Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148954 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #300 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:06:44 »

270 W Norma Sp, lőtáv 30m menekülési táv  Fejvakarás 130-160 mcsak bordát tört, de nem ment át.



Mint a másik topicban már leírtam, én a 270-hez a Winchester Fail Safe-t használtam. Ennél a lőszernél nem volt olyan, hogy nem ütötte át a vadat legyen az nagyobb disznó vagy gím.
A vadőrünk viszont az itt említett Norma 9,7 g.-os SP lőszerét lövi, már vagy 6 éve és szép számmal lő disznót, szarvast, de mindig megelégedéssel és dicsérve beszél erről a nehezebb Norma SP lőszerről.
Nem tudom, hogy akkor mi a helyzet vele? Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:18:01 »

Ilyen ez Zoli...pro-kontra. Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #302 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:28:22 »

Ilyen ez Zoli...pro-kontra. Vigyorog

Hát ez volt a második vesszőfutás...
Az elsőnél aránylag nyiltabb terep miatt, csak 1 óra volt a keresés, 0 vérrel, harmat és sár
Bent gonosz munkát végez, de követni, és "ölni" Fejvakarás Türelmetlen
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:40:46 »

Ilyen ez Zoli...pro-kontra. Vigyorog

Hát ez volt a második vesszőfutás...
Az elsőnél aránylag nyiltabb terep miatt, csak 1 óra volt a keresés, 0 vérrel, harmat és sár
Bent gonosz munkát végez, de követni, és "ölni" Fejvakarás Türelmetlen

Mondom, én nem használtam, de a vadőrünk ezt lövi. Egy alkalommal én is ott voltam. Egy csapos bikát lőtt lap mögött 150-160 méterről. A bika 3 lépett, de lehet azt is csak azért, mert igen meredek oldalban állt.
Mikor én használtam a 270-est, nekem is azt mondta, hogy ezt a lőszert használjam, mert neki ez nagyon bevált, de én maradtam a Win.-nél.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #304 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:40:15 »

Van pár képem maradványtestekről,de fogggalnam sincs,hogy tudnám feltenni őket!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:51:32 »

Kisvadőr!

Írtam privátot!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:58:23 »

Kisvadőr!

Próbáld meg feltölteni, nem nagy dolog.
Kattints az "válasz" feliratú linkre, akkor megjelenik az a mező amibe írhatsz.
Van a mező alatt egy "csatolás" felirat.
No ide a "tallózás" segítségével be tudod linkelni a képet ami a gépeden van. (kikeresed melyik meghajtón tárolod és onnan beilleszted.)
Előtte - mint azt az intelem is mutatja - 128KB-ra vagy az alá kell kicsinyítened a képet.

Ha betetted a képeket csak elküldöd a "hozzászólás" felirattal.

üdv.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 08:48:41 »

Kisvadőr!

Próbáld meg feltölteni, nem nagy dolog.
Kattints az "válasz" feliratú linkre, akkor megjelenik az a mező amibe írhatsz.
Van a mező alatt egy "csatolás" felirat.
No ide a "tallózás" segítségével be tudod linkelni a képet ami a gépeden van. (kikeresed melyik meghajtón tárolod és onnan beilleszted.)
Előtte - mint azt az intelem is mutatja - 128KB-ra vagy az alá kell kicsinyítened a képet.

Ha betetted a képeket csak elküldöd a "hozzászólás" felirattal.

üdv.

Ehez még annyit, hogy ha egyszerre több képet akarsz feltenni, max. 4-et lehet, akkor a tallózás melletti "új csatolmány" gombra kattintva másik képet is be tudsz illeszteni és ugyan így, egészen 4 képig.
Csak kérlek, hogy siess, mert nagyon érdekel. És írj, hozzá légy szíves egy kis magyarázatot is, pl. lőtáv, milyen vad, menekülési táv, vérzés, találatjelzés, stb. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #308 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 17:34:39 »

Ilyen ez Zoli...pro-kontra. Vigyorog

Hát ez volt a második vesszőfutás...
Az elsőnél aránylag nyiltabb terep miatt, csak 1 óra volt a keresés, 0 vérrel, harmat és sár
Bent gonosz munkát végez, de követni, és "ölni" Fejvakarás Türelmetlen

Mondom, én nem használtam, de a vadőrünk ezt lövi. Egy alkalommal én is ott voltam. Egy csapos bikát lőtt lap mögött 150-160 méterről. A bika 3 lépett, de lehet azt is csak azért, mert igen meredek oldalban állt.
Mikor én használtam a 270-est, nekem is azt mondta, hogy ezt a lőszert használjam, mert neki ez nagyon bevált, de én maradtam a Win.-nél.

Na tegnap tovább folytatódott a 270W Norma Sp történek.
Ennek az átkozotnak kijöttek isméta sügencek és meg is lőt egyet, csak meszebbről, és szípen dolgozott a munició nincs maradványtest lapockán be kifelé kettő borda, és jóóó vérrel...
Ezekután úgy gondolon, hogy ez az Sp még nagyon gyors közelről 20-30 m és nagyon plattyan, nem marad ereje átmenni.
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 18:05:15 »

Endre!

A sp lövedék egyik legnagyobb "ellensége" a nagy induló sebesség.  Kacsint

Drága jó Attila barátom akart mindenáron 270-est venni.
Nem győztük róla lebeszélni...jópár év múlva meg is köszönte, mert nagyvadason a 7-es magnummal igen jól "dolgozott"...meg Szentlacin is. Mosolyog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #310 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 10:22:14 »

Endre!

A sp lövedék egyik legnagyobb "ellensége" a nagy induló sebesség.  Kacsint

Drága jó Attila barátom akart mindenáron 270-est venni.
Nem győztük róla lebeszélni...jópár év múlva meg is köszönte, mert nagyvadason a 7-es magnummal igen jól "dolgozott"...meg Szentlacin is. Mosolyog

Bakker tegnap jutott eszembe Attila, mert kerestünk egy "májas" disznót, és régen ő is járt hasonlóan és 4-500 m találta meg, csak akkor hó volt mostan meg nem.
Sajna sebzés, kutya is feladta. Ez a "kert" kegyetlen, magas már az ajnövényzet, ráadásúl disznószagú minden, még mis is érezzük, friss nyom ezer.... Fejvakarás
Változatosság kedvéért 270W remigtonn krokk lokke, fene viszi aki kitalálta, nem ütötte át 30 m  a süldőt.... Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 11:24:24 »

Endre!

A sp lövedék egyik legnagyobb "ellensége" a nagy induló sebesség.  Kacsint

Drága jó Attila barátom akart mindenáron 270-est venni.
Nem győztük róla lebeszélni...jópár év múlva meg is köszönte, mert nagyvadason a 7-es magnummal igen jól "dolgozott"...meg Szentlacin is. Mosolyog

Bakker tegnap jutott eszembe Attila, mert kerestünk egy "májas" disznót, és régen ő is járt hasonlóan és 4-500 m találta meg, csak akkor hó volt mostan meg nem.
Sajna sebzés, kutya is feladta. Ez a "kert" kegyetlen, magas már az ajnövényzet, ráadásúl disznószagú minden, még mis is érezzük, friss nyom ezer.... Fejvakarás
Változatosság kedvéért 270W remigtonn krokk lokke, fene viszi aki kitalálta, nem ütötte át 30 m  a süldőt.... Fejvakarás Fejvakarás

Hát add mán oda a komádnak azt a 30-06-ost, hogy ne kelljen ennyit vacakolni a kis süldőkkel.  Bion
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #312 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 15:56:15 »

Endre!

A sp lövedék egyik legnagyobb "ellensége" a nagy induló sebesség.  Kacsint

Drága jó Attila barátom akart mindenáron 270-est venni.
Nem győztük róla lebeszélni...jópár év múlva meg is köszönte, mert nagyvadason a 7-es magnummal igen jól "dolgozott"...meg Szentlacin is. Mosolyog
A sebesség valóban nagy ellensége ezeknek a lövedékeknek. Esetemben a 243w kaliberű, cseh lőszer magjának okozott túl nagy keresztmetszeti terhelést a nagy sebesség, tizen évvel ezelőtt. A képen szereplő maradványtestek vaddisznóból valók, és a testüregből kerültek elő, amikor a zsigerelést követően "felültettük a vadat". Az ólom magot utólag illesztettem vissza a köpenybe. Soha nem maradt egyben, többször repeszekre szakadt szét a mag. (50 kiló feletti vadra nem való, persze ha fültövön lőjük a vadat az más tészta.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Steve
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 17:42:39 »

Rá jár a rúd a kis aranyoskámra. Mosolyog

Aki olvassa annak: 270=kemény golyó!!! gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 08:54:59 »

Rá jár a rúd a kis aranyoskámra. Mosolyog

Aki olvassa annak: 270=kemény golyó!!! gyozo

Bizony a 270-es a kemény lőszerrel tud remekelni, legalább is Steve és én szerintem is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: