Oldalak: 1 ... 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 [567] 568 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136852 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #8490 Dátum: 2021. December 01. - 08:43:50 »

Nofene...
Rászánod magad?

Vettem anno 50 Accubondot. Lassan elfogy a Plasticpoint, amilyen lőszerárak vannak, szerintem kipróbálom.

Bár a Plasticpoint továbbra is 1.000,- Ft környékén van a weblapokon, majd kiderül, hogy élesben mennyi  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #8491 Dátum: 2021. December 01. - 09:35:56 »

Az S&B is tölt ilyen maggal 30-06-an.

Igen, az S&B is tölti ezt a Nosler Partition lövedéket.
 Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8492 Dátum: 2022. Január 26. - 09:11:09 »


Egy barátomtól kaptam a képet. Tegnap történt, fegyverbelövésnél. Dobozából frissen kivett, tehát soha nem tárazott S&B lőszer, 7x64-es kaliberben.
Szerencsére nem történt sérülés de a fegyvermester igencsak meglepődött amikor az arcába robbant a gáz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8493 Dátum: 2022. Január 26. - 10:06:48 »

Egy barátomtól kaptam a képet. Tegnap történt, fegyverbelövésnél. Dobozából frissen kivett, tehát soha nem tárazott S&B lőszer, 7x64-es kaliberben.
Szerencsére nem történt sérülés de a fegyvermester igencsak meglepődött amikor az arcába robbant a gáz.
 Csodalk Eléggé peches a jóember.
Szerencsére nem okozott nagyobb bajt.
Sok ezer (inkább tìzezres nagyságrend) ellőtt cseh lőszer és rengeteg újratöltött S&B hüvely között nem volt hasonló esetem.
De kollégáktól sem hallottam ilyent.
30.06-nál 6-8 töltés után előfordult pár hüvely, aminek a nyaka vagy a válla elgyengült annyira, hogy felrepedt.
De az is csak egy adott Browning puskánál.
Itt valami durva anyaghiba lehet a hunyó.
Gyanítom, hogy a MEO csak szúrópróba alapján működik, hiszen mindenhol az az első, amin spórolnak.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8494 Dátum: 2022. Január 26. - 10:13:45 »


30.06-nál 6-8 töltés után előfordult pár hüvely, aminek a nyaka vagy a válla elgyengült annyira, hogy felrepedt.

A 9.3X64-es hüvelyeket ez alapján szűröm. Az ötödik töltés után a nyak reped. Általában annyira, hogy csak akkor látszik ha fény felé tartva forgatom, úgy, hogy kívülről kapja a megvilágítást és a belsejét nézem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #8495 Dátum: 2022. Január 26. - 12:12:15 »


Egy barátomtól kaptam a képet. Tegnap történt, fegyverbelövésnél. Dobozából frissen kivett, tehát soha nem tárazott S&B lőszer, 7x64-es kaliberben.
Szerencsére nem történt sérülés de a fegyvermester igencsak meglepődött amikor az arcába robbant a gáz.

  Csodalk

Túlnyomásos volt, vagy "csak" a hüvely volt selejt?
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8496 Dátum: 2022. Január 26. - 12:44:45 »

 Csodalk

Túlnyomásos volt, vagy "csak" a hüvely volt selejt?
Passz. Ennyit tudok amit leírtam. Kivették a dobozból csőre tolták aztán nem úgy pukkant ahogy várták.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8497 Dátum: 2022. Január 27. - 05:46:44 »

Anyahhibának tűnik.  Talán.
A mélyhúzási folyamat közben lehetett valami. Nem volt homogên az anyag.
Ha kétbázisú a lőpor és nagyon hideg volt akkor az is lehetett a ludas de arra kevésbé voksolnék. Az látszana a fenékbélyegen.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8498 Dátum: 2022. Január 27. - 06:22:10 »

Ha kétbázisú a lőpor és nagyon hideg volt akkor az is lehetett a ludas de arra kevésbé voksolnék. Az látszana a fenékbélyegen.
Erről írnál kissé bővebben?
No nem akadémiai másfélórás székfoglalóra gondolok, csak olyan zanzásított, tőmondatokba rejtett információkra,
amiket még egy hozzám hasonló laikus is megérthet😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #8499 Dátum: 2022. Január 27. - 21:00:24 »

Üdv. Urak!

Amennyiben valakinek van kimaradva, vásárolnék .308 win. kaliberben 165 graines Hornady SST lőszert. Nem tudok sehol venni.

Köszönöm!

 
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8500 Dátum: 2022. Január 28. - 00:37:49 »

Erről írnál kissé bővebben?
No nem akadémiai másfélórás székfoglalóra gondolok, csak olyan zanzásított, tőmondatokba rejtett információkra,
amiket még egy hozzám hasonló laikus is megérthet😁

Bár mivel biztosan lesz valaki aki mondja hogy nem így van meg hülyeség meg stb de azért leírom. Nevet

1.
A kétbázisú lőporok nem meglepő módon azért 2 bázisúak mert van bennük nitrocellulóz (NC) és glicerin-trinitrát alias nitroglicerin(NG).
Az NG-t például a finnek már nem beledagasztják hanem a lőporszemcsék grafitozása előtt a felületére spriccolják és emiatt nem a teljes térfogatába van meg hanem csak a szemcse külső részén. Ezek a N500as sorozat ahol is NG impregnálásnak hívják mindezt.

A lovexeknél nem tudom milyen a gyártási folyamat de az NG alacsonyabb hőmérsékleten a lőport hajlamosabbá teszi a törésre.

2.
A csappantyúba található primer robbanóanyagnak, meg minden primer robbanóanyagnak a tulajdonsága, hogy a rá jellemző detonációsebességet nagyon rövid idő alatt felveszi. Ami 5,5-6,6km/s sebességet jelent.

3.
A lőpor égése nyomásfüggő. Azaz a csappantyú szúrólángjának hatására keletkező nagy felületű gyulladás, majd pedig ezen égés hatására létrejövő nyomásemelkedés egyre gyorsabb égésre serkenti a lőportot. (növekszik a nyomás növekszik a sebesség)

4.
Azaz a rendszernek van egy lomhasága, a csapinak meg egy gyorsasága.

5.
A csappantyúba található primer robbanóanyag felrobbanása egy értelemszerűen kisméretű ütőhullámot generál amely végighalad a lőportömegen.

6.
Ha hideg van,
Ha a lőporszemcsék áthültek,
Ha 2bázisú a lőpor (Ha NG impregnált ha belekevert)
-akkor a lőporszemcsék az NG miatt hajlamosak törni, aprózódni, önmaguktól is és az ütőhullámtól meg végképp.

7.
HA a fenti mind megvalósult akkor a normál gyárilag letesztelt lőportömegnek az égési felülete megsokszorozódik ami egy jóval meredekebb égési sebesség felfutást tud eredményezni.
Akár olyat is ami meghaladja már a megengedett kamranyomást és galibát tud okozni. Kicsit, nagyot, nejlonzipzárosat.

Alacsony hőmérséklet több problémát eredményez összességében mint a meleg.


 Wave

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8501 Dátum: 2022. Január 28. - 08:12:33 »

Bár mivel biztosan lesz valaki aki mondja hogy nem így van meg hülyeség meg stb de azért leírom. Nevet

1.
A kétbázisú lőporok nem meglepő módon azért 2 bázisúak mert van bennük nitrocellulóz (NC) és glicerin-trinitrát alias nitroglicerin(NG).
Az NG-t például a finnek már nem beledagasztják hanem a lőporszemcsék grafitozása előtt a felületére spriccolják és emiatt nem a teljes térfogatába van meg hanem csak a szemcse külső részén. Ezek a N500as sorozat ahol is NG impregnálásnak hívják mindezt.

A lovexeknél nem tudom milyen a gyártási folyamat de az NG alacsonyabb hőmérsékleten a lőport hajlamosabbá teszi a törésre.

2.
A csappantyúba található primer robbanóanyagnak, meg minden primer robbanóanyagnak a tulajdonsága, hogy a rá jellemző detonációsebességet nagyon rövid idő alatt felveszi. Ami 5,5-6,6km/s sebességet jelent.

3.
A lőpor égése nyomásfüggő. Azaz a csappantyú szúrólángjának hatására keletkező nagy felületű gyulladás, majd pedig ezen égés hatására létrejövő nyomásemelkedés egyre gyorsabb égésre serkenti a lőportot. (növekszik a nyomás növekszik a sebesség)

4.
Azaz a rendszernek van egy lomhasága, a csapinak meg egy gyorsasága.

5.
A csappantyúba található primer robbanóanyag felrobbanása egy értelemszerűen kisméretű ütőhullámot generál amely végighalad a lőportömegen.

6.
Ha hideg van,
Ha a lőporszemcsék áthültek,
Ha 2bázisú a lőpor (Ha NG impregnált ha belekevert)
-akkor a lőporszemcsék az NG miatt hajlamosak törni, aprózódni, önmaguktól is és az ütőhullámtól meg végképp.

7.
HA a fenti mind megvalósult akkor a normál gyárilag letesztelt lőportömegnek az égési felülete megsokszorozódik ami egy jóval meredekebb égési sebesség felfutást tud eredményezni.
Akár olyat is ami meghaladja már a megengedett kamranyomást és galibát tud okozni. Kicsit, nagyot, nejlonzipzárosat.

Alacsony hőmérséklet több problémát eredményez összességében mint a meleg.


 Wave



Szia Lorka,

ez marha izgalmas téma és most, hogy átvehettem végre a lőszertöltős kártyámat, sokkal jobban is érdekel.

Tehát akkor annyit mindenképpen megtehetünk a lőpor vásárlásakor, hogy lábujjhegyen visszük haza, óvatosan öntjük majd a hüvelybe és még óvatosabban töltjük csőre.  Ördög

üdv, gaben  Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #8502 Dátum: 2022. Január 28. - 09:27:55 »

Szia Lorka,

ez marha izgalmas téma és most, hogy átvehettem végre a lőszertöltős kártyámat, sokkal jobban is érdekel.

Tehát akkor annyit mindenképpen megtehetünk a lőpor vásárlásakor, hogy lábujjhegyen visszük haza, óvatosan öntjük majd a hüvelybe és még óvatosabban töltjük csőre.  Ördög

üdv, gaben  Emelem

Semmiképp se töltsd csőre 6km/s sebességgel!
 Stoel
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8503 Dátum: 2022. Január 28. - 09:51:13 »

Semmiképp se töltsd csőre 6km/s sebességgel!
 Stoel

 jól van
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #8504 Dátum: 2022. Január 28. - 10:18:15 »

Ez a Lórigyerek nagy geci, most a monitor előtt röhög, hogy befosatta az utántöltőket... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 [567] 568 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: