Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148896 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2008. Október 13. - 21:27:53 »

Kérdezem a hozzáértőktől: Mitől lehet az, hogy egy originál doboz vadászlőszer kibontásakor a hüvelyfenekeken fekete elszíneződés látható, sarló alakban? 20 darabból 15-18-on?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2008. Október 13. - 21:30:27 »

Szarakodik a fórum ma, azért válaszolok így!
Én nem lepődök meg már semmin, de ha ilyen hülye egy cég, hogy a honlapján ekkora baromságot tesz közzé a termékéről, tehát saját magáról, az a cég nálam nem játszik!
Kérdezhetném, hogy miért engem bizergálsz, miért nem ezeknek a hülyéknek írsz egy e-mailt, hogy ne égessék magukat, de nem teszem.
Tudom, felesleges!
Nem volt célom bazirgálni sem, téged sem mást. Viszont a válasz elég egyszerű a vadász lőszer gyártásában csak apró pénz van a hadi mellett.

Azt akarod mondani, hogy Magyarország üzletel hadilőszerrel??? Ugye nem gondolod komolyan, minden politikus tagadja ezt!  Nyihi

Csak ingyen adja, mint pl. Iraknak... :-\

Hú vazze, milyen hüje vagyok, ezt nem tudtam! Köszönöm, hogy felvilágosítottál!  Bion
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #452 Dátum: 2008. Október 13. - 21:35:22 »

Én Nem a lőszerre tettem megjegyzést, a psncserokra, akik nem képesek egy táblázatot összeállítani!
Egyébként teljesen mindegy, én vadásztam épp elget vele, hogy véleményem legyen róla! Teljesen jó lőszer a kezdeti hibákat kiküszöbölték,
/hüvelyrepedés, csappantyú hiba/,  annak idején négy év alatt egy csütörtökös volt!!!!!  Vadász
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #453 Dátum: 2008. Október 13. - 21:36:03 »

Szarakodik a fórum ma, azért válaszolok így!
Én nem lepődök meg már semmin, de ha ilyen hülye egy cég, hogy a honlapján ekkora baromságot tesz közzé a termékéről, tehát saját magáról, az a cég nálam nem játszik!
Kérdezhetném, hogy miért engem bizergálsz, miért nem ezeknek a hülyéknek írsz egy e-mailt, hogy ne égessék magukat, de nem teszem.
Tudom, felesleges!
Nem volt célom bazirgálni sem, téged sem mást. Viszont a válasz elég egyszerű a vadász lőszer gyártásában csak apró pénz van a hadi mellett.

Azt akarod mondani, hogy Magyarország üzletel hadilőszerrel??? Ugye nem gondolod komolyan, minden politikus tagadja ezt!  Nyihi
Én már nem is tudom, hogy akarok e valamit mondani.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #454 Dátum: 2008. Október 13. - 21:40:44 »


 van ott egy-két műszaki ember, vagy mindet elnyomták a pártfunkcionáriusok?


Hát ha Csányi Sándor szerinted annak számít...
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #455 Dátum: 2008. Október 13. - 21:43:02 »

Én Nem a lőszerre tettem megjegyzést, a psncserokra, akik nem képesek egy táblázatot összeállítani!
Egyébként teljesen mindegy, én vadásztam épp elget vele, hogy véleményem legyen róla! Teljesen jó lőszer a kezdeti hibákat kiküszöbölték,
/hüvelyrepedés, csappantyú hiba/,  annak idején négy év alatt egy csütörtökös volt!!!!!  Vadász


Egy érdekességet azért megfigyeltem, a rálövés helyétől 5m-re kezdtek vérezni a disznók, de utánna jó vérzést adott!!!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #456 Dátum: 2008. Október 13. - 21:45:24 »


 van ott egy-két műszaki ember, vagy mindet elnyomták a pártfunkcionáriusok?


Hát ha Csányi Sándor szerinted annak számít...

Erről eszebe jut egy vicc, tudom ez nem az a topioc, de te kezdted!  Bion
"Hogy hívják a kisebbségit, ha öltönyben van? Vádlott, álljon föl!"
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #457 Dátum: 2008. Október 13. - 22:24:55 »

Kérdezem a hozzáértőktől: Mitől lehet az, hogy egy originál doboz vadászlőszer kibontásakor a hüvelyfenekeken fekete elszíneződés látható, sarló alakban? 20 darabból 15-18-on?

Bemarás vagy csak felületi elszineződés?
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #458 Dátum: 2008. Október 14. - 07:44:13 »

Sziasztok,
én a lőszerek gyártását egy kicsit máshonnan nézem, következésképpen másképpen is látom. Minden gyárnak ahol lőszereket gyártanak van ballisztikai laboratóriuma jól képzett hozzáértő szakemberekkel. Tudnunk kell azt, hogy a polgári célra készített lőszerek csak igen kis hányadát teszik ki a gyártás egészének, tehát a lőszergyárak alapvetően a hadi megrendelésekből élnek. A siroki MFS is ilyen, és a régi szemlélet - a hadseregnek jó lesz - csak lassan változik. Sirokon sok ismert külföldi gyártónak készítenek  lőszert a megrendelő kívánságának megfelelően az elvárt, megkövetelt minőségben. Ez annyit jelent a gyakorlatban, a gépeket gyakrabban kell utánállítani, sűrűbben áll le a szalag, kevesebb lesz a termelés, tehát drágább az ár. Ahhoz, hogy a kész termék minősége magasabb legyen, először is a gyár vezetőinek szemléletén kell változtatni, szigorúan megkövetelni az elvárt minőséget, ha ezt nem kapják akkor szankcionálni. Ez utóbbit nagyon nehéz lesz megtenni, a helyi kapcsolatok, összefonódások miatt. A táblázatokról röviden: minden ballisztikai táblázat egy átlag, amit adott laboratóriumi körülmények között  speciális mérőcsőből  kilőtt és mért sebességek átlaga. Ezek az értékek csak abból a csőből az ismertetett körülmények miatt érvényesek. Nincs kettő egyforma fegyver, ami ugyanazt produkálná. Azonot töltényekkel, különböző fegyverek különböző sebességeket, és szórásképet produkálnak. Mindenkinek meg kell találnia a saját fegyveréhez legjobban passzoló töltényeket, lövedéket. Egyet ne felejtsünk szem elől, az egész felszerelés arra való, hogy azt a pici pár gramm tömegű lövedéket eljuttassuk a célba, és ez a kis repülő féndarab végzi el az összes munkát. Hogyan teljesít, az pedig azon múlik mire tervezték, mekora sebességre stb. Ezért nagyon hasznos lenne, ha Magyarországon is legálissá válna a lőszerek házi utántöltése. mert akkor mindenki  - aki akarja - jobban megismerné saját fegyverét, kikisérletezné a neki legjobban megfelelő lövedéktípust, sebességet, töltetet, visszarúgást,  stb.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #459 Dátum: 2008. Október 14. - 07:54:09 »

folytatás.
Nembeszélve arról a nem elhanygolható tényről, sokkal többet kőnének, jobban kezelnék a fegyvert, kevesebb lenne a rosszul meglőtt vad, és mindenki tisztában lenne a saját és fegyvere képességeivel, és egy kicsit a fizikai törvényekkel. Csak hasznára válna mindnyájunknak.
Üdv:         Wave
Juszuph
Naplózva

Üdv : Juszuph
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #460 Dátum: 2008. Október 14. - 08:50:42 »

folytatás.
Nembeszélve arról a nem elhanygolható tényről, sokkal többet kőnének, jobban kezelnék a fegyvert, kevesebb lenne a rosszul meglőtt vad, és mindenki tisztában lenne a saját és fegyvere képességeivel, és egy kicsit a fizikai törvényekkel. Csak hasznára válna mindnyájunknak.
Üdv:         Wave
Juszuph

Én nagyon várom, hogy lehessen otthon tölteni. Pont ezek miatt, amit leírtál.  Igen
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #461 Dátum: 2008. Október 14. - 12:05:23 »

folytatás.
Nembeszélve arról a nem elhanygolható tényről, sokkal többet kőnének, jobban kezelnék a fegyvert, kevesebb lenne a rosszul meglőtt vad, és mindenki tisztában lenne a saját és fegyvere képességeivel, és egy kicsit a fizikai törvényekkel. Csak hasznára válna mindnyájunknak.
Üdv:         Wave
Juszuph

Én nagyon várom, hogy lehessen otthon tölteni. Pont ezek miatt, amit leírtál.  Igen

Azért lehet, hogy vmi vizsgához kellene kötni, mert már látom lelki szemeim előtt a kocsmaasztal felett összehajló okos puskások áhitattól és némi szesztőlcsillogó szemét, amint épp azon tanakodnak, hugy is kő csinyáni az 'erős' lűszert, ami MINDENT VISZ! Mert ha azzal udapürkűl komám, akko' fődű ám a disznyó, még 500 méterrül is! - osztja majd az észt a helyi okosember.
Naplózva

Üdv:
Huta
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #462 Dátum: 2008. Október 14. - 12:28:47 »

folytatás.
Nembeszélve arról a nem elhanygolható tényről, sokkal többet kőnének, jobban kezelnék a fegyvert, kevesebb lenne a rosszul meglőtt vad, és mindenki tisztában lenne a saját és fegyvere képességeivel, és egy kicsit a fizikai törvényekkel. Csak hasznára válna mindnyájunknak.
Üdv:         Wave
Juszuph

Én nem vagyok ilyen optimista. Egyrészt van realitása annak amit Huta írt, másrészt megindulna az olcsósági verseny, "nehogymá megvegyem háromszázé mikó megcsinálhatom százötvenből" és nyilván lenne aki a háromszor újratölhető hüvelyt betöltené negyedszer is, stb... Szóval nem hinném hogy azok lennének többségben akik azért töltenek újra mert a gyárinál jobb minőségre vágynak.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #463 Dátum: 2008. Október 14. - 12:31:45 »

Észerintem Juszuphnak és Hutának is igaza van. Töltés vizsgával.
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #464 Dátum: 2008. Október 14. - 12:46:38 »

Nem aggódnék túlságosan amiatt, hogy tömegmozgalom lesz az újratöltés."Nagyjaink" gondoskodnak majd arrról hogy kellő szigorúsággal legyen előírva pl. a tárolás, nyilvántartás stb, aminek nem biztos, hogy mindenki meg tud és akar is felelni.A vizsga pedig nem tudom mennyire lesz kemény, de hogy drága lesz arra fogadni mernék.Egyébként én is várom legalább az újratöltés lehetőségét,és "állítólag" már nincs is olyan messze...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: