Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149073 alkalommal)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3330 Dátum: 2011. Július 05. - 12:55:17 »

Azért ha az Áfa tartalmak közötti különbségeket kivesszük a képletből /17%-25% is lehet/ és átlagot vonunk, semmivel nem rosszabbak a magyar árak mint a külföldiek. Max az 5-7 % de ez le és fel is igaz. Arról nem is beszélve egyszerre mennyit tud egy svéd vagy német boltos vásárolni és mennyit a magyar a nagykerből  Fejvakarás. Ráadásul futárszolgálattal is küldhetik sok helyen. Így azért kicsit más a baba fekvése. Mi is bármilyen lőszert választhatnánk lakóhelytől függetlenül. Ha az a bizonyos lőszerforgalmazó nem Győrben lenne én meg ugye Debrecenben talán ki is próbálnám a sokaknak bevált típusokat.


Üdv, Imre
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3331 Dátum: 2011. Július 05. - 16:57:26 »

Mindegyikkel baj, van.   Kacsint

Most a 30.06-os Hornady 11,7-es (LM)-ot használom. Eddig nagy tapasztalataim nincsenek vele. Két rókát ejtettem el vele. Előtte Remington PSP-t és Sako SHH-et használtam. A 3 közül talán a Sako volt, ami a legkevésbé tépte szét szegény rókákat. Talán, mert picit keményebb a magja, a másik kettőhöz képest. A Hornady pedig a legdurvább, a rókákban, mert nem elég, hogy széttépi őket, még le is darálja a találat körüli részeket.


Nem értem ezt az összehasonlítási alapot. Vállat von
A 30-06-os nem dúvadazós kaliber...
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3332 Dátum: 2011. Július 06. - 08:06:06 »

Mindegyikkel baj, van.   Kacsint

Most a 30.06-os Hornady 11,7-es (LM)-ot használom. Eddig nagy tapasztalataim nincsenek vele. Két rókát ejtettem el vele. Előtte Remington PSP-t és Sako SHH-et használtam. A 3 közül talán a Sako volt, ami a legkevésbé tépte szét szegény rókákat. Talán, mert picit keményebb a magja, a másik kettőhöz képest. A Hornady pedig a legdurvább, a rókákban, mert nem elég, hogy széttépi őket, még le is darálja a találat körüli részeket.


Szia!

Melyik maggal van szerelve?

BP Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3333 Dátum: 2011. Július 09. - 20:39:21 »


Most a 30.06-os Hornady 11,7-es (LM)-ot használom. Eddig nagy tapasztalataim nincsenek vele. Két rókát ejtettem el vele. Előtte Remington PSP-t és Sako SHH-et használtam. A 3 közül talán a Sako volt, ami a legkevésbé tépte szét szegény rókákat. Talán, mert picit keményebb a magja, a másik kettőhöz képest. A Hornady pedig a legdurvább, a rókákban, mert nem elég, hogy széttépi őket, még le is darálja a találat körüli részeket.


Lőttem én is a Hornady 11,7 LM löszerét. (180gr BTSP InterLock lövedékkel, hogy egyértelműbb legyen.) Tetszett a szlogen a dobozokon Mosolyog Accurate. Deadly. Dependable. ..........
Nos az elsővel semmi baj nem volt. A 30-06-os ZKK 600-as tökéletesen hordta. A második természetesen igaz volt megfelelő találatot feltételezve, de ezzel má csak így van minden lövedék. Nos a megbizhatóság, mint a harmadik szlogen: Csütörtökös nem volt egy sem, tehát ebben megbízható. Továbbá megbízhatóan NEM ütött át egyetlen 70-80 kg feletti disznót sem 50-80 méter közötti lőtávon lapockalövés esetén. És többnyire más lövésnél sem, mert szinte mindig szétfröccsent egy bordán is. Egyszerűen túl gyors szerintem arra a távolságra, szétföccsent a mag. Mondjuk tül messze egy sem ment el, de többnyire volt 30-40 m menekülési táv. Megbízhatóan vér nélkül! Erre persze lehet mondani, hogy nem nagy kaland, és ez igaz is lucernán, szálerdőben stb. De aki már keresett kétméteres nádban disznót éjjel, nos az tudja miért váltottam. Nekem ezért nem volt megfelelő, egyébként pontos, halálos megbízható tényleg  Vigyorog.
De tényleg nem egy tipikus dúvadazó kaliber. Bár az is igaz, hogy a rókának tökmindegy hogy a 222 Rem vagy ez találja el, fogja azt mindkettő  Mosolyog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3334 Dátum: 2011. Július 10. - 10:18:28 »

Nem értem ezt az összehasonlítási alapot. Vállat von
A 30-06-os nem dúvadazós kaliber...

Észrevételem írtam le.

Szia!

Melyik maggal van szerelve?

BP Emelem

BTSP-t használom.

Lőttem én is a Hornady 11,7 LM löszerét. (180gr BTSP InterLock lövedékkel, hogy egyértelműbb legyen.) Tetszett a szlogen a dobozokon Mosolyog Accurate. Deadly. Dependable. ..........
Nos az elsővel semmi baj nem volt. A 30-06-os ZKK 600-as tökéletesen hordta. A második természetesen igaz volt megfelelő találatot feltételezve, de ezzel má csak így van minden lövedék. Nos a megbizhatóság, mint a harmadik szlogen: Csütörtökös nem volt egy sem, tehát ebben megbízható. Továbbá megbízhatóan NEM ütött át egyetlen 70-80 kg feletti disznót sem 50-80 méter közötti lőtávon lapockalövés esetén. És többnyire más lövésnél sem, mert szinte mindig szétfröccsent egy bordán is. Egyszerűen túl gyors szerintem arra a távolságra, szétföccsent a mag. Mondjuk tül messze egy sem ment el, de többnyire volt 30-40 m menekülési táv. Megbízhatóan vér nélkül! Erre persze lehet mondani, hogy nem nagy kaland, és ez igaz is lucernán, szálerdőben stb. De aki már keresett kétméteres nádban disznót éjjel, nos az tudja miért váltottam. Nekem ezért nem volt megfelelő, egyébként pontos, halálos megbízható tényleg  Vigyorog.
De tényleg nem egy tipikus dúvadazó kaliber. Bár az is igaz, hogy a rókának tökmindegy hogy a 222 Rem vagy ez találja el, fogja azt mindkettő  Mosolyog

Még nem ejtettem el vele nagy vadat. Mostanában messze vannak mindig a disznók. Majd megosztom én is a tapasztalatokat. Mondjuk nem túl jó előjelek, amiket írsz, mert felénk is inkább több a mezőgazdasági terület, mint az erdő. Majd kiderül..... Mondjuk van még 2,5 doboz.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3335 Dátum: 2011. Július 10. - 10:19:20 »

BTSP-t használom!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3336 Dátum: 2011. Július 10. - 14:58:28 »

Ne kedvetlenítsen el Ádi amit írtam! Nem rossz lőszer ez. Azonban én talán egy-két kivétellel szórón ejtettem el azokat a disznókat amit az általam ellőtt összesen 40 db ilyen Hornady löszerrel "követtem el". Így erre a tapasztalatra jutottam. Lőttem vele őzet is, rókát is. Nagyobb távolságon valószínű más lesz a viselkedése, de kisebb távolságon szerintem túl gyors.
Engem így kis távolságon erősen emlékeztetett a 300 Win hatásmechanizmusára. Nekem sose volt 300.asom, meg nagy eséllyel nem is lesz, de vendégeknél, illetve vadásztársaknál láttam hasonló történéseket. Kemény maggal átsuttyant és vér alig valami, lágyabb maggal meg brutális roncsolás, és többször bent maradt a testüregben. Ezt a kezdősebességet nem rövid távú lövésekhez találták ki egyszerűen.
 Őzet löttem vele 150 méter felett. Itt tökéletes volt és nem is roncsolt túlzottan. (Mondjuk lapockán egyet sem lőttem.) Én azért cseréltem le, mert disznóra főleg a Fertő nádasában, vagy annak szélén vadászom. Ott pedig nem mindegy, hogy átmegy-e azon a csatornán ami mondjuk 20-30 méterre van a rálövéstől, te pedig kötésig süllyedsz belé, vagy úszni kelllene... Ezért is használom főleg a 9,3-ast erre a célra. De szeretem a 30-06-ost és nem bírom ki, hogy időnként ki ne vigyem disznóra is. Még megsértődne Mosolyog Így aztán váltottam.
Kívánok Neked jó sok tapasztalatgyűjtést ezzel a lőszerrel, meg nagy kalappal hozzá, ha végre kiállít Eléd a nagy kan!
És ne felejtsed el megírni miket tapasztalsz!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3337 Dátum: 2011. Július 10. - 15:04:26 »

köszi!
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3338 Dátum: 2011. Július 10. - 15:06:22 »

Ne kedvetlenítsen el Ádi amit írtam! Nem rossz lőszer ez. Azonban én talán egy-két kivétellel szórón ejtettem el azokat a disznókat amit az általam ellőtt összesen 40 db ilyen Hornady löszerrel "követtem el". Így erre a tapasztalatra jutottam. Lőttem vele őzet is, rókát is. Nagyobb távolságon valószínű más lesz a viselkedése, de kisebb távolságon szerintem túl gyors.
Engem így kis távolságon erősen emlékeztetett a 300 Win hatásmechanizmusára. Nekem sose volt 300.asom, meg nagy eséllyel nem is lesz, de vendégeknél, illetve vadásztársaknál láttam hasonló történéseket. Kemény maggal átsuttyant és vér alig valami, lágyabb maggal meg brutális roncsolás, és többször bent maradt a testüregben. Ezt a kezdősebességet nem rövid távú lövésekhez találták ki egyszerűen.
 Őzet löttem vele 150 méter felett. Itt tökéletes volt és nem is roncsolt túlzottan. (Mondjuk lapockán egyet sem lőttem.) Én azért cseréltem le, mert disznóra főleg a Fertő nádasában, vagy annak szélén vadászom. Ott pedig nem mindegy, hogy átmegy-e azon a csatornán ami mondjuk 20-30 méterre van a rálövéstől, te pedig kötésig süllyedsz belé, vagy úszni kelllene... Ezért is használom főleg a 9,3-ast erre a célra. De szeretem a 30-06-ost és nem bírom ki, hogy időnként ki ne vigyem disznóra is. Még megsértődne Mosolyog Így aztán váltottam.
Kívánok Neked jó sok tapasztalatgyűjtést ezzel a lőszerrel, meg nagy kalappal hozzá, ha végre kiállít Eléd a nagy kan!
És ne felejtsed el megírni miket tapasztalsz!

Szia!

Most milyen lőszert használsz .30-06-hoz?
Mik vele a tapasztalataid?
BP
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3339 Dátum: 2011. Július 10. - 15:09:38 »

Ne kedvetlenítsen el Ádi amit írtam! Nem rossz lőszer ez. Azonban én talán egy-két kivétellel szórón ejtettem el azokat a disznókat amit az általam ellőtt összesen 40 db ilyen Hornady löszerrel "követtem el". Így erre a tapasztalatra jutottam. Lőttem vele őzet is, rókát is. Nagyobb távolságon valószínű más lesz a viselkedése, de kisebb távolságon szerintem túl gyors.
Engem így kis távolságon erősen emlékeztetett a 300 Win hatásmechanizmusára. Nekem sose volt 300.asom, meg nagy eséllyel nem is lesz, de vendégeknél, illetve vadásztársaknál láttam hasonló történéseket. Kemény maggal átsuttyant és vér alig valami, lágyabb maggal meg brutális roncsolás, és többször bent maradt a testüregben. Ezt a kezdősebességet nem rövid távú lövésekhez találták ki egyszerűen.
Őzet löttem vele 150 méter felett. Itt tökéletes volt és nem is roncsolt túlzottan. (Mondjuk lapockán egyet sem lőttem.) Én azért cseréltem le, mert disznóra főleg a Fertő nádasában, vagy annak szélén vadászom. Ott pedig nem mindegy, hogy átmegy-e azon a csatornán ami mondjuk 20-30 méterre van a rálövéstől, te pedig kötésig süllyedsz belé, vagy úszni kelllene... Ezért is használom főleg a 9,3-ast erre a célra. De szeretem a 30-06-ost és nem bírom ki, hogy időnként ki ne vigyem disznóra is. Még megsértődne Mosolyog Így aztán váltottam.
Kívánok Neked jó sok tapasztalatgyűjtést ezzel a lőszerrel, meg nagy kalappal hozzá, ha végre kiállít Eléd a nagy kan!
És ne felejtsed el megírni miket tapasztalsz!

Köszi szépen!

Megírom, majd a tapasztalataimat! Remélem lőtávon belülre, hozz felém egy süldőcskét már Diana! Mostanában nem volt szerencsém velük!

Egy kalappal mindenkinek!  Igen Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3340 Dátum: 2011. Július 10. - 15:25:32 »

Szia!

Most milyen lőszert használsz .30-06-hoz?
Mik vele a tapasztalataid?
BP

Jelenleg Brenneke TOG 10,7 g lövedéket használok a 30-06-hoz. Túl sok vadat nem lőttem még vele, de tetszik. Főleg az első disznó volt meggyőző vele, lőtáv 160-170 méter, bemeneti nyílás a lapocka mögött közvetlenül, kilövés a túloldali lapocka közepén. Összerogyott, aztán felugrott és menekült még vagy 10-20 métert. (Bő vérnyomot hagyva.) Zsigerelt súly kb 70 kg. (14-15 cm kis kancsi) Szórón három-négy disznót löttem vele. Amit magas blatton és nyaktövön lőttem arról nincs mit beszélni  Kacsint Kamralövésnél rövid menekülési táv és jól követhető vérnyom volt eddig. Őzet nem roncsolta, de azt sem sokat lőttem vele. Gímet nem lőttem ezzel a lőszerrel még.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3341 Dátum: 2011. Július 10. - 19:08:35 »

Köszönöm! RWS TIG lőszert próbáltad már?
BP  Emelem
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3342 Dátum: 2011. Július 10. - 20:31:51 »

Sziasztok!

Az utóbbi időben fejembe vettem egy 9.3x62 vásárlását. Ennek megfelelően mindenhol és mindenkitől megkérdeztem milyen lőszert használ. A fellelhető forrásokban utána is olvastam a dolognak és bizony mint mindíg, most is különböznek az ajánlások. Elsősorban vadkárban és hajtásban használnám. Ajánlás???

Köszönöm előre is.

Üdv, Imre
Naplózva
borbali
Vendég
« Új üzenet #3343 Dátum: 2011. Július 11. - 08:06:14 »

Jópár éve Gecót lövök.Olcsó és jó. Vagy Mega.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3344 Dátum: 2011. Július 11. - 17:17:02 »

Sziasztok!

Az utóbbi időben fejembe vettem egy 9.3x62 vásárlását. Ennek megfelelően mindenhol és mindenkitől megkérdeztem milyen lőszert használ. A fellelhető forrásokban utána is olvastam a dolognak és bizony mint mindíg, most is különböznek az ajánlások. Elsősorban vadkárban és hajtásban használnám. Ajánlás???

Köszönöm előre is.

Üdv, Imre

Nekem legjobban a 17,5g-os Cody vált be, de az már nem kapható.  Szomorú Lapua Megát is használtam, de az annyira nem győzött meg, most Geco TM van.

Egyik cimbim nagyon szerette a 15g-os Vulkant, csak azt nem minden cső viszi jól. Az Oryxot viszont túl keménynek találta.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: