Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148831 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6870 Dátum: 2015. Október 28. - 18:40:38 »

Ja, és jó tudni, a hangtompító megszerzése lőfegyverre nem tiltott már, ha nem ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT.

pld. lőtéri használatra lehetne engedélyt kérni rá, mivel a Vtv úgy is tiltja.

Egyik megrendelőm most volt  a Finneknél, a fényképeken majd mindenkinek hangtompító volt a fegyveren. Emelem
 

 "lehetne"   

Vajon lesz e valaki aki megpróbál egyre engdélyt kérni!   
A másik része , egy ilyen készülék  ára,    1000euró-nál kezdődik  !  ( nyagykaliberhez)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6871 Dátum: 2015. Október 28. - 18:44:09 »

 

 "lehetne"   

Vajon lesz e valaki aki megpróbál egyre engdélyt kérni!   
A másik része , egy ilyen készülék  ára,    1000euró-nál kezdődik  !  ( nyagykaliberhez)

Koppány Ürömben megcsinálja okosba!  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6872 Dátum: 2015. Október 28. - 18:58:41 »

 

 "lehetne"   

Vajon lesz e valaki aki megpróbál egyre engdélyt kérni!   
A másik része , egy ilyen készülék  ára,    1000euró-nál kezdődik  !  ( nyagykaliberhez)

Aha, ez olyan mint az önvédelmi maroklőfegyver kérelme.

Állampolgári jogon lehet kérelmezni, az már más kérdés, hogy megkapja-e.

Szerintem egy lőtérüzemeltető meg tudná indokolni a kérelmét, főleg ha a hanghatás zavaró lakossági tényezőjét kívánná megszüntetni ezzel, egyben a lakóházakhoz közeli lőtérbezárását is kivédené. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6873 Dátum: 2015. Október 28. - 19:10:09 »

Aha, ez olyan mint az önvédelmi maroklőfegyver kérelme.

Állampolgári jogon lehet kérelmezni, az már más kérdés, hogy megkapja-e.

Szerintem egy lőtérüzemeltető meg tudná indokolni a kérelmét, főleg ha a hanghatás zavaró lakossági tényezőjét kívánná megszüntetni ezzel, egyben a lakóházakhoz közeli lőtérbezárását is kivédené. Emelem

Igen!  De ez ebben a formába hogy lenne! 
A hangtompító a lőtérüzemeltetőé : namost ha én oda megyek lőni de nincs menet a puskám csövén , akkor kell egy esztergagép  meg egy hozzá értő emberke hogy ott, a helyszínen vágjon menetet a puskám csövére hogy rá lehessen tenni a lőteres hantompítót! Stoel

 
Én szerintem , ha  egyszer  lesz is valaki, aki vesz egy ilyen eszközt, és besétál a yardra  hogy, be szeretné iratni , annak abban a pillanatban simán bevonják az engedélyét !
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6874 Dátum: 2015. Október 28. - 19:16:41 »

Igen!  De ez ebben a formába hogy lenne! 
A hangtompító a lőtérüzemeltetőé : namost ha én oda megyek lőni de nincs menet a puskám csövén , akkor kell egy esztergagép  meg egy hozzá értő emberke hogy ott, a helyszínen vágjon menetet a puskám csövére hogy rá lehessen tenni a lőteres hantompítót! Stoel

 
Én szerintem , ha  egyszer  lesz is valaki, aki vesz egy ilyen eszközt, és besétál a yardra  hogy, be szeretné iratni , annak abban a pillanatban simán bevonják az engedélyét !

Nem vonják be, miért is tennék, mikor meg kell előznie egy kérelemnek, majd ha engedélyezték, akkor kap egy határozatot a megszerzéshez.

Nem fordítva kell !

Fegyvert sem előre vesszük meg és utólag engedélyeztessük. Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6875 Dátum: 2015. Október 28. - 19:30:01 »

Nem vonják be, miért is tennék, mikor meg kell előznie egy kérelemnek, majd ha engedélyezték, akkor kap egy határozatot a megszerzéshez.

Nem fordítva kell !

Fegyvert sem előre vesszük meg és utólag engedélyeztessük. Emelem
 
 most idézem magamat (ill nem magamat)  amit a jog-ban írtam 
Egyszer rákérdeztem a fegyverügyesre ez ügyben ( na persze nem munka idejében) ! 
Azt mondta,       

" ha igazolt a származása ( számla , pontos tipus, gyári szám) akkor elméletileg beírják! Gyakorlatilag meg nem tudja mert még nem akart beiratni senki ilyen dolgot! Igaz a Vt tiltja ,   de attól még lőtéren ( ha szerepel az engedélybe ) legálisan használni lehet(ne)  !"   
   

amit mondott ,  konkrétan nem mondta hogy kell hozzá kérelem ,      értelmezhető úgy is hogy , előre megvehetem , vagy ajándékba kapom pl egy német vagy svájci baráttól
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6876 Dátum: 2015. Október 28. - 19:32:58 »

 
 most idézem magamat (ill nem magamat)  amit a jog-ban írtam 
Egyszer rákérdeztem a fegyverügyesre ez ügyben ( na persze nem munka idejében) ! 
Azt mondta,       

" ha igazolt a származása ( számla , pontos tipus, gyári szám) akkor elméletileg beírják! Gyakorlatilag meg nem tudja mert még nem akart beiratni senki ilyen dolgot! Igaz a Vt tiltja ,   de attól még lőtéren ( ha szerepel az engedélybe ) legálisan használni lehet(ne)  !"   
   

amit mondott ,  konkrétan nem mondta hogy kell hozzá kérelem ,      értelmezhető úgy is hogy , előre megvehetem , vagy ajándékba kapom pl egy német vagy svájci baráttól

A betétcső vásárlásához se kell előre engedély, utólag beírják! Szerintem ez lenne a helyzet hangtompítónál is! Amúgy sem értem ezt a nagy ellenérzést vele szemben, kit zavarna??? Engem biztos nem.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6877 Dátum: 2015. Október 28. - 19:38:33 »

 
 most idézem magamat (ill nem magamat)  amit a jog-ban írtam 
Egyszer rákérdeztem a fegyverügyesre ez ügyben ( na persze nem munka idejében) ! 
Azt mondta,       

" ha igazolt a származása ( számla , pontos tipus, gyári szám) akkor elméletileg beírják! Gyakorlatilag meg nem tudja mert még nem akart beiratni senki ilyen dolgot! Igaz a Vt tiltja ,   de attól még lőtéren ( ha szerepel az engedélybe ) legálisan használni lehet(ne)  !"   
   

amit mondott ,  konkrétan nem mondta hogy kell hozzá kérelem ,      értelmezhető úgy is hogy , előre megvehetem , vagy ajándékba kapom pl egy német vagy svájci baráttól

Aha, és a KKVE rögtön rádnyomják.

Amúgy is köztudott vagy ha nem, akkor most, a hatósággal csak és kizárólag írásban tárgyalunk, mert különben letagadják !

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6878 Dátum: 2015. Október 28. - 19:40:45 »

A betétcső vásárlásához se kell előre engedély, utólag beírják! Szerintem ez lenne a helyzet hangtompítónál is! Amúgy sem értem ezt a nagy ellenérzést vele szemben, kit zavarna??? Engem biztos nem.

Beírják, feltéve ha van már tartási engedélye, ellenkező esetben lőfegyverfődarabbal való visszaéléssel megkínálják. Meglepődött Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6879 Dátum: 2015. Október 28. - 19:47:06 »

A betétcső vásárlásához se kell előre engedély, utólag beírják! Szerintem ez lenne a helyzet hangtompítónál is! Amúgy sem értem ezt a nagy ellenérzést vele szemben, kit zavarna??? Engem biztos nem.
Amennyire topon vannak a jogszabályokkal elképzelhető ,hogy ehhez kéne !  

egy ismerősöm másfél éve vett egy 0.22-es JW20-as félautó kispuskát , simán beirták vadászfegyvernek, nemrég kapott egy papírt a fegyverügyről hogy legyen oly szíves befáradni !
Bement: közölték vele hogy , a kis JW20 ebben a formában nem lehet nála ( kiderült hogy mikor vette, se írhatták volna be vadászfegyvernek)  ezért vagy belerakat egy tárreduktor ( de ebbe nem lehet)  vagy leadja megsemmisítésre ...... Leadta
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6880 Dátum: 2015. Október 28. - 20:22:18 »

Amennyire topon vannak a jogszabályokkal elképzelhető ,hogy ehhez kéne !  

egy ismerősöm másfél éve vett egy 0.22-es JW20-as félautó kispuskát , simán beirták vadászfegyvernek, nemrég kapott egy papírt a fegyverügyről hogy legyen oly szíves befáradni !
Bement: közölték vele hogy , a kis JW20 ebben a formában nem lehet nála ( kiderült hogy mikor vette, se írhatták volna be vadászfegyvernek)  ezért vagy belerakat egy tárreduktor ( de ebbe nem lehet)  vagy leadja megsemmisítésre ...... Leadta

Sportfegyverként tarthatta volna.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6881 Dátum: 2015. Október 28. - 20:28:49 »

Sportfegyverként tarthatta volna.
 

Úgy igen !  De nem sportlövő , nem tag , nincs minősítés stb....!  Megkeresett több lőteret is hogy kell e nekik , de nem kellet senkinek , így hát ment a kohóba         

  ( vagy valaki bennfentes  jól járt vele Stoel)   
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6882 Dátum: 2015. Október 28. - 20:38:31 »

Amennyire topon vannak a jogszabályokkal elképzelhető ,hogy ehhez kéne !  

egy ismerősöm másfél éve vett egy 0.22-es JW20-as félautó kispuskát , simán beirták vadászfegyvernek, nemrég kapott egy papírt a fegyverügyről hogy legyen oly szíves befáradni !
Bement: közölték vele hogy , a kis JW20 ebben a formában nem lehet nála ( kiderült hogy mikor vette, se írhatták volna be vadászfegyvernek)  ezért vagy belerakat egy tárreduktor ( de ebbe nem lehet)  vagy leadja megsemmisítésre ...... Leadta

Nekem volt egy megrendelőn, neki HK-ja volt félautomata, 3 x hosszabították meg, majd mikor lett a kategória, akkor bukott meg. Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6883 Dátum: 2015. Október 28. - 20:39:24 »

Sportfegyverként tarthatta volna.

Egy rakás feltétel meglétével. Ördög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6884 Dátum: 2015. Október 28. - 20:41:42 »

Ja, és jó tudni, a hangtompító megszerzése lőfegyverre nem tiltott már, ha nem ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT.

pld. lőtéri használatra lehetne engedélyt kérni rá, mivel a Vtv úgy is tiltja.

Egyik megrendelőm most volt  a Finneknél, a fényképeken majd mindenkinek hangtompító volt a fegyveren. Emelem
 

Egyébként        Hangtompító vs Igazságügyi fegyverszakértő  -ről   van egy storym   , ha érdekli  TAL mestert  szívesen leirom , de csakis privátba!  
meg amúgy se ebbe a topic-ba való
Naplózva
Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: