Oldalak: 1 ... 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 [394] 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148974 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #5895 Dátum: 2014. Június 03. - 13:01:52 »

Üdvözletem az Uraknak és a Hölgyeknek  S.Peti

Szeretnék tanácsot kérni, hogy CZ 557 .30-06-os puskához milyen lőszert javasoltok disznóra? Amik elérhetőek helyben: Sako, Geco, Remington.
Típus és gramm is érdekelne. Erdős területen vadásznánk, lesről. (hajtásra, szóróra alkalmasabbnak gondolom a brenekét).

Köszönöm a válaszokat, és Üdvözletem!  Emelem

 

Apu kezdődik !!!!!!!!! Apuuuuuuuuuuu kezdőőőőőőőőőőőőődik! OOO
Naplózva
helianthus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #5896 Dátum: 2014. Június 03. - 13:20:23 »

Apu kezdődik !!!!!!!!! Apuuuuuuuuuuu kezdőőőőőőőőőőőőődik! OOO

Azt hiszem, hogy kár volt a kérdésemért. További kellemest és hasznost!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5897 Dátum: 2014. Június 03. - 13:49:00 »

Helianthus! Emelem

Nem megsértődni kell, hanem egy kicsit visszaolvasni! Kb ezerszer írtunk itt a fórumon ilyen kérdésekre választ.
Hidd el, neked sem tudunk újat mondani! Ki kell próbálni lőtéren pár lőszerfajtát, és amelyiket jobban viszi a fegyvered azt használni!

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5898 Dátum: 2014. Június 03. - 14:37:54 »

Azt hiszem, hogy kár volt a kérdésemért. További kellemest és hasznost!

Szia!

Azért ilyen gyorsan nem kéne feladni. Hidd el nincs rossz szándék az olvtársak válaszában. Én biztosra veszem, hogy az említett lőszerek közül ki tudod választani a megfelelőt a próbák alatt. Igazából ami miatt aggódom az az írásod utolsó zárójeles sora "(hajtásra, szóróra alkalmasabbnak gondolom a brenekét)."

Én ezt a részt gondolnám át egy kicsit még egyszer. Ha már rendelkezel, egy nagyvadra minden tekintetben alkalmas kaliberrel, és fegyverrel, akkor nem kéne azzal a brenekévek nagyon foglalkozni, csak ha nagyon muszáj. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5899 Dátum: 2014. Június 03. - 15:31:07 »

Én ezt a részt gondolnám át egy kicsit még egyszer. Ha már rendelkezel, egy nagyvadra minden tekintetben alkalmas kaliberrel, és fegyverrel, akkor nem kéne azzal a brenekévek nagyon foglalkozni, csak ha nagyon muszáj. Emelem

Ezt megindokolnád?  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5900 Dátum: 2014. Június 03. - 16:44:16 »

Ezt megindokolnád?  Vállat von

Szia!

Igazából nem akarom indokolni én szerény tapasztalatom szerint egy 30-06-os fegyvert alkalmasabbnak tartok szóróra is és hajtásba is mint a sörétes fegyverből kilőhető breneckét. Én úgy gondolom sem a fedett terep esetében és sem a különösen rossz látási viszonyok között zajló szórós lesvadászat esetében nincs előnye a sörétes fegyverből használható gyöngy golyónak. Ha a dolog balesetvédelmi oldalára gondolsz akkor úgy gondolom, ahol nincs helye a 30-06-os nak mert nem látom a dolog biztonságos kimenetelét akkor ott nincs helye semmilyen fegyver használatának. Esetleg a hajtó sorban haladó,  a fegyvert nem a vad elsődleges elejtése(után keresés stb) miatt magánál tartó esetében lehet  előnye a breneckének. A hajtás esetében talán ez utóbbi miatt lehet a dolgon fogást találni de a szóró esetében kitartok a véleményem mellett.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5901 Dátum: 2014. Június 03. - 16:57:53 »

Szia!

Igazából nem akarom indokolni én szerény tapasztalatom szerint egy 30-06-os fegyvert alkalmasabbnak tartok szóróra is és hajtásba is mint a sörétes fegyverből kilőhető breneckét. Én úgy gondolom sem a fedett terep esetében és sem a különösen rossz látási viszonyok között zajló szórós lesvadászat esetében nincs előnye a sörétes fegyverből használható gyöngy golyónak. Ha a dolog balesetvédelmi oldalára gondolsz akkor úgy gondolom, ahol nincs helye a 30-06-os nak mert nem látom a dolog biztonságos kimenetelét akkor ott nincs helye semmilyen fegyver használatának. Esetleg a hajtó sorban haladó,  a fegyvert nem a vad elsődleges elejtése(után keresés stb) miatt magánál tartó esetében lehet  előnye a breneckének. A hajtás esetében talán ez utóbbi miatt lehet a dolgon fogást találni de a szóró esetében kitartok a véleményem mellett.

Szerbusz!

Akkor nem egyformán gondolkozunk, de ez nem baj.
Hajtásban, még leállónál is, amennyiben nem kell messzire lőni, jobbnak tartom a sörétest, s ha a szóró is úgy van kialakítva, ott is lehet előnyösebb, de ez megint csak az én véleményem.  Wave
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5902 Dátum: 2014. Június 03. - 16:58:32 »

Ezt megindokolnád?  Vállat von

Csak az érdekesség kedvéért felteszek én is egy kérdést. Nézzük meg a dolog inverzét. Kimégy a szóróra lesni egy vegyes csövű fegyverrel Te először a breneckét fogod elengedni vagy a pl: 9.3-s vagy 7mm-es vagy 30-06 os golyós csövet, ha kijön a sertés?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5903 Dátum: 2014. Június 03. - 17:59:01 »

Üdvözletem az Uraknak és a Hölgyeknek  S.Peti

Szeretnék tanácsot kérni, hogy CZ 557 .30-06-os puskához milyen lőszert javasoltok disznóra? Amik elérhetőek helyben: Sako, Geco, Remington.
Típus és gramm is érdekelne. Erdős területen vadásznánk, lesről. (hajtásra, szóróra alkalmasabbnak gondolom a brenekét).

Köszönöm a válaszokat, és Üdvözletem!  Emelem

 
Üdv!
Az én CZ 550-em jól vitte a Sako HH-et és jelenleg jól viszi a Geco-t is. Korábban én is feltettem ezt a kérdést Vigyorog. A fórumtársaknak igaza van, próbálni kell!!! A jelenlegivel együtt 4 30-06-os puskám volt, mindegyik mást szeretett. 3-4 fajta lőszerből még mindig sikerült megtalálnom azt, amivel összeszakította a fegyver 50 méteren az 5 lövést. Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5904 Dátum: 2014. Június 03. - 18:23:11 »

Csak az érdekesség kedvéért felteszek én is egy kérdést. Nézzük meg a dolog inverzét. Kimégy a szóróra lesni egy vegyes csövű fegyverrel Te először a breneckét fogod elengedni vagy a pl: 9.3-s vagy 7mm-es vagy 30-06 os golyós csövet, ha kijön a sertés?

Körülményektől függően, egyáltalán nem biztos, hogy a golyóscső lenne az első. Viszont, ha "gyöngyössel" szeretnék szórón vadászni, akkor úgy alakítom ki, hogy arra legyen alkalmas, s korlátozott távon bellül hatásosabb lehet a "brekeke". Amikor elkezdtem vadászni, akkor még nagy kincs volt a golyós, ezért a többség sörétessel "aprította" a disznót, s voltak, akik eredményesebben, mint most sokan a "golóssal".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5905 Dátum: 2014. Június 03. - 18:45:01 »

Körülményektől függően, egyáltalán nem biztos, hogy a golyóscső lenne az első. Viszont, ha "gyöngyössel" szeretnék szórón vadászni, akkor úgy alakítom ki, hogy arra legyen alkalmas, s korlátozott távon bellül hatásosabb lehet a "brekeke". Amikor elkezdtem vadászni, akkor még nagy kincs volt a golyós, ezért a többség sörétessel "aprította" a disznót, s voltak, akik eredményesebben, mint most sokan a "golóssal".

Igen a kora idők. Viszont ha csak exakt, a két tárgyalt lőszer típust 30-06 kontra sörétes gyöngygolyó  biológiai és célballisztikai hatásait vizsgálnák 0-tól különbözó pozitív egész számú Ördög lőtávolság esetében azonos találati pontot és azonos biológiai felépítésű vad esetében , nem tudok olyan esetről( lehet az én táljékozatlanságom) ill. nem látom azokat az előnyöket amelyek a gyöngygolyó előnyeit igazolnák. Igen tudom a stop hatás A nagy támadó felület stb, de őszintén milyen távolságon igazak ezek. Én is és környezetemben élők is használták használják a gyöngygolyót(ha nincs más) 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5906 Dátum: 2014. Június 03. - 19:12:34 »

Körülményektől függően, egyáltalán nem biztos, hogy a golyóscső lenne az első. Viszont, ha "gyöngyössel" szeretnék szórón vadászni, akkor úgy alakítom ki, hogy arra legyen alkalmas, s korlátozott távon bellül hatásosabb lehet a "brekeke". Amikor elkezdtem vadászni, akkor még nagy kincs volt a golyós, ezért a többség sörétessel "aprította" a disznót, s voltak, akik eredményesebben, mint most sokan a "golóssal".

Ha megengeded akkor még egy kis víz gereblyézést megejtenék  Ördög Én egy kicsit a számok embere vagyok. Most alá szállhatnánk itt a fizika bugyraiba dobálózhatnék itt Jule-okkal BC-vel Indirekt biológiai hatásokkal stb. Még lehet, hogy nekem lenne igazam, de most nem ezt teszem. hanem a statisztikát hívom segítségül amit úgy igazából már tőlem nagyobb emberek is nettó hazugságnak neveztek, de még is lehet benne valami.
Vélelmezem, hogy a vaddisznós topikban egy kezemen meg tudom számolni azon vadak számát, amelyek brenekével voltak elejtve. A zöme golyós fegyverrel került terítékre annak ellenére, hogy rendelkezésre állt az elejtőnek a másik megoldás is. (bolond beszéd, de van benne logika.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5907 Dátum: 2014. Június 03. - 19:43:43 »


Vélelmezem, hogy a vaddisznós topikban egy kezemen meg tudom számolni azon vadak számát, amelyek brenekével voltak elejtve. A zöme golyós fegyverrel került terítékre annak ellenére, hogy rendelkezésre állt az elejtőnek a másik megoldás is. (bolond beszéd, de van benne logika.)
Inkább csak logikai bukfenc van benne... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5908 Dátum: 2014. Június 03. - 20:48:04 »

Körülményektől függően, egyáltalán nem biztos, hogy a golyóscső lenne az első. Viszont, ha "gyöngyössel" szeretnék szórón vadászni, akkor úgy alakítom ki, hogy arra legyen alkalmas, s korlátozott távon bellül hatásosabb lehet a "brekeke". Amikor elkezdtem vadászni, akkor még nagy kincs volt a golyós, ezért a többség sörétessel "aprította" a disznót, s voltak, akik eredményesebben, mint most sokan a "golóssal".

Én tutira a dárdára, íjra de mindenekelőtt a szakócára szavaznék....
Egy jó pár ősünk az alatt a pár százezer év alatt eredményesebben aprította a vaddisznót, mint ma sokan golóssal! Kacsint Vigyorog Wave
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5909 Dátum: 2014. Június 03. - 20:55:38 »

Inkább csak logikai bukfenc van benne... Fejvakarás

Egy kicsit bikfa nyelven van fogalmazva, majd stilisztikai órákat veszek, de ha már így szót kaptam Ördög akkor ugyan már nem a téma de meg kívánom jegyezni, hogy a vegyes csövű fegyvereket anno nem azért készítették, hogy a sörétes csövükből golóbist lődözzenek. A tipikus, mindent meg akarok lőni elven készültek, csak mostanság kezdik belemagyarázni a breneke jótékony hatását és szükségességét. Egyébként nem vagyok vegyes csövű ellenes. Ha valaki serétessel  akar vadászni szórón és/vagy hajtásban, tegye azt, és mindenki saját maga élje meg annak jóságát vagy bosszúságát.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 [394] 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: