Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136415 alkalommal)
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #8130 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 08:52:16 »


 Emelem

Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy gyakorlati tapasztalatokat alátámasztott válaszaitokat amivel egy új szintre emeltétek a fórum szakmaiságát. Valóban sokat segítettetek a megfelelő típusú lőszer kiválasztásában és minden részletében megválaszoltátok a feltett kérdést. Nem is tudom, hogyan tudna működni egy ilyen felület ennyire segítőkész és szakmailag is a legmagasabb szinten lévő forumtársak nélkül Emelem

 Emelem
Azért én a helyedben várnék még (nem fél napot) az építő jellegű hozzászólásokra is.
 Emelem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8131 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 09:02:52 »

Emelem
Azért én a helyedben várnék még (nem fél napot) az építő jellegű hozzászólásokra is.
 Emelem

Szia,

Természetesen a leírtak ahogy az idézéssel is jeleztem a két fórumtárs hozzászólására vonatkoznak.
Tisztában vagyok vele, hogy lesz akitől normális iránymutatást kapok csak nem nagyon tudtam elmenni amellett, hogy valaki szerencsére mindenhez IS ért, és nem érzékeli mikor kellene inkább nem írni.
Sajnos én nem sokmindenkinek tudok segíteni mert kevés a tapasztalatom, így ha nem olyan kérdés van amihez érdemben hozzá tudok szólni akkor csendbenmaradok mintsem butaságokkal szórjam tele a felületet, mert szerintem az vicces. Erre van egy külön rovat Mosolyog

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8132 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 09:19:32 »

Szia,

Természetesen a leírtak ahogy az idézéssel is jeleztem a két fórumtárs hozzászólására vonatkoznak.
Tisztában vagyok vele, hogy lesz akitől normális iránymutatást kapok csak nem nagyon tudtam elmenni amellett, hogy valaki szerencsére mindenhez IS ért, és nem érzékeli mikor kellene inkább nem írni.
Sajnos én nem sokmindenkinek tudok segíteni mert kevés a tapasztalatom, így ha nem olyan kérdés van amihez érdemben hozzá tudok szólni akkor csendbenmaradok mintsem butaságokkal szórjam tele a felületet, mert szerintem az vicces. Erre van egy külön rovat Mosolyog

 Emelem


Geco express is megéhet egy próbát. Olcsó, és jó...2 ismerősöm is próbálta ebben a kaliberben, megelégedéssel.
Nekem "csak" a hasonló, ikerbáttyja van (8x68).
Mindenképp vmi kötött és/vagy nehéz magot választanék.
A puha magok annyira nem...egy ismerős most a Geco TM-et lövi, de saját tölrés, és kicsit visszább vett sebességgel (870-880 m/s). Így már nagyon szereti azt is (Igaz, így már kb közelebb van a 3006hoz  Vigyorog )
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #8133 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 09:28:10 »

Sziasztok!

9.3x62 kalibert használom utánkeresésre és vadászatra is!
Vadászati célra Gecco expresst lövöm!
Ami tapasztalat ha nem ér csontot nagy testű vadnál akkor kevés vért ad!
Után keresésre Privi partizannak a teljes köpenyes lövedékkel szerelt lőszerét használom ami igaz, hogy egy nagy bumszli de mindent helyben marasztal Vigyorog Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8134 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 10:00:50 »

Sziasztok!

9.3x62 kalibert használom utánkeresésre és vadászatra is!
Vadászati célra Gecco expresst lövöm!
Ami tapasztalat ha nem ér csontot nagy testű vadnál akkor kevés vért ad!
Után keresésre Privi partizannak a teljes köpenyes lövedékkel szerelt lőszerét használom ami igaz, hogy egy nagy bumszli de mindent helyben marasztal Vigyorog Emelem

Ez nem véletlen. Pont ezért (is) jó az express a magnumba.
Én a 300 WM-hez ajánlottam, a félreértések elkerülése végett.
 Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #8135 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:44:46 »

Szia,

Természetesen a leírtak ahogy az idézéssel is jeleztem a két fórumtárs hozzászólására vonatkoznak.
Tisztában vagyok vele, hogy lesz akitől normális iránymutatást kapok csak nem nagyon tudtam elmenni amellett, hogy valaki szerencsére mindenhez IS ért, és nem érzékeli mikor kellene inkább nem írni.
Sajnos én nem sokmindenkinek tudok segíteni mert kevés a tapasztalatom, így ha nem olyan kérdés van amihez érdemben hozzá tudok szólni akkor csendbenmaradok mintsem butaságokkal szórjam tele a felületet, mert szerintem az vicces. Erre van egy külön rovat Mosolyog

 Emelem


Az a két fórumtárs aki szerinted mindenhez is ért,hidd el jobban képben van,mint te!
Mielőtt osztanád az észt,(amit nem igazán tudok mire vélni,hisz magad mondtad, hogy nem tudsz másnak segíteni) a fejedben kéne rendet tenni. 9,3x62 vagy 300winmag  OOO
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8136 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:02:11 »

9,3x62 vagy 300winmag  OOO

Egyébként ez nem az a hely, ahol megrónak azért, ha azt mondod mindkettő.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #8137 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:18:51 »

Egyébként ez nem az a hely, ahol megrónak azért, ha azt mondod mindkettő.

 Emelem

Az oké, de itt nem mindkettő,hanem vagy ez vagy az...
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8138 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:46:08 »

Az a két fórumtárs aki szerinted mindenhez is ért,hidd el jobban képben van,mint te!
Mielőtt osztanád az észt,(amit nem igazán tudok mire vélni,hisz magad mondtad, hogy nem tudsz másnak segíteni) a fejedben kéne rendet tenni. 9,3x62 vagy 300winmag  OOO

Én nem osztottam az észt, hanem feltettem egy kérdést amire vannak akik segítőkészen próbálnak tanácsot adni  és van aki a kaliber miatt rögtön elkönyvel buta gazdagnak.....

Az oké, de itt nem mindkettő,hanem vagy ez vagy az...

Üdvözletem,

Ha minden igaz hamarosan beköltözik a szekrénybe a 8x57JRS mellé egy 9,3x62 vagy 300 Win.mag. Előbbi esetében nem kell sokat gondolkodnom mert a forumon olvasottak és egyéb infók lapján Lapua Mega lenne a befutó.
A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )

Szerintem mással is megtörtént már, hogy két puska van a lehetőségek között és nem ugyan olyan a kaliber. Nem hinném, hogy emiatt az én fejemben bármit is rendbe kellene tenni emiatt.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8139 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:59:17 »

Ez nem véletlen. Pont ezért (is) jó az express a magnumba.
Én a 300 WM-hez ajánlottam, a félreértések elkerülése végett.
 Emelem

Az express is kötött mag vagy csak elég kemény ahhoz, hogy ne fröcsögjön szét nagy sebességnél? A geco oldalán erre nem látok utalást.

Esetleg RWS-l kapcsoltban nincs valakinek tapasztalata? Találtam teszt csomagot 4 féle lőszerrel így nem kéne megvenni több dobozzal a szóráskép ellenörzéséhez mert 5-5 van mindegyikből benne, aztán abból lehetne választani és vásárolni.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #8140 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 13:03:57 »


Szerintem mással is megtörtént már, hogy két puska van a lehetőségek között és nem ugyan olyan a kaliber. Nem hinném, hogy emiatt az én fejemben bármit is rendbe kellene tenni emiatt.

 Emelem


Pedig egyre inkább ezt sugallod...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8141 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 14:13:57 »

Az express is kötött mag vagy csak elég kemény ahhoz, hogy ne fröcsögjön szét nagy sebességnél? A geco oldalán erre nem látok utalást.

Esetleg RWS-l kapcsoltban nincs valakinek tapasztalata? Találtam teszt csomagot 4 féle lőszerrel így nem kéne megvenni több dobozzal a szóráskép ellenörzéséhez mert 5-5 van mindegyikből benne, aztán abból lehetne választani és vásárolni.

 Emelem



Én sem találtam rá semmit, de a gyakorlat azt mutatja, hogy bírja a sebességet.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8142 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:36:39 »

Üdvözletem,

Ha minden igaz hamarosan beköltözik a szekrénybe a 8x57JRS mellé és 9,3x62 vagy 300 Win.mag. Előbbi esetében nem kell sokat gondolkodnom mert a forumon olvasottak és egyéb infók lapján Lapua Mega lenne a befutó.
A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )

Átolvastam az összes szóba jöhető topicot és nem lettem sokkal okosabb Szomorú

A norma Partition már nincs forgalomba pedig arról voltak a legjobb tapasztalatok
Hirtenberger Siera Game king-l volt használva a puska de iylet még véletlenül sem találok (bár lehet scak rossz helyen keresem)
Így az olvasottak alapján maradna:

Norma oryx (11,7 és 13g)
Sako HH 14,3g

Nem zárkózom el az ólommentes lövedékektől sem így érdekelne akár az RWS HIT is de erről semmi infóm nincs.
Tölteni nem tudok így a kalibert használóktól szeretnék tanácsot kérni merre induljak, és persze ha van más ajánlott lőszer akkor arról is szívesen olvasnék.

Elődlegesen a kétoldali vérzés a cél mert elég fedett a terep  és a követhető vérnyom lenne az elsődlegs cél. ( persze nem 70m-re erdőben szeretném használni de ha nem marad helyben a mezőgazdasági táblában akkor igen csúnya helyekre tud bemenni)

A lőszer ára nem igazán számít minimális az éves felhasználás.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem




Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8143 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:38:47 »

Üdvözletem,

Ha minden igaz hamarosan beköltözik a szekrénybe a 8x57JRS mellé és 9,3x62 vagy 300 Win.mag. Előbbi esetében nem kell sokat gondolkodnom mert a forumon olvasottak és egyéb infók lapján Lapua Mega lenne a befutó.
A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )

Átolvastam az összes szóba jöhető topicot és nem lettem sokkal okosabb Szomorú

A norma Partition már nincs forgalomba pedig arról voltak a legjobb tapasztalatok
Hirtenberger Siera Game king-l volt használva a puska de iylet még véletlenül sem találok (bár lehet scak rossz helyen keresem)
Így az olvasottak alapján maradna:

Norma oryx (11,7 és 13g)
Sako HH 14,3g

Nem zárkózom el az ólommentes lövedékektől sem így érdekelne akár az RWS HIT is de erről semmi infóm nincs.
Tölteni nem tudok így a kalibert használóktól szeretnék tanácsot kérni merre induljak, és persze ha van más ajánlott lőszer akkor arról is szívesen olvasnék.

Elődlegesen a kétoldali vérzés a cél mert elég fedett a terep  és a követhető vérnyom lenne az elsődlegs cél. ( persze nem 70m-re erdőben szeretném használni de ha nem marad helyben a mezőgazdasági táblában akkor igen csúnya helyekre tud bemenni)

A lőszer ára nem igazán számít minimális az éves felhasználás.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem




Üdv. Én mondanám, hogy sako super hammerhead, vagy winchester power max bonded.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #8144 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 17:01:36 »

Kedves Yonas!
Ha a 300 WM a befutó, kemény magú lőszert javasolok használni. Vagy 20 éve vadászok ezzel a kaliberrel is, és ajánlani tudom a Brenneke TOG 10.7 g., a Norma swift A-Frame 11.7 g. az Oryx 13g és nem utolsó sorban a Sako HH 14.3 g. lőszereket. A Sako lassúbb, nem fog nagy bevérzést okozni, amit a többiről nem lehet mondani.
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: