Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136453 alkalommal)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #8115 Dátum: 2019. Február 26. - 12:58:39 »

Üdv!

Lényegi különbség nincs a két kaliber között. A 7×57R a 7×57 peremes változata, míg a 7×65R a 7×64 ugyanilyen megfelelője. Felhasználási területüket tekintve nincs lényegik különbség a két kaliber között, a 7×65R papíron kicsit erősebb (5-10 %)- és talán az elérhető lőszerválaszték kicsit nagyobb. Mondom ezt úgy, hogy évek óta egyetlen golyósként egy 7×57-est nyúzok.

Üdv,
 Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8116 Dátum: 2019. Február 27. - 18:17:16 »

Üdv!

Lényegi különbség nincs a két kaliber között. A 7×57R a 7×57 peremes változata, míg a 7×65R a 7×64 ugyanilyen megfelelője. Felhasználási területüket tekintve nincs lényegik különbség a két kaliber között, a 7×65R papíron kicsit erősebb (5-10 %)- és talán az elérhető lőszerválaszték kicsit nagyobb. Mondom ezt úgy, hogy évek óta egyetlen golyósként egy 7×57-est nyúzok.

Üdv,
 Viktor


Értem, köszönöm! Ezek szerint hasonló a 308 win és 30.06 -hoz, ott sok helyen olvastam , hogy a 308 előnyére vált a kevesebb energia/sebesség ez itt is igaz ?
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #8117 Dátum: 2019. Március 01. - 17:56:01 »

Kedves Fórumtársak!
A vadászatot egy időre ugyan jegelnem kell, de a hülye bogár már most beindult. Szóval amint eljutok ismét oda, hogy golyós fegyverem legyen szeretnék begyűjteni pár infót, véleményt tapasztalatot egy rég elfeledett kaliberről a 8x64 s kaliberről, nem sok mindent találni róla, ezért ha valakinek van megosztani valója szívesen fogadom. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8118 Dátum: 2019. Március 01. - 19:19:29 »

Kedves Fórumtársak!
A vadászatot egy időre ugyan jegelnem kell, de a hülye bogár már most beindult. Szóval amint eljutok ismét oda, hogy golyós fegyverem legyen szeretnék begyűjteni pár infót, véleményt tapasztalatot egy rég elfeledett kaliberről a 8x64 s kaliberről, nem sok mindent találni róla, ezért ha valakinek van megosztani valója szívesen fogadom. Emelem


Tapasztalatom nincs vele. Az én baráti körömben  többen vásároltak az elmúlt években ilyen kalibert, és nagyon elégedettek vele.   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #8119 Dátum: 2019. Március 16. - 15:48:37 »

Sziasztok!

Belballisztikában jártas vadásztársak tanácsát szeretném kérni. Adott egy .30-06-os fegyver, amely lőképe 100 méteren nagy szórást mutat. 11,7 g-os lövedék esetén kb. 7-8 cm-es kör rajzolható a négy lövés köré. Szinte minden lőszer márkát "szór", a 9,7 g-ost jobban, 9-10 cm-es kör rajzolható köré. Az említett szórás mindkét súlyú lőszernél Nosler Silvertip patronokkal volt. A lőszer, amit még próbáltam Remington Core Lokt, de a lövések  itt is 10 cm-es körben szóródnak szét.
A lövések minden esetben lőpadból, szélmentes időben történtek. Távcső, szerelék rendben – fegyvermester szerint is.

Még egy dologra tudok gondolni: megmértük, a lövedék és az  átmeneti kúp között 2,2-2,5 mm-er van, ami a barátaim szerint sok. (Nosler Silvertip 11,7g lőszer esetén)

A nagy szórás oka lehetséges a lövedékek nagymértékű szabadon repülése? Mi volna az ideális távolság a lövedék és az átmeneti kúp között?
Sziasztok!

Adós vagyok egy visszajelzéssel. Sikerült a fenti bejegyzésben leírtakat orvosolni.
A fegyvermesterek első körben a kilőtt csőre gyanakodtak, és már majdnem pacsiztunk a csőcserére.
A második fegyvermester - miután már ő is kíváncsi volt - megbontotta a távcsőszereléket és láttuk, hogy a tokhoz rögzített ún. alsó szerelék rész mindkét két csavarja ki volt lazulva. A menetes részük a lövésektől teljesen kiszopósodott, egy csipesszel egyszerűen kihúztuk őket.
Ezután kisebb csoda, hogy 100 m-en egyáltalán eltaláltuk a lőlapot.
A szerelék újraépítését követően 100 m-en a 4 lövést egy 200 forintossal le tudtuk takarni. Szóval a cső hibátlan, a puska pontos.
A csőkorona is meg lett igazítva, de csak minimális polírozással.
A korábbi tanácsokat köszönöm!  Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #8120 Dátum: 2019. Március 16. - 16:09:13 »

Sziasztok!

Adós vagyok egy visszajelzéssel. Sikerült a fenti bejegyzésben leírtakat orvosolni.
A fegyvermesterek első körben a kilőtt csőre gyanakodtak, és már majdnem pacsiztunk a csőcserére.
A második fegyvermester - miután már ő is kíváncsi volt - megbontotta a távcsőszereléket és láttuk, hogy a tokhoz rögzített ún. alsó szerelék rész mindkét két csavarja ki volt lazulva. A menetes részük a lövésektől teljesen kiszopósodott, egy csipesszel egyszerűen kihúztuk őket.
Ezután kisebb csoda, hogy 100 m-en egyáltalán eltaláltuk a lőlapot.
A szerelék újraépítését követően 100 m-en a 4 lövést egy 200 forintossal le tudtuk takarni. Szóval a cső hibátlan, a puska pontos.
A csőkorona is meg lett igazítva, de csak minimális polírozással.
A korábbi tanácsokat köszönöm!  Emelem

Becsüld meg azt a fegyvermestert. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8121 Dátum: 2019. Június 27. - 17:56:12 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Hornady ELD-X lőszerrel?
A konkrét alany a 13grammos lenne 300 win mag kaliberben.
Egyik kollégám használja nagy megelégedéssel ebben a kaliberben a Hornady SST-t és piszkál vele, hogy próbáljam ki.
Ahogy nézelődtem akkor akadtam rá az ELD-re,ezért lennék kíváncsi, hogy másnál miként muzsikál akár ebben a kaliberben akár másikban.

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem

Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8122 Dátum: 2019. Június 27. - 20:30:18 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Hornady ELD-X lőszerrel?
A konkrét alany a 13grammos lenne 300 win mag kaliberben.
Egyik kollégám használja nagy megelégedéssel ebben a kaliberben a Hornady SST-t és piszkál vele, hogy próbáljam ki.
Ahogy nézelődtem akkor akadtam rá az ELD-re,ezért lennék kíváncsi, hogy másnál miként muzsikál akár ebben a kaliberben akár másikban.

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem



« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 27. - 20:33:28 írta Voldi » Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #8123 Dátum: 2019. Július 06. - 17:38:10 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Hornady ELD-X lőszerrel?
A konkrét alany a 13grammos lenne 300 win mag kaliberben.
Egyik kollégám használja nagy megelégedéssel ebben a kaliberben a Hornady SST-t és piszkál vele, hogy próbáljam ki.
Ahogy nézelődtem akkor akadtam rá az ELD-re,ezért lennék kíváncsi, hogy másnál miként muzsikál akár ebben a kaliberben akár másikban.

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem

Üdv!
Én használtam 308win-ben és jelenleg 30-06-ban. Eddig öt disznót lőttem vele 20-100 kg között, mindet átütötte. Az ötből három helyben maradt (nem fejlövés) a másik kettő se ment 20m-nél messzebb. Szórásképe kiváló. Szóval én maximálisan elégedett vagyok vele.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 06. - 17:45:16 írta Sakac » Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8124 Dátum: 2019. Július 06. - 20:42:06 »

Üdv!
Én használtam 308win-ben és jelenleg 30-06-ban. Eddig öt disznót lőttem vele 20-100 kg között, mindet átütötte. Az ötből három helyben maradt (nem fejlövés) a másik kettő se ment 20m-nél messzebb. Szórásképe kiváló. Szóval én maximálisan elégedett vagyok vele.


Szia!  Emelem

Köszönöm a válaszodat!
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8125 Dátum: 2019. Július 31. - 14:15:37 »

Üdvözletem,

Ha minden igaz hamarosan beköltözik a szekrénybe a 8x57JRS mellé és 9,3x62 vagy 300 Win.mag. Előbbi esetében nem kell sokat gondolkodnom mert a forumon olvasottak és egyéb infók lapján Lapua Mega lenne a befutó.
A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )

Átolvastam az összes szóba jöhető topicot és nem lettem sokkal okosabb Szomorú

A norma Partition már nincs forgalomba pedig arról voltak a legjobb tapasztalatok
Hirtenberger Siera Game king-l volt használva a puska de iylet még véletlenül sem találok (bár lehet scak rossz helyen keresem)
Így az olvasottak alapján maradna:

Norma oryx (11,7 és 13g)
Sako HH 14,3g

Nem zárkózom el az ólommentes lövedékektől sem így érdekelne akár az RWS HIT is de erről semmi infóm nincs.
Tölteni nem tudok így a kalibert használóktól szeretnék tanácsot kérni merre induljak, és persze ha van más ajánlott lőszer akkor arról is szívesen olvasnék.

Elődlegesen a kétoldali vérzés a cél mert elég fedett a terep  és a követhető vérnyom lenne az elsődlegs cél. ( persze nem 70m-re erdőben szeretném használni de ha nem marad helyben a mezőgazdasági táblában akkor igen csúnya helyekre tud bemenni)

A lőszer ára nem igazán számít minimális az éves felhasználás.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem



Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8126 Dátum: 2019. Július 31. - 14:40:28 »

Üdvözletem,

Ha minden igaz hamarosan beköltözik a szekrénybe a 8x57JRS mellé és 9,3x62 vagy 300 Win.mag. Előbbi esetében nem kell sokat gondolkodnom mert a forumon olvasottak és egyéb infók lapján Lapua Mega lenne a befutó.
A másik kaliber esetében viszont már sokkal nehezebb a helyzet és emiatt kérnék segítséget. ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )

Átolvastam az összes szóba jöhető topicot és nem lettem sokkal okosabb Szomorú

A norma Partition már nincs forgalomba pedig arról voltak a legjobb tapasztalatok
Hirtenberger Siera Game king-l volt használva a puska de iylet még véletlenül sem találok (bár lehet scak rossz helyen keresem)
Így az olvasottak alapján maradna:

Norma oryx (11,7 és 13g)
Sako HH 14,3g

Nem zárkózom el az ólommentes lövedékektől sem így érdekelne akár az RWS HIT is de erről semmi infóm nincs.
Tölteni nem tudok így a kalibert használóktól szeretnék tanácsot kérni merre induljak, és persze ha van más ajánlott lőszer akkor arról is szívesen olvasnék.

Elődlegesen a kétoldali vérzés a cél mert elég fedett a terep  és a követhető vérnyom lenne az elsődlegs cél. ( persze nem 70m-re erdőben szeretném használni de ha nem marad helyben a mezőgazdasági táblában akkor igen csúnya helyekre tud bemenni)

A lőszer ára nem igazán számít minimális az éves felhasználás.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem





A csehek talán még szerelik a Nosler Partition magot ebben a kaliberben. De utána kellene nézni. Persze ha a mag a lényeg, és nem a gyártó (Norma).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8127 Dátum: 2019. Július 31. - 19:34:39 »

Üdvözletem,
 ( és ha lehet ne azt hogy a 9,3-t vegyem, mert minek ide magnum Nevet )
 Emelem

A .300 WM mióta magnum??? Szimpla középkaliber buta gazdagok számára!  Röhög
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #8128 Dátum: 2019. Július 31. - 21:03:19 »

A .300 WM mióta magnum??? Szimpla középkaliber buta gazdagok számára!  Röhög

Egyetértek  Igen
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #8129 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 08:28:46 »

A csehek talán még szerelik a Nosler Partition magot ebben a kaliberben. De utána kellene nézni. Persze ha a mag a lényeg, és nem a gyártó (Norma).


Köszönöm, utánnanézek ennek is merre lehet kapni.
 Emelem

A .300 WM mióta magnum??? Szimpla középkaliber buta gazdagok számára!  Röhög
Egyetértek  Igen

Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy gyakorlati tapasztalatokat alátámasztott válaszaitokat amivel egy új szintre emeltétek a fórum szakmaiságát. Valóban sokat segítettetek a megfelelő típusú lőszer kiválasztásában és minden részletében megválaszoltátok a feltett kérdést. Nem is tudom, hogyan tudna működni egy ilyen felület ennyire segítőkész és szakmailag is a legmagasabb szinten lévő forumtársak nélkül Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: