Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148944 alkalommal)
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #780 Dátum: 2009. Január 23. - 10:00:42 »

Állati nagy jószág lehetett, vagy igen szerencsétlen eset.
Azért a 7x64-ben van energia, nem hiszem hogy az lett volna kevés.
Valoszinü hogy ugyanez a lövés 30-06 al is igy végződött volna.
Nem akarom védeni a 7v64-et, nekem nem kedvencem de szerintem nem tehet teljes mértékben a dologról.
Valoszinü az EVO túl lágy anyagu a kemény nagy csonthoz, vagy rossz volt a becsapodási szüg....... igy nehéz megállapítani.
Van aki dícséri ezt a tipust.

Hali

Üdv!

Én azt gondolom, hogy egy esetből még nem lehet általánosságot csinálni!
Mondom ezt annak ellenére, hogy igazából ezeket az új fejlesztéseket nem igen tartom jobbnak mint a régi hagyományos magokat! Mosolyog
Szerintem pénz lehúzás az egész!
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #781 Dátum: 2009. Január 23. - 10:05:23 »

Sziasztok!

30-06 kaliberben Norma Oryx-al kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata? Tényleg igaz, hogy nagyon kemény, ezért sokszor nincs megfelelő sokkhatása?

 Emelem Wave
Én a Norma kupán lőttem vele célba nekem még a szóráskép sem volt tökéletes vele!
Baráti körben megoszlóak a vélemények, van aki évek óta ezt használja probléma nélkül, van aki csendesen leszokot róla és silverre cserélte! Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #782 Dátum: 2009. Január 23. - 11:05:58 »

Sziasztok!

30-06 kaliberben Norma Oryx-al kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata? Tényleg igaz, hogy nagyon kemény, ezért sokszor nincs megfelelő sokkhatása?

 Emelem Wave

Én személyesen csak 6 db-ot lőttem el belőle (a tompa orra miatt elakadt ismétlésnél, ezért elcseréltem hegyesebb lövedékű lőszerre), abból egy borz helyben maradt, pedig nem ért gerincet, egy 60 kilós kani kamralövéssel 10 métert ment el, azt átütötte, egy másik 60 kilós disznó nyaklövéssel helyben maradt, átütötte, a maradék hárommal egy bőgő bikával vívtam harcot, amiben végülis csak egy találatot leltem zsigereléskor... Fejvakarás
Szóval rosszat azért nem nagyon tudok rá mondani, én a 11,7-est használtam.

Hogy a szórása milyen, azt szerintem a Norma kupán nehéz megbecsülni, mert mindig akkora szél van, az őzalakból nekem ki-ki szokott menni a szálkereszt (álló testhelyzet, egylábú célzóbot) de még az ülve leadott lövéseknél is bezavar a szél.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #783 Dátum: 2009. Január 23. - 11:39:34 »

A Norma kupán 100m-re ülve padról kell lőni legalább is kétszer amikor volta akkor biztos!
Szél nem volt! De ez lényegtelen mert a fegyverek nagy többsége jól viszi az oryx-ot!
Vadra egyszer adtam le lövést normával,  Alaszkával, az is fültövön lőttem, így különösebben nem tudok saját tapasztalatot!
de az oryx nem rossz lőszer csak ott is gondolom az van mint a magnumoknál, hogy száz méter alatti lövésekkor lehet a vad után menni!
Gondolom én. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #784 Dátum: 2009. Január 23. - 12:32:26 »

Sziasztok!

30-06 kaliberben Norma Oryx-al kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata? Tényleg igaz, hogy nagyon kemény, ezért sokszor nincs megfelelő sokkhatása?

 Emelem Wave

Nekem van saját (11,7g)
Szerintem a 06-hoz kemény, három őzet, kettő disznót, meg egy dám tarvadat lőtem vel.
Keresni azt kelett mindegyiket, mindegyiknek kamra lövése volt, vér nekem csak kevéske volt, igaz az is 20-80 méteren belül minden feküdt.
Utána odaadtam a barátomnak, de Ő kettő disznó után maradtt a vulkan-nál.
Szerintem 06-ban fedett, erdős terepre, jó lehet, de nem baj ha van kutya a közelben.
Én nem szerettem.... Wave
Naplózva

Üdv End
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #785 Dátum: 2009. Január 23. - 13:27:20 »

A Norma kupán 100m-re ülve padról kell lőni legalább is kétszer amikor volta akkor biztos!

Én is kétszer voltam, tavaly, meg tavalyelőtt.
3 "versenyszám" volt, egyszer 135 méterre álló testhelyzetből, egylábú célzóbottal, őzalakra, ugyancsak 135 méterre, ülve-feltámasztva rókaalakra, majd 175 méterre ülve-feltámasztva disznóalakra.
És mindkétszer erős szél fújt.  Vigyorog Wave
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #786 Dátum: 2009. Január 23. - 13:30:06 »

Akkor stimmel,mert én 3 éve voltam utóljára.
Akkor mind három szám 100m ülve feltámasztva! Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #787 Dátum: 2009. Január 23. - 13:36:29 »

Fogadjunk, hogy akkor meg még nem is Nagytétényben volt? Azt hiszem, hogy volt Szentendrén is korábban. Emelem
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #788 Dátum: 2009. Január 23. - 13:55:12 »

Szentendrén volt. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #789 Dátum: 2009. Január 23. - 13:55:50 »

Na most vvan még egy kis időm:
30-06 11,7 Norma Vulka
Az orix ellenkezője, szerintem puha egy kicsit, vagyis inkább úgy mondanám, hogy nagyon gyorsan expandál.
Ez természetesen a kialakítása miatt van.
Itt is hasonló darabszámú vad esett el, saját tapasztalat, valamint még kb 30 nagyvad "keresésénél", (magyarán behozásánál) ott voltam és láttam milyen "munkát" végzett, mert a barátom, akivel szinte mindig segítünk egymásnak keresni, behozni stb. még a mai napig ezt lövi.
Kamralövéseknél: bent igen jól dolgozott, vér a csapán sokkal többet találtunk (Orixnál) és sokkal jobban látható kenések voltak.
Sok esetben a bemenetnél igen nagy méretű bevérzések voltak, több esetben nem ütötte át a vadtestet, de ilyenkor is jól követhető vércsapa volt. 2 db disznót vesztettünk el, ezeket hál istennek nem én lőttem, az egyik valószínűleg tüske volt, a másik egy láb lövött.
Menekülési távok: átlagos, de érezhetően kevesebb, mint a vulkannal.

9,7 S&B SPCE
A Vulkanhoz hasonlóan működött, erős belső roncsolás, a bemenetnél igen erős bevérzések, igen könnye nyílik ez is.
5 disznó, 7 őz a menekülési távok hasonlók voltak, mint a vulkánnál, bent azért csúnyább munkát végzett.
Vér, a csapán igen jól követhető volt.
Azért nem szerettem, mert igen sokat rombolt bent, és néha elszégyelltem magamat mikor jó lövésnél is volt maszat, bár erről nem tehettem.



11,7 Win.silver
Itt találtam meg az első kompromisszumot.
kb. 25 nagyvad, volt közötte egy gímbika, kettő dám tarvad, kettő 150kg zsigerelt súlyú disznó.
A gím volt a "tyúktolás" mert nyaktövét érte találat, természetesen helyben maradt.
Kamralövéseknél mindig volt kimenet, nincs maradványtestem.
Vércsapa jól követhető volt, egy-két kivétel azért akadt, ahol igaz nem sokat mentek a disznók de vér az egy csep sem, ezeknél az eseteknél a kimenet eltömődött. Tapasztatom szerint szinte mindig a kimenet vérzett, a bemenet szinte sosem. (Ez egy kicsit zavart is)
Sajna egy disznót elvesztettem, valószínű májlövéssel, felkeltettem... :'(
Jó kompromisszum de érdemes pár darabbal kipróbálni, mert nem mindegyik puska szereti, ezt is tapasztaltuk páran.

11,7 Cody

Silverhez hasonlóan működik, még nem merem mondani rá, hogy jobb. A pontossága az biztos, hogy jobb. Eddig van egy maradványtestem, amit fel is raktam ide valamikor 70kg disznó lapockacsontokat és gerincet is tört, és a bőr alatt ált meg.
Blatt lövéssel volt már kettő tűzberogyásom is, ami edig sosem. (kivéve gerinc, fej) ide írom, hogy 0 menekülési táv, mert sokan azt is annak mondják mikor 5-10 belül fekszik, pedig nem az.
Menekülési távok eddig igen rövidek, a húst nem igen roncsolja.

Ha van kérdés....

 OOO Wave
Naplózva

Üdv End
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #790 Dátum: 2009. Január 23. - 13:57:20 »

A te általad említett számok tetszenek az idén megpróbálok elmenni!
Csdak hát nekem 3 lábú a lőbotom! Ördög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #791 Dátum: 2009. Január 23. - 14:07:06 »

A te általad említett számok tetszenek az idén megpróbálok elmenni!
Csdak hát nekem 3 lábú a lőbotom! Ördög

Adnak ott partvisnyelet, ne félj!  Nyihi Nyihi
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #792 Dátum: 2009. Január 23. - 14:09:48 »

Helló Forend!
Nekem, ha jól olvastam az eddigieket ugyan olyan fegyverem van mint neked!
Érdekes hogy a silvernél pont az ellenkezőjét tapasztaltam, nekem szinte mindig van a bemenetnél kivérzés ez fel is tünt az eddigiekhez képest és lapocka lövésnél szinte mindíg helyben marad a disznó és nem csak akkor, ha gerincet ér!
A Cody nagyon pontos de csak célba lőttem vele, célballisztikáját személyesen nem ismerem!
Egyébkén jó hallani ilyen véleményeket, mindíg tanul az ember! Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #793 Dátum: 2009. Január 23. - 16:46:32 »

Szia!

A fegyver: M98 "Német" mauser, amit persze a YU csináltak
Valószínűleg azért van más tapasztalatunk, mert én a silvert mikor használtam az esetek 90 % ban lapocka mögé lőtem. Tüdő lövésnél is szinte mindig a kimenetnél fűjt... a bemenetet alig találtam meg néha.
Mostanában lötem, (az elmúlt év) egy pár igazi blattot, de ekkor már nem silvert használtam, így kettő disznóm nekem is helyben maradt lapocka lövéssel, de azt már Cody-val lőtem... törtek a lapocka csontok, plusz felkar is....

 Wave
Naplózva

Üdv End
slinyo68
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #794 Dátum: 2009. Január 25. - 21:44:42 »

Sziasztok 4
Köszönöm az eddigi válaszokat, és valaki közületek lötte vagy lövi a 30-06.os hornady 10.7 lm-ot milyen tapasztalataitok vannak.
Köszi előre is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: