Oldalak: 1 ... 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 [532] 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136525 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7965 Dátum: 2018. április 07. - 14:45:03 »

Az én időmben mikor a 9,3 hoz kerestem a megfelelőt akkor kis zárójelben a típus megfelelőjének a NP volt kis zárójelben megadva , de igaz lik iránt legyen meg ne legyen túl picike .  Kacsint     Emelem

Igaz, igaz, Stefi Stefinovics Stefinov, mintha csak magam mondtam volna. Az nagyon fontos, hogy ne legyen túl picike..... sokan így tartják. Mert, hiába gyors, vagy játékos, a méretet semmi nem pótolja. Azt hiszem valami vadászhölgy is mintha mondta vón egyszer. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7966 Dátum: 2018. április 07. - 15:12:58 »

Igaz, igaz, Stefi Stefinovics Stefinov, mintha csak magam mondtam volna. Az nagyon fontos, hogy ne legyen túl picike..... sokan így tartják. Mert, hiába gyors, vagy játékos, a méretet semmi nem pótolja. Azt hiszem valami vadászhölgy is mintha mondta vón egyszer. Vigyorog
 Emelem

B+ Ne foglalkozz vele ! Valamelyik oldalát súrolja oszt jóvan vagy jó lesz --- neked !    Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7967 Dátum: 2018. április 07. - 16:55:34 »

Minden lövedék egyformán működik, lukat csinál a testbe, amin keresztül távozik a lélek.
 OOO
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7968 Dátum: 2018. április 07. - 18:39:33 »

B+ Ne foglalkozz vele ! Valamelyik oldalát súrolja oszt jóvan vagy jó lesz --- neked !    Röhög

Mint vödör a gémeskútban. Itt-ott verődik az oldalához, az aljára meg le se ér!    tenn
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7969 Dátum: 2018. április 07. - 20:57:59 »


Nem tudom, hogy hány évtizedes gazdag vadászati tapasztalat alapján veszed magadnak a bátorságot, hogy így szólj hozzá ehhez a témához, főleg hozzám(!), akivel tudtommal eddig még egy sort sem váltottál?? (a fórum szabályai szerint most hozzám szóltál!)
Szerényebben ezekkel a qrva magas lóról tett kijelentésekkel!

1.   Az ember azért konstruál meg valamit, mert szükség van rá… még zacskólakó, illetve pajzán gondolat sem voltál (de lehet, hogy még közvetlen felmenőid sem…) mikor a németek – kik más? – komoly, még ma is menő lövedékszerkezeteket kezdtek el konstruálni. Biztos azért, mert annyi szükség volt rá, mint ma „évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára”.
2.   Két ilyen Nagantost ismerek, az egyik Sakac, a másik Derszu Uzala………….
3.   Ha NEKED tök mindegy, akkor húzzál gyors malacvágtában innen egy másik topikba, ez a „Lőszerek, márkák, típusok tapasztalatok” topik… mi a francot keresel itt, pláne ilyen fensőbbrendű ordenáré stílussal???!!! Itt ez a téma!
4.   Egész nyugodtan sértegesd a közeli barátaidat és a rokonságodat ezzel a „mesterlövész-vinetu” dumával, engem ne, mert például nekem nagyon nem mindegy, hogy mivel lövök, miért?..... csak, mi a franc közöd hozzá???!!! Ebben a topikban ez a téma, és arról beszélgetünk, ezzel kapcsolatban, amiről akarunk!

Én nem estem neki senki senkinek, komoly szövegértési problémáid vannak!!! Ha nem nekem szántad, akkor, nosza rajta, lehet korrigálni…. és akkor az én stílusom sem süllyed le a tiedhez……
(Ahogy elnézem, Anti is tévedhet jellemek megítélésében…)

Kérem a modikat, legalább addig ne töröljék, amíg mindent tudó okostojásunk nem olvasta.... Angyal

Olvasta. Törölni miattam nem kell.

Huszlavika,

Ezúton követlek meg, amennyiben megsértettelek, szándékom nem volt. Engem csak az zavar, de az nagyon, mikor ilyen témákon emberek egymásnak esnek. Nem csak a politika nem ér annyit, ez se. Ezért szomorít el különösen, hogy ezt a reakciót váltottam ki belőled. Szándékom szerint a válasz első mondata szólt neked, a többi ettől független volt.

Abban természetesen igazad van, hogy ha most nekiállnék, életem végéig se tudnám a tizedét összefüllenteni annak, amit te már megtapasztaltál akár vadászat, akár ballisztika, akár fegyverek tekintetében. Ezt komolyan mondom, semmi szarkazmus. Nem a szakértelmed kérdőjeleztem meg, csak a személyeskedésig menő vita értelmét a témában. Ha nem ez az üzenet ment át, ÉN HIBÁZTAM, mégegyszer elnézésed kérem.

Személyemet érintő megjegyzéseidet nem tartom reakcióra méltónak.

Az admin vagy a modik nyugodtan töröljenek, tiltsanak ki, vagy ami jár a fórum iyen szintű abuzálásáért.

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7970 Dátum: 2018. április 07. - 21:10:35 »

Az admin vagy a modik nyugodtan töröljenek, tiltsanak ki, vagy ami jár a fórum iyen szintű abuzálásáért.
Én egy szimpla költségvetésű, pórias felnégyelést és a vár fokára való kitűzést kellő ellentételezésnek tartanám...  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7971 Dátum: 2018. április 07. - 21:27:27 »

Én egy szimpla költségvetésű, pórias felnégyelést és a vár fokára való kitűzést kellő ellentételezésnek tartanám...  Ördög
Veszed, vagy eladod? Vigyorog
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7972 Dátum: 2018. április 07. - 21:29:25 »

Én egy szimpla költségvetésű, pórias felnégyelést és a vár fokára való kitűzést kellő ellentételezésnek tartanám...  Ördög
Mérgezett kötéllel fejbelövés mehet előtte, vagy hallgatni akarod a hörgést-üvöltést a fűrészelés alatt?  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7973 Dátum: 2018. április 07. - 21:33:40 »

Attila menstruál,de neki elnézem. Rézgróf meg ugye keresztfiam,így őt sem fogom felnégyelni. (savas hordókban feloldom inkább) Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7974 Dátum: 2018. április 07. - 21:38:12 »

Szerintem meg nem így van.
Gondold végig.
Jóskának akinek kengyelkulcsosa van csőtárral,előrelépés egy gumihegyű hegyesebb áramvonalasabb jobb ballisztikájú lövedék.
Pistinek, aki szürke varjút akar lőni a földön előrelépés egy roppant gyors V max lövedék,ami azonnal porrá robbanik,nem megy világgá gellert kapva.
Gusztinak aki afrikai vadászatra készül szintén más konstrukciójú lövedékre van szüksége .
Stefinek,aki jórészt szórón ücsörög , szórótávolságig lő ,nem számít,hogy milyen a ballisztikája a lövedéknek,fröcsögjön,legyen nehéz,vastag ,aztán had szóljon.
Pityunak ,aki szeret,és tud is  hosszút lőni meg nem jó egy krumpli alakú lövedék,jobb egy áramvonalasabb,gyorsabb ,esetleg műanyag hegyű ,és csónakfarkú.
Azon felül,hogy a változatosság gyönyörködtet ,igenis nagy haszna van a fejlesztéseknek,nagyobb haszna van,mint egy samsung telefon helyett Lg-t venni.


Részemről kiszálltam a témából. Kérlek ne vedd ezt személyes sértésnek.

Békesség!
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7975 Dátum: 2018. április 07. - 21:39:09 »

Attila menstruál,de neki elnézem. Rézgróf meg ugye keresztfiam,így őt sem fogom felnégyelni. (savas hordókban feloldom inkább) Kacsint
Na de milyen savban???? Figyeltél a Breaking Bad alatt????  Ördög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7976 Dátum: 2018. április 07. - 21:55:43 »

Megfigyeltem,hogy ez a topic értelmetlen.
Ha valaki a tapasztalatait megosztja,akkor miért kellene neki minden mondat elejére végére,zárójelben,akárhova odaírnia,hogy szerintem,én úgy érzem,én azt hiszem stb.
Ez az ócska buta duma,hogy az illető ex katedra kijelentene bármit is ,ez f@szság.Itt komoly szövegértési problémái vannak egyeseknek.Vagy tróger szókiforgató.
Amikor hiszen a delikvens a maga nevében nyilatkozik,a saját nickje alatt osztja meg a gondolatait.
Ki más-é lenne, ha nem a  saját véleménye,és soha nem láttam még,hogy az illető mellé  írná ,hogy ez az üdvözítő,az egyetlen a megmásíthatatlan,az ellenvéleményt nem tűrő,azt viszont rengetegszer,hogy SZERINTEM.
Megírja a monológját,hogy mit észlelt,mit tapasztalt,ő miben hisz innentől.
Aztán jönnek a gyökerek.A mondatokat szándékosan félreértelmezők,mert ha buta szimplán,az bocsánatosabb.Jönnek feszültséget szítani,elkezdenek sertepertélni mellettük a hiénák,kapnak koncot,bele belakapnak az "áldozatba".
Nem tudni,hogy miért érzik találva magukat,de hozzászólnak.
Ahelyett,hogy értelmesen leírnák akár az ellenvéleményüket,ami szintén nem lehet tévedhetetlen,nem próféták ,istenek ők,sőt .Hozzáböfögnek közhelyeket durrogtatva.


Itt ebben a topicban egyetlen üdvözítő hozzászólás lehet ezen elemek szerint,egyetlen,és megfellebezhetetlen igazság:
Nincs két egyforma szitu,nincs értelme neked rangsort állítani,a véleményedet elmondani,mert hiszen az a lényeg,hogy jó helyen kell eltalálni akármivel mindig,aztán várni ,az akármi minél nagyobb minél ágyúbb,nehezebb ,annál jobb,ha kisebb,meg vékonyabb,akkor szarabb,de lehet jó.
Pár ember mérgezi a többit.
Húzzon a f@szba ebből a topicból,ha csak ennyi telik tőle.
Szerintem.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7977 Dátum: 2018. április 07. - 22:26:52 »

Részemről kiszálltam a témából. Kérlek ne vedd ezt személyes sértésnek.

Békesség!

Békesség!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7978 Dátum: 2018. április 07. - 22:32:39 »

Olvasta. Törölni miattam nem kell.

Huszlavika,

Ezúton követlek meg, amennyiben megsértettelek, szándékom nem volt. Engem csak az zavar, de az nagyon, mikor ilyen témákon emberek egymásnak esnek. Nem csak a politika nem ér annyit, ez se. Ezért szomorít el különösen, hogy ezt a reakciót váltottam ki belőled. Szándékom szerint a válasz első mondata szólt neked, a többi ettől független volt.

Abban természetesen igazad van, hogy ha most nekiállnék, életem végéig se tudnám a tizedét összefüllenteni annak, amit te már megtapasztaltál akár vadászat, akár ballisztika, akár fegyverek tekintetében. Ezt komolyan mondom, semmi szarkazmus. Nem a szakértelmed kérdőjeleztem meg, csak a személyeskedésig menő vita értelmét a témában. Ha nem ez az üzenet ment át, ÉN HIBÁZTAM, mégegyszer elnézésed kérem.

Személyemet érintő megjegyzéseidet nem tartom reakcióra méltónak.

Az admin vagy a modik nyugodtan töröljenek, tiltsanak ki, vagy ami jár a fórum iyen szintű abuzálásáért.

 Emelem


Ha nem nekem szólt, töredelmesen megkövetlek!!!! Meghajol Néha lemegyek igazi gyökérbe Stoel Piál (ez sem igaz már, sajnos inni sem ihatok, tehát elképzelheted milyen nyomorúságos egy életem van) Rííí

Bátyának nincs igaza,mert de. a menstruáláson kívül az időjárás is szar volt, és engem a frontok már nagyon hisztissé tesznek. Bocs még egyszer a stílusért… levonom a tanulságot, ilyenkor kerülöm a kommunikációs lehetőségeket, fejem a homokba, és megvárom amíg elmúlik.
Akkor kulturáltan….. a véleményem alapvetően ugyanaz…… sokkal jobbnak tartom az ilyen nagyfiúknak való öncélú faszságokon való vitákat, aminek semmi tétje, mint más mai témákat, amiken barátok, rokonok összevesznek és örihari lesz a vége.
Lófütty a vadászati tapasztalatom sok itteni öreg iszapszemű csocsesszel összemérve, de ez a gyíkom vagy 25 éve…. főleg amikor még egyenlő volt a házi nagyüzemi pálinkafőzéssel, fagyállós borgyártással a hivatalos megítélése, csak ezért lehet nem csak börtön, hanem fegyház is járhatott. Már annyira ez sem érdekel. Élményeket próbáltam gyűjteni, az elvárások sosem érdekeltek, jártam valahogy a magam útját egy-két hasonló hülyével. Ennyi…
Volt egy Deja Vu érzésem, amikor valaki a múltban idejött, lesavazott mindenkit, valami ilyen hasba akasztós szöveggel, hogy „meg kéne tanulni lőni..” aztán kiderült, hogy nagyon friss hús az utcán, csak cserélgeti a puskáit, és az öreg bárcásokat akarta megtanítani pénzért szeretni…

Nem rosszak ezek a beszélgetések, még ha vitába is átmennek, legalább valami történik. Mindenkitől lehet valamit tanulni. Abból, hogy anyád, rohadt……-es, vagy a te anyád, rohadt …….-és, lássuk be nem sokat!

 Emelem


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7979 Dátum: 2018. április 07. - 23:06:16 »



Akkor kulturáltan….. a véleményem alapvetően ugyanaz…… sokkal jobbnak tartom az ilyen nagyfiúknak való öncélú faszságokon való vitákat, aminek semmi tétje, mint más mai témákat, amiken barátok, rokonok összevesznek és örihari lesz a vége.

Nem rosszak ezek a beszélgetések, még ha vitába is átmennek, legalább valami történik. Mindenkitől lehet valamit tanulni. Abból, hogy anyád, rohadt……-es, vagy a te anyád, rohadt …….-és, lássuk be nem sokat!

 Emelem


 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 [532] 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: