Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149059 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Július 01. - 16:52:11 »

Ma láttam egy "titkos" lőlapot, ( többet is), amelyen wetzlar puskájával végrehajtott lőszer tesztelés szerepelt.
Rövid csővel, ez a zastava, azzal a "gagyi" Kacsint céltávcsővel, ua. a szórásképet tudta, mint a Remington Police precizíós, Nightforce céltávcsővel.
Sőt ! Kacsint
Csak gratulálni tudok, mint a fegyverhez, mint a lőszerhez, hogy ilyen szórásképre képes Cody lőszerrel. Igen Taps
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Július 01. - 21:40:12 »

Ma láttam egy "titkos" lőlapot, ( többet is), amelyen wetzlar puskájával végrehajtott lőszer tesztelés szerepelt.
Rövid csővel, ez a zastava, azzal a "gagyi" Kacsint céltávcsővel, ua. a szórásképet tudta, mint a Remington Police precizíós, Nightforce céltávcsővel.
Sőt ! Kacsint
Csak gratulálni tudok, mint a fegyverhez, mint a lőszerhez, hogy ilyen szórásképre képes Cody lőszerrel. Igen Taps

Hat en azert belevennem ebbe a lovot is mert a ket fegyver es a tavcso nem egy kategoria Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
sab
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Július 01. - 21:48:20 »

Lövő 2 is volt, mindkettő bizonyította az írtakat ! Kacsint Mosolyog Igen
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Július 01. - 21:57:39 »

Foto nem keszült errol a "titkos" lolaprol?? Kacsint
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
sab
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Július 02. - 07:58:20 »

Foto nem keszült errol a "titkos" lolaprol??

Tudtommal az összesről készült, a lőlapok a tesztelőnél eredetiben vannak meg, de képekben  a lőszertesztet megrendelő személynél is megtalálható. Kacsint Mosolyog
Csak idézőjelbe titkos, mert cikk íródik az eseményről, amelyhez szükséges ezeket felhasználni. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Július 02. - 12:57:19 »

Ami érdekesség, hogy a Rem Police-szal és Nigthforce-szal felszerelkezett egyén - állítólag - versenyzik is.
Az enyém meg egy prosztó rövidcsövű sokak által lefikázott Zastava.
Érdeksségek merültek fel a távcsövek tekintetében is, de ez nem az én asztalom, nem vagyok jogosult kommentálni.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Július 02. - 13:00:21 »

Ami érdekesség, hogy a Rem Police-szal és Nigthforce-szal felszerelkezett egyén - állítólag - versenyzik is.
Az enyém meg egy prosztó rövidcsövű sokak által lefikázott Zastava.
Érdeksségek merültek fel a távcsövek tekintetében is, de ez nem az én asztalom, nem vagyok jogosult kommentálni.

Azért erre a távcsöves sztorira kíváncsi lennék...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Július 02. - 13:53:07 »

Én is, de nagyon. Akár priviben is...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Július 02. - 17:26:27 »

Ami érdekesség, hogy a Rem Police-szal és Nigthforce-szal felszerelkezett egyén - állítólag - versenyzik is.
Az enyém meg egy prosztó rövidcsövű sokak által lefikázott Zastava.
Érdeksségek merültek fel a távcsövek tekintetében is, de ez nem az én asztalom, nem vagyok jogosult kommentálni.


Igen, a Remington Police fegyver tulajdonosa versenyzik is, de a teszteléskor a fegyvert Ő csak biztosította.
Igaz, ezt követően ő is lőtt, de nem volt olyan a szórásképlövése mint a tesztelő személynek.
Majd ezt követően még távolabb lövöldöztek hüvelyekre azzal a pu-val, céltávcsővel, de nem nagyon találtak.

És, igen a céltávcsövekkel volt gond, főleg a két SSG-69-re szerelt Kahles-al.
Tesztelő elmondása alapján mindkettő 50m-en akkora parallaxis hibával rendelkezett, hogy nagyon neheztette a pontos lövés végrehajtását, mert a szálkereszt képe "lógott" 2-4 cm-t.
Ettől függetlenűl jó volt a szórásképe a lőszernek ! Mosolyog
Volt még  S-B 6x42-es a zasti-n, és nem csak a fegyver, de a "kicsi" céltávcső is remekelt.
( ez volt ugye talán Wetzlar-é !?)
Volt még egy eredeti Gepard céltávcső, CZ-550-re szerelve, az is hibátlan volt.
Nightforce szintén ugye. Kacsint Mosolyog
Többire nem emlékszem, mert csak olvastam a cikk piszkozatát.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Július 02. - 18:16:29 »

Én nem voltam jelen, de ezek szerint sab igen, tehát ő tudja mi történt valójában.
Igazából ami számomra érdekes, hogy a Zastava alsó kategória a CZ meg közép...szerintem mindkét puska alsó kategóriás, mert a CZ számomra nem fér be a középkategóriába sorolt Tikka, Voere és társai közé.
Nálam felső kategória "széle" a Sako és a Husqvarna, utána jön a többi nagy név.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Július 02. - 19:33:35 »

Én nem voltam jelen, de ezek szerint sab igen, tehát ő tudja mi történt valójában.
Igazából ami számomra érdekes, hogy a Zastava alsó kategória a CZ meg közép...szerintem mindkét puska alsó kategóriás, mert a CZ számomra nem fér be a középkategóriába sorolt Tikka, Voere és társai közé.
Nálam felső kategória "széle" a Sako és a Husqvarna, utána jön a többi nagy név.


Hát az egyénfüggő, hogy ki és mit és miért hová sorol, ebbe nem célszerű nagyon belemenni.
De büszkeséggel tölthet el, hogy teszt ide-oda, a zastava a S-B céltávcsővel és a Cody lőszerrel az élen végzett. Igen
A tesztlövő tudott, nem hazudtolta meg a lőkészségét, de ami érdekes, és egyben tanulságos, hogy egy hölgy, szabályosan megalázta a jelenlévő férfinépséget, ezzel a zastava fegyverrel. Igen Kacsint Mosolyog
Azt a lőlapot javaslatra meg is tartota, csak fénykép készült a végrehajtott találatokról.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Július 02. - 20:23:54 »

Én nem voltam jelen, de ezek szerint sab igen, tehát ő tudja mi történt valójában.
Igazából ami számomra érdekes, hogy a Zastava alsó kategória a CZ meg közép...szerintem mindkét puska alsó kategóriás, mert a CZ számomra nem fér be a középkategóriába sorolt Tikka, Voere és társai közé.
Nálam felső kategória "széle" a Sako és a Husqvarna, utána jön a többi nagy név.


Hát az egyénfüggő, hogy ki és mit és miért hová sorol, ebbe nem célszerű nagyon belemenni.
De büszkeséggel tölthet el, hogy teszt ide-oda, a zastava a S-B céltávcsővel és a Cody lőszerrel az élen végzett. Igen
A tesztlövő tudott, nem hazudtolta meg a lőkészségét, de ami érdekes, és egyben tanulságos, hogy egy hölgy, szabályosan megalázta a jelenlévő férfinépséget, ezzel a zastava fegyverrel. Igen Kacsint Mosolyog
Azt a lőlapot javaslatra meg is tartota, csak fénykép készült a végrehajtott találatokról.


Miért nem célszerű belemenni?
Szerinted azonos minőség a CZ, meg mondjuk a TIkka, vagy a Voere?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Július 02. - 21:22:48 »

Miért nem célszerű belemenni?
Szerinted azonos minőség a CZ, meg mondjuk a TIkka, vagy a Voere?


hát akkor beszélgessünk !
nem, nem tartom azonos minőségnek.
Nálam, ami egyénfüggő a következő a sorrend.

- kínai ( már van ilyen mo-on !)
- Zastava, vagy más néven is nevezett termék) ( amúgy nincs bajom vele!)
- Rösler Titan
- CZ ( hát az 550-es szimpi, az 555-ös már nem )
- Vore ( kevés a forgalomba lévő mo-on, ezért kevés a tapasztalat)
- Tikka T3-m ( elterjedt rendesen, mint a régi gyártmány)
- Sako ( Tikka-val egyensorban) ( nincs annyi mint a Tikka)
- KR-1 Mauser
- Steyr-Mannlicher és Heym-et egy szintre teszem.
Hát, a lista nem teljes biztosan, de fejből talán ennyi.
Nem vitaindítónak szánom, ez magánvélemény. Kacsint Mosolyog

Zastava fegyvert már felénk nem forgalmazzák, de rég sem nagyon vették ( nyugat), és ezért csak pár db-van nyilvántartva.
Nem azért mert rossz fegyver !
Felénk tehetősebb a réteg talán, és mivel nincs is érdeklődés a zastava iránt, ezért az alap és a kelendő minimum a CZ.
Ezt követi a tikka T3-as.
Sokan vásárolnak a közeli ausztriába, használt, de olcsó és jó minőségben, állapotban lévő Steyr-Mannlicher fegyvert.
R-93-as Blaser, csak a cégvezetőknek van. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Július 02. - 23:05:51 »

Ami érdekesség, hogy a Rem Police-szal és Nigthforce-szal felszerelkezett egyén - állítólag - versenyzik is.
Az enyém meg egy prosztó rövidcsövű sokak által lefikázott Zastava.
Érdeksségek merültek fel a távcsövek tekintetében is, de ez nem az én asztalom, nem vagyok jogosult kommentálni.
Egy puskába beleteszel egy lőszert az nem biztos, hogy pontos lesz vele.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Steve
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Július 03. - 08:53:04 »

Miért nem célszerű belemenni?
Szerinted azonos minőség a CZ, meg mondjuk a TIkka, vagy a Voere?


hát akkor beszélgessünk !
nem, nem tartom azonos minőségnek.
Nálam, ami egyénfüggő a következő a sorrend.

- kínai ( már van ilyen mo-on !)
- Zastava, vagy más néven is nevezett termék) ( amúgy nincs bajom vele!)
- Rösler Titan
- CZ ( hát az 550-es szimpi, az 555-ös már nem )
- Vore ( kevés a forgalomba lévő mo-on, ezért kevés a tapasztalat)
- Tikka T3-m ( elterjedt rendesen, mint a régi gyártmány)
- Sako ( Tikka-val egyensorban) ( nincs annyi mint a Tikka)
- KR-1 Mauser
- Steyr-Mannlicher és Heym-et egy szintre teszem.
Hát, a lista nem teljes biztosan, de fejből talán ennyi.
Nem vitaindítónak szánom, ez magánvélemény. Kacsint Mosolyog

Zastava fegyvert már felénk nem forgalmazzák, de rég sem nagyon vették ( nyugat), és ezért csak pár db-van nyilvántartva.
Nem azért mert rossz fegyver !
Felénk tehetősebb a réteg talán, és mivel nincs is érdeklődés a zastava iránt, ezért az alap és a kelendő minimum a CZ.
Ezt követi a tikka T3-as.
Sokan vásárolnak a közeli ausztriába, használt, de olcsó és jó minőségben, állapotban lévő Steyr-Mannlicher fegyvert.
R-93-as Blaser, csak a cégvezetőknek van. Kacsint Mosolyog Vigyorog


Sab!

Mi nyugat?
És mi az a tehetősebb réteg?
Az meg, hogy -akár csak szerinted is- a Rösler Titan gyengébb minőségű lenne a CZ-től, hát alsó hangon is véleményes....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: