Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148895 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3465 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 08:58:24 »

Valóban fordult már meg a fejembe az Afrikai vadászat lehetősége, de az még várat magára.

Kedves Forend!
Úgy veszem észre jól olvasol a sorok közt, 8x68 valóban valamiért belopta magát a szívembe megmagyarázhatatlan módon.
Mikor az első cikket ill történeteket elolvastam a 9.3-ról akkor egy teljesen megvoltam győződve, hogy ez igen le a kalappal, megtaláltam amit kerestem, viszont a későbbiekben mikor összehozott a sors egy cikkel a 8x68-sal akkor szinte villámcsapásként jött az érzés, hogy "kell nekem".
Mindkét esetben éreztem, hogy ez a megtestesült álom és ebből fakadóan a róluk írt rosszak mintha nem is lennének.

Nehéz is a döntés! Ész érvek vs érzelem!!!!

Halihó!
Hányadik fegyvered lesz ez a szóban forgó?
 Wave
Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #3466 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 10:21:39 »


Húha és akkor mi a garancia, hogy mindkét tölténnyel ugyanoda hord a puska? Vállat von

Mert ha nem, akkor ehhez számolj hozzá pluszban egy oldható szereléket, valamint ahhoz két felső gyűrűpárt, ugyanakkor két távcsövet. Kacsint


Szia!

Természetesen semmi garancia nincs rá,hogy ugyanoda fog hordani.Sőt a ballisztikából adódóan nem is mehet egy helyre!De ha azonos lövedéket töltesz,akkor csak magasságban lehet eltérés.Ezt egy lőtéren könnyen meg lehet határozni,és később annyi fölé tartással használni.100m-en belül úgy sem lesz jelentős (4-5 cm) a különbség.Ha pedig mindenáron pontra akarsz lőni,akkor 4-5 klick a céltávcső felső tornyán(ez távcsövenként változhat)!Ennyire egyszerű (lenne)!Csak engednék végre ezt az utántöltést  Rííí

Üdv:Hunor
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3467 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 13:10:35 »


Húha és akkor mi a garancia, hogy mindkét tölténnyel ugyanoda hord a puska? Vállat von

Mert ha nem, akkor ehhez számolj hozzá pluszban egy oldható szereléket, valamint ahhoz két felső gyűrűpárt, ugyanakkor két távcsövet. Kacsint


Minden golyós puskához ideális, ha két céltávcső jár rá! Sajnos nekem sincs, de attól még ez igaz!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #3468 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 15:51:51 »

Szia!

Természetesen semmi garancia nincs rá,hogy ugyanoda fog hordani.Sőt a ballisztikából adódóan nem is mehet egy helyre!De ha azonos lövedéket töltesz,akkor csak magasságban lehet eltérés.Ezt egy lőtéren könnyen meg lehet határozni,és később annyi fölé tartással használni.100m-en belül úgy sem lesz jelentős (4-5 cm) a különbség.Ha pedig mindenáron pontra akarsz lőni,akkor 4-5 klick a céltávcső felső tornyán(ez távcsövenként változhat)!Ennyire egyszerű (lenne)!Csak engednék végre ezt az utántöltést  Rííí

Üdv:Hunor
Szia!
Azért ezt elég egyszerűen látod. A célpontáthelyezés az veszélyes dolog. A gyakorlatban éles helyzetben, felfokozott vadászlázban még azt kalkulálni, mennyit fogjak föléje??? Horribile dictu tekerjek a távcsövön?? Mellette meg rendszeresítek egy kisfüzetet, melyben nyilvántartom, hogyan áll éppen a távcső. Röhög
""De ha azonos lövedéket töltesz,akkor csak magasságban lehet eltérés."" hát ez nem/sem igaz..... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3469 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 16:05:44 »

Szia!
Azért ezt elég egyszerűen látod. A célpontáthelyezés az veszélyes dolog. A gyakorlatban éles helyzetben, felfokozott vadászlázban még azt kalkulálni, mennyit fogjak föléje??? Horribile dictu tekerjek a távcsövön?? Mellette meg rendszeresítek egy kisfüzetet, melyben nyilvántartom, hogyan áll éppen a távcső. Röhög
""De ha azonos lövedéket töltesz,akkor csak magasságban lehet eltérés."" hát ez nem/sem igaz..... Ördög

Szia!
De nem is olyan bonyolult az élet. Mert a nehéz lőszert használom szóróra, a könnyűt (gyorsat) meg alföldi őzezésre. Ez a két eset nem gyakran esik egy napra. Közte meg kimehet a lőtérre.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3470 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 18:34:34 »

Szia!
De nem is olyan bonyolult az élet. Mert a nehéz lőszert használom szóróra, a könnyűt (gyorsat) meg alföldi őzezésre. Ez a két eset nem gyakran esik egy napra. Közte meg kimehet a lőtérre.

Ezt ugye most nem mondtam komolyan?

...mert mi van, ha lemegy valahová hétvégére vadászni, ahol kiültetik egy vadföldre, másnap meg szóróra...és mondjuk lőheti az őzet is a vetéseken, meg kijön a róka 200 m-re...

Szerintem ez azért jól meg lett már bonyolítva...

Egy töltényt kell használni, azzal tisztességgel belőni a puskát és használni.
Ha netán akad olyan muníció amit ugyanoda hord a puska akkor azt lehet használni.
...de olyan csodacső nagyon ritka ami pl. egy könnyű őzező lövedéket ugyanoda visz, mint egy nehezet.
Ráadásul kedves vadásztársak a könnyebb "őzező"-nek titulált lövedékek a nagyobb sebességük miatt eddigi tapasztalataim szerint sokkal jobban roncsolnak, mint a nehezebbek.

Hunor!

Horrido le is írta mi a helyzet a lövedékkel.
Ne hidd azt, hogy a könnyebb magot ugyanoda viszi, mint a nehezet, csak fölé... Kacsint
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3471 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 20:13:51 »

Halihó!
Hányadik fegyvered lesz ez a szóban forgó?
 Wave




Zolimester!

Harmadik lenne kérem tisztelettel! Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3472 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 20:29:53 »

"Ezt ugye most nem mondtam komolyan?"----De.

"...mert mi van, ha lemegy valahová hétvégére vadászni, ahol kiültetik egy vadföldre, másnap meg szóróra...és mondjuk lőheti az őzet is a vetéseken, meg kijön a róka 200 m-re..."---------------Örvendetes, hogy nálatok ennyi vadászati lehetőség van, nem értem miért nincs egy vendégetek sem?  Vigyorog

"...de olyan csodacső nagyon ritka ami pl. egy könnyű őzező lövedéket ugyanoda visz, mint egy nehezet."---Nem is kell ugyanoda hordania.

De hogy ne kelljen tovább is a kákán csomót keresned kijelentem, hogy neked van igazad! "A magyar vadász nem alkalmas a házi töltésre!"
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3473 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 21:10:35 »

"---------------Örvendetes, hogy nálatok ennyi vadászati lehetőség van, nem értem miért nincs egy vendégetek sem?  Vigyorog


No ez most hogy jön ide?  Vállat von
Egyébként megadom a szükséges számokat és megkérdezheted, hogy miért nem szerveztek, de azt továbbra sem értem, ez hogyan függ össze az általam elmondottakkal???  Vállat von

...és full tök hülye vagyok biztos, de azt sem tudom hogyan jutottál el oda, hogy nekem azt írod "a magyar vadász nem alkalmas házi töltésre".

Sanyo, jól vagy?  Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3474 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 21:24:46 »

No ez most hogy jön ide?  Vállat von
Egyébként megadom a szükséges számokat és megkérdezheted, hogy miért nem szerveztek, de azt továbbra sem értem, ez hogyan függ össze az általam elmondottakkal???  Vállat von

...és full tök hülye vagyok biztos, de azt sem tudom hogyan jutottál el oda, hogy nekem azt írod "a magyar vadász nem alkalmas házi töltésre".

Sanyo, jól vagy?  Mosolyog

""a magyar vadász nem alkalmas házi töltésre".--------Eddig legalább 50.000-szer írtad le csak ezen a fórumon, de kétszer biztos!

Tudod, ha tőled olvasok hozzászólást mindig elgondolkozom, Te leveszed néha a tányérsapkát? Lefekvéskor, vagy bármikor?  Vigyorog

Rögtön bocsánatot is kérek modortalanságomért, hiába ilyen jól nevelt gyerek vagyok, meg ilyen napom van, használd ki!  Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3475 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 21:43:54 »

""a magyar vadász nem alkalmas házi töltésre".--------Eddig legalább 50.000-szer írtad le csak ezen a fórumon, de kétszer biztos!

Tudod, ha tőled olvasok hozzászólást mindig elgondolkozom, Te leveszed néha a tányérsapkát? Lefekvéskor, vagy bármikor?  Vigyorog

Rögtön bocsánatot is kérek modortalanságomért, hiába ilyen jól nevelt gyerek vagyok, meg ilyen napom van, használd ki!  Vigyorog

Sanyó...kicsit több szódát töltsél a borhoz ma este... Mosolyog
Rögtön bocsánatot is kérek modortalanságomért, mert aki a borba szódát képes tölteni, az egyéb aljasságokra is képes!  Ördög

Légy oly kedves hamár így pellengérre állítottál, akkor idézd a hsz.-om, hogy tudjam mikor írtam ezt az utántöltésről!
Így lenne korrekt, OK?
(Ha valóban ezzel a kifejezéssel éltem, az sértő és ezúton kérek a vadászoktól elnézést...de csak akkor, ha megleled ezt a kifejezést...ha nem akkor jössz eggyel!  Kacsint )

(ps.: soha nem volt rajtam tányérsapka, az nem az én stílusom.  Kacsint )
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3476 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 21:47:31 »



Zolimester!

Harmadik lenne kérem tisztelettel! Vigyorog

És a másik kettő milyen kaliberű, ha nem titok? Ha azokat tudnánk, talán jobban tudunk tanácsot is adni.  Kacsint
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3477 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 21:49:04 »

És a másik kettő milyen kaliberű, ha nem titok? Ha azokat tudnánk, talán jobban tudunk tanácsot is adni.  Kacsint

Úgy könnyű ...  Kacsint Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3478 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 22:29:06 »

Sanyó...kicsit több szódát töltsél a borhoz ma este... Mosolyog
Rögtön bocsánatot is kérek modortalanságomért, mert aki a borba szódát képes tölteni, az egyéb aljasságokra is képes!  Ördög

Légy oly kedves hamár így pellengérre állítottál, akkor idézd a hsz.-om, hogy tudjam mikor írtam ezt az utántöltésről!
Így lenne korrekt, OK?
(Ha valóban ezzel a kifejezéssel éltem, az sértő és ezúton kérek a vadászoktól elnézést...de csak akkor, ha megleled ezt a kifejezést...ha nem akkor jössz eggyel!  Kacsint )

(ps.: soha nem volt rajtam tányérsapka, az nem az én stílusom.  Kacsint )

"Légy oly kedves hamár így pellengérre állítottál, akkor idézd a hsz.-om, hogy tudjam mikor írtam ezt az utántöltésről!
Így lenne korrekt, OK?"

Roland, ez már nekem is sok Nevet ennyire feledékeny vagy? Nem hiszem!
Talán nem várod el tőlem, hogy ma éjszaka keressem meg hozzászólásaidat, de ha vársz hét végéig, megteszem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3479 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 22:41:40 »

Sanyó...kicsit több szódát töltsél a borhoz ma este... Mosolyog
Rögtön bocsánatot is kérek modortalanságomért, mert aki a borba szódát képes tölteni, az egyéb aljasságokra is képes!  Ördög

Légy oly kedves hamár így pellengérre állítottál, akkor idézd a hsz.-om, hogy tudjam mikor írtam ezt az utántöltésről!
Így lenne korrekt, OK?
(Ha valóban ezzel a kifejezéssel éltem, az sértő és ezúton kérek a vadászoktól elnézést...de csak akkor, ha megleled ezt a kifejezést...ha nem akkor jössz eggyel!  Kacsint )

(ps.: soha nem volt rajtam tányérsapka, az nem az én stílusom.  Kacsint )

"Ezek után van-e valakinek kérdése miért is nem kapunk engedélyt az utántöltésre?
Nekem nincs..."

Ez csak egy, de ígérem jó leszek és készülök! Légy velem türelmes, lassabb vagyok már, mint fiatal koromban!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: