Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136867 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8385 Dátum: 2020. Május 15. - 11:40:03 »

Most látom, hogy kissé félreérthető, amit írtam. Természetesen 7x64-et használtam húsz évig.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8386 Dátum: 2020. Május 29. - 10:50:33 »





    Üdvözlettel
   Tisztelt hozzáértö tapasztalt vadászok véleményét kérném. A hüvely beszűkűlö részének (vállának) a hosszanti repedése a fegyver ,vagy a lőszer hibája.

    Köszönettel: Zest
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8387 Dátum: 2020. Május 29. - 13:34:43 »




    Üdvözlettel
   Tisztelt hozzáértö tapasztalt vadászok véleményét kérném. A hüvely beszűkűlö részének (vállának) a hosszanti repedése a fegyver ,vagy a lőszer hibája.

    Köszönettel: Zest
Egyedi eset, vagy többször is előfordul?
Gyári, vagy újra töltött lőszer?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8388 Dátum: 2020. Május 29. - 16:55:24 »




   Üdvözlet:
 
   Ujj cz455 17 hmr, hornady v-max lőszer kb 20 lőszerből 3-4 repedt.


   Tisztelettel:Zest
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8389 Dátum: 2020. Május 29. - 18:09:57 »



   Üdvözlet:
 
   Ujj cz455 17 hmr, hornady v-max lőszer kb 20 lőszerből 3-4 repedt.


   Tisztelettel:Zest
Tiszta belül az átmeneti kúp a kamrában?
Szemrevételezve nem látszik benne semmi elváltozás?
Érzel bármilyen kifújást hátrafelé?
A hüvelyeken ugyan azon a részen keletkeznek a repedések? (ehhez úgy kellene kivenni őket, hogy azonosítani tudd a pozíciójukat a kamrában)

Nem ismerem ezt a mérges kis kalibert, még azt is el tudom képzelni, hogy ez semmilyen komoly bajt sem jelent.
A hüvely úgyis csak egyszer használható, ha a palástja a kamra falon rendesen tömít, akkor kifújás sem lehet.

Kezdésnek egy alapos bronzkefés kamratisztítást végeznék, hátha maradt benne valahol egy apró sorja, ami miatt nem fekszik fel teljesen és ott reped fel.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8390 Dátum: 2020. Május 29. - 18:46:40 »




  Üdvözlettel.

   Köszönöm , hogy válaszoltál azóta találtam a neten több témát ami ezzel foglalkozik, valószínű , hogy a 22wmr hüvely beszűkítésének a "sajátossága a dolog" amúgy tiszta a töltényűr, (már amennyire ezt a picinyke lyukat megtudtam vizsgálni)  mivel peremgyújtásos a lőszer ,az ütőszeghez képest össze vissza vannak a repedések.
   Kifújást nem ,kormozódást csak a repedés közvetlen szélénél tapasztaltam,Most tervezem más típusú lőszer kipróbálását .

    Köszönettel:Zest
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #8391 Dátum: 2020. Május 29. - 22:04:06 »



  Üdvözlettel.

   Köszönöm , hogy válaszoltál azóta találtam a neten több témát ami ezzel foglalkozik, valószínű , hogy a 22wmr hüvely beszűkítésének a "sajátossága a dolog" amúgy tiszta a töltényűr, (már amennyire ezt a picinyke lyukat megtudtam vizsgálni)  mivel peremgyújtásos a lőszer ,az ütőszeghez képest össze vissza vannak a repedések.
   Kifújást nem ,kormozódást csak a repedés közvetlen szélénél tapasztaltam,Most tervezem más típusú lőszer kipróbálását .

    Köszönettel:Zest
Üdv egyébként meg a Hornady amúgy is annyi pudert tesz a lőszerekbe amennyit csak lehet.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8392 Dátum: 2020. Május 30. - 00:43:38 »

....,az ütőszeghez képest össze vissza vannak a repedések.
Kifújást nem ,kormozódást csak a repedés közvetlen szélénél tapasztaltam,Most tervezem más típusú lőszer kipróbálását .
Akkor nem kell vele foglalkozni.
Valószínűleg alaki sajátosság, no meg oda olyan sok anyag nem fér, illetve benne lehet amit Laci ír, hogy annyi púdert tolnak abba kis gyűszűcskébe, amennyi csak belefér.
Nagy galibát nem tud csinálni, ha rendesen tömít, akkor ne foglalkozz vele Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8393 Dátum: 2020. Május 30. - 10:03:10 »




    Üdvözlettel
   Tisztelt hozzáértö tapasztalt vadászok véleményét kérném. A hüvely beszűkűlö részének (vállának) a hosszanti repedése a fegyver ,vagy a lőszer hibája.

    Köszönettel: Zest

Üdv!

Mindenekelőtt, hozzáértő végképp nem vagyok csak néha olvasgatok itt, ott. A 17 HMR ezen jelensége szinte a megalkotásától kezdve jelen van, szerencsés lőszer és fegyver kombináció esetében ritkábban máskor gyakrabban, hazájában nagy rössel elkezdték öntöltőkbe is használni. aztán a jelenség miatt gyorsan elfelejtették mert repedezett a hüvely és ott a rendszer ezt nem tolerálta, folyamatos akadály volt. Kézi ismétlésű fegyvereknél is gyakori.
ha van kedved egy két nem tul bonyolult mondatot lefordítani külföldi oldalak tele vannak a problémával. van aki anyag minőségre vezeti vissza van aki magát a konstrukciót tartja hibásnak, persze ez nem jelent semmit a vélemény az vélemény attól a kaliber szerintem nagyon jó érdemes több lőszert kipróbálni.

https://www.shootersforum.com/rimfire-ammunition/229327-17hmr-splits.html
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8394 Dátum: 2020. Május 30. - 12:02:08 »




  Üdvözlettel,


   Köszönöm mindenkinek a fáradságot, hogy foglalkozott a témával ,lehet ha elöbb tudok róla más döntést hozok.Ki szeretnék hozzá próbálni többfajta lőszert, meg a fegyverrel sincs még gyakorlat. Mindazonáltal örültem volna ha saját tapasztalatú vadász írja le a véleményét.Néhai szeretett sógorom mondta a trabantra mindig "NINCS ENNEK BAJA,NE FIGYELJ ODA RÁ MENJÉL VELE"

  Köszönettel:Zest
Naplózva
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #8395 Dátum: 2020. Május 31. - 11:18:19 »

Szeretnék hozzá szólni a repedezett hüvelyű 17 HMR kérdéshez!
Nekem 22 WMR fegyverem van 2018 február óta egy CZ 455 Lux.
A Hornady W-Max lőszer esetében (30 grain) én is tapasztaltam, hogy 50 darab ellőtt lőszerből 1-2 darabnál a hüvelyszájtól indul egy 3-5mm-es repedés az ellőtt lőszer hüvelyén!
Miközben kifújást nem éreztem, vagy nagyobb dörejt.
Tény, hogy a Hornady W-Max tölténye erősen "kormol", miközben erős, és rendkívül jó a szórásképe 100 méteren 2cm körüli szórást lehet vele lőni!
Eközben a CCI Maxi-Mag 40graines lőszerénél nem fordul elő hüvelyrepedés, kevésbé kormol, viszont a szórásképe kevésbé jó 3-6 cm 100 méteren.
A szentendrei lőtérre járok,megkérdeztem hozzáértőket, szerintük a Hornady nagyon levékonyította gazdaságossági okokból  a hüvelyfalat.
Ez a jelenség a "palackhüvelyes" 17HMR kalibernél nyilván növeli a repedési hajlamot.
Ha a 22 WMR kalibernél összehasonlítunk egy CCI vagy egy Hornady hüvelyt műszer, vagy mérleg nélkül is érezhető, hogy melyikben van több anyag!
Gondolom, hogy nincs ez másképp a 17 HMR kalibernél sem!
Lehet, hogy ez okozza a repedéseket, érdemes lenne kipróbálni más gyártók lőszereit is, de az is lehet, hogy konstrukciós hiba áll a jelenség mögött...
Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8396 Dátum: 2020. Május 31. - 18:14:46 »





    Üdvözlettel.

   A jövö hétre ígértek a vadászboltba  hornady 20 graines fúrt hegyű lőszert , és majd megpróbálok beszerezni cci-t.Még gyárt a  remington,norma ,és a browning is,ezeket nehezen lehet beszerezni nálunk, ha lesz fejlemény beszámolok róla.


 Köszönettel:Zest
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #8397 Dátum: 2020. Június 11. - 14:33:05 »

Sziasztok!

Egyre nagyobb mértékben terjednek az ólommentes lövedékkel szerelt lőszerek, különösen Németországban és a skandináv térségben népszerűek. Elgondolkodtam kipróbálnék egy-két típust, de egy ismerősöm szerint a régi 80-as években gyártott fegyverek csövei nem biztos, hogy alkalmasak erre.

Van információtok arról, hogy a régi mauser-ek mit "gondolnak" a réz lövedékekről? (pontosság, élettartam?)
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8398 Dátum: 2020. Június 11. - 18:36:16 »

Sziasztok!

Egyre nagyobb mértékben terjednek az ólommentes lövedékkel szerelt lőszerek, különösen Németországban és a skandináv térségben népszerűek. Elgondolkodtam kipróbálnék egy-két típust, de egy ismerősöm szerint a régi 80-as években gyártott fegyverek csövei nem biztos, hogy alkalmasak erre.

Van információtok arról, hogy a régi mauser-ek mit "gondolnak" a réz lövedékekről? (pontosság, élettartam?)
Nem hinném, hogy a régi csöveknek gondot okoz.
Sokkal inkább neked fog.
 Eb a vadász
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8399 Dátum: 2020. Június 12. - 15:04:33 »

Nem hinném, hogy a régi csöveknek gondot okoz.
Sokkal inkább neked fog.
 Eb a vadász

Félre ne érts nem kötekedni szeretnék, csak nagyon gondolkodom én is TSX/TTSX avgy Naturális használatán 9,3x62-ben.

Miért lenne több probléma az utánkereséssel? Sajnos tapasztalatom még nincs ezekkel de a következőket gondolom:
-Mint minden más lövedék esetében itt is fontos a megfelelő becsapódási sebesség és vad "ellenálása". vagyis ebben nem különbözik a hagyományos lövedékektől ,megfelelő alaklmazáshoz oda illőtt kell választani.

-Picit magasabb sebesség kell általában a működésükhöz, cserébe könnyebbek is jelemzően adott kaliberen belül összehasonlítva azaz a segességnövekedés fájdalommentesen elérhető (töltéssel meg főleg) Bár a Lapuával leveleztem a MEGA és NAturális miatt ahol azt mondát előbbi 550m/s felett mig utóbbi 500 m/s körül kezd el gombásodni szóval ez sincs kőbe vésve.

-Többször is említett korábban, hogy hozzám hasonlóan a kötöttebb magokat részesíted előnyben a kimenti vérzés miatt. Egy monolit tömegének közel 100%-t megtartó rézlövedéknél látom a legnagyobb esélyt az áthatolásra azaz itt sem kellene olyan nagy hátránynak lennie, szerintem.
-A műanyag hegyű véltozatok ugyanúgy elérhetőek normál magok esetében is és a mechanizmus sem különbözik így ha ott működik itt miért ne tenné?

A TSX-ről még rosszat nem hallottam semilyen kaliberben, egyik hivatásos ismerősöm csak ezt használja 30-06-ban és nem cserélné le a világért sem, mert hogy az még semmiben nem maradt benne (ez lehet költő túlzás de szavahihető így biztosan nem az ellenkezője a jellemző)

A Jaguárhoz hasonló széteső verziók estében egyet tudok érteni azzal, hogy talán nem olyan hatékony de ez is csak feltételezés és mások tapasztalata alapján gonolom.

Picit aztérzem, hogy a ólmot szeretjük/megszoktuk és jobban ragaszkodunk hozzá mint feltétlenül indikolt lenne és inkább azt mondjuk nem működik ki sem próbáljuk  az újat a másik 100x éve teljesít (és ez igaz is) De gyanítom akkoriban hasonló ellenszenv lehetett a kötött magoknál is aztán lassan csak meglett a maguk felhasználási területeük.

Persze ez is csak egy vélemény Mosolyog
 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: