Oldalak: 1 ... 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 [537] 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136537 alkalommal)
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #8040 Dátum: 2018. Május 20. - 17:52:45 »

Úgy látszik sajnos nem volt rossz gondoloat a lőszerváltás.

Állítólagosan történik valamiféle tulajdonosváltás a Harmóniánál, és újra kell kérniük minden engedélyt, ami nem igazán sikerült még és jelenleg akadozik a Sako ellátás is. Valamint a S&B tervezi megszüntetni a vadászati jellegű lőszerek gyártását, és átállnak a hadi lőszerekre.

Tud ezekről bárki bármit? Vállat von


Személy szerint elképzelhetetlennek, és orbitális hülyeségnek tartom azt, hogy átállnának kizárólag a hadilőszerekre! Elolvasva a cég profilját, nehezen elképzelhető, ill. hatalmas veszteség is lenne, hiszen nagy mennyiségű, és jó minőségű vadászlőszert értékesítenek!
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #8041 Dátum: 2018. Május 20. - 18:18:41 »


Személy szerint elképzelhetetlennek, és orbitális hülyeségnek tartom azt, hogy átállnának kizárólag a hadilőszerekre! Elolvasva a cég profilját, nehezen elképzelhető, ill. hatalmas veszteség is lenne, hiszen nagy mennyiségű, és jó minőségű vadászlőszert értékesítenek!


Ezért lepődtem meg ezen a felvetésen én is, mivel egy mostanában felkapott cégtől kaptam ezt az információt.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8042 Dátum: 2018. Május 20. - 19:36:20 »


Elolvasva a cég profilját, nehezen elképzelhető, ill. hatalmas veszteség is lenne, hiszen nagy mennyiségű, és jó minőségű vadászlőszert értékesítenek!

 Emelem
A '2000-es évek közepétől nem lövök S&B töltényt, mert egy kicsit befaragtam vele. Igen
Nem tudom, hogy most milyen a minősége, de az biztos, hogy sokan vadásznak ezzel a gyártmánnyal.
A Sako nem sokkal drágább, abban még nem csalódtam...


Ezért lepődtem meg ezen a felvetésen én is, mivel egy mostanában felkapott cégtől kaptam ezt az információt.

Piaci harc... Vigyorog

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #8043 Dátum: 2018. Május 20. - 19:55:48 »

Emelem
A '2000-es évek közepétől nem lövök S&B töltényt, mert egy kicsit befaragtam vele. Igen
Nem tudom, hogy most milyen a minősége, de az biztos, hogy sokan vadásznak ezzel a gyártmánnyal.
A Sako nem sokkal drágább, abban még nem csalódtam...

Piaci harc... Vigyorog

 Emelem



Én maximálisan elégedett vagyok vele, egy sikertelen kitérő után azonnal vissza is tértem rá, ebben még sosem csalódtam! Szeretem az egyértelmű szituációkat, és a fegyver is a lehető legszebben hordja! Szóval én egyenlőre semmi mást nem fogok lőni az elkövetkező időszakban sem.
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #8044 Dátum: 2018. Május 20. - 20:07:10 »


Én maximálisan elégedett vagyok vele, egy sikertelen kitérő után azonnal vissza is tértem rá, ebben még sosem csalódtam! Szeretem az egyértelmű szituációkat, és a fegyver is a lehető legszebben hordja! Szóval én egyenlőre semmi mást nem fogok lőni az elkövetkező időszakban sem.


http://www.sellier-bellot.cz/
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8045 Dátum: 2018. Május 20. - 21:48:01 »


Én maximálisan elégedett vagyok vele, egy sikertelen kitérő után azonnal vissza is tértem rá, ebben még sosem csalódtam! Szeretem az egyértelmű szituációkat, és a fegyver is a lehető legszebben hordja! Szóval én egyenlőre semmi mást nem fogok lőni az elkövetkező időszakban sem.

Ha számodra bevált, akkor azt kell lőni.
Régebben az SPCE tölténynél tapasztaltam, a 7x64-es puskámból lőve, hogy eléggé labilis volt a teljesítménye.
Aztán váltottam a Sako HH-ra és azt lőttem, amíg volt 7x64-es puskám.
Majd a 7x65R-es puskám is erre a töltényre lett belőve, azzal is elégedett voltam.
A Brno vegyescsövűmet (243 Win.), amikor megvettem Sako Gamehead-el lőttem be, ezzel vadászom közel egy évtizede.
A 9,3-as puskám nem Sako-val "üzemel", de az egy másik történet...
 Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #8046 Dátum: 2018. Május 20. - 21:51:43 »


A 9,3-as puskám nem Sako-val "üzemel", de az egy másik történet...
 Emelem 

Szivesen olvasok történeteket!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8047 Dátum: 2018. Május 20. - 22:16:22 »


Személy szerint elképzelhetetlennek, és orbitális hülyeségnek tartom azt, hogy átállnának kizárólag a hadilőszerekre! Elolvasva a cég profilját, nehezen elképzelhető, ill. hatalmas veszteség is lenne, hiszen nagy mennyiségű, és jó minőségű vadászlőszert értékesítenek!
Pedig az üzleti világban semmi sem elképzelhetetlen.
Még az sem, hogy egyáltalán nem érdekli őket, hogy te, vagy én, mit tartunk személy szerint elképzelhetőnek Ördög
Mert mi van akkor, ha beüt a következő szitu:
Tárgyalás a S&B irodájában, a NATO egyik képviselőjével a beszerzési osztályról:
- Kedves Bohuš Zmržlina úr! A jövőben is szívesen átvesszük a cégétől a korábban megszokott 65 millió darab hadi lőszert, sőt újabb 10 évre akár szerződhetünk is,
de csak abban az esetben, ha megtoldják további 20 millióval, tekintettel az évek óta akadozó amerikai beszerzésekre.
Amennyiben nem tudják vállalni a szállítást, úgy sajnos kénytelenek leszünk a teljes mennyiséget a küszöbön toporzékolva várakozó kínai elvtársaktól bevásárolni.

Azt gondolom, hogy egy hasonló esetben a cseh gyártók olyan széles ívben szarnának a vadászokra, mint a picsa. Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8048 Dátum: 2018. Május 21. - 07:24:05 »

Szivesen olvasok történeteket!

 Emelem
Nem nagy sztori, de nem S&B és nem Sako.
Az előző tulaj Geco Plust lőtt belőle, de abból sem fogyott el összesen két doboz. Vigyorog
Valami anyagi gondja támadt, így bevitte az X.-i vadászboltba a puskát, ahol a boltos megvette.
Hirdette, én ott találtam. Két hónapot alkudoztam rá és a végén távcső nélkül, de szerelékkel együtt
"jóárasítva"  megvettem. Vigyorog Táncol
A távcső felszerelését követően vettem hozzá Geco TM-et, többen jókat mondtak erről a
gyártmányról. Meg úgy gondoltam, hogy nem nyúlok vele nagyon mellé...
Jónak bizonyult a belövésnél, így ez maradt.
Korábban raktam fel a puskáról fotót.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #8049 Dátum: 2018. Május 21. - 20:14:48 »

Pedig az üzleti világban semmi sem elképzelhetetlen.
Még az sem, hogy egyáltalán nem érdekli őket, hogy te, vagy én, mit tartunk személy szerint elképzelhetőnek Ördög
Mert mi van akkor, ha beüt a következő szitu:
Tárgyalás a S&B irodájában, a NATO egyik képviselőjével a beszerzési osztályról:
- Kedves Bohuš Zmržlina úr! A jövőben is szívesen átvesszük a cégétől a korábban megszokott 65 millió darab hadi lőszert, sőt újabb 10 évre akár szerződhetünk is,
de csak abban az esetben, ha megtoldják további 20 millióval, tekintettel az évek óta akadozó amerikai beszerzésekre.
Amennyiben nem tudják vállalni a szállítást, úgy sajnos kénytelenek leszünk a teljes mennyiséget a küszöbön toporzékolva várakozó kínai elvtársaktól bevásárolni.

Azt gondolom, hogy egy hasonló esetben a cseh gyártók olyan széles ívben szarnának a vadászokra, mint a picsa. Stoel


Megmondom őszintén és bántás nélkül, de az egész felvetésen mosolyognom kellett egy jót! Teljesen elképzelhetetlennek tartom ezt az egészet!
De nincsen baj persze akkor se, ha valami csoda folytán leállnának a vadászlőszerekkel! Fogom magam, és keresek egy a most használatoshoz hasonló képességű lőszert amit szeret a fegyver, és a vadban is hasonló munkát végez. Mosolyog Kacsint
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #8050 Dátum: 2018. Június 14. - 16:34:31 »

Sziasztok Kedves Fórumtársak!  Emelem
Ritkán írok, de minden nap itt vagyok egy kicsit..  Stoel
A kérdésem egy kis kaliberről szólna, ami nem más mint a 17 HORNET
Van valakinek, akár ismerősi körben is tapasztalata ezzel a kis méregzsákkal?
Válaszokat előre is köszönöm!
További szép napot és Szart a tarisznyába!  Emelem

üdv
FM
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8051 Dátum: 2018. Június 20. - 10:05:14 »

   Érdekességként a golyósfegyver-golyóslőszer szerelmeseinek. Új lőszer a 30-as kaliberpalettán, 308 Win., 30-06 Sprg.-175 grs, az erősebb magnum 300 WSM., 300 Win. Mag.-200 grs lövedékkel. Nem mellesleg még szép is...már, ha mondani lehet egy lőszerre, hogy szép... Vigyorog  Kacsint  Wave

Szerkezeti felépítése erősen hasonlít a Sako Arrowhead II .re ami nekem 7x64 kaliberben egyáltalán nem vált be . Nagytestű vadban nagy sebességgel becsapódva jó lehet de lőni kell az apraját is Ördög és az vér nélkül messze elvitte .  Emelem 
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #8052 Dátum: 2018. Június 23. - 13:49:22 »

7x64 Sako HH 11,0 gramm.
Ünő, 30 m-es lap mögötti lövés, kissé srégen. Túloldalon a bőrt már nem ütötte át. Csak 5 g, úgyhogy sokat elhagyott magából.
Sok maradványtestem nincs ebből a lőszerből.

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8053 Dátum: 2018. Június 24. - 07:31:12 »

7x64 Sako HH 11,0 gramm.
Ünő, 30 m-es lap mögötti lövés, kissé srégen. Túloldalon a bőrt már nem ütötte át. Csak 5 g, úgyhogy sokat elhagyott magából.
Sok maradványtestem nincs ebből a lőszerből.



 Emelem
Több, mint 10 évig lőttem ezt a töltényt, ebben a kaliberben.
Két vadamban találtam maradványtestet.
Egyébként egy nagyon jó töltény, szerettem vele vadászni.
 Emelem
 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8054 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 09:57:44 »

 Emelem

Kollegának van egy RWS fegyvere, 308 win. Ránézésre egyértelműen Mauser 2000, eGunon hirdetve láttam Heym mauser néven is.
Kérdésem az lenne, hogy ennél a típusnál lehet e úgy üríteni, hogy biztosított állapotban van? Cserkelés közben elakadt vmibe neki, és ürítette magát. Zömében ezek a kétállású biztosítósok olyanok, hogy biztosított állapotban nem lehet felnyitni a zárdugattyút (?). Hiba ez, vagy ennél a típusnál lehet?
Köszi!

 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 [537] 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: