Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136499 alkalommal)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #8070 Dátum: 2018. Október 17. - 21:06:09 »

Üdv!
Egy ismerősöm, vadászkolléga Mosolyog vásárolt egy általam is használt fegyvert. Zastava 8x57JS. Régóta nem volt már használva, és régi S-B és MFS lőszereket kapott hozzá.

Én mondtam, hogy SAKO-t használok, illetve használtam S-B 2 típusát.
Ő viszont jó ajánlással vadászboltból, és ismerősöktől(nem ilyen kaliberben és fegyverből) kapott infók alapján elképzelhetőnek tartja a privi partizánt.

ERRŐL valakinek van bármi véleménye. Nem sok dolgot találtam - több kaliberben is kutakodtam (keresőztem itt)

Utána olvastam, mivel abszolút nem ismertem én sem ezt a típust. Állítólag nagyon baráti áron van. (szeretne rendszeresen lőtérre járni is-ezért fontos neki az ár -nagyobb mennyiség elhasználása miatt)
Illetve a ZASTAVA puskát Kragujevacban készítették a PRIVIT Užice városában--ez ugye így összevág. Elképzelhető hogy így "szeretik egymást"?

Köszönöm!
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8071 Dátum: 2018. Október 17. - 21:52:40 »

Üdv!
Egy ismerősöm, vadászkolléga Mosolyog vásárolt egy általam is használt fegyvert. Zastava 8x57JS. Régóta nem volt már használva, és régi S-B és MFS lőszereket kapott hozzá.

Én mondtam, hogy SAKO-t használok, illetve használtam S-B 2 típusát.
Ő viszont jó ajánlással vadászboltból, és ismerősöktől(nem ilyen kaliberben és fegyverből) kapott infók alapján elképzelhetőnek tartja a privi partizánt.

ERRŐL valakinek van bármi véleménye. Nem sok dolgot találtam - több kaliberben is kutakodtam (keresőztem itt)

Utána olvastam, mivel abszolút nem ismertem én sem ezt a típust. Állítólag nagyon baráti áron van. (szeretne rendszeresen lőtérre járni is-ezért fontos neki az ár -nagyobb mennyiség elhasználása miatt)
Illetve a ZASTAVA puskát Kragujevacban készítették a PRIVIT Užice városában--ez ugye így összevág. Elképzelhető hogy így "szeretik egymást"?

Köszönöm!
Két dobozzal volt (270 win) a vadászboltban,mikor indultam a lőtérre. Vettem egyet kipróbálni. Lőképe egy fokkal sem rosszabb, mint más lőszeré,így megvettem a másik dobozzal is. Egy bakot lőttem vele,vadtestben a softpoint lőszereknek megfelelően viselkedik. Nyilván létezik jobb lőszer,de olcsóbb nem nagyon.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #8072 Dátum: 2018. Október 18. - 06:34:05 »

Két dobozzal volt (270 win) a vadászboltban,mikor indultam a lőtérre. Vettem egyet kipróbálni. Lőképe egy fokkal sem rosszabb, mint más lőszeré,így megvettem a másik dobozzal is. Egy bakot lőttem vele,vadtestben a softpoint lőszereknek megfelelően viselkedik. Nyilván létezik jobb lőszer,de olcsóbb nem nagyon.

IGEN!  PRIVI PARTIZAN!!! OLCSÓ-ez önmagában elég e? Vállat von

Én annk idején S-B sierra 14,26g-t használtam a 8x57hez. Táncol Taps Vásároltam akkor pár dobozzal, aztan csak fogyott csak fogyott, pár darab volt, így a hajtások idejére, gondoltam veszek. Nos-nem beszerezhető,-stb stb. Hát így nem lesz jó. Nagyon szerettem, a zastava cső nagyon jól hordta. Mondták nem mindig kapni, most jelenleg nincs is. Hát jó váltottam helyette az SPCE-re. Gyengébb könnyebb lőszer, de vadban véleményem szerint nagyon jól muzsikált. Emelem Egyszer aztán egészen véletlenül lepakolva az asztalra magához rántotta őket egy ott lévő mágnes...Megijedve azonnal váltottam. acél magos-nyírja a csövet...stb. Woest PERSZE akkor nem gondolva arra, hogy rendben,- még ha acél magos is, réz köpeny van rajt. ERGÓ ez érintkezik a csővel...így végülis nem lehet baja tőle. NO,-DE akkor hirtelen felindulásból azonnal kerestem másikat. Olcsóbbak voltak akkor még MFS-PRIVI-de nem mertem ilyenekre váltani. Így lett a SAKO! Piál

SAKO Ham. 13g SP-semmivel nem mondanám, hogy jobb ölő hatása lenne mint az eddig általam használtaknak. Legalábbis inkább nagyobb lett csak a menekülési táv. Vért pedig nem adott többet,- talán azt mondom, hogy SŐŐŐT. Pedig ugye drágább lőszer-biztos jobb erősebb- gondolná a vadász. Azontúl máig ezt lövöm, még ha jóval drágább is. Zastava cső szereti.
Lehet sztereotipia, hogy vissza olcsóbb lőszerre nem váltunk...

aztán a PARTIZÁN milyen lehet nemtudom. Vállat von Vállat von

Jajj még a SPCE előtt tényleg.... OOO használtam egy doboz CODY-t. Arról gyorsan letettem... biztos hogy jó.... Adottságai biztos jók voltak, de hogy a fegyverem nem szerette az..háát...
Fegyverkezelési gyakorlatnak betudtam a lőtéren a dobozzal pár alkalommal, elsütés gyakorlása stb stb...Arra megérte Mosolyog S.Peti
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #8073 Dátum: 2018. Október 18. - 06:55:07 »

IGEN!  PRIVI PARTIZAN!!! OLCSÓ-ez önmagában elég e? Vállat von


Lehet sztereotipia, hogy vissza olcsóbb lőszerre nem váltunk...

aztán a PARTIZÁN milyen lehet nemtudom. Vállat von Vállat von



Nyugodt lelkiismerettel válthasz....   Kacsint
A drágább lőszernél se a lőszerrel van sokszor a gond..  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8074 Dátum: 2018. Október 18. - 07:09:45 »

Mondjuk azt nem értem,hogy miért kérsz véleményt valamiről, aminek kipróbálását -elvi okból- élből elutasítod?  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8075 Dátum: 2018. Október 18. - 08:10:07 »

IGEN!  PRIVI PARTIZAN!!! OLCSÓ-ez önmagában elég e? Vállat von

Én annk idején S-B sierra 14,26g-t használtam a 8x57hez. Táncol Taps Vásároltam akkor pár dobozzal, aztan csak fogyott csak fogyott, pár darab volt, így a hajtások idejére, gondoltam veszek. Nos-nem beszerezhető,-stb stb. Hát így nem lesz jó. Nagyon szerettem, a zastava cső nagyon jól hordta. Mondták nem mindig kapni, most jelenleg nincs is. Hát jó váltottam helyette az SPCE-re. Gyengébb könnyebb lőszer, de vadban véleményem szerint nagyon jól muzsikált. Emelem Egyszer aztán egészen véletlenül lepakolva az asztalra magához rántotta őket egy ott lévő mágnes...Megijedve azonnal váltottam. acél magos-nyírja a csövet...stb. Woest PERSZE akkor nem gondolva arra, hogy rendben,- még ha acél magos is, réz köpeny van rajt. ERGÓ ez érintkezik a csővel...így végülis nem lehet baja tőle. NO,-DE akkor hirtelen felindulásból azonnal kerestem másikat. Olcsóbbak voltak akkor még MFS-PRIVI-de nem mertem ilyenekre váltani. Így lett a SAKO! Piál

SAKO Ham. 13g SP-semmivel nem mondanám, hogy jobb ölő hatása lenne mint az eddig általam használtaknak. Legalábbis inkább nagyobb lett csak a menekülési táv. Vért pedig nem adott többet,- talán azt mondom, hogy SŐŐŐT. Pedig ugye drágább lőszer-biztos jobb erősebb- gondolná a vadász. Azontúl máig ezt lövöm, még ha jóval drágább is. Zastava cső szereti.
Lehet sztereotipia, hogy vissza olcsóbb lőszerre nem váltunk...

aztán a PARTIZÁN milyen lehet nemtudom. Vállat von Vállat von

Jajj még a SPCE előtt tényleg.... OOO használtam egy doboz CODY-t. Arról gyorsan letettem... biztos hogy jó.... Adottságai biztos jók voltak, de hogy a fegyverem nem szerette az..háát...
Fegyverkezelési gyakorlatnak betudtam a lőtéren a dobozzal pár alkalommal, elsütés gyakorlása stb stb...Arra megérte Mosolyog S.Peti

Hogy az a cső szereti e ? Azt az a cső dönti el . Egyébként idejétmúltnak tartom a régi mondást "Cseh puska cseh lőszer." (értsd minden másra is ) . Viszont elképzelhető hogy jó a párosítás és akár milyen márkás vagy márkátlan lőszer esetén fontos a lövés után a lőpor maradványok eltávolítása és az időszakonkénti alaposabb tisztítás .    Emelem
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #8076 Dátum: 2018. Október 20. - 00:11:21 »

Mondjuk azt nem értem,hogy miért kérsz véleményt valamiről, aminek kipróbálását -elvi okból- élből elutasítod?  Vállat von

Szia!

Nos...mint írtam nem én keresek új lőszert, egyik barátom-vadász kollégám, aki nincs itt fent, és szerintem nem is lesz...(modern technika enyhén szólva...hát...)

így csak infót kerestem részére... Táncol Emelem
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #8077 Dátum: 2018. Október 20. - 10:54:18 »

Üdv!

Ennek lehet több oka is  !   pl , meglazultak a tusrögzítő csavarok ,  szerelék mozog ( még ha nem is venni észre ) , távcső rossz , hozzáér a cső a tushoz,   csőkoronát (torkolat) sérülés érte , a legvégső eset hogy szar a cső 

egy jó alapos tisztíással, (szétszedéssel )egybekötve , Te is át tudod  nézni a fegyvert , megnézni a szerelékcsavarokat , távcsövet , aztán elvinni egy olyan szakemberhez , aki meg tudja nézni a fegyver csövét ,( csőkorona állapotát , átmeneteti kúpot,  hogy mennyire kopott a cső,  stb) akkor már többet  fogsz tudni

 

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, lassan a dolog végére érünk fogynak a lehetőségek. Eddig rendben: tombak lerakódás nulla, cső tiszta, nemrég polírozva volt; távcsőszerelék rendben, távcsőhibásodás kizárva (más távcsövet felszerelve sem javult a szórás); faagyazás rendben, nem ér a csőhöz; különböző mélységű lövedékbeültetés próbálgatás sem hozott eredményt.
Utolsó lehetőség csőkorona. Nem tudom mi számít "jónak". Néhány éve levágtak 4 cm-ert a csőből – fegyvermester végezte –, de szemmel nézve is látható, hogy nem túl szabályos a kilépőél.
Ha megtaláljuk a megoldást tanulságként leírom.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8078 Dátum: 2018. Október 20. - 13:19:19 »

Néhány éve levágtak 4 cm-ert a csőből – fegyvermester végezte

Miért vágtak le a csőből?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8079 Dátum: 2018. Október 20. - 14:18:04 »

 
cső tiszta, nemrég polírozva volt;

Gondolom ezt a beavatkozást sem véletlenül csinálták, na ezzel is mellé lehet nyúlni. Nem kell sok, hogy kolompoljon benne a projektil. Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 20. - 15:17:49 írta Sakac » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #8080 Dátum: 2018. Október 20. - 16:30:08 »

Miért vágtak le a csőből?

Menet volt a cső végén egy csőszájfékkel. Nekem felesleges volt, ráadásul így kompaktabb, rövidebb lett a fegyver.
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #8081 Dátum: 2018. Október 20. - 16:34:54 »


Gondolom ezt a beavatkozást sem véletlenül csinálták, na ezzel is mellé lehet nyúlni. Nem kell sok, hogy kolompoljon benne a projektil. Stoel

Robla Soloval tombak és egyéb szennyeződés oldás, majd VFG pasztával egy kicsi polír. Nagyon össze kell magát szednie annak, hogy valaki érdemi furatnövekedést érjen el polírozással!  Taps
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8082 Dátum: 2018. Október 20. - 16:35:47 »

Menet volt a cső végén egy csőszájfékkel. Nekem felesleges volt, ráadásul így kompaktabb, rövidebb lett a fegyver.

 Fejvakarás  Érdemes volt ?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8083 Dátum: 2018. Október 21. - 10:15:20 »

Menet volt a cső végén egy csőszájfékkel. Nekem felesleges volt, ráadásul így kompaktabb, rövidebb lett a fegyver.
Szerintem ez az oka, mármint a kurtítás a rossz lőképnek. Nagyon nem mindegy hol vágnak vele. 1-2 cm is rengeteget számít.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8084 Dátum: 2018. Október 21. - 10:58:24 »

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, lassan a dolog végére érünk fogynak a lehetőségek. Eddig rendben: tombak lerakódás nulla, cső tiszta, nemrég polírozva volt; távcsőszerelék rendben, távcsőhibásodás kizárva (más távcsövet felszerelve sem javult a szórás); faagyazás rendben, nem ér a csőhöz; különböző mélységű lövedékbeültetés próbálgatás sem hozott eredményt.
Utolsó lehetőség csőkorona. Nem tudom mi számít "jónak". Néhány éve levágtak 4 cm-ert a csőből – fegyvermester végezte –, de szemmel nézve is látható, hogy nem túl szabályos a kilépőél.
Ha megtaláljuk a megoldást tanulságként leírom.

Akkor valószínüleg az lesz a baj ! nem megfelelő a  csőkorona szöge ,(és) vagy ferde , ezért eldobja a lövést !    A könyv szerint 120 fokot kel bezárnia ! 

keress egy olyan mesterembert aki épít is fegyvereket ,illetve  csőcserével is foglakozik  .   De ha már hozzá kell nyúlni akkor végiggondolnám , lehet érdemes lenne visszavágatni a csövet a stutzen hosszúságra  51.8cm-re ,   most 56cm , még lejönne belőle 4,2cm  , az már nem oszt nem szoroz ( hangosabb lenne ?  , igy is úgy is hangos ) .  Lenne egy még kezesesebb és remélhetőleg pontos puskád !

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: