Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149132 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #525 Dátum: 2008. November 02. - 12:08:49 »

"Evvel a nagy káosszal ami a lövedékeknél tapasztalható nem más a cél csak annyi, az enyémet vásárold ne a másét. Üzlet, erről szól ma a világ."

Azzal a megjegyzessel, hogy a loszergyarto cegek minden fele loszeruknek az elonyos tulajdonsagait hirdetik tipusonkent es nem sz@rnak arra a tanyerra amelyikrol esznek!
Nezd meg akarmelyik katalogusat. Win. nem ugy hirdeti a FailSafe-et, hogy a Silvertip sz@rt se er!

Magam reszerol: kenyszerbol valtottam a Nosler Partition-rol a Swift A-Frame-re. Meg egyik sem okozott csalodast.
Az is igaz, hogy megkaptam nehanyszor: "addig nem tudod amig meg nem probalod!", vagy: "ketszer hibazol (hibazhatsz) ha nem lossz!"
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2008. November 02. - 13:33:13 »

Üdv!

Látom a téma mást is érdekel.
Én magam az ólomtartalmú lövedékeket részesítem előnyben, mert nekem ez bevált.
Továbbra is kijelentem, hogy nem a KJG érdemeire vonatkozott amit írtam, hanem a SP lövedékekkel kapcsolatos téves infóról.
Azt továbbra is fenntartom, ha csak a prezentációba csúszott hiba a szöveg és a kép "összehangolásában" akkor nincs gond, mert a TISZTA ÓLOM lövedékek valóban érzékenyek a nagy sebességre és egy percre sem vonom kétségbe az ezekre vonatkozó 550m/s-ot, mint megállapított sebességet.

(Nos magamról annyit, hogy azért "zöldebb" vagyok egy átlagos vadásznál/embernél.
Éppen ezért ha azt mondanák, hogy holnaptól csak "bleifrei" lövedékekkel lehet lőni, csak ezzel lehet vadászni, elsőként írnám alá az ívet és elsőként térnék át egy ólommentes munícióra...de!
Csak akkor ha ezt mindenki megtenné és nem azért mert "szuperölőhatástakarok367m-ről"...hanem azért hogy vigyázzunk a környezetünkre, így magunkra, meg a gyerekeinkre.
...mert az tagadhatatlan, hogy szépen lassan felélünk mindent amit a természet ad nekünk.)
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #527 Dátum: 2008. November 02. - 13:45:14 »

Üdv!

Látom a téma mást is érdekel.
Én magam az ólomtartalmú lövedékeket részesítem előnyben, mert nekem ez bevált.
Továbbra is kijelentem, hogy nem a KJG érdemeire vonatkozott amit írtam, hanem a SP lövedékekkel kapcsolatos téves infóról.
Azt továbbra is fenntartom, ha csak a prezentációba csúszott hiba a szöveg és a kép "összehangolásában" akkor nincs gond, mert a TISZTA ÓLOM lövedékek valóban érzékenyek a nagy sebességre és egy percre sem vonom kétségbe az ezekre vonatkozó 550m/s-ot, mint megállapított sebességet.

(Nos magamról annyit, hogy azért "zöldebb" vagyok egy átlagos vadásznál/embernél.
Éppen ezért ha azt mondanák, hogy holnaptól csak "bleifrei" lövedékekkel lehet lőni, csak ezzel lehet vadászni, elsőként írnám alá az ívet és elsőként térnék át egy ólommentes munícióra...de!
Csak akkor ha ezt mindenki megtenné és nem azért mert "szuperölőhatástakarok367m-ről"...hanem azért hogy vigyázzunk a környezetünkre, így magunkra, meg a gyerekeinkre.
...mert az tagadhatatlan, hogy szépen lassan feléljük mindent amit a természet ad nekünk.)
Elég xar, amikor a reklámot magyarázni kell...
Mert ki a faxomat érdekli a tiszta ólom lövedék viselkedése, amikor 22lfb felett nem használ senki ilyet...
Megy a magyarázkodás arról, hogy egy bizonyos fordulat felett nem bírja a rézköpenyes lövedék benntartani az ólmot, de ezzel megint adunk a szarnak egy pofont, mert a mai csövekből a mai kezdősebességgel kilőtt lövedékeknél ez nem gond. Márpedig a mai lövedékválaszték módosítását csak marketing és nem célszerűségi okok indokolják. Pár sniper arc biztos hörögve élvez a lapos röppályától, de közben megfigyelhető, hogy szépen kezdik elővenni a már szinte leírt, lassúbb kalibereket mint a 9.3x62 v. a 8x57... Persze általában nem a katalógusadatoktól megbolondított kezdők, hanem a kissé már tapasztaltabb vadászok.
Persze ez nem von le semmit a kjg érdemeiből, csak kinyílik a bicska a zsebemben, ha olyan reklámot látok ahol nem a termék célszerűségét, hasznosságát stb. helyezik előtérbe, hanem izomból fikázzák a többi terméket.
Amúgy meg szerintem a mai vadászat egyáltalán nem a hosszú lövések irányába halad...pl. a disznó nagyrészét szórón v. hajtásban v. kertben ejtik el, ahol semmi szükség az extra lapos röppályára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #528 Dátum: 2008. November 02. - 17:51:34 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 30-06-ban a 12g vagy 13g lövedéktömegű Lapua Mega-t preferáljátok (általános felhasználásra, nem hosszútávlövészetre  Ördög ) ?
Azt hiszem, Wetzlar Roli a 13g-ot ajánlotta mindenképp... Megvan már az elképzelés, de pár hasznos jótanácsot szívesen vennék - tehát megerősítésre számítok (amiből lehet, hogy cáfolat lesz a végén  Kacsint )

Köszönöm!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #529 Dátum: 2008. November 02. - 19:09:32 »

Én ezt (Lapua Mega 13gr) használom a 30-06 zkk-hoz. Ezt a 11,7 hez viszonyítva nehéz lőszert, szereti a puskám csöve. Csak jót tudok neked mondani. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Gím és dám bikát is és disznót lőttem vele, szinte minden helyben maradt vele. Egyszer szemből szügyön lőtt 50kg körüli emsében (50-60m) hátsó sonkában megállt a mag (dagonyában ült), majd lefényképezem a maradvány testet. A dámbikát (100m) magas lapockán találtam el, helyben maradt. Elsöpörte a lövés, nem a belövési oldalra esett. Jó sokkhatás és kitűnő ölőerő jellemzi, jó találat esetén. Ha pedig rossz helyen találod el a vadat, akkor semmilyen lőszertől nem szabad csodákat várni. Nem tapasztaltam, hogy szétvált volna, vagy elfordult volna a vadtestben a mag, és mindig egyben maradt, nem volt szilánk hatás, jól felgombásodik, (nagy tömegű maradványtest). 200m körüli távról is lőttem rókát vele, oda ment ahova szántam (lapockát, felkarcsontot érve a kimeneti nyílás itt elég durva volt, de ez természetes). Szóval nem kell megijedni a súlyosabb magtól, lehet ezzel is nyújtózkodni, ha kézre áll a flintád, és nyugodt a kezed.  Ajánlom neked, próbáld ki.
Üdv.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #530 Dátum: 2008. November 02. - 19:12:19 »

Én ezt (Lapua Mega 13gr) használom a 30-06 zkk-hoz. Ezt a 11,7 hez viszonyítva nehéz lőszert, szereti a puskám csöve. Csak jót tudok neked mondani. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Gím és dám bikát is és disznót lőttem vele, szinte minden helyben maradt vele. Egyszer szemből szügyön lőtt 50kg körüli emsében (50-60m) hátsó sonkában megállt a mag (dagonyában ült), majd lefényképezem a maradvány testet. A dámbikát (100m) magas lapockán találtam el, helyben maradt. Elsöpörte a lövés, nem a belövési oldalra esett. Jó sokkhatás és kitűnő ölőerő jellemzi, jó találat esetén. Ha pedig rossz helyen találod el a vadat, akkor semmilyen lőszertől nem szabad csodákat várni. Nem tapasztaltam, hogy szétvált volna, vagy elfordult volna a vadtestben a mag, és mindig egyben maradt, nem volt szilánk hatás, jól felgombásodik, (nagy tömegű maradványtest). 200m körüli távról is lőttem rókát vele, oda ment ahova szántam (lapockát, felkarcsontot érve a kimeneti nyílás itt elég durva volt, de ez természetes). Szóval nem kell megijedni a súlyosabb magtól, lehet ezzel is nyújtózkodni, ha kézre áll a flintád, és nyugodt a kezed.  Ajánlom neked, próbáld ki.
Üdv.

Robi, köszönöm a részletes infot! Az lett volna a következő kérdés amit részben meg is válaszoltál, hogy ragadozókban (ragadozóvadászat-mániában szenvedek  Ördög ) hogy viselkedik, lap mögött lőve mennyire roncsol. Lapockán lőve maga a kaliber miatt is nyílvánvaló a gorombaság, de vajon lap mögött mennyire szakít? Ha nem válik szét nagyon, talán nem lehet rossz...  Vállat von
Köszönöm még egyszer!  Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #531 Dátum: 2008. November 02. - 20:52:07 »

"Szóval nem kell megijedni a súlyosabb magtól, lehet ezzel is nyújtózkodni, ha kézre áll a flintád, és nyugodt a kezed.  Ajánlom neked, próbáld ki."
 Igen

De jó lenne ha ezt végre mindenki elismerné, mert sokan csak legyintenek - mondván: "150 m után leeseik" - amikor nehezebb lövedékről van szó, anélkül, hogy egyáltalán életükben egyszer is kipróbálták volna.
Amikor próbából 2 dobozzal elvadásztam vele, azonnal tudtam, hogy nekem ez a töltény kell...csak aztán rájöttem, hogy a főiskolai ösztöndíj - ami elment a koleszre - nem fedezi ezt.
No és persze akkor még a beszerzése sem volt egyszerű, ugyanakkor a rövid csövű Zastava stucnim nem produkált igazán precíz szórásképet, de azért 50 m-ről a 2,5-3 cm-t tudta vele, így aztán szórón, meg erdei cserkelésen - ahogyan mi a nagyvadat vadásszuk bőven jó volt.
Ettől függetlenül .30-as kaliberben - szerintem az egyik legjobb választás.
Ugyanez volt a helyzet amikor egy "nagyon okos" vadásznak megmutattuk, hogy mit tud egy teljesen átlagos 8x57-es töltény.
ez a vadász váltig erőltette, hogy nagyon jó kaliber a 8x57-es, de max. 120 m-ig aztán már nagyon nagyot esik.
A cimborám a 12,7-es cseh HPC-vel 200 m-ről a sörösdobozt 3-ból 3x találta el, mindenféle fölécélozgatás nélkül.
(aztán ugyanezt később megismételtük Norma Vulkannal és Oryx-szal is)

Szóval egészen nyugodtan lehet használni a nehezebb lövedékeket, természetesen csak akkor ha jól viszi a puska.
(egyik ismerősömnek akkora mázlija van, hogy 30-06-os Sakoja kitűnően viszi a 14,3-as Sako HH-et...no az aztán elég vehemens egy jószág...de ahová bebuffan... Nyihi Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #532 Dátum: 2008. November 02. - 21:28:24 »

"Szóval nem kell megijedni a súlyosabb magtól, lehet ezzel is nyújtózkodni, ha kézre áll a flintád, és nyugodt a kezed.  Ajánlom neked, próbáld ki."
 Igen

De jó lenne ha ezt végre mindenki elismerné, mert sokan csak legyintenek - mondván: "150 m után leeseik" - amikor nehezebb lövedékről van szó, anélkül, hogy egyáltalán életükben egyszer is kipróbálták volna.
Amikor próbából 2 dobozzal elvadásztam vele, azonnal tudtam, hogy nekem ez a töltény kell...csak aztán rájöttem, hogy a főiskolai ösztöndíj - ami elment a koleszre - nem fedezi ezt.
No és persze akkor még a beszerzése sem volt egyszerű, ugyanakkor a rövid csövű Zastava stucnim nem produkált igazán precíz szórásképet, de azért 50 m-ről a 2,5-3 cm-t tudta vele, így aztán szórón, meg erdei cserkelésen - ahogyan mi a nagyvadat vadásszuk bőven jó volt.
Ettől függetlenül .30-as kaliberben - szerintem az egyik legjobb választás.
Ugyanez volt a helyzet amikor egy "nagyon okos" vadásznak megmutattuk, hogy mit tud egy teljesen átlagos 8x57-es töltény.
ez a vadász váltig erőltette, hogy nagyon jó kaliber a 8x57-es, de max. 120 m-ig aztán már nagyon nagyot esik.
A cimborám a 12,7-es cseh HPC-vel 200 m-ről a sörösdobozt 3-ból 3x találta el, mindenféle fölécélozgatás nélkül.
(aztán ugyanezt később megismételtük Norma Vulkannal és Oryx-szal is)

Szóval egészen nyugodtan lehet használni a nehezebb lövedékeket, természetesen csak akkor ha jól viszi a puska.
(egyik ismerősömnek akkora mázlija van, hogy 30-06-os Sakoja kitűnően viszi a 14,3-as Sako HH-et...no az aztán elég vehemens egy jószág...de ahová bebuffan... Nyihi Kacsint

Köszi Roli!

Attól hogy leesik nem félek, ez amolyan "urban legend"  Vigyorog Attól féltem, nem roncsol-e sokkal brutálisabban...
A puska jól viszi, csak ez volt belőle lőve újkorától. 100m-ről tapasztalatlanul lőttem vele 58mm szórást motorháztetőről a próbán, pokrócon a tusa elejét támasztva. Gyakorlással tökéletes lesz. Jól viszi a Luger.

Köszönöm az infot még egyszer Nektek!
 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #533 Dátum: 2008. November 02. - 21:33:17 »

És hol veszitek a Lapuát?Én sajnos égen-földön nem találtam  Vállat von Vállat von
(308-as 12g-os Mega kéne)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #534 Dátum: 2008. November 02. - 21:34:12 »

És hol veszitek a Lapuát?Én sajnos égen-földön nem találtam  Vállat von Vállat von
(308-as 12g-os Mega kéne)

Bp., Frommer... Ott fogom megnézni, vagy Gödöllőn rendelek.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #535 Dátum: 2008. November 02. - 21:36:12 »

Bp., Frommer... Ott fogom megnézni, vagy Gödöllőn rendelek.
Köszi.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #536 Dátum: 2008. November 02. - 22:28:04 »

Megnéztem azt a "prezentációt". Szánalmas. Lutz Möller-t nem ismerem, de Kondor Imrétől többet vártam.
Ez az egész nem arra van kihegyezve, hogy a kjg mitől és milyen jó, arról alig esik pár szó, hanem arra, hogy az összes többi milyen ócska...
Én személy szerint magasról lesz.rom, hogy mivel nyertek a nagy sniperek világbajnokságot, ott a leküzdendő cél papírból van. Azt is lesz.rom, hogy a 9.3x64 egy könnyű kjg-vel 300-on csak 15cm-t esik...a TUG meg 35-öt, de attól még "rendet vág" ha odaér...meg persze lövöldözzön a rosseb 300m-re...
Azokkal a "vacak, széteső" ólomlövedékekkel pár millió vadat elejtettek már, van mit felmutatni.
Másrészt a kjg fotók nem győztek meg. Nagyon kicsinek találom a keresztmetszeti változást, olyan mintha csak átbökné a vadat.
Az is szánalmas reklámfogás, hogy egy lövedékkel mindent...akinek nem okoz gondot a kjg megvásárlása(gondolom, pofátlanul túl lesz árazva), az azt is megteheti, hogy több fegyvert tart...ami valljuk be, egy külön öröm...
Szasz! A kjg betegségen én már elméletben túljutottam. A neten megnéztem micsoda fotók vannak feltéve a kjg-vel elejtett jószágokról. Kis bemenet, kis kimenet, igaz hogy a vad tűzbe rogyik vagy éppen csak pár métert megy el. DE a hatalmas sebességtől véraláfutás a bemeneti oldalon a kimeneti oldalon meg a jószág  egész oldala véraláfutásos kivül-belül a hatalmas hidrodinamikai hatástól. Na ekkor jön a kérdés ez vadászat vagy gyilkolás ? A vadászat a vad elejtése és valamennyi részének a hasznosítása, nade ha meglőjük és semmire nem használható akkor minek legyilkolni. Folytatom tovább 150 legfeljebb 200 méter a lőtáv, ha e felett van a jószág, el sem lehet bírálni rendesen ( kivéve ha szükséges pl.: Alföld-őz, zerge, stb, akkor  200 méter fölé lövök akkor már igazán le kell támasztani a puskát hogy ne mozogjon a szálkereszt, stb. stb. lehetne még folytatni de minek, arról nem is beszélve hogy drága és még ki is koptatja a puska csövét egyrészt a lerakódás, meg  a nagy nyomás kiégeti, stb....................
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #537 Dátum: 2008. November 02. - 23:14:33 »

A KJG deformálódik, és ezért van hidrodinamikai hatás is ami a nagy sebesség miatt igen nagy területű véraláfutást eredményez. Az IMPALA egyáltalán nem deformálódik, viszont az alakja és súlypontja miatt megpördül és a rajta lévő mély vágóélek szakítanak, roncsolnak, véraláfutás viszont egyáltalán nincs. Nekem a legjobb lövedék az ausztrál Woodleigh. Nagy bumszli ólom. Fujj!
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #538 Dátum: 2008. November 03. - 08:47:59 »

 "(Lapua Mega 13gr)  30-06 zkk.  Egyszer szemből szügyön lőtt 50kg körüli emsében (50-60m) hátsó sonkában megállt a mag (dagonyában ült), majd lefényképezem a maradvány testet. "

Ahova ez beakad....
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #539 Dátum: 2008. November 03. - 18:35:11 »

"(Lapua Mega 13gr)  30-06 zkk.  Egyszer szemből szügyön lőtt 50kg körüli emsében (50-60m) hátsó sonkában megállt a mag (dagonyában ült), majd lefényképezem a maradvány testet. "

Ahova ez beakad....
Szereted a sonkát? Ha igen akkor meg minek lövöd szét? Bion
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: