Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 [456] 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149090 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6825 Dátum: 2015. Október 16. - 20:51:17 »

Annyi mindent irhattak volna még, hogy mire kivàló.... De nem tudom miért kellett pont a hajtóvadàszatot kiemelni. Vagy a svédeknél a jávorhajtãs nem erdőben szokott lenni? 11grammal harmincas kaliberben?  Háát...



Nagy kedvencüknél, a 6,5x55-ösnél tán mégiscsak jobb jávorra!  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6826 Dátum: 2015. Október 16. - 21:02:04 »

Annyi mindent irhattak volna még, hogy mire kivàló.... De nem tudom miért kellett pont a hajtóvadàszatot kiemelni. Vagy a svédeknél a jávorhajtãs nem erdőben szokott lenni? 11grammal harmincas kaliberben?  Háát...



Volnának elméleteim, hogy miért pont ezt emelték ki, de az már a szokásos "reszelés" non plus ultrája volna. A pragmatikus ultra ortodox felhasználók már előttem véleményezték így ez részemről oka fogyott.

Érdekes megcsontosodott kép alakult ki az északi vadászati kultúráról ezen a felületen, szerintem egy kicsit azon is érdemes túl lépni.
A lőszer véleményem szerint ,így ránézésre nem sok újdonságot rejt, akár a Ballistik Tip akár az SST koppintása is lehetne, még az interlock gyűrűt is lemásolták.
Hajtóvadászat kiemelése, meg egész egyszerűen, inkább magának a a vadászati módok között elfoglalt helyének szól, és az azt körül lengő érdeklődésnek.
A technikai részleteket majd az idő visszaigazolja.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #6827 Dátum: 2015. Október 17. - 07:39:40 »

...vagy lehet, hogy csak el kéne olvasni a honlapot, mielőtt leírunk valamit?

Jogos....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6828 Dátum: 2015. Október 17. - 08:09:43 »


 A pragmatikus ultra ortodox felhasználók már előttem véleményezték így ez részemről oka fogyott.




Magamra vettem ám a dolgot !   Röhög   A kezdet kezdetén sok lövedéket kipróbáltam én is , ebben a reklámoknak is nagy szerepe volt bevallom.
A vége az lett hogy maradtam az SP típusnál és vékonyabb lett a pénztárcám . Ma már a változtatás (mert azért a változatosság gyönyörködtet Ördög) egyetlen vezérlőelve hogy SP legyen és azon belül lehetőleg ne drága de mégis minőségi alkotórészekből . Az sem baj ha a fenékrészen valamilyen megoldás megakadályozza hogy az ólom elhagyja a köpenyt illetve jónak tartom ha a köpeny minél jobban védi az orr részt .  A legnagyobb csalódás az oryx és arrowhead II lövedékekhez kötődik . Azért teszem közzé a tapasztalataimat hogy ne verje magát fölöslegesen senki jelentős költségekbe de a vadkínzó hókuszpókuszokat sem szeretem.    Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6829 Dátum: 2015. Október 17. - 11:20:02 »


Magamra vettem ám a dolgot !   Röhög   A kezdet kezdetén sok lövedéket kipróbáltam én is , ebben a reklámoknak is nagy szerepe volt bevallom.
A vége az lett hogy maradtam az SP típusnál és vékonyabb lett a pénztárcám . Ma már a változtatás (mert azért a változatosság gyönyörködtet Ördög) egyetlen vezérlőelve hogy SP legyen és azon belül lehetőleg ne drága de mégis minőségi alkotórészekből . Az sem baj ha a fenékrészen valamilyen megoldás megakadályozza hogy az ólom elhagyja a köpenyt illetve jónak tartom ha a köpeny minél jobban védi az orr részt .  A legnagyobb csalódás az oryx és arrowhead II lövedékekhez kötődik . Azért teszem közzé a tapasztalataimat hogy ne verje magát fölöslegesen senki jelentős költségekbe de a vadkínzó hókuszpókuszokat sem szeretem.    Emelem


Isten látja lelkemet  Angyal, a szignálás nem volt ennyire személyhez kötve. Az eredménye viszont megvolt Ördög mert egész jó kis dolgozatot hoztál össze, amivel maximálisan egyet értek.
Én lényemből eredően, az általad felsorolt szempontokat is magaménak vallom, viszont nyitott vagyok a racionális újítások felé. Sok analóg példa igazolja, az újtól való elzárkózás bizonyos dekadenciához vezet, és ez igaz az élet minden területére.
Az igaz, hogy a jelenlegi témában sok új és forradalmi nem születik, de a kis lépéseket is meg kell becsülni és érdeklődéssel fogadni.
Ha sikerül a marketing részét elszeparálni a valós értékektől akkor azt kell csak vizsgálni a többi értéktelen.
Az általam használt jelzők, sok esetben dícséretek jelentenek, ezért azokat ha magadra vetted akkor az akár hízelgő is lehet rád nézve. Ördög

 Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #6830 Dátum: 2015. Október 17. - 16:55:22 »


Magamra vettem ám a dolgot !   Röhög   A kezdet kezdetén sok lövedéket kipróbáltam én is , ebben a reklámoknak is nagy szerepe volt bevallom.
A vége az lett hogy maradtam az SP típusnál és vékonyabb lett a pénztárcám . Ma már a változtatás (mert azért a változatosság gyönyörködtet Ördög) egyetlen vezérlőelve hogy SP legyen és azon belül lehetőleg ne drága de mégis minőségi alkotórészekből . Az sem baj ha a fenékrészen valamilyen megoldás megakadályozza hogy az ólom elhagyja a köpenyt illetve jónak tartom ha a köpeny minél jobban védi az orr részt .  A legnagyobb csalódás az oryx és arrowhead II lövedékekhez kötődik . Azért teszem közzé a tapasztalataimat hogy ne verje magát fölöslegesen senki jelentős költségekbe de a vadkínzó hókuszpókuszokat sem szeretem.    Emelem

Ebből élnek a gyártók, hogy nem vagyunk egyformák.
Nálam az Oryxnál max az NP a jobb.
A többi csak drágább vagy olcsóbb.
 Lő
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6831 Dátum: 2015. Október 17. - 22:55:17 »

Ha úgy gondoljuk, hogy már minden európai kalibert ismerünk, akkor ide érdemes benézni, és végig görgetni a baloldali mezőket.
Csak kóros kaliberfétisben szenvedőknek, és fingreszelőknek javallott. Mondjuk egy kicsit még tágít az amúgy is széles ismeret szinteken. Ördög

http://www.cartridgecollector.net/7-x-67r-luyven
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6832 Dátum: 2015. Október 17. - 23:46:11 »

Ha úgy gondoljuk, hogy már minden európai kalibert ismerünk, akkor ide érdemes benézni, és végig görgetni a baloldali mezőket.
Csak kóros kaliberfétisben szenvedőknek, és fingreszelőknek javallott. Mondjuk egy kicsit még tágít az amúgy is széles ismeret szinteken. Ördög

http://www.cartridgecollector.net/7-x-67r-luyven

Én is turkálgattam a neten egy kicsit, és teljesen magamévá téve a pragmatikus ultra ortodox felhasználók véleményét el is kezdtem nézegetni az úgymond klasszikus "teljesen szerkezet nélküli" sp. lövedékeket - olyannyira, hogy nur probíren már rendeltem is egy doboz Sierra Gémkinget - és ezt az érdekes fényképes cikket találtam. (na, persze nem a "kitudérdekesebbcikketfeltenni" össznemzeti játék keretein belül, hanem csak úgy... Vigyorog)
Nekem elsősorban az Oryx miatt érdekes... azt hittem keményebb, meg egy kicsit a Sierra miatt is, arról meg azt gondoltam, hogy cafatokra szakad ilyen sebességnél. Sajnos azt nem írta le a szerző (RJ) - vagy legalább is én nem találtam -, hogy mibe pumpálta bele az ólmokat-rezeket, de beáztatott újságpapírba szokták volt... A pasas egyébként egy régi motoros szakíró.
Délkelet-üzbégül gyengébben beszélőknek, az első gomba becsapódási sebessége kb. 910 feletti, a másodiké kb. 610 feletti, m/sec-ben természetesen. Mindegyik 11,7-es .30-as kaliberű kugli...

http://s4.zetaboards.com/The_Hunting_Forum/topic/1098924/1/

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6833 Dátum: 2015. Október 17. - 23:56:15 »

Így tán egyértelműbb: A pasas egyébként egy régi-motoros (fegyver)szakíró.
Bocs! Stoel
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #6834 Dátum: 2015. Október 18. - 00:04:50 »

Én is turkálgattam a neten egy kicsit, és teljesen magamévá téve a pragmatikus ultra ortodox felhasználók véleményét el is kezdtem nézegetni az úgymond klasszikus "teljesen szerkezet nélküli" sp. lövedékeket - olyannyira, hogy nur probíren már rendeltem is egy doboz Sierra Gémkinget - és ezt az érdekes fényképes cikket találtam. (na, persze nem a "kitudérdekesebbcikketfeltenni" össznemzeti játék keretein belül, hanem csak úgy... Vigyorog)
Nekem elsősorban az Oryx miatt érdekes... azt hittem keményebb, meg egy kicsit a Sierra miatt is, arról meg azt gondoltam, hogy cafatokra szakad ilyen sebességnél. Sajnos azt nem írta le a szerző (RJ) - vagy legalább is én nem találtam -, hogy mibe pumpálta bele az ólmokat-rezeket, de beáztatott újságpapírba szokták volt... A pasas egyébként egy régi motoros szakíró.
Délkelet-üzbégül gyengébben beszélőknek, az első gomba becsapódási sebessége kb. 910 feletti, a másodiké kb. 610 feletti, m/sec-ben természetesen. Mindegyik 11,7-es .30-as kaliberű kugli...

http://s4.zetaboards.com/The_Hunting_Forum/topic/1098924/1/

 Emelem

Ja, hogy ide regisztrálni is kell?...  Nyihi
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #6835 Dátum: 2015. Október 18. - 00:05:48 »

Én is turkálgattam a neten egy kicsit, és teljesen magamévá téve a pragmatikus ultra ortodox felhasználók véleményét el is kezdtem nézegetni az úgymond klasszikus "teljesen szerkezet nélküli" sp. lövedékeket - olyannyira, hogy nur probíren már rendeltem is egy doboz Sierra Gémkinget - és ezt az érdekes fényképes cikket találtam. (na, persze nem a "kitudérdekesebbcikketfeltenni" össznemzeti játék keretein belül, hanem csak úgy... Vigyorog)
Nekem elsősorban az Oryx miatt érdekes... azt hittem keményebb, meg egy kicsit a Sierra miatt is, arról meg azt gondoltam, hogy cafatokra szakad ilyen sebességnél. Sajnos azt nem írta le a szerző (RJ) - vagy legalább is én nem találtam -, hogy mibe pumpálta bele az ólmokat-rezeket, de beáztatott újságpapírba szokták volt... A pasas egyébként egy régi motoros szakíró.
Délkelet-üzbégül gyengébben beszélőknek, az első gomba becsapódási sebessége kb. 910 feletti, a másodiké kb. 610 feletti, m/sec-ben természetesen. Mindegyik 11,7-es .30-as kaliberű kugli...

http://s4.zetaboards.com/The_Hunting_Forum/topic/1098924/1/
 Emelem

Ez a qrva idézés jel...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6836 Dátum: 2015. Október 18. - 05:39:43 »

Sok analóg példa igazolja, az újtól való elzárkózás bizonyos dekadenciához vezet, és ez igaz az élet minden területére.
Az újtól való elzárkózást nagyon sokáig elutasítottam, főleg ha pin@ volt a témakör.
Nagyon nem szerettem volna dekadens lenni, ezért mindent megtetem, hogy ez be ne következzen...akár análóg példákkal is alá tudnám támasztani Ördög
De megöregedtem és lövedék terén már nem lázadok én sem Stoel
A jól bevált 2-3 göbecshez érek vissza mindig, bármerre is kitérít néha a kalandvágy Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6837 Dátum: 2015. Október 18. - 07:48:23 »


Nekem elsősorban az Oryx miatt érdekes... azt hittem keményebb, meg egy kicsit a Sierra miatt is, arról meg azt gondoltam, hogy cafatokra szakad ilyen sebességnél. .

http://s4.zetaboards.com/The_Hunting_Forum/topic/1098924/1/



 Emelem


Ja !  Azt nem is írtam hogy egy másik nagy csalódás a Sierra volt. A képen nem csodálkozom mert szerintem a szerkezete nem adná de az alkalmazott ólom túl kemény ! Két eredménytelen keresés (Csipetke még nem volt) és ebből egy 100 méterre később megtalált bűzlő hulla vett rá hogy talonba tegyem .   Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6838 Dátum: 2015. Október 18. - 09:13:00 »

Az újtól való elzárkózást nagyon sokáig elutasítottam, főleg ha pin@ volt a témakör.
Nagyon nem szerettem volna dekadens lenni, ezért mindent megtetem, hogy ez be ne következzen...akár análóg példákkal is alá tudnám támasztani Ördög
De megöregedtem és lövedék terén már nem lázadok én sem Stoel
A jól bevált 2-3 göbecshez érek vissza mindig, bármerre is kitérít néha a kalandvágy Vigyorog
 Wave

Nem kell, hogy az újra való fogékonyság tettekben is megjelenjen, elég ha verbálisan deklaráljuk. Én sem úgy ülök ki, hogy a tárban minden lőszer másféle, hanem jó ideje ugyan azt használom.
Senki nem lesz elefántcsonttorony lakó azért, mert nem naprakész lomokkal van felszerelve.

(ha ez a qrva idő tovább szarakodik, akkor megint öregek napközi otthona lesz a topik Ördög)
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6839 Dátum: 2015. Október 18. - 09:38:32 »

Az újtól való elzárkózást nagyon sokáig elutasítottam, főleg ha pin@ volt a témakör.
Nagyon nem szerettem volna dekadens lenni, ezért mindent megtettem, hogy ez be ne következzen...akár análóg példákkal is alá tudnám támasztani Ördög
.........

Azért lássuk be, ez nem kicsit félreérthető......
Tehát most már nem utasítod el...??!! vagy mi vaaan..... análóg(!!) fronton?
Ha nekem most előjössz valami szeteiféle beközelítéssel... hááát kezdjek megijedni?? Kacsint Stoel Stoel Stoel Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 [456] 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: