Oldalak: 1 ... 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148793 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3675 Dátum: 2011. December 23. - 08:25:56 »

http://www.hornady.com/ammunition/zombiemax
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3676 Dátum: 2011. December 23. - 08:59:18 »


 Meglepődött
Te drága kenyér mik vannak.......
Naplózva

Dávid
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3677 Dátum: 2011. December 23. - 09:11:08 »

Meglepődött
Te drága kenyér mik vannak.......

Most már tudom, hogy mivel harcoljak a kukoricatolvaj zombik ellen  Kacsint
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3678 Dátum: 2011. December 23. - 09:40:14 »

Most már tudom, hogy mivel harcoljak a kukoricatolvaj zombik ellen  Kacsint

 Vigyorog Felénk is járnak zombik a kukoricásban, de azok egy kicsit sötétebbek ezeknél  Ördög
Naplózva

Dávid
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #3679 Dátum: 2011. December 23. - 12:23:45 »

Üdv!
Igen sajnos én is tudom, hogy az MFS lőszert már csak készletről lehet beszerezni, de van oléyan infóm is, hogy megrendelésre a még meglévő lőszerelem készlet kifogyásáig szerelnek össze. Mindenképp csak nagyobb tétel beszerzésével éri meg ezt választani.
Egyébként kicsit bővebben milyen az MFS SP hatása? Átüti-ea vadat és van-e vér, vagy esetleg gyakran van-e tűzbenrogyás?

Üdv!  Emelem

Vadászias lőtávolságon belül át szokta ütni. Mivel jól gombásodik (még túl jól is, pl. búza), általában bő vérzést okoz. Tűzberogyást idegrendszert érő találatok esetében gyakorlatilag bármely lőszer produkál. Egyszer egy kb. 100m-es, búzatáblán tett lövés, a vad előtt a búzán felgombásodott lövedékkel is blatton átütötte a kb. 35kg-os süldőt. Hát nem volt egy szép látvány. A bemeneti nyíláson a hüvelykujjam is befért volna. Persze minden a jól elhelyezett lövésen múlik. Mosolyog
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #3680 Dátum: 2011. December 23. - 13:52:08 »

Üdv!  Emelem

Vadászias lőtávolságon belül át szokta ütni. Mivel jól gombásodik (még túl jól is, pl. búza), általában bő vérzést okoz. Tűzberogyást idegrendszert érő találatok esetében gyakorlatilag bármely lőszer produkál. Egyszer egy kb. 100m-es, búzatáblán tett lövés, a vad előtt a búzán felgombásodott lövedékkel is blatton átütötte a kb. 35kg-os süldőt. Hát nem volt egy szép látvány. A bemeneti nyíláson a hüvelykujjam is befért volna. Persze minden a jól elhelyezett lövésen múlik. Mosolyog




Érdekes ez az MFS!
Mikor vettem a 7x64-est, a tulaj adott nekem hozzá 11db MFS-t, de hozzá tette, hogy ezt kizárólag célba lövésre használjam,
mert egy elég gyenge minőségű lőszer! Mivel nem sok infóm volt akkor az MFS-ről, elfogadtam amit mondott! Aztán kicsit később
egy alkalommal még is kipróbáltam, és nem  éppen azt tapasztaltam vele kapcsolatban, mint amit a fegyverem előző tulajdonosa
állított! Nem hagyott nyugodni a dolog! Mivel ekkor még nem voltam itt a fórumon, máshonnan próbáltam infót gyűjteni! Bár hogy
hosszútávon ezt a municiót használjam, a beszerezhetetlensége miatt szóba sem került, de azért kíváncsi voltam a magyar termék
valódi tulajdonságára! A vadászboltba, ahová járok azt mondták, hogy azért nem jó az MFS, mert a töltényeket nem egyformán töltik lőporral,
így az egyik erősebb, a másik gyengébb lesz! Aztán olvastam olyanról, aki teljes mértékben elégedett volt vele, és olyat is aki nem!
Itt a fórumon azt tapasztalom, hogy nagyon sokan meg vannak vele elégedve, olyanok akik éveken át használták! Szinte negatívumot nem is
igen olvastam itt az MFS-ről! Egy biztos! Ha ma is gyártanák, az tuti, hogy kipróbánám hosszútávon, de mivel nem gyártják, így az a 6db ami
nekem van megmarad kuriózumnak!
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3681 Dátum: 2011. December 23. - 14:19:54 »

Üdv!
Igen sajnos én is tudom, hogy az MFS lőszert már csak készletről lehet beszerezni, de van oléyan infóm is, hogy megrendelésre a még meglévő lőszerelem készlet kifogyásáig szerelnek össze. Mindenképp csak nagyobb tétel beszerzésével éri meg ezt választani.
Egyébként kicsit bővebben milyen az MFS SP hatása? Átüti-ea vadat és van-e vér, vagy esetleg gyakran van-e tűzbenrogyás?

Szia!

54R esetében MFS, SB, vagy PPU. Kacsint
Amit ez a kaliber tud, azt ezek a töltények megadják.
Naplózva
SzPeti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3682 Dátum: 2011. December 23. - 20:07:53 »

Sziasztok!


Lapua Megával kapcsolatosan néhány gondolat: Én most váltottam erre a lőszerre, 2 vadat sikerült vele terítékre hozni, hozzáteszem 2 lövésből :Mosolyog
Kal: 30-06 12gr
1, Szarvas tehén 100-120 méter magas lapocka lövés, a lövedék a kamrában elfordult és a tüdőt érintve a kamra túlsó oldalán még a rekeszizmok előtt hagyta el a testet. 60-70 méteres halálvágta után feküdt el. A vad szépen jelezte a lövést. A bemeneti nyílás szinte akkora volt mint a lövedék átmérő, a kimeneteli pedig 2 cm x 4 cm. A rálövés helyén bőven volt vér, és tüdő darabok is, utána egyre csökkenő mennyiségű vér volt (a magasan ért találat miatt), a roncsolás mértéke minimális: vadászbáli alapanyag lett belőle.
2, Vaddisznó malac 40 méterre volt a rálövés, a sűrű miatt csak a lapocka mögött láttam, így testközépen érte a lövés, de még a kamrát érintve. A kimenetel a másik oldalt lapocka középen volt. A halálvágta völgynek lefele 40-50 méter volt, a roncsolás mértéke minimális, a vadat könnyen meg lehetett találni vérnyom jól követhető volt. Zsigerelt súly 31 kg
Ha valakinek van bővebb tapasztalata azt én is szívesen venném.
Addig is kellemes ünnepeket kívánok Emelem
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3683 Dátum: 2011. December 23. - 20:27:07 »

Sziasztok!


Lapua Megával kapcsolatosan néhány gondolat: Én most váltottam erre a lőszerre, 2 vadat sikerült vele terítékre hozni, hozzáteszem 2 lövésből :Mosolyog
Kal: 30-06 12gr
1, Szarvas tehén 100-120 méter magas lapocka lövés, a lövedék a kamrában elfordult és a tüdőt érintve a kamra túlsó oldalán még a rekeszizmok előtt hagyta el a testet. 60-70 méteres halálvágta után feküdt el. A vad szépen jelezte a lövést. A bemeneti nyílás szinte akkora volt mint a lövedék átmérő, a kimeneteli pedig 2 cm x 4 cm. A rálövés helyén bőven volt vér, és tüdő darabok is, utána egyre csökkenő mennyiségű vér volt (a magasan ért találat miatt), a roncsolás mértéke minimális: vadászbáli alapanyag lett belőle.
2, Vaddisznó malac 40 méterre volt a rálövés, a sűrű miatt csak a lapocka mögött láttam, így testközépen érte a lövés, de még a kamrát érintve. A kimenetel a másik oldalt lapocka középen volt. A halálvágta völgynek lefele 40-50 méter volt, a roncsolás mértéke minimális, a vadat könnyen meg lehetett találni vérnyom jól követhető volt. Zsigerelt súly 31 kg
Ha valakinek van bővebb tapasztalata azt én is szívesen venném.
Addig is kellemes ünnepeket kívánok Emelem
Üdv!
A becspodást hogy lehet hallani, ha figyeltél rá?  Kacsint
Naplózva
SzPeti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3684 Dátum: 2011. December 23. - 20:31:40 »

Üdv!
A becspodást hogy lehet hallani, ha figyeltél rá?  Kacsint


Szia
Hallani nem hallottam semmit, csak láttam és izgultam. :Mosolyog
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3685 Dátum: 2011. December 23. - 20:48:35 »

Üdv!
A becspodást hogy lehet hallani, ha figyeltél rá?  Kacsint

 Emelem

.30-06 -ban én is lőttem a 13 g Megát, nem tudom pontosan, de pár disznót lőttem vele. Becsapódást persze lehetett hallani, és én is szerettem a Megát, de nehéz volt beszerezni és ezért váltottam. Hibázásaim voltak vele, de amit eltaláltam az rövid úton meg is lett  Kacsint
Naplózva

Dávid
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3686 Dátum: 2011. December 23. - 21:22:03 »


Szia
Hallani nem hallottam semmit, csak láttam és izgultam. :Mosolyog
Vigyorog Rajtam utána szokott előjönni.
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3687 Dátum: 2011. December 23. - 21:25:10 »

Emelem

.30-06 -ban én is lőttem a 13 g Megát, nem tudom pontosan, de pár disznót lőttem vele. Becsapódást persze lehetett hallani, és én is szerettem a Megát, de nehéz volt beszerezni és ezért váltottam. Hibázásaim voltak vele, de amit eltaláltam az rövid úton meg is lett  Kacsint
Üdv!
És most melyik SAKO-t lövöd (feltételezem azt használod) és ahhoz képest milyen? De igazából maximálisan meg vagyok elégedve a lőszeremmel, de a kíváncsiság.. OOO
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3688 Dátum: 2011. December 24. - 11:13:01 »

Üdv!
És most melyik SAKO-t lövöd (feltételezem azt használod) és ahhoz képest milyen? De igazából maximálisan meg vagyok elégedve a lőszeremmel, de a kíváncsiság.. OOO

 Emelem
Most roppant nagy stílusérzékkel  Sako -t a Sako -ból, a Super Hammerhead -et 11,7 g lövöm. Igaz, a Megából csak egy maradványtestem van ami vad testéből származik, de az SHH homlokfelülete szerintem nagyobb, és a tömegének nagyobb hányadát is őrzi meg. Az az érzésem, hogy amikben megállt az SHH, azt a Mega még átütötte volna. Nem volt igazán nagy testű egyik sem.
Naplózva

Dávid
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #3689 Dátum: 2011. December 24. - 17:17:59 »

Emelem
Most roppant nagy stílusérzékkel  Sako -t a Sako -ból, a Super Hammerhead -et 11,7 g lövöm. Igaz, a Megából csak egy maradványtestem van ami vad testéből származik, de az SHH homlokfelülete szerintem nagyobb, és a tömegének nagyobb hányadát is őrzi meg. Az az érzésem, hogy amikben megállt az SHH, azt a Mega még átütötte volna. Nem volt igazán nagy testű egyik sem.
Én pedig azt tapasztaltam, hogy az SSH nagy sebességű lőszer,szól is rendeset a puska Vigyorog Ősszel a száz kilós bikát nem vitte át lapockán a Norma Vulkán, csodálkoztam rajta.(maradt még két darab belőle) Pedig a Vulkán sem egy gyenge lőszer szerintem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: