Oldalak: 1 ... 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 [518] 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1135485 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7755 Dátum: 2018. Március 18. - 22:14:13 »

Köszönöm Csaba!

Egy kicsit vártam is a bátorítást, mert azért régebben figyeltem a fórumot és láttam, hogy Csaba is Blasert használ és általában jó véleménnyel volt róla. Azért is szerettem volna itt a fórumon érdeklődni ,mert számít mindenki véleménye és itt tapasztalatok alapján adnak tanácsot egymásnak, nem az újságokból. Igen 9,3x64 Sauert használok, de nagyon tetszik a Blaser (és ahogy maguk mondják, az a fegyverügyi hülyebogár itt is bekattant).

Nagyon szívesen.....csak a magázódást ne erőltessük, mert magunk között vagyunk és itt ez nem szokás. Piál

Volt R93-asom.
Nagyon precíz, megbízható fegyver Igen
Én mégis könnyű szívvel megváltam tőle, mert nem azt adta, amit elvártam tőle.
Számomra lelketlen volt....egy rideg gyilkológép.
Visszatértem a klasszikusabb vonalra.
Sauer 80 8x68 , Mistral 300WinMag , ZKK 243Win , Brno Super vegyes 7x57R.....
Ha egyszer lesz még Blaser puskám, az valószínűleg egy K95 lesz 8x75RS vagy 30R kaliberben.

Ettől függetlenül tartom amit írtam, ha ennyire nagy a vágy, akkor bele kell ugrani.
Lehet a hülyebogárral harcolni....csak felesleges Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #7756 Dátum: 2018. Március 18. - 22:23:41 »

Nagyon szívesen.....csak a magázódást ne erőltessük, mert magunk között vagyunk és itt ez nem szokás. Piál

Volt R93-asom.
Nagyon precíz, megbízható fegyver Igen
Én mégis könnyű szívvel megváltam tőle, mert nem azt adta, amit elvártam tőle.
Számomra lelketlen volt....egy rideg gyilkológép.
Visszatértem a klasszikusabb vonalra.
Sauer 80 8x68 , Mistral 300WinMag , ZKK 243Win , Brno Super vegyes 7x57R.....
Ha egyszer lesz még Blaser puskám, az valószínűleg egy K95 lesz 8x75RS vagy 30R kaliberben.

Ettől függetlenül tartom amit írtam, ha ennyire nagy a vágy, akkor bele kell ugrani.
Lehet a hülyebogárral harcolni....csak felesleges Ördög

Rendben!  Piál

Akkor további szép estét Neked!

 Wave
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #7757 Dátum: 2018. Március 18. - 22:25:34 »

Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását!  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7758 Dátum: 2018. Március 18. - 22:28:43 »

Aki Blasert akar egy Sauer 80 helyett...az vegye meg. Megérdemli...de csak ha Blaser cél és keresőt is vesz mellé... Röhög
Egy Sauer 80-at eladni...?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7759 Dátum: 2018. Március 18. - 22:50:01 »

Aki Blasert akar egy Sauer 80 helyett...az vegye meg. Megérdemli...de csak ha Blaser cél és keresőt is vesz mellé... Röhög

A komplett Argali stafírungot (tokától bokáig) ki ne felejtsd...  OOO  Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7760 Dátum: 2018. Március 18. - 22:54:51 »

A magnaport a céltávcsőre semmilyen hatással sincsen.

Erre készülni kell.
Ha érzékeny vagy a visszarúgásra (habár ha jól értem, akkor egy 9,3x64-es Sauert használsz, akkor ez nyilván nem így van) akkor egy KickStop sokat segít a dolgon.
A magnaport a céltávcsőre semmilyen hatással sincsen.

Köszönöm Csaba!

Egy kicsit vártam is a bátorítást, mert azért régebben figyeltem a fórumot és láttam, hogy Csaba is Blasert használ és általában jó véleménnyel volt róla. Azért is szerettem volna itt a fórumon érdeklődni ,mert számít mindenki véleménye és itt tapasztalatok alapján adnak tanácsot egymásnak, nem az újságokból. Igen 9,3x64 Sauert használok, de nagyon tetszik a Blaser (és ahogy maguk mondják, az a fegyverügyi hülyebogár itt is bekattant).



Igazán nagyon szarul érzem magam, hogy Gálos vezérkari táborszernagy úrnak ellent kell mondanom, de:
- mind a Blaser, mind a Magnaport Inc., vagy Co. vagy valami hasonló tájékoztatása szerint a magnaportnak kettős funkciója van, egyik a felvágódás, a másik a hátralökés mérséklése, de az igaz, hogy nem csőszájfék;
- abból kifolyólag, hogy csökkenti a hátrarúgást IS, természetesen jelen van a kettős impulzus jelensége, ami bizony, megráncigálja a távcsövet.... legfeljebb nem annyira, mint a csőszájfék.
A dobhártyádat biztos…..

A Blaser minden bizonnyal egy kiváló, sőt lehet, hogy hibátlan fegyver. Lehet, hogy minden idők legjobb vadászpuskája, és nem is lesz olyan, amelyik még csak meg is közelíti….
Az is lehet, hogy egy begyepesedett régimódi fasz vagyok, a büdös életben egy Sauer 80/90-est le nem cserélnék semmilyen Blaserre, csak gavallérra, vagy bock duplagolyósra, két eltérő kaliberű csővel.... de az sem csere lenne, csak a Sauer mellé valami. Vigyorog

Egyáltalában nem szeretném a leírtjaidat kétségbe vonni, de az, hogy 300-as Winmagban és magnaportban gondolkozol, nekem azt súgja, hogy mégis csak valami baj azzal a 9,3x64-el. Stoel Vállat von
A 64-est használók (persze teljes töltettel, nem valami  lebutítottal) részéről három féle reakció lehet:
-   lefossa a bokáját tőle, pláne valami könnyebb vasból, és beismeri;
-   lefossa a bokáját tőle és letagadja, viszont ritka szarul lő vele, és
-   egyáltalán ne zavarja az erős hátrarúgás (na, ezt a mennyiséget számolom meg az ujjaimon..) Ördög Ördög

Mivel nehéz lövedéket lő ki relatíve nagy sebességgel, mitől ne rúgna hátrafele jó nagyot?, hacsak nem egy ritka nehéz vasban van, akkor pedig egy ritka esős fizikummal rendelkező ember tudja csak úgy használni, mint egy könnyebb vasat. Tehát te ezek szerint egy ritka erős fizikumú ember kell, hogy legyél.

Vagy jönnek a különböző úri huncutságok…. csőszájfék/magnaport……. kick stop (wolframkarbid poros, vagy higanyos, de az kluttyog kissé)……. akár kis ólom a tusba, előagyba…… speciális felépítésű és vastag tusagumi.

Ha egyszer veszel egy nagy levegőt, és bevallod magadnak is, hogy a három közül melyik csoporthoz tartozol, és nem a harmadikhoz, akkor már közelebb vagy a megoldáshoz.  Angyal Vigyorog
Töltéssel mindent, vagy majdnem mindent meg tudsz oldani.

Mivel elvem, hogy csak olyanról mondok véleményt, amihez volt szerencsém, ezért tapasztalatból és nem „fotőjlövészként” mondom, amit mondok.

Tisztelettel,

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7761 Dátum: 2018. Március 18. - 23:35:21 »

Attila és Csabus leírta a véleményét, mindkettőjükét el tudom fogadni.
Bár nekem újabb Sauerem van, én se cserélném le.
Néhány hétvégét végig vadásztam egy R8-al, nagyon jó puska és ha módom lesz rá biztos veszek egy 8x57-et a Sauer mellé.
Tiszteletteljes kérésem a hozzászólókhoz hogy kézfeltartással jelezzék, ha van vagy volt R93 esetleg R8 puskájuk.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7762 Dátum: 2018. Március 19. - 06:17:37 »

No csak, hogy legyen min gondolkodnod.
Nincs a Blaser puskákkal semmi baj.
A magnumokkal sem.
Volt már néhány szerencsétlen, aki felrobbantotta magát az R93-asokkal, mindről kiderült (a kezdeti szériahibásokon kívül), hogy vagy rossz lőszert tettek bele,
vagy nem szakszerűen javították az ütőszeget és attól volt a galiba.
Van olyan német barátom, aki az R93-ban most használja a 3. 300 WinMag Attaché csövet és még mindig él és a feje is megvan.
Igaz most mondta, hogy ha ezt a csövet is szétlövi, akkor vesz egy R8-ast.
Rajta kívül még vannak pár százezren, akik ugyan így jártak...Blasert vettek, aztán semmi sem történt, csak vadásznak gond nélkül. Vigyorog

Magnaport: Nem csőszájfék.
A fegyver felvágódását hivatott megakadályozni, de legalább is csökkenteni.
Ez némileg sikerül is neki, de ennek nagy ára van.
Kurva hangos tőle a puska!
Erre készülni kell.
Ha érzékeny vagy a visszarúgásra (habár ha jól értem, akkor egy 9,3x64-es Sauert használsz, akkor ez nyilván nem így van) akkor egy KickStop sokat segít a dolgon.
A magnaport a céltávcsőre semmilyen hatással sincsen.

Ja és még valami.
Ha tetszik a Blaser, akkor vedd meg.
Cseppet se foglalkozz azzal, hogy másnak mi róla a véleménye.
Egy nagyon jó puskát fogsz kapni, nagyon sok pénzért. Igen
 Wave

Lehet, hogy jó puska a Blaser...
Viszont tény, hogy voltak balesetek. (R93 és R8 amiről véleményt alkotok)
Az is lehet, hogy kevés baleset volt....De véleményem szerint egy is sok egy ilyen árfekvésű (minőségű?!) puskánál.
Főleg,ha éppen veled történik az az egy. De nem is egy volt sajnos...
A többi prémiumnál miért nem volt baleset??
Az a zárszerkezet egy vicc...
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7763 Dátum: 2018. Március 19. - 06:21:03 »

Nagyon szívesen.....csak a magázódást ne erőltessük, mert magunk között vagyunk és itt ez nem szokás. Piál

Volt R93-asom.
Nagyon precíz, megbízható fegyver Igen
Én mégis könnyű szívvel megváltam tőle, mert nem azt adta, amit elvártam tőle.
Számomra lelketlen volt....egy rideg gyilkológép.
Visszatértem a klasszikusabb vonalra.
Sauer 80 8x68 , Mistral 300WinMag , ZKK 243Win , Brno Super vegyes 7x57R.....
Ha egyszer lesz még Blaser puskám, az valószínűleg egy K95 lesz 8x75RS vagy 30R kaliberben.

Ettől függetlenül tartom amit írtam, ha ennyire nagy a vágy, akkor bele kell ugrani.
Lehet a hülyebogárral harcolni....csak felesleges Ördög
 Wave

Ha annyira szép és jó...és annyira megbízható...mit vársz még egy puskától? Furcsa,hogy ezen kijelentések után mégis eladtad és nem is kéne többet!
K95 az más!
 Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7764 Dátum: 2018. Március 19. - 06:23:07 »

Attila és Csabus leírta a véleményét, mindkettőjükét el tudom fogadni.
Bár nekem újabb Sauerem van, én se cserélném le.
Néhány hétvégét végig vadásztam egy R8-al, nagyon jó puska és ha módom lesz rá biztos veszek egy 8x57-et a Sauer mellé.
Tiszteletteljes kérésem a hozzászólókhoz hogy kézfeltartással jelezzék, ha van vagy volt R93 esetleg R8 puskájuk.
 Emelem

Nem volt és nem is lesz...
De voltam olyan bátor, hogy kipróbáltam... OOO
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7765 Dátum: 2018. Március 19. - 06:58:34 »

Red Francis meg Anti nyilatkozhatna összehasonlitasképp a 64-ről. Nekik biztosan tudom hogy az van.
(Mondjuk az első páciensen nem nagyon tud lögdösni semmi... Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7766 Dátum: 2018. Március 19. - 08:13:33 »



Kibic vagyok a témához mert se Blaserem se 9,3x64 se 300 WM -om nem volt !   Ördög

Viszont volt 9,3x62 és bizton állítom hogy ha a középkaliber jó helyre van téve a hazai nagyvadfajainknál akkor nem kell 9,3 -as . A 300 WM ról meg azért beszélnék le mindenkit aki nincs megáldva kitűnő lőtudással mert az átlag 100 -150 méternél kisebb lőtávra nem kell sőt kifejezetten nem való . Főleg nem való azoknak akik szóró távolságra lövik a legtöbb vadat . Van szerencsém ismerni 300 as WM tulajt aki egy átlag puskán átlag távcsővel használja . Eredmény - szórón eltalálja  de a kisebb ez által legfinomabbak @arrá fossá fasírtá vannak lőve . Nagyobb távolságra meg lőni lő csak eredmény  Vállat von Mivel nagy távolságra egyre inkább spéci puska kéne spéci ilyen lövésre való távcsővel ( ne felejtsük el hogy az átlagos prémium távcsövek is csak 100 ig garantáltan paralaxis mentesek ) a 200 méter feletti lövéshez nem csak jó lőtudás de sok sok gyakorlás és sok tényező figyelembevétele és kompenzálása is elengedhetetlen . ( röppálya , szél irány , szél sebesség , magasságkülönbség , stb, stb . ) Ha nincs a fegyver a távcső és maga a lövő készen arra hogy nagyobb távolságra is eredményesen lőjjön teljesen felesleges a magnum kaliber használata , sőt aki rendelkezik az eszközökkel és lőtudással annak a 308 Win mint az egyik legkedveltebb mesterlövész kaliber is nagyon megfelel.  Kacsint                      Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7767 Dátum: 2018. Március 19. - 08:31:44 »

(R93 és R8 amiről véleményt alkotok).

Nehogy félreérts, nem akarok a Blaser ügyvédje lenni, de az R8-assal milyen balesetről lehet tudni? Az R93-ashoz képest az eredetileg tényleg gyenge és inkább erőzáró zárszerkezetet eléggé átalakították alakzáróra, az engedélyezett túlnyomás értékét megnövelték 1000 bar-ral. Ezért volnék csak kíváncsi - ha van - konkrét R8-as balesetről.  Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7768 Dátum: 2018. Március 19. - 08:54:31 »

Ha annyira szép és jó...és annyira megbízható...mit vársz még egy puskától? Furcsa,hogy ezen kijelentések után mégis eladtad és nem is kéne többet!
K95 az más!
 Emelem
Nem baj ha nem érted Vigyorog
A puska olyan az életemben (majdnem) mint a NŐ.
Nem elég, ha hatalmas műmelle van, felturbózott paplanszája és jól tud szopni......csak ezek miatt nem kell otthonra.
De ha másnak ezek a prioritások, az nem érdekel, szívesen átengedem neki.
Nekem olyan puska kell, amit néha, ha itthon vagyok, akkor szívesen kiveszek a szekrényből, magam elé teszem az asztalra és jó ránéznem, hogy "csak úgy" ott van velem.
És ha nyitom a szekrényt, akkor szinte kérezkedik a kezembe...
Na, az R93 minden erénye mellet sem ez a fegyver volt.
A mostani tulajdonosa meg örömmel használja.
Így szép az élet Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7769 Dátum: 2018. Március 19. - 09:09:53 »

Se pro, se kontra, csak érdekességképp, az "R8 baleset" guglizása közben (amire egyébként a Google nekem nem talált egyetlen utalást sem), találtam viszont egy elég látványos (stílusosan  Nyihi) "robbantott ábra" animációt az R8 zárszerkezetről elsütés közben. Konkrétan az ismétlés folyamatát sajnos pont kivágták a video közepéről, gondolom, a szabadalom szerzői jogi védelme okán.



Naplózva
Oldalak: 1 ... 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 [518] 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: