Oldalak: 1 ... 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148883 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5595 Dátum: 2013. December 11. - 21:24:32 »

Lőtéren optimális helyzetben bipodról,babzsákról ?????Ha a  338 -as és a 30-06 közt molyfingot éreztél ????OKÉ  nem kapáslövésről van szó .

DE össze szakadt a három lövés 100-m -ről ????

Nálam még senki sem talált el semmit a.375 hés h magnummal 40-150m között csak én fogok ki bénákat nagy kaliberrel????

A fegyver elsütése nem jelenti hogy valamit el is találunk vele

 Emelem

Húúú.. ez a „100-ról összeszakadnak a lövések háromból” kérdés egy kicsit erős! Ilyenkor szokták volt nekem mondani, hogy hajtogassak már össze egy kicsit az arcomból! Röhög (csak képletesen, mert még soha nem vettem a bátorságot, hogy ilyet emlegessek!, pláne más lő teljesítményével kapcsolatban….. még akkor sem tettem volna, ha nekem ez mindig sikerült volna, pedig hol vagyunk ettől mi, de legalább is én az átlag?!) Pedig elfüstöltem már egy pár kiló lőport, és volt idő, hogy láttam is valamit a fejemből kinézve…  Meglepődött
Vadászpuskából, gyári lőszerrel, az átlagot figyelembe véve pedig kifejezetten nevetséges elvárás!
Vannak versenyek, ahol bárkinek meg lehet ezt próbálni….  100-ról a hetes kaliber összeszakadó lövései (attól függ, hogy szakadnak össze) fél szögperces, de inkább jóval alatti lövések. Na, megnézem én, hogy melyik átlag vadász abszolválja ezt a teljesítményt stabilan gyári vadász eszközökkel, munícióval.
Valamint a 100-ról a szögperces szóráskép kétszáz méteren 5-6 centi körül lehet. Bőven nem szakadnak össze a lövések. Melyik az a hazai nagyvadfaj, amit a vadászias lőtávon belül nem lehet elejteni ezzel a stabil lőtudással?
Ennyit a mondásról!
Ha hivatásos vagy, és ez az elvárásrendszered a vendégeiddel szemben, hát nehéz egy dolgod lehet....... már megbocsáss!
Ismerek olyan hivatásost, aki, ha egy 375 H&H-t lát a vendége kezében, vagy - próba után, amivel nincs megelégedve – udvariasan megkéri, hogy lőjön az ö fegyverével, vagy olyan közel viszi az elejteni kívánt vadhoz, hogy az még egy 375 HH-val is meg tudja csinálni. Na, ez a nagy truváj!!
A hetes magnum rúgásáról…. hát az biztos, hogy be lehet vele fosatni bárkit, ha ilyeneket mondogatnak sűrűn a használóiknak, pláne, ha kezdő. Aztán még a .243 Wintől is félni fog!
Azt nem mondom, hogy a 338 Winmag nem rúg nagyobbat a 30-06-nál, de egyáltalában nem vészes, nem kell túl misztifikálni.
Ha pedig valakinek nagy, hát van kisebb is ami kiváló hatású. Nem a kaliber öl, hanem a lövedék! Ezt mindig elfelejtik azok, akik csak a zsúlokat hasonlítgatják össze. Abból kell jó, nem a zsúlokat kell hajszolni az egekbe!

 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5596 Dátum: 2013. December 11. - 21:58:09 »

Húúú.. ez a „100-ról összeszakadnak a lövések háromból” kérdés egy kicsit erős! Ilyenkor szokták volt nekem mondani, hogy hajtogassak már össze egy kicsit az arcomból! Röhög (csak képletesen, mert még soha nem vettem a bátorságot, hogy ilyet emlegessek!, pláne más lő teljesítményével kapcsolatban….. még akkor sem tettem volna, ha nekem ez mindig sikerült volna, pedig hol vagyunk ettől mi, de legalább ,
Vadászpuskából, gyári lőszerrel, az átlagot figyelembe véve pedig kifejezetten nevetséges elvárás!
Vannak versenyek, ahol bárkinek meg lehet ezt próbálni….  100-ról a hetes kaliber összeszakadó lövései (attól függ, hogy szakadnak össze) fél szögperces, de inkább jóval alatti lövések. Na, megnézem én, hogy melyik átlag vadász abszolválja ezt a teljesítményt stabilan gyári vadász eszközökkel, munícióval.
Valamint a 100-ról a szögperces szóráskép kétszáz méteren 5-6 centi körül lehet. Bőven nem szakadnak össze a lövések. Melyik az a hazai nagyvadfaj, amit a vadászias lőtávon belül nem lehet elejteni ezzel a stabil lőtudással?
Ennyit a mondásról!
Ha hivatásos vagy, és ez az elvárásrendszered a vendégeiddel szemben, hát nehéz egy dolgod lehet....... már megbocsáss!
Ismerek olyan hivatásost, aki, ha egy 375 H&H-t lát a vendége kezében, vagy - próba után, amivel nincs megelégedve – udvariasan megkéri, hogy lőjön az ö fegyverével, vagy olyan közel viszi az elejteni kívánt vadhoz, hogy az még egy 375 HH-val is meg tudja csinálni. Na, ez a nagy truváj!!
A hetes magnum rúgásáról…. hát az biztos, hogy be lehet vele fosatni bárkit, ha ilyeneket mondogatnak sűrűn a használóiknak, pláne, ha kezdő. Aztán még a .243 Wintől is félni fog!
Azt nem mondom, hogy a 338 Winmag nem rúg nagyobbat a 30-06-nál, de egyáltalában nem vészes, nem kell túl misztifikálni.
Ha pedig valakinek nagy, hát van kisebb is ami kiváló hatású. Nem a kaliber öl, hanem a lövedék! Ezt mindig elfelejtik azok, akik csak a zsúlokat hasonlítgatják össze. Abból kell jó, nem a zsúlokat kell hajszolni az egekbe!

 Emelem

Természetesen eltulzott lőtudásról ,nem elvárásról ,nem standard vadászfegyverkről ,nem az én lőtudásomról ,nagy arcomról ÉS at.......................
Az én egyszerű meglátásom ,hogy sokan sokkal jobban lőnek kis kaliberrel mint nagy magnumokkal ..
40 -m szerinted belőhetetlen táv egy .375 hh -val?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5597 Dátum: 2013. December 11. - 22:45:56 »

Természetesen eltulzott lőtudásról ,nem elvárásról ,nem standard vadászfegyverkről ,nem az én lőtudásomról ,nagy arcomról ÉS at.......................
Az én egyszerű meglátásom ,hogy sokan sokkal jobban lőnek kis kaliberrel mint nagy magnumokkal ..
40 -m szerinted belőhetetlen táv egy .375 hh -val?

Szerintem is sokkal jobban lőnek a kis kaliberekkel, mint a nagy magnumokkal.  Viszont a 7-es Rem, az nem nagy magnum.
A 40 m nem egy belőhetetlen táv, aki ezt csinálja, az nem méri fel a képességeit… De nem 375-ösről volt szó.
A 7-es magnumok, amikkel találkoztam, kb. 30-06-os viselkedést mutattak. Szerintem az lehet, hogy bele szaladtál egy-két goromba puskába, ami nem azért rúg nagyot, mert magnum, hanem mert nem jól sikerült puskáról beszélünk.
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5598 Dátum: 2013. December 11. - 23:01:51 »

Szerintem is sokkal jobban lőnek a kis kaliberekkel, mint a nagy magnumokkal.  Viszont a 7-es Rem, az nem nagy magnum.
A 40 m nem egy belőhetetlen táv, aki ezt csinálja, az nem méri fel a képességeit… De nem 375-ösről volt szó.
A 7-es magnumok, amikkel találkoztam, kb. 30-06-os viselkedést mutattak. Szerintem az lehet, hogy bele szaladtál egy-két goromba puskába, ami nem azért rúg nagyot, mert magnum, hanem mert nem jól sikerült puskáról beszélünk.
 Emelem

Én még a Brünhildát is elsűtném annyira szeretek lőni ,nem arról van szó ,hogy mit mernek elsütni ,ha nem mivel találják el a vadat, célt és nem fáj a vadnak  ..
A 7 rem mag szvsz nagyobbat rúg mint a 30-06
 Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5599 Dátum: 2013. December 12. - 07:34:47 »

Nagy tapasztalatom nincsen, de amit eddig lőttem vele nem ezt éreztem. A 30-06 vegyescsövűm tényleg rúg elég szépen, de a 7mm win mag inkább csak jókorát tol az emberen. Egyáltalán nem nevezném rúgásnak.
Nem vagyok 80kg, de sosem féltem még a lövésektől. Bele kapaszkodtam rendesen és útjára engedtem a lövedéket. Ennyi.
Persze az érzést nem lehet egy búcsús Slavia-hoz hasonlítani, de nem is pálcikára lövünk az erdőben.  Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #5600 Dátum: 2013. December 12. - 07:52:55 »

Vannak versenyek, ahol bárkinek meg lehet ezt próbálni….  100-ról a hetes kaliber összeszakadó lövései (attól függ, hogy szakadnak össze) fél szögperces, de inkább jóval alatti lövések. Na, megnézem én, hogy melyik átlag vadász abszolválja ezt a teljesítményt stabilan gyári vadász eszközökkel, munícióval.
Valamint a 100-ról a szögperces szóráskép kétszáz méteren 5-6 centi körül lehet. Bőven nem szakadnak össze a lövések. Melyik az a hazai nagyvadfaj, amit a vadászias lőtávon belül nem lehet elejteni ezzel a stabil lőtudással?

Nem a kaliber öl, hanem a lövedék! Ezt mindig elfelejtik azok, akik csak a zsúlokat hasonlítgatják össze. Abból kell jó, nem a zsúlokat kell hajszolni az egekbe!

 Emelem


Nemrég esett meg mifelénk, hogy valaki szintén így gondolta, hogy jó lesz a kicsi kaliber nagyvadra. A lövésnél ez a pár centi annyit tett, hogy a lövedék csontot fogott, de nem törte azt el. A jószág elment sebzetten. Keresték nem lett meg. A jószágnak és a vadásznak sem volt ez így jó. Ha ezt a lövést nagyobb kaliberrel abszolválja 5-6cm-es szórással, akkor jó eséllyel a vad töréssel helyben marad, vagy van ideje ismételni. Nem véletlen, hogy nagyvadra 7mm-től felfele.
Ettől független van vadásztárs, aki kis kaliberrel eredményes nagyvadra is, az igaz, hogy nagyon jó lő, és követi a "cél a szív" elvet.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12. - 09:03:19 írta Boar » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5601 Dátum: 2013. December 12. - 07:59:46 »

Nagy tapasztalatom nincsen, de amit eddig lőttem vele nem ezt éreztem. A 30-06 vegyescsövűm tényleg rúg elég szépen, de a 7mm win mag inkább csak jókorát tol az emberen. Egyáltalán nem nevezném rúgásnak.
Nem vagyok 80kg, de sosem féltem még a lövésektől. Bele kapaszkodtam rendesen és útjára engedtem a lövedéket. Ennyi.
Persze az érzést nem lehet egy búcsús Slavia-hoz hasonlítani, de nem is pálcikára lövünk az erdőben.  Emelem

Én is azt tapasztaltam hogy a Brno 502-10  30-06 -os jó nagyot rúgott. (tán az agyazás vagy az alsó cső miatt  Vállat von )   Két vendég 7mm Rem . mag .-jával lőttem őzeket és szerintem nem volt semmi különbség már hátralökés szempontjából a 7x64 -hez képest.       Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5602 Dátum: 2013. December 12. - 09:41:58 »

Nagy tapasztalatom nincsen, de amit eddig lőttem vele nem ezt éreztem. A 30-06 vegyescsövűm tényleg rúg elég szépen, de a 7mm win mag inkább csak jókorát tol az emberen. Egyáltalán nem nevezném rúgásnak.
Nem vagyok 80kg, de sosem féltem még a lövésektől. Bele kapaszkodtam rendesen és útjára engedtem a lövedéket. Ennyi.
Persze az érzést nem lehet egy búcsús Slavia-hoz hasonlítani, de nem is pálcikára lövünk az erdőben.  Emelem

Nana.. az erősített rugós Slavia 620-asom anno vitte még a fekete várnyút is......
Mi ahhoz képest egy hurkagyurka hetes vagy egy 300-as akármilyen mágnum..... ugyanmár... Ördög Ördög
Naplózva
vadmotoros
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #5603 Dátum: 2013. December 12. - 09:44:15 »

Emberek!

Nem rúg csak a lovacska 600nitro expressig!
Meg kell tanulni megfogni a fegyvert!
Rendszeresen buktatunk meg vadász jelölteket mert némelyik siralmas hogyan fogja meg a fegyvereket, nem csak másra de Önmagára is veszélyes! Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5604 Dátum: 2013. December 12. - 11:07:09 »

Nem véletlen, hogy nagyvadra 7mm-től felfele.

Ez megint erősen felhasználó függő, van, akinek a 600-as NE is kevés, másvalakinek meg a 243-as is majdnem "sok". A probléma akkor "keletkezik", amikor nem ismeri sem a saját képességit, sem a kezében levő technikáét. Itt is "doktori disszertációk" születnek a fegyverekről, kaliberekől, lőszerekől és lövedékekről, míg a leggyengébb láncszem szinte szóba sem kerül, mégnagyobb baj, hogy a való életben sem. Mit hallani, amikor valaki panaszkodik, hogy "nem öl" a puskája, lőszere? Válts lőszert vagy kalibert. Olyan válasz, hogy menjél a lőtérre és gyakorolj, a legritkább esetben hangzik el.
  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5605 Dátum: 2013. December 12. - 11:45:03 »

Ez megint erősen felhasználó függő, van, akinek a 600-as NE is kevés, másvalakinek meg a 243-as is majdnem "sok". A probléma akkor "keletkezik", amikor nem ismeri sem a saját képességit, sem a kezében levő technikáét. Itt is "doktori disszertációk" születnek a fegyverekről, kaliberekől, lőszerekől és lövedékekről, míg a leggyengébb láncszem szinte szóba sem kerül, mégnagyobb baj, hogy a való életben sem. Mit hallani, amikor valaki panaszkodik, hogy "nem öl" a puskája, lőszere? Válts lőszert vagy kalibert. Olyan válasz, hogy menjél a lőtérre és gyakorolj, a legritkább esetben hangzik el.
  Emelem
Leginkább azért ,mert kisértődik ,meg haragszik .
Ezt mondani olyan mintha azt feltételeznéd róla ,hogy béna ,nem tud lőni és sok esetben ez színigaz.
Csak a társasági tagnak,főnöknek nem mondhatod mert munka adó,a fizetővendég meg nem jön vissza.
 Emelem
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #5606 Dátum: 2013. December 12. - 11:52:42 »

Emberek!

Nem rúg csak a lovacska 600nitro expressig!
Meg kell tanulni megfogni a fegyvert!
Rendszeresen buktatunk meg vadász jelölteket mert némelyik siralmas hogyan fogja meg a fegyvereket, nem csak másra de Önmagára is veszélyes! Emelem

Ha így írtad volna:- EEEEmmmmmbereeeek!!! ebben az esetben kisérteties hasonlóságot mutatna a 77 ' ben készült Ludas Matyi című rajzfilm azon jelenetével, amikor az Ispán szónoklatot intéz a lentebb össze sereglett perzekutor sokadalomhoz...............
Na most akkor a border line a .600-as nitro lészen mert sokat nézegetted a Youtubon?
Ha pediglen te olyan közegben éldegélsz amelynek jogköre a vizsgáztatás s azzal hozakodsz itt elő amit le írtál.......
Nem kellene véletlenül meg mutatni annak a szerencsétlennek hogyan kezelje a fegyvert helyesen ha már más ezt nem tette meg?????
Nem szeretem az ilyen EMBEREKET! S.Peti
Naplózva

Amat Victoria Curam.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5607 Dátum: 2013. December 12. - 12:11:20 »

Leginkább azért ,mert kisértődik ,meg haragszik .
Ezt mondani olyan mintha azt feltételeznéd róla ,hogy béna ,nem tud lőni és sok esetben ez színigaz.
Csak a társasági tagnak,főnöknek nem mondhatod mert munka adó,a fizetővendég meg nem jön vissza.
 Emelem

Ne azt nézd, hogy nem lehet, hanem azt, hogyan tudnál "segíteni" a helyzeten.

Pár tipp:

Próbálkozz társasági "lövészversenyt" szervezni, ha lehetőség van rá, évente többször, hogy nagyobb legyen a részvételi hajlandóság meg lehet spékelni utána egy kis eszem-iszommal, kompetenciaosztással. Az asztalnál, némileg "jobb" hangulatban már kicsit más a kicsengése egy-egy "beszólásnak".

Vendégnél meg némi tapasztalat és egy-két lövés után már látja az ember, hogy kb. mit tud, innentől meg kell próbálni a "hozzá való" helyzeteket "kidolgozni". Fel lehet vetni pár rossz lövés után, hogy meg kéne nézni a fegyvert lőtéren, mert lehet, hogy elállítódott az utazás során.

Végül egy kérdés: Szükség van az olyan vendégre, aki csak hibáz meg esetleg sebez?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
vadmotoros
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #5608 Dátum: 2013. December 12. - 13:23:50 »

Ha így írtad volna:- EEEEmmmmmbereeeek!!! ebben az esetben kisérteties hasonlóságot mutatna a 77 ' ben készült Ludas Matyi című rajzfilm azon jelenetével, amikor az Ispán szónoklatot intéz a lentebb össze sereglett perzekutor sokadalomhoz...............
Na most akkor a border line a .600-as nitro lészen mert sokat nézegetted a Youtubon?
Ha pediglen te olyan közegben éldegélsz amelynek jogköre a vizsgáztatás s azzal hozakodsz itt elő amit le írtál.......
Nem kellene véletlenül meg mutatni annak a szerencsétlennek hogyan kezelje a fegyvert helyesen ha már más ezt nem tette meg?????
Nem szeretem az ilyen EMBEREKET! S.Peti


Lehet hogy Te vagy Ön még nem lött 600 nitróval de én az ért ha nem is naponta de havonta párszor lövök vele!
Kicsit többet lövök fegyverrel mint az átlag(havonta 1500-2000 db) vegyesen vadász marok lőfegyver!
Jártam pár mesterlövész világbajnokságon és precíziós lövész versenyen, de Te v Ön jobban ért hozzá!
Természetesen aki meg kér azt segítem mondjuk ha nem olyan okos mint Te v Ön!
Részemről lezárva! Emelem
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #5609 Dátum: 2013. December 12. - 13:47:17 »

Lehet hogy Te vagy Ön még nem lött 600 nitróval de én az ért ha nem is naponta de havonta párszor lövök vele!
Kicsit többet lövök fegyverrel mint az átlag(havonta 1500-2000 db) vegyesen vadász marok lőfegyver!
Jártam pár mesterlövész világbajnokságon és precíziós lövész versenyen, de Te v Ön jobban ért hozzá!
Természetesen aki meg kér azt segítem mondjuk ha nem olyan okos mint Te v Ön!
Részemről lezárva! Emelem

Figyelemreméltóra változott a szövegkörnyezet,így kellett volna kezdeni........
Valóban, nem lőttem .600 Nitro expressel, csak VSZ 750 es légvédelmi rakétával anno 1987 ben a Kara Kum ban.Ez azonban e téma szerint irreleváns.A lényeg nem abban van hogy Királylány voltam/vagyok,hanem a segítőkészségben.
A téma részemről is le zárva. Emelem
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Oldalak: 1 ... 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: