Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1135772 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7980 Dátum: 2018. április 08. - 05:18:48 »


Ha nem nekem szólt, töredelmesen megkövetlek!!!! Meghajol Néha lemegyek igazi gyökérbe Stoel Piál (ez sem igaz már, sajnos inni sem ihatok, tehát elképzelheted milyen nyomorúságos egy életem van) Rííí

Bátyának nincs igaza,mert de. a menstruáláson kívül az időjárás is szar volt, és engem a frontok már nagyon hisztissé tesznek. Bocs még egyszer a stílusért… levonom a tanulságot, ilyenkor kerülöm a kommunikációs lehetőségeket, fejem a homokba, és megvárom amíg elmúlik.
Akkor kulturáltan….. a véleményem alapvetően ugyanaz…… sokkal jobbnak tartom az ilyen nagyfiúknak való öncélú faszságokon való vitákat, aminek semmi tétje, mint más mai témákat, amiken barátok, rokonok összevesznek és örihari lesz a vége.
Lófütty a vadászati tapasztalatom sok itteni öreg iszapszemű csocsesszel összemérve, de ez a gyíkom vagy 25 éve…. főleg amikor még egyenlő volt a házi nagyüzemi pálinkafőzéssel, fagyállós borgyártással a hivatalos megítélése, csak ezért lehet nem csak börtön, hanem fegyház is járhatott. Már annyira ez sem érdekel. Élményeket próbáltam gyűjteni, az elvárások sosem érdekeltek, jártam valahogy a magam útját egy-két hasonló hülyével. Ennyi…
Volt egy Deja Vu érzésem, amikor valaki a múltban idejött, lesavazott mindenkit, valami ilyen hasba akasztós szöveggel, hogy „meg kéne tanulni lőni..” aztán kiderült, hogy nagyon friss hús az utcán, csak cserélgeti a puskáit, és az öreg bárcásokat akarta megtanítani pénzért szeretni…

Nem rosszak ezek a beszélgetések, még ha vitába is átmennek, legalább valami történik. Mindenkitől lehet valamit tanulni. Abból, hogy anyád, rohadt……-es, vagy a te anyád, rohadt …….-és, lássuk be nem sokat!

 Emelem




 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7981 Dátum: 2018. április 08. - 07:20:22 »

Megfigyeltem,hogy ez a topic értelmetlen.
Ha valaki a tapasztalatait megosztja,akkor miért kellene neki minden mondat elejére végére,zárójelben,akárhova odaírnia,hogy szerintem,én úgy érzem,én azt hiszem stb.
Ez az ócska buta duma,hogy az illető ex katedra kijelentene bármit is ,ez f@szság.Itt komoly szövegértési problémái vannak egyeseknek.Vagy tróger szókiforgató.
Amikor hiszen a delikvens a maga nevében nyilatkozik,a saját nickje alatt osztja meg a gondolatait.
Ki más-é lenne, ha nem a  saját véleménye,és soha nem láttam még,hogy az illető mellé  írná ,hogy ez az üdvözítő,az egyetlen a megmásíthatatlan,az ellenvéleményt nem tűrő,azt viszont rengetegszer,hogy SZERINTEM.
Megírja a monológját,hogy mit észlelt,mit tapasztalt,ő miben hisz innentől.
Aztán jönnek a gyökerek.A mondatokat szándékosan félreértelmezők,mert ha buta szimplán,az bocsánatosabb.Jönnek feszültséget szítani,elkezdenek sertepertélni mellettük a hiénák,kapnak koncot,bele belakapnak az "áldozatba".
Nem tudni,hogy miért érzik találva magukat,de hozzászólnak.
Ahelyett,hogy értelmesen leírnák akár az ellenvéleményüket,ami szintén nem lehet tévedhetetlen,nem próféták ,istenek ők,sőt .Hozzáböfögnek közhelyeket durrogtatva.


Itt ebben a topicban egyetlen üdvözítő hozzászólás lehet ezen elemek szerint,egyetlen,és megfellebezhetetlen igazság:
Nincs két egyforma szitu,nincs értelme neked rangsort állítani,a véleményedet elmondani,mert hiszen az a lényeg,hogy jó helyen kell eltalálni akármivel mindig,aztán várni ,az akármi minél nagyobb minél ágyúbb,nehezebb ,annál jobb,ha kisebb,meg vékonyabb,akkor szarabb,de lehet jó.
Pár ember mérgezi a többit.
Húzzon a f@szba ebből a topicból,ha csak ennyi telik tőle.
Szerintem.

Szerintem meg qrva nehezen viseled ha nem értenek veled egyet !       OOO
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7982 Dátum: 2018. április 08. - 08:36:46 »

Szerintem meg qrva nehezen viseled ha nem értenek veled egyet !       OOO
Rendben,nálad a szent Grál.
Szerintem zárjuk le a témát.

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7983 Dátum: 2018. április 08. - 21:42:29 »

Nem gondoltam volna hogy ekkora vitát vált ki, hogy egy keményebb ólommal töltött más felépítésü lövedéket, keményebb ólommal töltött más felépítésü lövedéknek tartok.
  Csodalk
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7984 Dátum: 2018. április 08. - 22:43:21 »

Nem gondoltam volna hogy ekkora vitát vált ki, hogy egy keményebb ólommal töltött más felépítésü lövedéket, keményebb ólommal töltött más felépítésü lövedéknek tartok.
  Csodalk

Mert nem írtad oda,hogy szerintem,én abban hiszek,a véleményem az,senki meg ne sértődjön,és próbálja meg megérteni,hogy ezt én mondom ,saját kútfőből,és nem szándékos félrevezetés végett próbálom alázatosan kijelenteni,nem megsértve senkit ,próbáltam ezt is, azt is,amazt is,mind hasonszőrűeket ,van egy sorrendem nekem melyik jön be,egyik ilyen másik olyan,stb.

Ez csömör,ez probléma,hogy valaki leírja a tapasztalatát,és jön egy főokos,akinek a véleménye más,és nem azt írja,hogy szerinte meg nem így van,és megokolja ,hogy szerinte miért nem,aztán szépen elmehetnének egymás mellett.
Inkább támad azzal,hogy Te hogy mersz ilyent kijelenteni,megfellebezhetetlen ex katedra,amikor én meg tudom,hogy nem így van.Szurkálódik,belebeszél olyan dolgokat a hozzászólásodba,amit ha kifeszülsz sem érted meg,honnan vett,persze arra vigyáz,hogy a  kicsengése olyan legyen,ami rád nézve dehonesztáló,aztán várja rá a tapsot.Mikor mernék én ilyent csinálni?Van akinek ez belefér,és talál maga mellé partnert is hozzá,hasonszőrűeket.
Megy aztán az üzengetés,tele van rondítva a topic,végül valamelyik fél megunja.
Véleményem szerint erről le kéne szokni.



Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7985 Dátum: 2018. április 08. - 23:44:49 »

Mert nem írtad oda,hogy szerintem,én abban hiszek,a véleményem az,senki meg ne sértődjön,és próbálja meg megérteni,hogy ezt én mondom ,saját kútfőből,és nem szándékos félrevezetés végett próbálom alázatosan kijelenteni,nem megsértve senkit ,próbáltam ezt is, azt is,amazt is,mind hasonszőrűeket ,van egy sorrendem nekem melyik jön be,egyik ilyen másik olyan,stb.

Ez csömör,ez probléma,hogy valaki leírja a tapasztalatát,és jön egy főokos,akinek a véleménye más,és nem azt írja,hogy szerinte meg nem így van,és megokolja ,hogy szerinte miért nem,aztán szépen elmehetnének egymás mellett.
Inkább támad azzal,hogy Te hogy mersz ilyent kijelenteni,megfellebezhetetlen ex katedra,amikor én meg tudom,hogy nem így van.Szurkálódik,belebeszél olyan dolgokat a hozzászólásodba,amit ha kifeszülsz sem érted meg,honnan vett,persze arra vigyáz,hogy a  kicsengése olyan legyen,ami rád nézve dehonesztáló,aztán várja rá a tapsot.Mikor mernék én ilyent csinálni?Van akinek ez belefér,és talál maga mellé partnert is hozzá,hasonszőrűeket.
Megy aztán az üzengetés,tele van rondítva a topic,végül valamelyik fél megunja.
Véleményem szerint erről le kéne szokni.


     Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7986 Dátum: 2018. április 09. - 00:02:51 »

Az én véleményem pedig az,hogy további moralizálás kerüljön át a csevegőbe...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7987 Dátum: 2018. április 09. - 14:57:46 »

Az én véleményem pedig az,hogy további moralizálás kerüljön át a csevegőbe...

De csak ha valaki kíváncsi rá .  Ördög
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #7988 Dátum: 2018. április 23. - 21:51:20 »

Sziasztok!

A jelenleg forgalomban lévő PPU Partizan 11.7 sp-ről vélemények, tapasztalatok érdekelnének!
Köszönöm!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7989 Dátum: 2018. április 24. - 14:11:28 »

Sziasztok!

A jelenleg forgalomban lévő PPU Partizan 11.7 sp-ről vélemények, tapasztalatok érdekelnének!
Köszönöm!

Jó!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #7990 Dátum: 2018. április 24. - 14:25:26 »

Sziasztok!

A jelenleg forgalomban lévő PPU Partizan 11.7 sp-ről vélemények, tapasztalatok érdekelnének!
Köszönöm!

Nagyon ott van...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
alittagib
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #7991 Dátum: 2018. április 24. - 19:49:43 »

Kedves Vadásztársak!
8x57 JS zastava fegyveremhez szeretném kipróbálni a SB HPC lőszert. Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kapni, melyek a döntésemben segítenek... maradványtest, kimeneti nyílás, vér mennyisége... legfeljebb kb 160 m-re lövök. Fontos, hogy átüsse a vadat és legyen vér bőven. Más lőszertípusok is szóba jöhetnek, adok a szakmai véleményekre. Köszönöm!!!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7992 Dátum: 2018. április 24. - 20:54:53 »

Kedves Vadásztársak!
8x57 JS zastava fegyveremhez szeretném kipróbálni a SB HPC lőszert. Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kapni, melyek a döntésemben segítenek... maradványtest, kimeneti nyílás, vér mennyisége... legfeljebb kb 160 m-re lövök. Fontos, hogy átüsse a vadat és legyen vér bőven. Más lőszertípusok is szóba jöhetnek, adok a szakmai véleményekre. Köszönöm!!!


Üdv!

Én használtam szintén Ilyen kaliberben és egy M 70-es Zastavában Mosolyog. A konstrukció jellegéből( Hallov Point Coper cap) következik, hogy ez bizony egy expanzív lövedék. Nekem  kimenet sok esetben nem volt és a köpeny is külön életet élt az ólomtól. A hegyes üreges réz sapka ne tévesszen meg az úgy lapul mint a papír találat esetén. Korábban DHK néven is forgalmazták. A köpeny sem szabályosan gombásodott, hanem az anyaga miatt repedt minden fele, van egy két maradvány testem vadsertésből, még most is a hideg ráz ha meglátom. Én ezt tapasztaltam Emelem Emelem

Amúgy viszonylag szerette a puska.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #7993 Dátum: 2018. április 24. - 22:48:09 »

Nagyon ott van...


Kicsit bővebben? Sokkhatás, gombásodás, kimeneti nyílás, stb.?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #7994 Dátum: 2018. április 25. - 06:01:25 »


Kicsit bővebben? Sokkhatás, gombásodás, kimeneti nyílás, stb.?

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,163.0.html

Sok mondanivalóm nincs, igaz egyszer se rogyott tűzbe a meglőtt vad de, mindig volt bőven vér és átlagban 30-40 m-n belül megtaláltunk mindent.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 [533] 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: