, és nem használom a .223-ast sem, akkor is 32,5 év, azaz 32 év. 37 éves vagyok. 37 + 32 = 69. Akkor meg inkább már lemondok róla.
Nekem ezért nem mérvadó a vasmagos - nem vasmagos dolog- Med gondolom a csehek a sajátjukhoz mérik a lőszert, csövet egyaránt.
De lehet, hogy tévedek?
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #893 Dátum: 2009. Február 22. - 18:54:40 »


És azóta mit használsz? MFS-t?
A vasmagos dolgokról mindössze egy megjegyzésem van.
Hány lövést bír ki különösebb károsodás nélkül egy cseh CZ?
Legroszabb esetben is 1500-at biztos. Eddig ellőttem a golyósommal kb. 200 db-ot. Maradt még 1300 lövés. Átladosan egy évben 20 azaz húsz lövést adok le. 1300 : 20 = 65. De tegyük fel, hogy évente eztán 40 lövést fogok leadni, az azt jelenti, hogy nagyvadas területen vadászom, és nem használom a .223-ast sem, akkor is 32,5 év, azaz 32 év. 37 éves vagyok. 37 + 32 = 69. Akkor meg inkább már lemondok róla.
Nekem ezért nem mérvadó a vasmagos - nem vasmagos dolog- Med gondolom a csehek a sajátjukhoz mérik a lőszert, csövet egyaránt.
De lehet, hogy tévedek?

Nem vasmagos, hanem acélköpenyes!
A cseh puskáknak tudomásom szerint nem namgyon bírja a csöve az acélt nagyon sok kilőtt csövű van a szakemberek szerint!
Egyébként az MFS már NEM acél, hanem tombakköpenyes, 2001-ig használtam azt azóta silvertip-et lövök /30-06/Rendkívül bevált nekem, de ha váltanom kellene valani ok folytán, akkor cody-t lőnék,célba lőttem már vele nagyon jónak érzem!
De az MFS-t is jónak tartom nyugodtan próbáld ki!
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #894 Dátum: 2009. Február 22. - 19:01:50 »

Azt hiszem meggyőztél, megpróbálom, mert mit veszíthetek?  Bion
A HPC (köszönöm a segítséget) azért marad egyenlőre, de az MFS-t is megnézem.
Árakról valami info?
Esetleg .223-asba?
Mert azt azért sajnálatosnak veszem, hogy egy .223-as S@B (és magválaszték sincs) annyiba kerül, mint egy 7X64-es.
Habár manapság minden lehet . . . Bion
Vadász = vastag pénztárca?

A Privi Partizanról senki nem tud infót?
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
sab
Vendég
« Új üzenet #895 Dátum: 2009. Február 22. - 19:10:16 »

Nekem ezért nem mérvadó a vasmagos - nem vasmagos dolog- Med gondolom a csehek a sajátjukhoz mérik a lőszert, csövet egyaránt.
De lehet, hogy tévedek?


Normához, megkérdeztem. Mosolyog
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #896 Dátum: 2009. Február 22. - 19:45:47 »

Azt hiszem meggyőztél, megpróbálom, mert mit veszíthetek?  Bion
A HPC (köszönöm a segítséget) azért marad egyenlőre, de az MFS-t is megnézem.
Árakról valami info?
Esetleg .223-asba?
Mert azt azért sajnálatosnak veszem, hogy egy .223-as S@B (és magválaszték sincs) annyiba kerül, mint egy 7X64-es.
Habár manapság minden lehet . . . Bion
Vadász = vastag pénztárca?

A Privi Partizanról senki nem tud infót?

223-hoz silvertip 250 körül, cody szintúgy, a partizán olyan 160 körül lehet!
Érdekes, hogy én 7.62-ben SJ néven használtam a yugó lőszert, és nagyon jó volt pont az ellenkezője annak amit te mondtál, max 30mm-es kimenet jó vérzés gereznakímélő, demér nem lehet kapni! Amit hallomásból tudok, hogy több esetben beragad a hüvely lövés után.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #897 Dátum: 2009. Február 22. - 20:03:05 »

Nem vasmagos, hanem acélköpenyes!
A cseh puskáknak tudomásom szerint nem namgyon bírja a csöve az acélt nagyon sok kilőtt csövű van a szakemberek szerint!
Egyébként az MFS már NEM acél, hanem tombakköpenyes, 2001-ig használtam azt azóta silvertip-et lövök /30-06/Rendkívül bevált nekem, de ha váltanom kellene valani ok folytán, akkor cody-t lőnék,célba lőttem már vele nagyon jónak érzem!
De az MFS-t is jónak tartom nyugodtan próbáld ki!

Egy kis pontosítást ha megengedsz.  Kacsint
Nem acélköpenyes, hanem tombakkal platírozott lágyacél köpeny, ami azért különbség.
A csehek közül 7x64-esben csak a 11,2-es SPCE ilyen az összes többi tiszta tombak, legalábbis anno amikor próbáltam azok voltak, tehát a 9 gr-os SP-t és a HPC-t is.
A sierra - függetlenül attól, hogy nem a csehek gyártják - szintén tombak.

Az SJ-t én is lőttem első golyósomból egy öreg 7,62-es Fég GV-ből, kiválóan vitte, semmi gond nem volt vele, de aztán a Kettner leállt a behozatallal, így beszerezhetetlen volt. (szép sárga-zöld doboza volt)
Ezért egy ideig maradt a MFS - szürke, sárga és takonyzöld színű acélhüvelyekben - de ezek gyakran beragadtak a puskába, míg aztán végre jött a partizán, ami nekem a legjobban bevált ebben a kaliberben.
Kiválóan vitte a puskám, jól bevált szarvasra-disznóra és az őzzel sem volt goromba.  Kacsint
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #898 Dátum: 2009. Február 22. - 20:12:37 »

 Igen
30-06-ban úgy ragad a mágneshez a HPC, hogy alig lehet levenni róla! A többivel egyetértek és kösz a kiigazítást! Wave
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #899 Dátum: 2009. Február 22. - 20:42:15 »

Elnezest, hogy ilyen messzirol veszem a batorsagot beleugatni a temaba.
Sokszor olvasok olyat, hogy a multkor balra fel hibaztam, most egy kicsit jobb ala kell celoznom. Az ehhez hasonlo hozzaszolasok kovetkezmenyekent ugy fel megy a vernyomasom, hogy napokig a forum kornyekere sem nezek.
Gondolkodott mar valaki, hogy mi az oka a sok elvesztett vadnak?.....(nem is beszelve a vadaszbaleasetekrol!!!) A felelotlen, elkapkodott  loves, a "vadasz lokeszsegenek" hianya, a mggondolatlan kapzsisag?, "ha nem lossz ketszer hibazhatsz!?", olyan loszer hasznalata amirol a felhasznalonak "fogalma sincs hova megy?" a "valami sotet folt" ami megjelent!!! A VADASZNAK KELL BELONIE SAJAT PUSKAJAT AZZAL A LOSZERREL AMIVEL VADASZNI KIVAN!!! Es nem a fegyvermesternek, vagy "valaki, sajat magat hozzaertonek" titulalt szemelynek!!!! A lovedeket visszahivni NEM LEHET! igy az utjara kuldojenek 100%-osan TUDNIA KELL: MIRE, HOVA, HOGYAN kuldte azt utjara! A felelosseg ( ha ez a sz egyaltalan jelent meg valamit) a lovot terheli!!!!
Jomagam is hasznaltam "kolcson" puskat...de egy lovessel is lehet ellenorizni azt, hogy az "valoban" oda lo, ahova mondtak!

NE az AR kegyen a meghatarozoja, hogy mire mit hasznalok! Loteren gyakorolni OK az olcsobb loszer!!! DE, az utolso lovesek ellenorzes keppen,  a VADASZATRA SZANT loszerrel legyenek leadva!!!
Az aki jajgat a loszerek ara miatt, az meg lovoldozzon csak a loteren (a leheto legolcsobb loszerrel), vagy maradjon otthon!!! NE A LOSZER ARA LEGYEN A MEGHATAROZO, HOGY MIT HASZNALOK VADASZATRA!!!
Egyebkent is egy ismerosom szerint a vadaszatot  "az uraknak" talaltak ki!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: