Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148875 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6435 Dátum: 2015. április 13. - 20:39:18 »

lacika!
Olvass!
Olvass többet!
Olvass több Voldit!
Ovasd el az összeset!
Minden írása alatt ott van egy apró betűs mondat, a legutolsó………..

Figyelj cimbora,miért nem ugrassz a a Géza nyakába,hiszen  ő akármikor agyaggalambot lő akárhány lövésből,miért csak nekem fened a késedet?
Nem érzem úgy,hogy dicsekedtem,de amivel a Géza dicsekedett,az azért majdnem átlagos,ennek ellenére nem durva volt a megjegyzésem,hanem elég szolid,ha jól emlékezem,és semiképpen nem sértő.
Picit gondolkodjál ,mielőtt elküldöd a hozzászólást,vagy ne igyál be annyira estére.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6436 Dátum: 2015. április 13. - 20:39:28 »

Képzeljétek Én meg ugyan azt tudom mint Lacika csak  lóháton , háttalülve és bekötött szemmel !!! Bebe Bemutat Bemutat Bemutat Bemutat
Rendben. Fórumtalin felültetünk háttal, bekötött szemmel egy lóra oszt irány az ég alja... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6437 Dátum: 2015. április 13. - 20:45:38 »

Azt elfelejtetted,hogy te  mindezt íjjal. Vigyorog
Nana, az én vagyok! Ördög

Ezen felül igen hasznos volt végig olvasnom az utolsó ittlétem óta íródott remekműveket.
Megtudtam, hogy van aki a kistányért is, van aki szintén de csak satuból, van aki idegileg erősen szenzitív, a Szlávik meg alkesz.
Na, asszem mehetek aludni, ennél többet a mai nap már nem tartogathat számomra.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6438 Dátum: 2015. április 13. - 20:46:50 »

Én már most csodállak, és azon töröm a fejem, mit tudhatsz a legjobb puskáddal, a legdrágább távcsöveddel, és RWS municióval!!! Vadász Vigyorog Wave


Helló!
Segítek,nehogy sokat törd a fejed.
Vékonyabb szálkereszttel,jobb sütéssel,nagyobb nagyítással,kristálytiszta képű távcsővel,könnyebb lőszerrel,kisebbet rugó puskával,valamivel minőségibb lőszerrel azért ettől hangyafasznyival jobbat. Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6439 Dátum: 2015. április 13. - 20:50:13 »

Nana, az én vagyok! Ördög

Ezen felül igen hasznos volt végig olvasnom az utolsó ittlétem óta íródott remekműveket.
Megtudtam, hogy van aki a kistányért is, van aki szintén de csak satuból, van aki idegileg erősen szenzitív, a Szlávik meg alkesz.
Na, asszem mehetek aludni, ennél többet a mai nap már nem tartogathat számomra.
 Wave
Dehogynem fenn szoktam lenni hajnali egyig,addig még ki is b@sz.atnak engem innen.Hajnali 2-kor meg már bele is ugrok a kaszába.  Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #6440 Dátum: 2015. április 13. - 21:02:38 »

Térjünk vissza a kiinduláshoz!
Vadászat-vadászlőszer, a lőlapba minden lövedék kis kerek likat hagy.
Lőttem tegnap egy kant (nem dicsekvés, néha szoktam), zsigerelve 83kg volt.
Három lábon sántikált, tőlem kb 100m-e a frissen vetett kukoricatábla felé.
A 9,3x62 Norma pp-ja oda ment ahova kell, féltenyér a lapocka mögé, 10cm a gerinc alá.
Az eloszló füstbe csak az üres fekete földet láttam, disznó sehol.
Aztán jobbra fordítva a távcsövet, felém rohan a  disznó, tőlem 60 méterre összeesik és a szeméből lassan kialszik a csillogást.
A friss vetésen könnyen végigjártam a nyomát, az első 40 m-en semmi vér, aztán cseppek később már dőlt a szájából.
Zsigerelésnél kiderült a lövedék simán átütötte, a bemenetnél elment két borda között a kimenetnél is csak csípte a bordáka.
Belül viszont rendet rakott, tüdő szinte nem maradt, repeszt minden szerv kapott.
Ebbe a nyomorék álatba, mégis volt annyi életerő hogy ezt a lövést kb. 150 méterig elvigye.
Ha, egy kicsit remeg a kezem és bordát török vsz egy métert se megy el.
Ennyit a lőszerek "Bölcsk Kövéről".
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6441 Dátum: 2015. április 13. - 21:12:37 »

Térjünk vissza a kiinduláshoz!
Vadászat-vadászlőszer, a lőlapba minden lövedék kis kerek likat hagy.
Lőttem tegnap egy kant (nem dicsekvés, néha szoktam), zsigerelve 83kg volt.
Három lábon sántikált, tőlem kb 100m-e a frissen vetett kukoricatábla felé.
A 9,3x62 Norma pp-ja oda ment ahova kell, féltenyér a lapocka mögé, 10cm a gerinc alá.
Az eloszló füstbe csak az üres fekete földet láttam, disznó sehol.
Aztán jobbra fordítva a távcsövet, felém rohan a  disznó, tőlem 60 méterre összeesik és a szeméből lassan kialszik a csillogást.
A friss vetésen könnyen végigjártam a nyomát, az első 40 m-en semmi vér, aztán cseppek később már dőlt a szájából.
Zsigerelésnél kiderült a lövedék simán átütötte, a bemenetnél elment két borda között a kimenetnél is csak csípte a bordáka.
Belül viszont rendet rakott, tüdő szinte nem maradt, repeszt minden szerv kapott.
Ebbe a nyomorék álatba, mégis volt annyi életerő hogy ezt a lövést kb. 150 méterig elvigye.
Ha, egy kicsit remeg a kezem és bordát török vsz egy métert se megy el.
Ennyit a lőszerek "Bölcsk Kövéről".
Én szombat est lőttem egy hasonló méretű kanocskát. Rajzolni sem lehet szebb laplövést, szépen átszúrta a disznót a 9.3-asból a nosler partition...oszt mégis elment cirka 120 métert, ebből 100-at úgy, hogy visszabújt a kerítés alatt abba a tölgy fiatalosba ahol nappal héderezett.
Kétméteres fácskák, tetőig beszőve szederindával, szóval keresni egy élmény volt, közben volt időm párszor elgondolkodni azon, hogy a 9.3-as kaliber meg a NP sem csodaszer, valamint ha megfordul a disznó, a puskát sem fogom tudni felemelni...
Kihúzni már könnyebb volt, tán még fél órát sem kellett dolgozni a machetével, hogy legyen egy "járható" nyom az egyik soron. Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #6442 Dátum: 2015. április 13. - 21:26:48 »

Az erdőt "gyerekkorában" ápolni kell , mese nincs . Mellesleg én is eszt tapasztaltam a 9.3*62-vel (igaz SAKO Twinhead-del ) kellett neki 100-150m ,hogy jó legyen , igaz az is , hogy az a Safari típusu NP maggal szerelt volt .  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6443 Dátum: 2015. április 13. - 21:27:37 »

Figyelj cimbora,miért nem ugrassz a a Géza nyakába,hiszen  ő akármikor agyaggalambot lő akárhány lövésből,miért csak nekem fened a késedet?
Nem érzem úgy,hogy dicsekedtem,de amivel a Géza dicsekedett,az azért majdnem átlagos,ennek ellenére nem durva volt a megjegyzésem,hanem elég szolid,ha jól emlékezem,és semiképpen nem sértő.
Picit gondolkodjál ,mielőtt elküldöd a hozzászólást,vagy ne igyál be annyira estére.

 Okos Okos

ui: gondolkoztam már Géza nyakába ugráson, de azt mondta, hogy meg ne próbáljam, mert sérvet kapna.... Vállat von
Miért nem iszol te is egy kicsit? Hidd el megnyugtatna! Nekem bejön.... tökre ellazít. Kacsint Kacsint Piál Piál
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6444 Dátum: 2015. április 13. - 21:35:23 »

Okos Okos

ui: gondolkoztam már Géza nyakába ugráson, de azt mondta, hogy meg ne próbáljam, mert sérvet kapna.... Vállat von
Miért nem iszol te is egy kicsit? Hidd el megnyugtatna! Nekem bejön.... tökre ellazít. Kacsint Kacsint Piál Piál
Mennyit igyak?
2 pohár után még mindig utállak! Ördög
Jóvan, most utoljára megbocsátok,legközelebb kiíratom magam az biztos.
Na akkor jól kics.szek veled mi?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6445 Dátum: 2015. április 13. - 22:04:30 »

Mennyit igyak?
2 pohár után még mindig utállak! Ördög
Jóvan, most utoljára megbocsátok,legközelebb kiíratom magam az biztos.
Na akkor jól kics.szek veled mi?

Nem baj, utálnak már elegen, de lacika nevű eddig még nincs közöttük Vigyorog (tudtommal).
Igyál még két pohárral, és utána az utálkozás helyett inkább szegény Janika_86-nak segíts már dönteni, mert ebből a büdös életben nem lesz patron vásárlás. Én adnék tanácsot, de rám úgysem hallgatna (egy alkeszre..?! Ördög), meg egyébként sem volt soha CZ550-es 30-06-osban.... tehát legkevésbé vagyok autentikus forrás. Rííí Rííí
Ogre lovaglóleckéket vesz, Sakac a traumát dolgozza fel, hogy elküldted a retekbe, Ruger még mindig csodálkozik, Makkmarcinál kiestél a pixisből, mert még csak le sem reagáltad, pedig olyan szépen leírta a megoldást, Gáloscsabus csicsikálni ment, Uzbence láthatod csak a nyócasával törődik mostanság, Géza és Boar valószínűleg agyart főznek....
Maradtál te cimbora, hogy fogd egy kezdő nimród kezét, és végigvezesd a lőszervásárlás rögös kezdő lépésein....
Nagy felelősség, el ne cseszd! Kacsint
 Wave Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6446 Dátum: 2015. április 13. - 22:08:03 »

Nem baj, utálnak már elegen, de lacika nevű eddig még nincs közöttük Vigyorog (tudtommal).
Igyál még két pohárral, és utána az utálkozás helyett inkább szegény Janika_86-nak segíts már dönteni, mert ebből a büdös életben nem lesz patron vásárlás. Én adnék tanácsot, de rám úgysem hallgatna (egy alkeszre..?! Ördög), meg egyébként sem volt soha CZ550-es 30-06-osban.... tehát legkevésbé vagyok autentikus forrás. Rííí Rííí
Ogre lovaglóleckéket vesz, Sakac a traumát dolgozza fel, hogy elküldted a retekbe, Ruger még mindig csodálkozik, Makkmarcinál kiestél a pixisből, mert még csak le sem reagáltad, pedig olyan szépen leírta a megoldást, Gáloscsabus csicsikálni ment, Uzbence láthatod csak a nyócasával törődik mostanság, Géza és Boar valószínűleg agyart főznek....
Maradtál te cimbora, hogy fogd egy kezdő nimród kezét, és végigvezesd a lőszervásárlás rögös kezdő lépésein....
Nagy felelősség, el ne cseszd! Kacsint
 Wave Wave
Hornady SP Interlock 180 grain
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #6447 Dátum: 2015. április 14. - 05:27:00 »

Főokos ,okos legyél, helló ,ne forgasd ki a szavakat!

Olvasgass egy kicsit mondjuk Ráth-Véghet, Moldovát, hogy a finom célzást megértsed. Ami neked a leggagyibb, leggyengébb legrosszabb felszerelésed az másnak lehet csak álom...
Ja kis satu mindig van nálam és ha kell örömmel átengedem a lövési lehetőséget. Persze csak azután , hogy megbizonyosodtam hogy 180-ról háromszor 10-st  egyszer 9-st lő...  Mindezt persze csak az enyémhez képest prémium felszereléssel... Ördög Kaszát nem adok az ugribugrihoz, mert ha egy ilyen keménytökű gyerek beleugrik akkor mikorra kalapálom ki? Vigyorog
Még egy apróság egyenlőre nem b@szlak ki szavaiddal élve. Az idő majd megoldja sorsod... Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6448 Dátum: 2015. április 14. - 07:13:56 »

Olvasgass egy kicsit mondjuk Ráth-Véghet, Moldovát, hogy a finom célzást megértsed. Ami neked a leggagyibb, leggyengébb legrosszabb felszerelésed az másnak lehet csak álom...
Ja kis satu mindig van nálam és ha kell örömmel átengedem a lövési lehetőséget. Persze csak azután , hogy megbizonyosodtam hogy 180-ról háromszor 10-st  egyszer 9-st lő...  Mindezt persze csak az enyémhez képest prémium felszereléssel... Ördög Kaszát nem adok az ugribugrihoz, mert ha egy ilyen keménytökű gyerek beleugrik akkor mikorra kalapálom ki? Vigyorog
Még egy apróság egyenlőre nem b@szlak ki szavaiddal élve. Az idő majd megoldja sorsod... Emelem
Szia!
"Ami neked a leggagyibb, leggyengébb legrosszabb felszerelésed az másnak lehet csak álom... "
Ez csak egy feltételezés a részedről,mint ahogy benne is van a mondatban,hogy "lehet",lehet,de egyáltalán nem biztos.
Nem ,ez ma már nem egy álom,nem szabad,hogy itt kimerüljön egy álom,itt a fórumon legalábbis ez az álmok legalja ,ahogy észreveszem.
Nem is tudod milyen "készség " hozta az eredményt,csak az olcsó 300 forintos lőszerről írtam,és pontosan az volt a lényege hogy  az ottani egyik legrosszabb készség hozta a legjobb eredményt,pedig béna vagyok,mint a f@sz,biztos én voltam a leggyengébb láncszem is,nem a puska,meg a távcső,meg a szerelék,a lényege az lett volna pontosan ,hogy nem kell lenézni az olcsó portékát.
Mindenki fegyvere 2-szer 3-szor annyiba került kb.,szinte csak steyr luxus,-classic,blaser volt sokszázezer forintos optikák...kivétel talán egy szolgálati zkk-t,ami azóta céltávcsőcserén esett át,és most már lehet jobb képességekkel bír,mint az én cuccom,hozzáteszem azzal is jó eredmény lett elérve.
Néztünk is rendesen,mi itt nem rúgunk labdába,mindegy a részvétel a fontos.A remington seven,és remington 700 puskák is mind drágábbak voltak a mieinknél,pedig ott csak aztán attól jóval felfelé volt élet,a csúcsoptikákról ne beszéljünk,sajna a mi  szálkeresztünk takart rendesen.
Nem hiszem el,hogy ez a felszerelés,amivel elmentem elérhetetlen lenne bárki számára  Vállat von,innen legalábbis az emberek 98 %-ának biztosan nem okozna gondot a használtpiaci értékével azonnal kiszúrni a szememet.Aki nem áldoz rá,pedig megtehetné,azt meg nem kell példának felhozni.
Szerintem fejezzük be,mert ez a vita partatlan.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6449 Dátum: 2015. április 14. - 07:50:53 »

Urak! Kicsit csitítanàm a kedélyeket,lacika fòrumtárstòl olvashattam néhàny gondolatot, a feltett kérdésemre zöldfülű vadászként.A kérdésem az volt,hogy CZ 550-hez 30-06 kaliberben mi szàmít "jò" lőszernek? Az àltala javasoltak : sako shh ill geco valami,illetve valamilyen nosler partition. Valakinél hasonlò tapasztalat,vagy ellenkező? Ajànlották még a hornady gmx-et.A vadászat mellesleg nem a célba lövésről szòl szerintem... Emelem
Janika!
Most pont utálkozunk,nem érünk rá jelentéktelen dolgokkal foglalkozni.
Viccet félretéve.
Valami jó SP lövedéket inkább a gmx helyett.
Geco Tm olcsó,és jó .
sako hh,sako shh kötött mag ,a shh-et keményebbre gyártják a finnek.
nosler partition,mint lövedék Normába,vagy Federalba,(Federalba olcsóbb,olyan 600.--700.-)hirtenbergerbe.
Mire végigpróbálod őket úgyis sok idő.
Ne ess abba a hibába,hogy minden kaliberedhez veszel 15 féle lőszert,és már nem győződ kivárni ,hogy elfogyjon,már lövöd is át a másikra.
Mindig két dobozzal vettem,egy doboz majdnem elment belövésre,örömlövészkedésre,utána meg nem győztem kivárni,hogy elfogyjon,hogy bonthassam a másfajta lőszert hozzá.
Régebben jegyeztem,hogy milyen kaliber,milyen lőszer,találat helye,menekülési távolság,volt-e vér,mennyi stb.
Kerestem a legtutibbat.
Az igazság meg az volt,hogy egyikkel sem veszett el vad,mindegyik vadászatra lett kifejlesztve,mikor hogy,de mindig tette a dolgát mindegyik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: