Oldalak: 1 ... 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 [386] 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149133 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5775 Dátum: 2014. Március 22. - 21:03:36 »

Tisztelt Fórumozók!

Kaptam egy ismerősömtől 2 doboz 308win kaliberű RWS lőszert. Érdekes, mert nem eredeti csomagolásban kaptam (nem újak), ha hinni lehet a feliratnak 165 gr Sierra HPBT maggal szerelt lőszer. A hüvely viszont RWS. Ez töltött lehet, vagy gyárt az RWS is ilyen maggal lőszert??? Később teszek fel képet is róla. Ez a típusú mag céllövészetre és vadászatra is alkalmas lehet??

 Emelem Viktor

Az ismerősöd nem mondott róla semmit?
Azt meg lehet állapítani a dobozról, hogy eredeti RWS-e vagy sem. Ha pedig csak ráfirkálták, akkor ki és miért?
Nem az a kérdés, hogy alkalmas-e vadászatra, hanem elsősorban alkalmas-e a te puskádból való biztonságos kilövésre?
Mindig elképeszt, hogy emberek - most hagyjuk is a jogszábályokat! -milyen iszonyatos felelőtlenül bánnak ezekkel a nem veszélytelen eszközökkel!
Nem akarok kiselőadást tartani, de fogalmad sincsen, hogy ki csinálta, miből csinálta, olyanra csinálta, ami minden fegyverhez jó, kellően kezdő érték közelében maradt, betartotta-e a CIP normának való megfelelést, mennyit tett a hozzávalókból bele...... stb, stb!
Tételezzük fel, hogy kaptad - általában én is mindig két doboz golyós lőszert szoktam adni, ha kedves akarok lenni valakihez  Vigyorog- és nem rád sózták óccsón.. Az nem jutott eszedbe, hogy miért ilyet adott és nem tuti gyárit az ismerősöd? Megmondom, azért, mert ő sem bízik benne!!!!
Mert neki sincsen halvány lila fingja sem, hogy mi a szart raktak bele, mennyit raktak stb...stb!
És kockáztatod a puskádat.... a szemed világát, a fél arcodat, a melletted levő fál arcát.. stb,, miért is?.... mert spórolni akart valaki pár szaros ezer forintot!
Gratulálok! Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #5776 Dátum: 2014. Március 31. - 10:07:40 »

http://geco-munition.de/en/geco-world/news/Article/show/geco-zero-the-clever-hunting-bullet.html?cHash=fa0956c7b99c0a64933089cf24607f59

http://geco-munition.de/en/geco-world/news/Article/show/geco-ttsx-the-powerful-hunting-bullet-lead-free.html?cHash=5e4dfeee7d05dc7ebf31af3429121955

Nofene szerintetek??? Gecoék újítanak.  Vadász
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5777 Dátum: 2014. Március 31. - 11:47:55 »

Szerintem nem csak követik a fejlődést . Bár silány angol tudásom nem teszi lehetővé az első alany kilétét , ezért nem tudom értelmezni 7.62/8.8g -os lovedék összetétel. A második már egyértelműbb .
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #5778 Dátum: 2014. Március 31. - 14:07:31 »

Idézet
Szerintem nem csak követik a fejlődést . Bár silány angol tudásom nem teszi lehetővé az első alany kilétét , ezért nem tudom értelmezni 7.62/8.8g -os lovedék összetétel. A második már egyértelműbb .

Szia forester73!  Emelem
Mi az amit nem tudsz értelemezni? Ehhez a kaliberhez a 8,8g-os magot?

Üdv
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
forester73
Vendég
« Új üzenet #5779 Dátum: 2014. Március 31. - 17:48:36 »

Szia forester73!  Emelem
Mi az amit nem tudsz értelemezni? Ehhez a kaliberhez a 8,8g-os magot?

Üdv
Milán

Milán volt a 3006-oshoz 8g-os Remington clsp na az a lövedék ahhoz képes ami a GECO-nál van rövid és duci hatásúnak tünt , ez az új GECO meg teljesen arányos lövedég . Ezt nem értem vagy a kép sz@r vagy valami ólomtól eltérő anyag van benne . Ja és ottvan az a bűvös GREEN logó is . Na ez nem áll össze egy egésszé az én fejemben . Azon kívül minden ok .

Üdv Csaba
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #5780 Dátum: 2014. Március 31. - 18:04:53 »

Milán volt a 3006-oshoz 8g-os Remington clsp na az a lövedék ahhoz képes ami a GECO-nál van rövid és duci hatásúnak tünt , ez az új GECO meg teljesen arányos lövedég . Ezt nem értem vagy a kép sz@r vagy valami ólomtól eltérő anyag van benne . Ja és ottvan az a bűvös GREEN logó is . Na ez nem áll össze egy egésszé az én fejemben . Azon kívül minden ok .

Üdv Csaba
A Geco Zero ólommentes lövedékkel van szerelve.

Üdv Csaba.  S.Peti

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5781 Dátum: 2014. Március 31. - 18:31:52 »

Milán volt a 3006-oshoz 8g-os Remington clsp na az a lövedék ahhoz képes ami a GECO-nál van rövid és duci hatásúnak tünt , ez az új GECO meg teljesen arányos lövedég . Ezt nem értem vagy a kép sz@r vagy valami ólomtól eltérő anyag van benne . Ja és ottvan az a bűvös GREEN logó is . Na ez nem áll össze egy egésszé az én fejemben . Azon kívül minden ok .

Üdv Csaba

Két ón magja van, az eleje üreges hegyű, meg jól be is vagdoshatták (kényszertötési pontok...), az eleje jól felrobbanik és nagyon pontos, és olyan megállító ereje van, de olyan!!!....... és biztos a kimeneti nyílás...... (ottan írják, ni.....!)
Végre vagy ötszáz év után a mérnök Homo Sapiens Germániában felfedezte, hogy bádogból a legjobb lövedéket készíteni..... új, forradalmi áttörés a lövedékek terén... reszkess ólom!!!

Dióhéjban ennyi! Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #5782 Dátum: 2014. április 01. - 08:25:10 »

Milán volt a 3006-oshoz 8g-os Remington clsp na az a lövedék ahhoz képes ami a GECO-nál van rövid és duci hatásúnak tünt , ez az új GECO meg teljesen arányos lövedég . Ezt nem értem vagy a kép sz@r vagy valami ólomtól eltérő anyag van benne . Ja és ottvan az a bűvös GREEN logó is . Na ez nem áll össze egy egésszé az én fejemben . Azon kívül minden ok .

Üdv Csaba

Most jutottam gép közelébe... így már értem, hogy mi nem volt tiszta.. de meg is van a válasz is...  Nyihi
Vadászüdvözlettel
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5783 Dátum: 2014. április 01. - 08:25:36 »

Két ón magja van, az eleje üreges hegyű, meg jól be is vagdoshatták (kényszertötési pontok...), az eleje jól felrobbanik és nagyon pontos, és olyan megállító ereje van, de olyan!!!....... és biztos a kimeneti nyílás...... (ottan írják, ni.....!)
Végre vagy ötszáz év után a mérnök Homo Sapiens Germániában felfedezte, hogy bádogból a legjobb lövedéket készíteni..... új, forradalmi áttörés a lövedékek terén... reszkess ólom!!!

Dióhéjban ennyi! Kacsint Vigyorog
 Emelem

Ezt maga Ahab kapitány sem fogalmazhatta volna meg nagyobb átéléssel.  Röhög

Ígymárércsük!  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5784 Dátum: 2014. április 01. - 08:48:23 »

Két ón magja van, az eleje üreges hegyű, meg jól be is vagdoshatták (kényszertötési pontok...), az eleje jól felrobbanik és nagyon pontos, és olyan megállító ereje van, de olyan!!!....... és biztos a kimeneti nyílás...... (ottan írják, ni.....!)
Végre vagy ötszáz év után a mérnök Homo Sapiens Germániában felfedezte, hogy bádogból a legjobb lövedéket készíteni..... új, forradalmi áttörés a lövedékek terén... reszkess ólom!!!

Dióhéjban ennyi! Kacsint Vigyorog
 Emelem

 Igen  Röhög
Sokkal egészségesebb és "zöldebb" ha "valakit" egy ón lövedékkel lőnek oldalba, mintha ólommal...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5785 Dátum: 2014. április 01. - 10:55:27 »


Amíg lószar van , veréb is van !   Ördög   (Húúúú ! De jó lenne ha a kilőtt ólomlövedék lenne a földön a legszennyezőbb anyag ! De hisz az ólom is természetes anyag !    Megőrülök !   OOO  )

A vadászlövedéket ólombú gyárcsák ! ( és 308 as kaliberben lehetőleg súrolja a 10 grammot )    By Stefi
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5786 Dátum: 2014. április 06. - 18:20:06 »

"Chuck Hawks  ugyan a arrol beszel hogy hogyan valtotta a XP3 a Fail Safe-tet de, megkell hogy mondjam hogy az "érthetetlen és semmire sem való kis vasgyűszűt"-vel megfogtal"

Ha megnézed a Fail Safe metszetrajzát, akkor megtalálod, hogy mire gondoltam. Egyébként az a Chuck Hawks (és társai) cikk - amiben olvastam erről az új Winchester lőszerről, hogy egyáltalán tudjam, hogy miről van szó, amikor írtad a lőszert – pár rövid gondolatban összefoglalta azt, amit ezekről a bonyolult, összetett felépítésű lövedékekről eddig is gondoltam………. (természetesen az elülső ólom mag eltüntetésének kivételével!... szerintem ebben az esetben „nagyon jó az öreg a háznál…..” Mosolyog)

"Getting rid of the front lead core and the rear core steel inserts and using a simple cylindrical rear lead core reduces the internal complexity of the XP3, making it easier to mass produce to high standards of accuracy than either the Fail Safe or Partition Gold. I, like many other shooters, have noticed that complex bullets are often the least accurate. For uniformity and accuracy in bullets, simple is usually better."

Véleményem szerint egyébként a majdnem tökéletes Nosler Partition lövedékhez hozzányúlni szinte szentségtörés számba megy, még az elejéhez csak-csak, de a hátuljához tök felesleges, ami gyakorlatilag valóban „fail safe”..… Egy párszor vesztette el csak a lövedék a hátsó ólommagját, de az is csak földbe, vagy kavicsos talajba lőve gyakorlásnál, vagy lőszer fejlesztésnél. Az meg teljesen mindegy, hogy ilyenkor mi történik, mert arra használva, amire gyártották, soha nem tapasztaltam ehhez hasonlót. Finn Aagard írta, hogy nála a 200 graines .30-as Nosler Partition csak egy alkalommal vesztette el a hátsó ólommagját 30-06-ból, amikor zselatinba ágyazott szarvasmarha comb csont végébe lőtt vele kísérletképpen…
Hogy a majdnem tökéleteset tökélyre emeljék, úgy vélem, hogy jobban járnának a Partition rajongók, ha valamelyik okos tojás inkább egy kis energiát fektetne abba, hogy a lövedék sérülékeny kiálló ólomhegyét helyettesítené valamivel, pl. mondjuk háziasítaná a Partitiont a Ballistic Tip elejével, azt hiszem ennek így több értelme lenne….  Erősebb lövedék orr a tárazásnál és a tárban, kicsit karcsúbb forma, az eleje is jóval törékenyebb lenne becsapódáskor, onnantól biztosan senki nem tapasztalna olyat, hogy gyors magnumból, közelről csak átszúrja a vadat. Véleményem szerint ez lenne a kaliber független igazi „fail safe” lövedék. De tartok tőle, hogy ehhez át kéne tervezni az egész lövedéket kaliberenként, és lövedék tömegenként egyaránt.
Régóta várom, hogy a Nosler cég háza táján ez eszébe jusson valakinek, de ők is inkább a bonded technológia és a tömör fúrthegyű vackok irányába mentek el. Aztán, hogy ez azért történt, mert kipróbálták és kudarc volt, esetleg a cég alapító nagypapa iránti tiszteletből nem tettek ilyet, vagy úgy már olyan szörnyű drága lett volna lövedék, hogy végképp nem lett volna versenyképes, azt csak találgatni lehet. Erős a gyanúm, hogy az utolsó, és inkább másban látta cég a nagyobb profitot. Én azért váltig kíváncsi lennék egy ilyen lövedékre. Túl sok írás, használói jelzés panaszkodik a lövedék orr sérüléséről, pláne erősebb hátralökésű kalibereknél. Egy ilyen árkategóriájú lövedéknél szerintem már lépni kellett volna rá a cégnek valamit.
De vas inzerteket dugdosni a lövedék – egyébként nagyon bevált - valagába, annak semmi értelme….. Fejvakarás

Ez az új Winchester lövedék kezd arra hasonlítani, amit én az ideálishoz közelinek gondolok, de én azért jobban bízom azokban, amelyeknek szétesik az elejük. Vállat von

 
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #5787 Dátum: 2014. április 06. - 21:18:36 »

 ....."de én azért jobban bízom azokban, amelyeknek szétesik az elejük."

Velemenyem szerint az XP3 loszer azert lett tobb berkekben elismert mert hozzanyultak az elejehez - is!
Irasodat kovetve, es Chuck is tett emlitest arol hogy, a rengeteg reklamacio, es nemutolso sorban az egyenetlen gombasodas, ...... vagyis mivel a fejetol budosodik a hal az elejen kellett valtoztatni. Tobb (mas) irasban is olvastam, es ami a sajat tapasztalatom is hogy, evvel a szabajozott (2 stage expansion) gombasodassal, lenyegesen lerovidult egy egy meglott allat halalvagtaja, vagyis a vadasziasabb loves jobban elerheto valamint, sokkal jelentektelenebb a husrongalas mint ami a szeteso hagyekne volt tapasztalhato.

"De vas inzerteket dugdosni a lövedék – egyébként nagyon bevált - valagába, annak semmi értelme….."

Ezen mondatod viszont nagyon is elgondolkodtato Fejvakarás Nezve a mag metszeti rajzat, akaratlanul is olyan erzesem tamadt hogy, ez a mag huzza a segget Meglepődött Elol a fajsullyilag sokkal konnyebb rezotvozet, hatul a nehez olom! Teljesen hatracsuszik a mag balanca, ami a csobol kijovo es leginkabb keves "rate of twist"-el rendelkezo csobol, esetleges kovajgast okozhat.
Mindamellett, mintahogy Te is irtad, egy nagyon kitalalt loszerrol beszelhetunk a Winchester Suprene Elite XP3 eseteben.

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5788 Dátum: 2014. április 06. - 22:24:43 »

Eszemben sincs beleokoskodni ballisztikai csevegésetekbe,pusztán annak a szomorú tapasztalatomnak adnék hangot,hogy bár elégedett vagyok az amerikai lőszerekkel,-az akadozó Kkelet-európai ellátásuk-szlovákiai és magyar boltokat is érintve,elég körülményessé teszi használatukat. (Sem Hornady, sem Winchester, sem _Federal lőszerből nem kapom meg amit szeretnék,pedig nincsenek extra igényeim.) Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5789 Dátum: 2014. április 06. - 23:35:15 »

Eszemben sincs beleokoskodni ballisztikai csevegésetekbe,pusztán annak a szomorú tapasztalatomnak adnék hangot,hogy bár elégedett vagyok az amerikai lőszerekkel,-az akadozó Kkelet-európai ellátásuk-szlovákiai és magyar boltokat is érintve,elég körülményessé teszi használatukat. (Sem Hornady, sem Winchester, sem _Federal lőszerből nem kapom meg amit szeretnék,pedig nincsenek extra igényeim.) Fejvakarás


Bátya, valószínűleg borítékolhattad az erre adott reakciómat, de én pl. nagyon nagy megnyugvással nézegetem a házban levő búbos kemencének álcázott cserépkályhát. Ha Putyin csavar egyet Európa tökén, és mondjuk nem szállít gázt, akkor sem kell attól tartanunk pár hétig, hogy megfagy a család télvíz idején.  Persze egyszerűbb feljebb tekerni a termosztátot a szükséges hőmérsékletre és a gáz elegánsan, gyorsabban, meló nélkül, de drágábban jól befűt...
 
Ez ugye a drágább, de elegánsabb lőszervásárlás a bótból, ami sokszor van – ahogy írod -, hogy bizonytalan.

Meg lehet kályhát csináltatni, bespájzolni egy pár köbméter fát egy nagyobb beruházással, utána meg fát vágni, naponta begyújtani, hamut kivinni, és sokkal olcsóbban, de több melóval jó meleget csinálni.....

Ez pedig az, amikor a beutalt vesz egy prést, matricát, mérleget, valamint pár egyéb egyszerű eszcájgot, egy-két fontocska vagy kilócska lőport, pár száz lövedéket, pár száz kapszlicskát, megcsinálja azt amit magának szeretne........és pont leszarja, hogy Putyin elzárja-e a gázt, vagyis, hogy a forgalmazó, vagy a bolt el tudja-e látni azzal amit éppen szeretne.
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 [386] 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: