Oldalak: 1 ... 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 [402] 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148854 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6015 Dátum: 2014. Október 05. - 18:37:14 »

Anno ez volt az "extra" lőszer a ruszki konzervdobozos fekete mellett. Nem hiszem, hogy romlott azóta! Emelem

Azért a Vostok is jó volt.

Puskából azt is tudtam lőni gond nélkül, és elég pontos volt.

A forgótáras pisztolyból viszont kopogtatással lehetett kiszedni a hüvelyeket.

Egyszer. Többször abból nem lőttem.  Kacsint
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #6016 Dátum: 2014. Október 05. - 19:49:01 »


Mi a baj vele?

Klubbos puskából lőttem vele a Vostok mellett, de utóbbival ellentétben ennél volt, hogy bizony repedt a hüvely. Nagyon nem szerettem, akkor inkább a Vostok, nekünk egy árban adták.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6017 Dátum: 2014. Október 05. - 19:58:02 »

Anno ez volt az "extra" lőszer a ruszki konzervdobozos fekete mellett. Nem hiszem, hogy romlott azóta! Emelem

Sajnos romlott...
A "régebbi" sötétzöld dobozossal semmi baj nem volt, de a későbbi világos dobozos - úgy nézem ez ilyen - már rendszeresen hüvelytalp szakadásos volt. Nem egy fújta szemen-arcon azt, aki olcsón meg akarta úszni a lövöldözést.
 Emelem
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6018 Dátum: 2014. Október 05. - 20:52:50 »

Sajnos romlott...
A "régebbi" sötétzöld dobozossal semmi baj nem volt, de a későbbi világos dobozos - úgy nézem ez ilyen - már rendszeresen hüvelytalp szakadásos volt. Nem egy fújta szemen-arcon azt, aki olcsón meg akarta úszni a lövöldözést.
 Emelem

Toz8, Gázkupakkal.  Kacsint Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6019 Dátum: 2014. Október 05. - 21:58:49 »

Toz8, Gázkupakkal.  Kacsint Wave

Tudod Áki, én szemüveges vagyok, nekem nem kellett gázkupak. Vigyorog
Igaz Toz se nagyon.
Az Anschütz sose fújt szemen Lapua skulóval  Vállat von
 Emelem
Bizony nekem sem, sőt alig akart kilógni a Tizesből .......a MIDAS....:-))))
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 05. - 22:04:00 írta Horrido » Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6020 Dátum: 2014. Október 06. - 20:44:12 »

Tudod Áki, én szemüveges vagyok, nekem nem kellett gázkupak. Vigyorog
Igaz Toz se nagyon.
Az Anschütz sose fújt szemen Lapua skulóval  Vállat von
 Emelem
Bizony nekem sem, sőt alig akart kilógni a Tizesből .......a MIDAS....:-))))


Örömlövészetre tökéletes, és gyakorlásnak sem volt utolsó.  Kacsint

Annyira komolyan sosem foglalkoztam vele.

De olyan lőlapot én is láttam.  Kacsint        Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6021 Dátum: 2014. Október 06. - 21:43:42 »

sőt alig akart kilógni a Tizesből .......
A Suhl egylövetű sportpuskáink a NIKE sportlőszerét pakolgatták valami csodálatos módon.
Nem tudom lehet-e még olyant kapni, de amikor még "aktívan" vettem részt a céges csapat életében, akkor csak azt lőttük versenyen.
Lassú volt mint a tetű, az 50 méteres távon lehetett látni a meggymagokat repülés közben de volt, hogy oda kellett menni megnézni, hogy az első lövés után a többi kiment-e a táblából,
vagy tényleg likat lő vele likba a fegyver?
És az utóbbi volt a megoldás Igen

Futócélra nekem a legjobb párosítás a könnyű TOZ-17-es volt CCI Stingerrel etetve.
Alig kelett elényúlni a tizesnek, csak rátettem a közepére, egy lehelletnyit húztam rajta előre és nem volt nagy hiba benne.
A suhli és a magyar sportpuskák viszont nagyon vacakul hordták, azoknak jobban feküdt a lassú bogyó.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6022 Dátum: 2014. Október 07. - 01:16:41 »

Örömlövészetre tökéletes, és gyakorlásnak sem volt utolsó.  Kacsint

Annyira komolyan sosem foglalkoztam vele.

De olyan lőlapot én is láttam.  Kacsint        Wave

Persze, csak nekem is csak a pofám járt... sokkal többet lőttem el a jó öregToz-ból, mint az Anschützből. De aztán haladni kellett a korral, és bepróbálkoztam az Anschützel. Aztán... elromlott a szemem. Ez van, mostanában csak néha veszem elő a jó öreg Anschützöt, de még mindig lenyűgöz a német prec technika.....
Áki, a lesen kezdtem írni, aztán rájöttem, hogy tiszta gáz, hogy még vadászat közben is fórumozok! Vigyorog
Egyébként nem a Tozzal volt a baj, ha hátrafújt, hanem ezzel a szar cseh túltöltött csodával.
 Emelem


"Bizony nekem sem, sőt alig akart kilógni a Tizesből .......a MIDAS....:-))))"
Horrido! Nekem sose telt Midasra, de nem is tudtam volna kilőni ami abban van. Én nem. Egyszer vettem a szakosztály pénzből, de a véknyabbat, azt nem hordta jobban a puskám az én kezemben, mint a sima konzervest, ha megsikáltam a viasztól. Volt még félúton a kettő között árban, már nem tudom a nevét, azt szerettem, mert olyan 60 pénz volt darabja, de nem kellett sikálni.
Viszont a puska nem lőszerérzékeny, és a lassú sprt cuccot mind jól viszi... nem egy mai darab.
550-560 környékére telt hármunktól (patron, puska, én)
És ez már így is marad Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #6023 Dátum: 2014. Október 10. - 08:39:40 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6024 Dátum: 2014. Október 10. - 08:45:34 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás

 Emelem

Ezt így a gép mellől nem lehet megmondani. Meg kell(ene) mérni.
Tekintettel arra, hogy az esetek túlnyomó többségében 60cm-es csőlél se igaz a megadott gyári érték...
De gyakorlati szempontból igazából mindegy is. Ha pontosan lövi a puska - használd.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6025 Dátum: 2014. Október 10. - 09:33:53 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás

Sok összetevős, pontos adatot csak sebességmérővel lehetne megállapítani és reprezentatív lövés szám alapján, és az is csak a vizsgált lőszerre volna igaz. Szerintem vadászati szempontból elhanyagolható az néhány tíz (max. 20-40 m/s).
Persze lehet laborálni meg a boszorkánykonyhába olyat keverni (töltögetni) , hogy nincs különbség, de ez más történet.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6026 Dátum: 2014. Október 10. - 10:01:20 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás

Nagyon nem nindegy, hogy milyen az a .30-as kaliber. Ha valami magnum, akkor lassú por van alatta, akkor lehet több is az eltérés.
Egyébként tök mindegy szerintem is....
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #6027 Dátum: 2014. Október 10. - 10:04:52 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás

Szervusz Tamás, Emelem

 én a kérdéseddel kapcsolatban olvastam már néhány csőrövidítést vizsgáló kísérlet eredményeiről szóló (tehát nem elméleti okfejtéses) cikket. Szóval több helyen is azt olvastam, hogy a cső rövidítésével csak minimálisan csökken a lövedék torkolatnál mért sebessége  pl. az alábbi linken is tesznek említést róla "...Ha elfogadjuk azt a kísérleteken alapuló jelenséget, hogy a cső rövidítésével minden egyes cm-rel 2 m/s-al csökken a torkolati sebesség" (http://www.vadaszat.net/fegyver/standard.htm).
Ha jól emlékszem, itt a fórumon is folyt már ebben a témában diskurzus - de ebben nem vagyok biztos, javaslom keress utána itt is és úgy általában a neten is. Az Élményfegyver magazin is lehozott egy cikket a témában néhány évvel ezelőtt...

Vadászüdv  Emelem

Szabi
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6028 Dátum: 2014. Október 10. - 10:06:53 »

Nagyon nem nindegy, hogy milyen az a .30-as kaliber. Ha valami magnum, akkor lassú por van alatta, akkor lehet több is az eltérés.
Egyébként tök mindegy szerintem is....

Szia!

Jó, hogy jössz Ördög

Rád is gondoltam amikor egy kis keresgélés után ráakadtam az alábbi szakanyagra (mondjuk nem volt nehéz)

A tisztánlátás érdekében akit érdekel elolvashatja, talán némi megvilágosodást fog eredményezni lőpor ügyben, az alábbi link.

http://portal.zmne.hu/download/bjkmk/bsz/bszemle/kulon0318.html

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6029 Dátum: 2014. Október 10. - 10:29:19 »

Üdv Olvtársak!

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy 52 cm-es csőhosszúságú fegyvernél , mennyi lehet az eltérés a megadott és valós adatok között a lövedéket tekintve ?  Gondolok E - ra illetve V-re ,mert mindenhol 60 cm-es csőre adják meg az adatokat. ( Namost nem pontos laboreredményre vagyok kiváncsi, csak úgy körülbelül ,mint a gatyamadzag Vigyorog )           
És ha valakinek lenne tapasztalata a nehezebb 13g körüli mag és ilyen rövid cső kombinációval 30-as kaliberben azt az információt is nagyon megköszönném.

Szép Napot
Tamás

Itt volt ilyesmiről szó: (Hála Istennek van kereső a fórumon!  Türelmetlenül )

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,23.msg46104.html#msg46104


Ennek a környékén olvasgass!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 [402] 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: