Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 [544] 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136461 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8145 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 18:00:36 »

Kérnék szépen némi információt olyanoktól, akik használtak már Lapua Naturalis lövedéket.
Januárra kaptam egy meghívást Németországba hajtásra, azaz inkább terelésre.
Berlintől északra, a terület egykor Hermann marsal-bácsi játszótere volt, mostanság nemzeti park, ahol állományszabályozó vadászatokat tartanak.
Annyi szépséghibája van a dolognak (márhogy számomra), hogy kizárólag ólommentes lövedéket szabad használni a rétisasok védelme érdekében.
A 8x68-as kiságyút szándékozom magammal vinni, és böngészve a kínálat között, a Naturalison állt meg a szemem.
De semmit sem tudok róla.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8146 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 18:42:11 »

Kérnék szépen némi információt olyanoktól, akik használtak már Lapua Naturalis lövedéket.
Januárra kaptam egy meghívást Németországba hajtásra, azaz inkább terelésre.
Berlintől északra, a terület egykor Hermann marsal-bácsi játszótere volt, mostanság nemzeti park, ahol állományszabályozó vadászatokat tartanak.
Annyi szépséghibája van a dolognak (márhogy számomra), hogy kizárólag ólommentes lövedéket szabad használni a rétisasok védelme érdekében.
A 8x68-as kiságyút szándékozom magammal vinni, és böngészve a kínálat között, a Naturalison állt meg a szemem.
De semmit sem tudok róla.
 Emelem
Amiről már hallottam: Barnes TSX BT 200G, Lovex S070 64G.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #8147 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 19:09:36 »

Kérnék szépen némi információt olyanoktól, akik használtak már Lapua Naturalis lövedéket.
Januárra kaptam egy meghívást Németországba hajtásra, azaz inkább terelésre.
Berlintől északra, a terület egykor Hermann marsal-bácsi játszótere volt, mostanság nemzeti park, ahol állományszabályozó vadászatokat tartanak.
Annyi szépséghibája van a dolognak (márhogy számomra), hogy kizárólag ólommentes lövedéket szabad használni a rétisasok védelme érdekében.
A 8x68-as kiságyút szándékozom magammal vinni, és böngészve a kínálat között, a Naturalison állt meg a szemem.
De semmit sem tudok róla.
 Emelem


Egy ismerősöm 300wm-hoz használja jóideje, gondolom neki bevált mert nem gondolkozik váltásban, ellenben személyesen nekem gyakorlati tapasztalatom nincs vele.
A Geco zero-n nem gondolkoztál esetleg?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8148 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 19:33:06 »

Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy gyakorlati tapasztalatokat alátámasztott válaszaitokat amivel egy új szintre emeltétek a fórum szakmaiságát. Valóban sokat segítettetek a megfelelő típusú lőszer kiválasztásában és minden részletében megválaszoltátok a feltett kérdést. Nem is tudom, hogyan tudna működni egy ilyen felület ennyire segítőkész és szakmailag is a legmagasabb szinten lévő forumtársak nélkül Emelem

"A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum"

A kötözködést te kezted barátom!

"Átolvastam az összes szóba jöhető topicot és nem lettem sokkal okosabb"

Ezen nem tudok segíteni, van aki így születik, van aki úgy.

De! Mert mindig van egy "de"!  Vigyorog  Vegyél az adott kaliberű fegyveredhez 3-4 doboz lőszert az olcsóbb fajtákból és majd a lőtéren eldől melyiket szereti a puskád! Ez is le lett írva számtalanszor, de nem mindenki ért magyarul.  Rííí
Azok a patronyok sem vesznek kárba, amiket nem szeret a csöved, mert jó lesz csereberélni a kalibertárs vadászokkal!
No' Áldás-Békesség!  Angyal
 Röhög
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8149 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 20:31:36 »

Szia Yonas!  Emelem

Én 300 ashoz használtam Rws Evot,semmi bajom nem volt vele. Az utolsó doboz az a limitált kiadású volt azzal voltak problémáim. Sokszor megakadt ismétlésnél az üres hüvely, illetve lényegesen jobban "füstölt" mint az előzők.
Utána az Rws Tugot vettem (uni). Lényeges különbséget nem tapasztaltam a kettő között. Mindent átütött ez is meg az Evo is általában ha elment a vad valamennyit akkor a rálövés helyén már volt vér.
Durva roncsolást nem tapasztaltam vele.
Még van egy fél dobozra való a Tugből utána megpróbálok valami nehezebb lőszert. Nem mintha ez nem lenne jó, de szeretek új dolgokat kipróbálni.
Valamelyik nap összefutottam a Federal Vital-Shok lőszerrel 13 grammos verzióban, valamint gyártanak np maggal szerelt lőszert is szerintem ezek is megérhetnek egy misét.

A kalibertől csodát nem kell várni, de ha jó helyre megy a göbecs akkor nem okoz csalódást.  Emelem
 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #8150 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 22:52:47 »



Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy gyakorlati tapasztalatokat alátámasztott válaszaitokat amivel egy új szintre emeltétek a fórum szakmaiságát. Valóban sokat segítettetek a megfelelő típusú lőszer kiválasztásában és minden részletében megválaszoltátok a feltett kérdést. Nem is tudom, hogyan tudna működni egy ilyen felület ennyire segítőkész és szakmailag is a legmagasabb szinten lévő forumtársak nélkül Emelem
Nézd, a fórumok populációdinamikájának is vannak szabályai. Pl. mindig van egy aktuális hülye. Ha megszabadulunk tőle, rövid időn belül átveszi valaki a helyét. Sanyooo olvtársat már megszoktuk, tudjuk, mire számíthatunk tőle így nem akarjuk lecserélni. Nem mondom, hogy így szeretjük, szerintem még a kutyája sem szereti de elfogadjuk ilyennek, Istennek nyilván volt valami szándéka vele, hogy így teremtette... Angyal
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8151 Dátum: 2019. Augusztus 02. - 09:39:56 »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek.

Ha ez a kaliber lesz a befutó már van elég információm az induláshoz, aztán ha lesz tapasztalatom mindenképpen megosztom.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8152 Dátum: 2019. Augusztus 02. - 19:01:41 »

Nézd, a fórumok populációdinamikájának is vannak szabályai. Pl. mindig van egy aktuális hülye. Ha megszabadulunk tőle, rövid időn belül átveszi valaki a helyét. Sanyooo olvtársat már megszoktuk, tudjuk, mire számíthatunk tőle így nem akarjuk lecserélni. Nem mondom, hogy így szeretjük, szerintem még a kutyája sem szereti de elfogadjuk ilyennek, Istennek nyilván volt valami szándéka vele, hogy így teremtette... Angyal
 Emelem

Már megint nem tudsz parancsolni a vágyaidnak, te szégyentelen!
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #8153 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 11:24:44 »

Üdv mindenkinek!
Ma a lőtéren kipróbáltam a 9,3x62-höz a SAX  15,8g-os munícióját. Azt hiszem először és utoljára lőttem vele... Nem, nem rossz, de árához képest abszolút esélytelen. 100m-en kb. 4cm volt a szórás, ennél a GECO+ picit jobb, az árkülönbségről meg ne is beszéljünk. Marad a Hornady, klasszissal jobb (2-3cm-en belül 3 lövés) és fele annyiba kerül. Persze mindez csak az én puskámra igaz, más cső lehet, hogy jobban hordja.
Egyetlen pozitívuma, hogy 10db-os  dobozban is lehet kapni... 
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #8154 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 13:18:55 »

Üdv mindenkinek!
Ma a lőtéren kipróbáltam a 9,3x62-höz a SAX  15,8g-os munícióját. Azt hiszem először és utoljára lőttem vele... Nem, nem rossz, de árához képest abszolút esélytelen. 100m-en kb. 4cm volt a szórás, ennél a GECO+ picit jobb, az árkülönbségről meg ne is beszéljünk. Marad a Hornady, klasszissal jobb (2-3cm-en belül 3 lövés) és fele annyiba kerül. Persze mindez csak az én puskámra igaz, más cső lehet, hogy jobban hordja.
Egyetlen pozitívuma, hogy 10db-os  dobozban is lehet kapni... 

Te tudod, de egy vadászlőszer választásánál nem hiszem, hogy az az elsődleges szempont, hogy 3 vagy 4 cm a szórása. Fontosabb a célballisztikája, arról meg addig csak akkor lesz tapasztalatod, ha lősz vele 10-20 vadat.
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #8155 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 14:41:25 »

Egyetértek, csak azt írtam meg, hogy ezekkel a lőszerekkel mit tapasztaltam a LŐTÉREN. ezek alapján választottam a Hornadyt, ami EGY 70-80 kg-os disznónál igazolta a lőtéri tapasztalatot. Ez nyilván még nagyon kevés, de próbálom gyűjteni a továbbiakat is. A SAX adódott, kíváncsi voltam, ezért írtam amit.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8156 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 14:52:00 »

...ezek alapján választottam a Hornadyt, ami EGY 70-80 kg-os disznónál igazolta a lőtéri tapasztalatot.

Melyik lőtéri tapasztalatot igazolta a disznónálFejvakarás
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #8157 Dátum: 2019. Augusztus 06. - 15:01:42 »

Nyilván a pontosságot... pont oda ment ahová céloztam. A hatást nyilván nem a lőtéren tudod megtapasztalni, ezért írtam, hogy gyűjtöm a továbbiakat. 
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #8158 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 11:58:39 »

A .270-hez most Geco +-t használok (még elég sok van a különböző teszteltekből), eddig róka és borz volt a teszt alanya, egyik se ment egy lépést se. A borz volt utoljára kb. 60m-ről, normális be-és kimeneti nyílással. Mondjuk a rókát szétszedte, de az kb. 40m volt.
Naplózva
Pagalu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #8159 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 11:58:54 »

Azt tudja valaki, hogy a CZ 550/557 puskákat milyen lőszerrel lövik be a gyárban?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 [544] 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: