Oldalak: 1 ... 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 [568] 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136796 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8505 Dátum: 2022. Január 28. - 13:28:28 »

Persze, hagy parázzanak Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #8506 Dátum: 2022. Január 28. - 13:38:29 »

Ez a Lórigyerek nagy geci, most a monitor előtt röhög, hogy befosatta az utántöltőket... Ördög Ördög Ördög
Hát vigyázni kell mer robbanóanyag.A gyertyánfa meg hasadóanyag. Röhög Egyébként szerintem egyszerűen anyaghibás volt a hüvely.De a nagyon régi lőszerek nél előfordulhat hogy megcsimbókosodik benne a por és simán repedhet a hüvely leszakadhat a büvelytalp bármi lehet.Olyan szinten korrodálódhat a hüvely hogy ha az ember nem a saját szemével látja el sem hiszi.mármint belülről.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8507 Dátum: 2022. Január 28. - 17:18:37 »

De a nagyon régi lőszerek nél előfordulhat hogy megcsimbókosodik benne a por és simán repedhet a hüvely leszakadhat a büvelytalp bármi lehet.Olyan szinten korrodálódhat a hüvely hogy ha az ember nem a saját szemével látja el sem hiszi.mármint belülről.
Megboldogult Szlávik ápolt-társtól kaptam pár doboz Lapua Scenar lőszert.
Valakinel egyszer csak előkerült egy láda ilyen holmi, abból jussoltam én is egy kis részt.
A papírdobozokon látszott, hogy korábban nedvességet kaptak, de a lőszerek nem voltak kívülről korrodáltak.
Némi mattulás volt csak rajtuk tapasztalható.
De amikor szétütöttem párat!
A lövedekek fara csatak zöld retekben állt.
A lőpor nagy csomókban összeállva, a hüvelyek belső fala lerohadva.
Nem lőttem el belőle egyet sem, de takarítás után a lövedékeket felhasználtam.
A Scenar meglepően jól működik vadászaton is.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8508 Dátum: 2022. Január 28. - 21:45:35 »

Azt hozzá kell tenni, hogy ezek alapvetően a heves égésű gömblőporoknál frekventáltabbak. Ott alapvetően nagy a felület is.

A lőpor "robbanó" képességéről tudnék mesélni, de alá van becsűlve a munkavégző képessége.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8509 Dátum: 2022. Február 08. - 15:13:38 »

És a standard/alap Blaser cső se olyan rossz. Norma Bondstrike 11.7g, 100 méter.


Szia. Meg lehet kérdezni mi a tapasztalatod azóta ezzel a lőszerrel?  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8510 Dátum: 2022. Február 09. - 09:52:52 »

Szia. Meg lehet kérdezni mi a tapasztalatod azóta ezzel a lőszerrel?  Emelem

Szia!

Ezt egy kollegámnak lőttem be.
Kovid alatt elég sokat vadászott...éves szinten 4+ dobozt lőtt el nagyvadra.
Nagyon elégedett vele. Amit jól lő meg az helyben vagy 10-20 méteren belül.
Elég kemyén mag. Ha átüti a vadat akkor sok vért nem ad. Ez mindaddig jó, míg tényleg csak ennyit kell keresni...
Mástól is ezt hallottam 30-06-ban. De ezek nem akkurátusan vezetett statisztikák...

Magamnak redneltem 200 db magot, de még van bőven más, így pihen a szekrényben...

 Wave
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8511 Dátum: 2022. Február 09. - 10:51:02 »

Szia!

Ezt egy kollegámnak lőttem be.
Kovid alatt elég sokat vadászott...éves szinten 4+ dobozt lőtt el nagyvadra.
Nagyon elégedett vele. Amit jól lő meg az helyben vagy 10-20 méteren belül.
Elég kemyén mag. Ha átüti a vadat akkor sok vért nem ad. Ez mindaddig jó, míg tényleg csak ennyit kell keresni...
Mástól is ezt hallottam 30-06-ban. De ezek nem akkurátusan vezetett statisztikák...

Magamnak redneltem 200 db magot, de még van bőven más, így pihen a szekrényben...

 Wave
Köszönöm.
Én is vettem 309-ban és 30-06-ban. Még használni nem sikerült.
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #8512 Dátum: 2022. Március 14. - 11:01:04 »

Tudtok esetleg arról, hogy mikorra várják a Hornady szállítmányt hazánkba?
Lenne abban 1-2 dobozzal, amit megvennék.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #8513 Dátum: 2022. Március 14. - 13:00:51 »

Tudtok esetleg arról, hogy mikorra várják a Hornady szállítmányt hazánkba?
Lenne abban 1-2 dobozzal, amit megvennék.
Szerintem 2-3 év de ne legyen igazam.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8514 Dátum: 2022. Március 14. - 13:40:23 »

Az amerikai kontinensnek akkora a felvevő igénye mostanában hogy onnan sok minden nem jut idáig.

(Lőpor szállítmányok 6-9hónap csuszival jönnek)
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8515 Dátum: 2023. Február 20. - 19:36:39 »

A közelmúltban, generáltam némi vitát a Lapua Mega lövedékről. Végre sikerült egy maradványtestet találnom. Kb 70m-ről lőttem rá egy ünőre, enyhén srégen állt egy domboldalban.
Bemenő oldalon csípte a bordát, belül rendet rakot, közvetlenül a lapockacsont alatti forgót apróra törve a bőr alatt állt meg.
A kaliber 300WM, lövedék 200gr, a maradvány 175 gr. 850-el indult.
Rátok bízom, hogy a Mega lágy vagy kemény lövedék?

 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #8516 Dátum: 2023. Március 04. - 16:48:36 »

Üdv!
A Norma Bondstrike lövedékével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ez egy kötött lövedék, mennyire nyílik ki a vadban, átütés, vérnyom milyen utána? A lőhatásról a tapasztalat elsősorban .30-06 kaliberben, de bármelyik másikban is hasznos lenne.
 Emelem
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #8517 Dátum: 2023. Március 06. - 09:34:46 »

Üdv!
A Norma Bondstrike lövedékével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ez egy kötött lövedék, mennyire nyílik ki a vadban, átütés, vérnyom milyen utána? A lőhatásról a tapasztalat elsősorban .30-06 kaliberben, de bármelyik másikban is hasznos lenne.
 Emelem

Az egyik ismerősöm nagy megelégedéssel használja (igaz ő .308-ban), Ő főleg 80-210m közötti távról mondta, hogy nagyon-nagyon kevés vadat kellett utánkeresnie illetve amit kellett azt is max. pár méteren belül mindig megtalálta. A kollégájával együtt vadásztak bakra és azt mondta, hogy hasonló találati pont esetében a kollégájának a Vulkan-ja jobban roncsolta húst mint neki a Bondstrike (ez mondjuk nyilván pontos találali hely függő és az is könnyen lehet, hogy amiatt volt hogy neki kevésbé nyílt szét a mag, legalábbis szeritnem).
Mivel nekem is mozgatta a fantáziámat, így egy dobozzal vettem én is (.30-06), kipróbálni hogy mennyire szereti az én puskám csöve és mivel gyakorlatilag ugyan oda ment az összes lövés mint az általam alap esetben használt Vulkan így szóró távolságon csereszabatosan használtam a két lőszert. Róka elejtésből nagy tapasztalatot nem vonnék le de egy zsigerelve 72kg-os kant sikerült vele lőnőm (kb 45m-ről), ott egy pár cm-el a lapocka mögötti találati pont esetében a disznó tűzbe rogyott és át is ütötte a mag teljesen. Mivel keresni nem kellett így vérnyomot sem tudtam megvizsgálni de azt el tudom mondani, hogy a belső szerveket a hidrodinamikai hatás eléggé elrendezte (elvitte a tüdő nagy részét). Nekem az a kicsi tapasztalatom ami van vele az pozitív, így be is vásároltam belőle és amint elfogy a gyári Vulkan lőszerem én is a Bondstirke-ot fogom tölteni (.30-06-ban és 6.5 Creedmoor-ban is) aztán majd kiderül, hogy hogyan teljesít valójában.  Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #8518 Dátum: 2023. Március 06. - 12:41:55 »

Az egyik ismerősöm nagy megelégedéssel használja (igaz ő .308-ban), Ő főleg 80-210m közötti távról mondta, hogy nagyon-nagyon kevés vadat kellett utánkeresnie illetve amit kellett azt is max. pár méteren belül mindig megtalálta. A kollégájával együtt vadásztak bakra és azt mondta, hogy hasonló találati pont esetében a kollégájának a Vulkan-ja jobban roncsolta húst mint neki a Bondstrike (ez mondjuk nyilván pontos találali hely függő és az is könnyen lehet, hogy amiatt volt hogy neki kevésbé nyílt szét a mag, legalábbis szeritnem).
Mivel nekem is mozgatta a fantáziámat, így egy dobozzal vettem én is (.30-06), kipróbálni hogy mennyire szereti az én puskám csöve és mivel gyakorlatilag ugyan oda ment az összes lövés mint az általam alap esetben használt Vulkan így szóró távolságon csereszabatosan használtam a két lőszert. Róka elejtésből nagy tapasztalatot nem vonnék le de egy zsigerelve 72kg-os kant sikerült vele lőnőm (kb 45m-ről), ott egy pár cm-el a lapocka mögötti találati pont esetében a disznó tűzbe rogyott és át is ütötte a mag teljesen. Mivel keresni nem kellett így vérnyomot sem tudtam megvizsgálni de azt el tudom mondani, hogy a belső szerveket a hidrodinamikai hatás eléggé elrendezte (elvitte a tüdő nagy részét). Nekem az a kicsi tapasztalatom ami van vele az pozitív, így be is vásároltam belőle és amint elfogy a gyári Vulkan lőszerem én is a Bondstirke-ot fogom tölteni (.30-06-ban és 6.5 Creedmoor-ban is) aztán majd kiderül, hogy hogyan teljesít valójában.  Emelem

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #8519 Dátum: 2023. Március 19. - 20:57:31 »

Egy Norma teszt videó .30-06 kaliberű Oryx, Vulcan, Tipstrike és Ecostrike lövedékekkel.

 Emelem 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 [568] 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: