Oldalak: 1 ... 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 [429] 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148870 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6420 Dátum: 2015. április 13. - 09:56:02 »


Így 1 db H-Mantell lőszer a 308-ashoz 1,8 €, ami kb. 550,- Ft .... nem is sajnálom, ha egy rókára el kell pattintani belőle akár 2-3 darabot Vigyorog
 Wave

Akkor mennyi kell egy bikára ?  Ebből így nem lesz biznisz !      Stoel
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #6421 Dátum: 2015. április 13. - 11:46:30 »

Szia Géza!
Nem ismersz,így legalább nem irigykedsz. Ördög
Attól még,hogy  még hosszú évek után is keresed az igazit,az még nem biztos,hogy a lőszer hibája.
Viccet félretéve nem akartalak megsérteni .
Hidd el közben van miből leszűrnöm a konzekvenciákat.


Szia!
Tényleg nem ismerlek, viszont te se engem.
Nem vagyok irigy, meg azt se hiszem hogy lenne mire.
Nem keresgélek lőszert, mert már régen tudom mit szeretek.
Sértődékeny pedig egyáltalán nem vagyok.
Azt viszont tudom, hogy közel azonos lövésekre se mindíg azonosan viselkedik a vad.
Pedig, 180m-ről unalomig eltudok találni egy agyagkorongot! Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6422 Dátum: 2015. április 13. - 14:24:43 »


Contact: mauser-m12.com
Nagyon pontos kis puska ,ezzel mellé nem nyúl senki.
Zárdugattyú úgy jár ,mint a régi steyr luxusba,sütése kiváló,a műanyag tár nagyon masszív.
A steyr  7x64-esem mellé kicsit felesleges,de szeretem nagyon,és csak egy ember van,akinek eladnám,annak is csak azért,mert nem akarok segget csinálni a számból,igaz még csak nem is ismerem személyesen,csak a fórumról.

243-ban használom az M12-est, és nagyon jó. Mikor vettem, néztem mást is, de az én szempontjaimnak ez felelt meg legjobban, és a működése, zárdugattyú járása, elsütés....hát a többi nagyon messze van tőle. Rws Kegelspitz-et lövöm, hát, nem téveszt azért az sem. Az egész fegyver nekem ott van a "csúcson", és mindig örömmel veszem ki a szekrényből.
Tudom, hogy csak én lehetek a szűk keresztmetszet, az M12 nem téveszt.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6423 Dátum: 2015. április 13. - 16:13:54 »

 Emelem

Leütöttem eGunon 60pár darab 8x68S hüvelyt, és kapok mellé Nosler Partition (17 db) magot, meg Barnes TSX-et (13 db - "sima" TSX, nem a "tipped"). Mindkettő 200 graines.
Utóbbival kapcsolatban szívesen fogadok mindenféle tapasztalatot, legyen szó bármilyen kaliberről. Mondjuk olyan Laci és Csaba féle H-manteles kimerítőt  Vigyorog Ahhoz sokat nem is lehet hozzátenni. Nálam is marad a 8x68S-ben, de a korlátai kiküszöbölése érdekében azért 220 graines Sierrát töltök majd mellé, vagy NP-t később, és ha már képbe jött, akkor lehet ez a TSX is érdekes lesz...A fellelhető irományok, jutúb videók, stb. természetesen elég meggyőzőek  Stoel

Köszönet!
 Wave
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6424 Dátum: 2015. április 13. - 18:15:18 »

Szia!
Tényleg nem ismerlek, viszont te se engem.
Nem vagyok irigy, meg azt se hiszem hogy lenne mire.
Nem keresgélek lőszert, mert már régen tudom mit szeretek.
Sértődékeny pedig egyáltalán nem vagyok.
Azt viszont tudom, hogy közel azonos lövésekre se mindíg azonosan viselkedik a vad.
Pedig, 180m-ről unalomig eltudok találni egy agyagkorongot! Emelem
Szia Géza !
Nagytétényen egyik fórumtársunk szervezett vadász kategóriába versenyt.
4 lövésből 3 db. 10-est,és egy 9-est lőttem a legszarabb puskámmal,legolcsóbb távcsövemmel,és a legolcsóbb Geco lőszerrel 180 méterről.Felkocsikáztunk a haverokkal,nem akartunk mi nyerni,csak jól érezni magunkat,aztán meg...jól éreztük magunkat.
Na mindegy, az a pár lövés  is benne volt  egy agyagkorongban,talán az 5 cm-ben is.
Pedig az időjárás nem volt kedvező,sőt.
Szerintem kár ilyeneken lovagolni.
Én nem szeretnék kötözködni sem veled,sem senkivel.
Megosztod az élettapasztalataidat,én meg mindig tiszteletbe tartom. Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6425 Dátum: 2015. április 13. - 18:22:55 »

Contact: mauser-m12.com
Nagyon pontos kis puska ,ezzel mellé nem nyúl senki.
Zárdugattyú úgy jár ,mint a régi steyr luxusba,sütése kiváló,a műanyag tár nagyon masszív.
A steyr  7x64-esem mellé kicsit felesleges,de szeretem nagyon,és csak egy ember van,akinek eladnám,annak is csak azért,mert nem akarok segget csinálni a számból,igaz még csak nem is ismerem személyesen,csak a fórumról.

243-ban használom az M12-est, és nagyon jó. Mikor vettem, néztem mást is, de az én szempontjaimnak ez felelt meg legjobban, és a működése, zárdugattyú járása, elsütés....hát a többi nagyon messze van tőle. Rws Kegelspitz-et lövöm, hát, nem téveszt azért az sem. Az egész fegyver nekem ott van a "csúcson", és mindig örömmel veszem ki a szekrényből.
Tudom, hogy csak én lehetek a szűk keresztmetszet, az M12 nem téveszt.

Már megbarátkoztam én is a rövid csövével,meg ezzel a b.zi mannox-al.
Tuti kis puska ,biztos príma lehet .243-asba is,az is egy kedves kaliberem,egy Haenel egylövetűm van most éppen ebben az űrméretben,kegelspitzet nem lőttem belőle ,de a hirtenb. NP,meg sako gamehead-om ki is tart egy darabig,szinte ugyanoda hordja mindkettőt,panaszom még nem lehetett rájuk.

Én is szívesen nyúlok az M12 után,pedig van  opció a szekrényben.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #6426 Dátum: 2015. április 13. - 18:28:05 »


4 lövésből 3 db. 10-est,és egy 9-est lőttem a legszarabb puskámmal,legolcsóbb távcsövemmel,és a legolcsóbb Geco lőszerrel 180 méterről.Felkocsikáztunk a haverokkal,nem akartunk mi nyerni,csak jól érezni magunkat,aztán meg...jól éreztük magunkat.
Na mindegy, az a pár lövés  is benne volt  egy agyagkorongban,talán az 5 cm-ben is.
Pedig az időjárás nem volt kedvező,sőt.


Ezt még én is tudom produkálni pedig csak egy gagyi Russianom van, olcsó Privit használok és egy ősöreg távcsővel..... igaz mindezt 50 m-n satupadban befogott puskával és akár tüzes csővel. Ördög

Szóval dicsekedni lehet viszont ha megnézed a fórumtársak közt bőven akad aki lepipálna, ellenben nem fényezik magukat. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #6427 Dátum: 2015. április 13. - 18:36:40 »

Szia Géza !
Nagytétényen egyik fórumtársunk szervezett vadász kategóriába versenyt.
4 lövésből 3 db. 10-est,és egy 9-est lőttem a legszarabb puskámmal,legolcsóbb távcsövemmel,és a legolcsóbb Geco lőszerrel 180 méterről.Felkocsikáztunk a haverokkal,nem akartunk mi nyerni,csak jól érezni magunkat,aztán meg...jól éreztük magunkat.
Na mindegy, az a pár lövés  is benne volt  egy agyagkorongban,talán az 5 cm-ben is.
Pedig az időjárás nem volt kedvező,sőt.
Szerintem kár ilyeneken lovagolni.
Én nem szeretnék kötözködni sem veled,sem senkivel.
Megosztod az élettapasztalataidat,én meg mindig tiszteletbe tartom. Emelem
Szerintem valamit az elejétől fogva félreértesz, Vegeza nem a lőtudásodban kételkedik, hanem azt mondja, amit már én is egy párszor próbáltam magyarázni, csak utóbb már inkább feladtam bármiféle lőszerről szóló törvényszerűségek kihirdetésekor: beletalálhat valaki a 3 cm-es körbe 100-ból 100-szor is, gratulálok is hozzá, de soha az életben nem tud senki kétszer egymás után centire ugyanott, ugyanúgy eltalálni egy vadat (mivel legközelebb már egy másik áll előtted, kicsit másképp, kicsit nagyobb-kisebb, kicsit idősebb-fiatalabb), tehát olyanokat mondani adott lőszer célballisztikájáról nyilatkozva (ami már nem a lövészen múlik, hanem a lőszeren, meg a vadon) , hogy "mindig" vagy "soha", annak az égvilágon semmi értelme. Keményebb meg lágyabb lőszer van, de ez is csak a dobozban igaz, utána a vadba beérve a sebességen kívül ezer és egy dolgon múlik, mit végez, épp ezért sosem egyforma a végeredmény. Szerintem ezt próbálta meg óvatosan jelezni Vegeza... Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6428 Dátum: 2015. április 13. - 18:50:45 »

Szia Géza !
Nagytétényen egyik fórumtársunk szervezett vadász kategóriába versenyt.
4 lövésből 3 db. 10-est,és egy 9-est lőttem a legszarabb puskámmal,legolcsóbb távcsövemmel,és a legolcsóbb Geco lőszerrel 180 méterről.Felkocsikáztunk a haverokkal,nem akartunk mi nyerni,csak jól érezni magunkat,aztán meg...jól éreztük magunkat.
Na mindegy, az a pár lövés  is benne volt  egy agyagkorongban,talán az 5 cm-ben is.
Pedig az időjárás nem volt kedvező,sőt.
Szerintem kár ilyeneken lovagolni.
Én nem szeretnék kötözködni sem veled,sem senkivel.
Megosztod az élettapasztalataidat,én meg mindig tiszteletbe tartom. Emelem



lacika!
Olvass!
Olvass többet!
Olvass több Voldit!
Ovasd el az összeset!
Minden írása alatt ott van egy apró betűs mondat, a legutolsó………..
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #6429 Dátum: 2015. április 13. - 19:06:55 »

Szia Géza !
Nagytétényen egyik fórumtársunk szervezett vadász kategóriába versenyt.
4 lövésből 3 db. 10-est,és egy 9-est lőttem a legszarabb puskámmal,legolcsóbb távcsövemmel,és a legolcsóbb Geco lőszerrel 180 méterről.Felkocsikáztunk a haverokkal,nem akartunk mi nyerni,csak jól érezni magunkat,aztán meg...jól éreztük magunkat.
Na mindegy, az a pár lövés  is benne volt  egy agyagkorongban,talán az 5 cm-ben is.
Pedig az időjárás nem volt kedvező,sőt.
Szerintem kár ilyeneken lovagolni.
Én nem szeretnék kötözködni sem veled,sem senkivel.
Megosztod az élettapasztalataidat,én meg mindig tiszteletbe tartom. Emelem

Én már most csodállak, és azon töröm a fejem, mit tudhatsz a legjobb puskáddal, a legdrágább távcsöveddel, és RWS municióval!!! Vadász Vigyorog Wave

« Utoljára szerkesztve: 2015. április 13. - 19:12:16 írta Sakac » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #6430 Dátum: 2015. április 13. - 19:44:55 »

Én már most csodállak, és azon töröm a fejem, mit tudhatsz a legjobb puskáddal, a legdrágább távcsöveddel, és RWS municióval!!! Vadász Vigyorog Wave



Képzeljétek Én meg ugyan azt tudom mint Lacika csak  lóháton , háttalülve és bekötött szemmel !!! Bebe Bemutat Bemutat Bemutat Bemutat
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #6431 Dátum: 2015. április 13. - 19:56:46 »

Képzeljétek Én meg ugyan azt tudom mint Lacika csak  lóháton , háttalülve és bekötött szemmel !!! Bebe Bemutat Bemutat Bemutat Bemutat

Naa...neeee.... Röhög Igen
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Janika_86
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #6432 Dátum: 2015. április 13. - 20:19:55 »

Urak! Kicsit csitítanàm a kedélyeket,lacika fòrumtárstòl olvashattam néhàny gondolatot, a feltett kérdésemre zöldfülű vadászként.A kérdésem az volt,hogy CZ 550-hez 30-06 kaliberben mi szàmít "jò" lőszernek? Az àltala javasoltak : sako shh ill geco valami,illetve valamilyen nosler partition. Valakinél hasonlò tapasztalat,vagy ellenkező? Ajànlották még a hornady gmx-et.A vadászat mellesleg nem a célba lövésről szòl szerintem... Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6433 Dátum: 2015. április 13. - 20:34:07 »

Ezt még én is tudom produkálni pedig csak egy gagyi Russianom van, olcsó Privit használok és egy ősöreg távcsővel..... igaz mindezt 50 m-n satupadban befogott puskával és akár tüzes csővel. Ördög

Szóval dicsekedni lehet viszont ha megnézed a fórumtársak közt bőven akad aki lepipálna, ellenben nem fényezik magukat. Emelem
Főokos ,okos legyél, helló ,ne forgasd ki a szavakat!
Picit lassíts,nem dicsekedtem,nem fényeztem magam,csak arra reagáltam,hogy az nem akkora  szó,ha valaki egy kistányért eltalál.
Sértegetni én is tudok,pl.akkor kissatu nélkül te se menj vadászni,vagy segítségül hívjál egy fórumtársad,aki lő helyetted szerényen,majd titokba tartjátok.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6434 Dátum: 2015. április 13. - 20:35:27 »

Képzeljétek Én meg ugyan azt tudom mint Lacika csak  lóháton , háttalülve és bekötött szemmel !!! Bebe Bemutat Bemutat Bemutat Bemutat
Azt elfelejtetted,hogy te  mindezt íjjal. Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 [429] 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: