Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149045 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #600 Dátum: 2008. November 14. - 21:44:31 »

Sántít az érvelésed, a .308W hadikaliber is! Mosolyog
Az OH nem elégő hüvelyes!
De köszönöm, hogy, bár burkoltan, de kizártál a vadászok köréből!  :RII

Jajj Sanyooo, ne érzékenykedj már, felnőtt emberek vagyunk! Ebben a kérdésben más a szemléletünk, a franc sem mondta hogy Te nem vagy vadász. Majd ha úgy gondolom akkor mondom is, nem kenyerem a burkolt beszéd és ezt Te is tudod. Úgyhogy itasd fel a könnyeidet, tekintsd ezt egy virtuális papírzsebkendőnek. Kacsint Wave

Ami pedig a 308-ast illeti, nos az valóban hadikaliber volt (a 30-06-ossal, a 6,5x55-össel, vagy a 8x57-essel együtt). De semmi értelme ezeket a jól működő kalibereket a hozzájuk tartozó jól működő és vadászias fegyverekkel együtt lecserélni. Nem érted amit mondok: nekem nem a hadi eredettel van bajom, egyszerűen feleslegesnek tartom ezeket a fejlesztéseket. Igaz eddig csak egy ilyen volt, bele is guggolt a Voere rendesen. Azóta nyilván ők is belátták...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2008. November 14. - 21:50:01 »

Jajj Sanyooo, ne érzékenykedj már, felnőtt emberek vagyunk! Ebben a kérdésben más a szemléletünk, a franc sem mondta hogy Te nem vagy vadász. Majd ha úgy gondolom akkor mondom is, nem kenyerem a burkolt beszéd és ezt Te is tudod. Úgyhogy itasd fel a könnyeidet, tekintsd ezt egy virtuális papírzsebkendőnek. Kacsint Wave

Ami pedig a 308-ast illeti, nos az valóban hadikaliber volt (a 30-06-ossal, a 6,5x55-össel, vagy a 8x57-essel együtt). De semmi értelme ezeket a jól működő kalibereket a hozzájuk tartozó jól működő és vadászias fegyverekkel együtt lecserélni. Nem érted amit mondok: nekem nem a hadi eredettel van bajom, egyszerűen feleslegesnek tartom ezeket a fejlesztéseket. Igaz eddig csak egy ilyen volt, bele is guggolt a Voere rendesen. Azóta nyilván ők is belátták...

Mondod a magadét, rendületlenül! Mosolyog Köszi a zsepit, de máskor valami szép damasztszalvétát küldjél! Mosolyog Nem értem mit szeretsz azon az eszdéeszes kaliberen!  Bion Nem tudom kenyered-e, majd telefonon megbeszéljük! Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #602 Dátum: 2008. November 14. - 22:06:33 »

Erik, köszönöm, ha tudsz kérni még egyet, elfogadom Kacsint

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #603 Dátum: 2008. November 14. - 22:10:20 »

eszdéeszes kaliberen

??
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #604 Dátum: 2008. November 14. - 22:17:35 »

??

 Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2008. November 15. - 11:40:52 »

Nemrégiben volt pár alföldi vadász nálunk bikára...
Az egyikük 243-assal jött, amihez 3,56 gr-os töltényt hozott!?  Meglepődött

Csodálkozott amikor rálőtt egy tarvadra - ami előtt egy kis gajmóca volt - hogy be sem jelzett, el sem találta.
Nos elismerve a 243-as erényeit, azt kell mondjam az ilyen és hasonló "majdkilövömaszemitosztjóvan" hozzáállású vadászok azok akik nem biztos, hogy megfelelő tudással bírnak a nagyvad vadászatáról...de rendelkezik a megfelelő "háttérrel".  Vállat von
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #606 Dátum: 2008. November 15. - 14:41:56 »

..de rendelkezik a megfelelő "háttérrel".  Vállat von
Az arcára godolsz? Így van!  OOO
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #607 Dátum: 2008. November 15. - 20:59:12 »

Idézet
Erik, köszönöm, ha tudsz kérni még egyet, elfogadom

Szerintem tudok majd még olyant szerezni. Rajta leszek az ügyön!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #608 Dátum: 2008. November 16. - 20:37:36 »

Szia Pajti!

Nemrégiben volt pár alföldi vadász nálunk bikára...
Az egyikük 243-assal jött, amihez 3,56 gr-os töltényt hozott!?  Meglepődött
Erre csak a sellyei fővadászt tudnám idézni: "....ez a puska a tokban marad! Nálunk ilyennel nem fog szarvasbikára lőni!" És nem ő az egyetlen ismerősöm, aki a náthásba zavarná el a stüszit. A vadásztató felelőssége is, hogy egy akár milliós értékű bikát "megpiszkoltat"-e egy megymagköpővel. Kérezd meg a vérebeseket, hogy szoktak lelkesedni egy 6mm-essel megcsípett szarvasért.
A pénz nagyon kell, de két kifizetett sebzés sem kárpótol a megpiszkolt jószágért.
Útálom az ilyet! "Ezzel a puskával otthon kétszázról nyakon lövöm az őzet....." dumás ember, akinek a bőgő bikánál citerázik a gatyája és elhibázza a csűrkaput. Ha meg eltalálja abban sincs köszönet......
Kerülni kéne az ilyen szitut, de nagy ívben ám! Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 16. - 22:46:14 írta Viktor » Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #609 Dátum: 2008. November 16. - 21:22:51 »

Sziasztok!

Na lőlapi próba megtörtént a 13g-os Lapua Mega lőszerrel 30-06 kaliberben. Amit első körben mondhatok egy fél doboz gyakorlása után: akkorát tol, hogy a fegyver beceneve ezután tarack lesz  Vigyorog A tusagumi hatása érzékelhető volt egyébként, mert igazából nem rugdalt, hanem tolt egy jó nagyot, vagy 5 centit hátralökött  Ördög Vadban még nem "viselkedett", hiszen elsődleges volt, hogy először lőlapon gyakoroljak.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #610 Dátum: 2008. November 16. - 21:59:37 »

Sziasztok!

Na lőlapi próba megtörtént a 13g-os Lapua Mega lőszerrel 30-06 kaliberben. Amit első körben mondhatok egy fél doboz gyakorlása után: akkorát tol, hogy a fegyver beceneve ezután tarack lesz  Vigyorog A tusagumi hatása érzékelhető volt egyébként, mert igazából nem rugdalt, hanem tolt egy jó nagyot, vagy 5 centit hátralökött  Ördög Vadban még nem "viselkedett", hiszen elsődleges volt, hogy először lőlapon gyakoroljak.

 Wave
De a szórása milyen azt elfelejtetted velünk közölni. Egyébként, amikor nem lőlap lesz előtted, akkor nem fogod érezni, hogy milyet üt.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #611 Dátum: 2008. November 16. - 22:13:55 »

De a szórása milyen azt elfelejtetted velünk közölni. Egyébként, amikor nem lőlap lesz előtted, akkor nem fogod érezni, hogy milyet üt.

A szórást konkrétan nem tudom megmondani, mert a pad amiből belőttük nyeklett nyaklott, ezért lövés után a pad csak a ráállításnál lett használva, a srác utána mindenét feltámasztva lőtt vele. Na meg a kezemben volt azért "némI" izgalom, mert mégis csak az első fegyverem belövéséről volt szó Mosolyog A próbán én anno rossz támasztással 58mm-t lőttem vele 3 lövésből 100m-en, amiből jó része még a kezemben volt a hibának... Ugyanezzel a lőszerrel, a távcső akkor még másik volt (azt a tulaj magának megtartotta).
Én is úgy hiszem, a vadászláz úgy is annyira el fog kapni, hogy legkevésbé sem a rúgás, sokkal inkább a biztos elejtés fog érdekelni, hogy ne sebezzek.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #612 Dátum: 2008. November 16. - 22:28:13 »

Idézet
A szórást konkrétan nem tudom megmondani, mert a pad amiből belőttük nyeklett nyaklott, ezért lövés után a pad csak a ráállításnál lett használva, a srác utána mindenét feltámasztva lőtt vele. Na meg a kezemben volt azért "némI" izgalom, mert mégis csak az első fegyverem belövéséről volt szó Mosolyog A próbán én anno rossz támasztással 58mm-t lőttem vele 3 lövésből 100m-en, amiből jó része még a kezemben volt a hibának... Ugyanezzel a lőszerrel, a távcső akkor még másik volt (azt a tulaj magának megtartotta).
Én is úgy hiszem, a vadászláz úgy is annyira el fog kapni, hogy legkevésbé sem a rúgás, sokkal inkább a biztos elejtés fog érdekelni, hogy ne sebezzek.

 Wave
Várjuk az első élménybeszámolót. Vadász Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 16. - 22:41:12 írta Boar » Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #613 Dátum: 2008. November 16. - 22:41:21 »

Várjuk az első élménybeszámolót. Vadász Wave

 Kacsint Igen Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #614 Dátum: 2008. November 16. - 23:42:25 »

Sziasztok!

Na lőlapi próba megtörtént a 13g-os Lapua Mega lőszerrel 30-06 kaliberben. Amit első körben mondhatok egy fél doboz gyakorlása után: akkorát tol, hogy a fegyver beceneve ezután tarack lesz  Vigyorog A tusagumi hatása érzékelhető volt egyébként, mert igazából nem rugdalt, hanem tolt egy jó nagyot, vagy 5 centit hátralökött  Ördög Vadban még nem "viselkedett", hiszen elsődleges volt, hogy először lőlapon gyakoroljak.

 Wave

Üdv!

Gyakorláshoz megtenné valami olcsóbb lőszer is szerintem, a visszarúgást meg kipróbálhatnád valami könnyebb 10,6 vagy 11,7g-os lövedékkel. Ha azzal is rúg, akkor valami agyazási probléma lehet, mert ennél a kalibernél a komoly visszarúgás egyáltalán nem szokványos dolog. Legalábbis én a 11,7-es Sakoval semmi ilyesmit nem tapasztalok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: