Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148815 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #4005 Dátum: 2012. Február 03. - 19:01:12 »

Bull Igen Igen Igen Igen
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4006 Dátum: 2012. Február 03. - 19:11:03 »

Core-Lokt Pointed SP

A Core Lokt Soft Point, puha ólomhegyű, expanzív  nagyvadtöltény. Erős falvastagságú tombakból készült lövedékköpeny.  Kontrollált expanzió. Jó stopp-hatás, emellett elég érzéketlen az útjába kerülő kisebb akadályokkal szemben. Közepes lőtávolságra, erős nagyvadhoz. (...)
A Core-Lokt Pointed Soft Point változata a a hegyes orrkiképzésnek köszönhetően nagy lőtávolságokra, pontos lövések leadására alkalmas. Ölőereje, sebessége és energiatartása nagyon jó.

RUAG FPJ-M

Full Profil Jacket Match. Részben köpenyes, lapos hegyű expanzív lövedék. Szabályos expanzió, jó ölőerő, kiváló lőpontosság. Nagyobb testű vadakhoz elsőrendűen, kisebb testűeknél erősen roncsol.

Ezek az adatok Kovács Dénes Vadásztöltény és lőtechnikai ismeret címéből vannak, szóval nem saját tapasztalat vagy ilyesmi. Ha kell felteszem a ballisztikai adatokat is. (MFS indul a legkevesebbel 3442 J másik kettő pedig 3800-900 körül.)

Köszönöm...vegyek egy- egy dobozzal ( az SP-ből van), és próbáljam ki őket?...gondolom...ezt a könyvet is megpróbálom megvenni Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4007 Dátum: 2012. Február 03. - 20:44:16 »

Múlt héten beszélgettem egy puskaműves barátommal, ő mesélte  a történetet !  Nemrég felkereste egy ismerőse ,  mert úgy mond gondja van a golyós puskával! Tokból ki a puska ,kérdezi mi  a baj: Erre a tulaj mondja :lényegében a puskának nincs semmi baja , vadászni volt, megcélzott egy disznót , de elsütés után nem szólt a puska , csak olyan hangja volt mint mikor egy pumpát üresen lenyomnak,  a zárdugattyú kinyitásakor az üres hüvellyel együtt egy marék lőpor is " kivetődött",  és hát a gond igazábol az hogy a  LÖVEDÉK CSŐTORKOLATTÓL KB 15cm-re BENTMARADT A CSŐBE !  Meglepődött   a puska egy 7x64-es SAKO , a lőszer 7x64 Geco SP volt !     
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4008 Dátum: 2012. Február 03. - 21:35:20 »

"Nem mindegy, hogy hogyan, mivel és ki forraszt."---Bizony, nem!  Meg az se mindegy kinek adnak vadászpuskaműves engedélyt! Mert beszéltem én olyan "szaki"-val, akinek a sarlómat se adtam volna oda élezni, nem a vadászpuskámat javítani, pedig virtigli MESTER volt, sőt ma is az!  Nem

Manapság kérem ez úgy megy, hogy ha van megfelelő végzettsége amit a jogszabály előír, és teljesíti a rendőrhatósági és MKEH feltételeket, akkor már praktizálhat.

Hogy van-e megfelelő szakmai ismerete, prezentált szakmai múltja, referenciája, stb.az már nem lényeg.

Sajnos ez van, én szégyenlem magam néha, annak ellenére, hogy védem a kollégákat, de nem mindenáron. Emelem
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #4009 Dátum: 2012. Február 04. - 20:15:32 »

Köszönöm...vegyek egy- egy dobozzal ( az SP-ből van), és próbáljam ki őket?...gondolom...ezt a könyvet is megpróbálom megvenni Mosolyog

Ez a kaliber ami neked van, az egyik legelterjedtebb, szóval nagyon nagy a lőszerválaszték. Szóval válogatni lehet. Itt a fórumon nagyon sok lőszer át lett már beszélve, sokan megosztották a tapasztalataikat, hogy mi vállt be, mi nem. Szerintem az egyéni tapasztalatok sokszor többet jelentenek, mint amiket mondjuk ez a könyv leír. Mert oda, nem fogják odaírni, hogy ez a lőszer gyenge, ez meg csúcs-szuper. Ha csak a vadászújságokban nézed meg a lőszer bemutatókat, mindig olyanokat írnak, hogy ez a lőszer a legjobb,stb. azt ilyen helyeken nem fogják leírni, hogy mik a negatívumok.

A könyv nekem már régóta megvan, sok érdekesség és hasznos dolog van benne. Nem tudom ki milyen véleménnyel van róla, de szerintem egy jó kiadvány.  Mosolyog

Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy mihez lett belőve a puska, vagy mit hord jól.
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4010 Dátum: 2012. Február 06. - 15:52:15 »

Üdv. Urak!  Emelem

Kaptam régi, vegyes 30.06-os lőszert, de nem tudom, hogy ki a gyártója soknak.

Ezek a feliratok láthatók rajtuk:

-DWM
-M$S
-LC 53

Milyen gyártmányok lehetnek ezek?  Fejvakarás
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4011 Dátum: 2012. Február 06. - 16:06:21 »

Üdv. Urak!  Emelem

Kaptam régi, vegyes 30.06-os lőszert, de nem tudom, hogy ki a gyártója soknak.

Ezek a feliratok láthatók rajtuk:

-DWM
-M$S
-LC 53

Milyen gyártmányok lehetnek ezek?  Fejvakarás
   Üdv!   DWM=Deutsche Waffen und Munitionsfabrik      LC 53= Lake City Ordnance Plant      MSS-  Fejvakarás 
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4012 Dátum: 2012. Február 06. - 16:13:18 »

Köszi Bull!  Táncol

De az LC 53 melyik ország gyártja?

Elnézést, nem M$S, hanem M&S. Így már mond Neked valamit?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4013 Dátum: 2012. Február 06. - 16:26:15 »

Köszi Bull!  Táncol

De az LC 53 melyik ország gyártja?

Elnézést, nem M$S, hanem M&S. Így már mond Neked valamit?
    Lake City (szerintem USA-ban van valahol)     M&S=  Klaus Mayer & Sons, Arnsberg and Neheim-Husten, Germany 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4014 Dátum: 2012. Február 06. - 16:35:03 »

Még ezt dobta ki a gép az LC-re      LC     Måtravidèki Fèmmüvek, H-3332 Sirok, Hungary, for: Armscorp USA Inc., Baltimore, MD
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4015 Dátum: 2012. Február 06. - 16:36:05 »

Bull Te profi vagy! Köszi!  Piál

Majd kipróbálom őket, eddig Norma Vulkant küldtem a Zastiból, de majd ezeket is kipróbálom!

Te milyen lőszert használsz?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4016 Dátum: 2012. Február 06. - 16:39:15 »

Bull Te profi vagy! Köszi!  Piál

Majd kipróbálom őket, eddig Norma Vulkant küldtem a Zastiból, de majd ezeket is kipróbálom!

Te milyen lőszert használsz?
    Geco-t !  (8x57is)   Piál   Emelem
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #4017 Dátum: 2012. Február 06. - 21:15:37 »

Sziasztok!

Nemrég váltottam 30 06 kaliberben lőszert mivel a Winchester silvertippet megszüntették.Az első választásom a Hornady sst-re esett azonban volt h a 30kg malacot sem verte át, illetve egy 97kg kant leütött szó szerint de az még emelgette a fejét  mikor odaértem hozzá és pisztolyommal szabadítottam meg a szenvedéstől.
A Nimrod újságban olvastam, hogy  Barnes nem csak lövedéket gyárt hanem bevezette az új típusú lőszerét amit Európai piacra szánt!
A héten lőttem vele egy nagy testű kanra de legnagyobb meglepetésemre az nem maradt helyben és ugyanazt tapasztaltam mint a Hornady ssst-nél, hogy semmi vér.
Hazaérve tanulmányoztam a különböző megjelent cikkeket a Barnes lőszerről és azt állapítottam meg, hogy mindenképpen csontot kell, hogy érjen a lövedék ezeknél a típusoknál h megfelelő sokkhatás legyen.Tegnap este a leírtaknak megfelelően platt lövést adtam le egy szarvas tehénre ami a lövést követően azonnal tűzbe rogyott és nem mozdult többé. A szarvast megvásároltuk és a csontozáskor láttam, hogy a platt-lövéskor a eltörte a gerincét a gerinctüske mögötti csigolyánál és távozott a testből.A húsban nem okozott nagy kárt viszont ami csont az útjába került azt eltörte.
Nem csalódtam a lövedék erejében azonban mielőtt elkötelezném magam mellette még szeretném megtapasztalni h mit tesz igazán nagy kanokkal!Akinek van tapasztalat az kérem írja le az említett Hornady sst illetve Barnes lőszerekről a tapasztalatait!
Előre is köszönöm!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4018 Dátum: 2012. Február 07. - 09:33:15 »

Sziasztok!

Nemrég váltottam 30 06 kaliberben lőszert mivel a Winchester silvertippet megszüntették.Az első választásom a Hornady sst-re esett azonban volt h a 30kg malacot sem verte át, illetve egy 97kg kant leütött szó szerint de az még emelgette a fejét  mikor odaértem hozzá és pisztolyommal szabadítottam meg a szenvedéstől.
A Nimrod újságban olvastam, hogy  Barnes nem csak lövedéket gyárt hanem bevezette az új típusú lőszerét amit Európai piacra szánt!
A héten lőttem vele egy nagy testű kanra de legnagyobb meglepetésemre az nem maradt helyben és ugyanazt tapasztaltam mint a Hornady ssst-nél, hogy semmi vér.
Hazaérve tanulmányoztam a különböző megjelent cikkeket a Barnes lőszerről és azt állapítottam meg, hogy mindenképpen csontot kell, hogy érjen a lövedék ezeknél a típusoknál h megfelelő sokkhatás legyen.Tegnap este a leírtaknak megfelelően platt lövést adtam le egy szarvas tehénre ami a lövést követően azonnal tűzbe rogyott és nem mozdult többé. A szarvast megvásároltuk és a csontozáskor láttam, hogy a platt-lövéskor a eltörte a gerincét a gerinctüske mögötti csigolyánál és távozott a testből.A húsban nem okozott nagy kárt viszont ami csont az útjába került azt eltörte.


Nem csalódtam a lövedék erejében azonban mielőtt elkötelezném magam mellette még szeretném megtapasztalni h mit tesz igazán nagy kanokkal!Akinek van tapasztalat az kérem írja le az említett Hornady sst illetve Barnes lőszerekről a tapasztalatait!
Előre is köszönöm!

Lődd blatton a nagy kanokat is ! Wave Ha meg nem ott találod el ne is keresd! Ördög
Komolyra fordítva a szót " A vadászlövedéket ólomból gyártják " !  Sőt nem kemény ólomból . Nincs szuper töltény . Én valami hasonlót tapasztaltam a Sako 7x64 SHH lőszer esetében. Ha blatton találtam még a 170 kilós bikát is átütötte és a CSONTSZILÁNKOK olyan roncsolást végeztek a gépházban mint amilyet egy jó SP lövedék kell hogy végezzen. Ha nem fogott erős csontot a lövedék akkor nehéz vér nélküli munka következett  a tacskómnak,hosszú menekülési távolsággal.
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4019 Dátum: 2012. Február 07. - 09:55:49 »

Én valami hasonlót tapasztaltam a Sako 7x64 SHH lőszer esetében.
Nekem voltak olyan emlékeim, hogy 7x64-et lövő vadásztársaim ódákat zengtek a SHH-ről, ezt el is meséltem itt. Aztán itt erősen le lettem ugatva, hogy 7x64-be nem is volt SHH csak HH.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: