Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136501 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7950 Dátum: 2018. április 06. - 18:11:30 »

Én is.  Ördög

Még szerencse hogy ennyiféle maggal szerelt lőszert kapni.  Kacsint

    Kacsint   Ha valaki belenéz a vaddisznós topik utolsó oldalaiba láthat néhány olyan képet ami  azt bizonyítja hogy kissé engem is meglepett a 7x64 es sima Cseh SP 11,2 grammos lövedék igen jó teljesítménye , stophatása , "vérzős" mivolta .(Persze azért annyira nem lepődtem meg mert mint írtam az esetek 95% ban az SP tökéletesen megfelelő sőt...)   Igaz hogy nem lőttem 34 disznót tavaly szórón és nem is vágyom rá  de nagyon üdvözítőnek tartom hogy valaki van annyira "igaz vadász" hogy nem lődözi a vadat még szórón se fejbe , se seggbe .  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7951 Dátum: 2018. április 06. - 19:27:21 »

    Kacsint   Ha valaki belenéz a vaddisznós topik utolsó oldalaiba láthat néhány olyan képet ami  azt bizonyítja hogy kissé engem is meglepett a 7x64 es sima Cseh SP 11,2 grammos lövedék igen jó teljesítménye , stophatása , "vérzős" mivolta .(Persze azért annyira nem lepődtem meg mert mint írtam az esetek 95% ban az SP tökéletesen megfelelő sőt...)   Igaz hogy nem lőttem 34 disznót tavaly szórón és nem is vágyom rá  de nagyon üdvözítőnek tartom hogy valaki van annyira "igaz vadász" hogy nem lődözi a vadat még szórón se fejbe , se seggbe .  Emelem
Én nem mindet lőttem szórón.Nem szeretek egy irányba szugerálni .Szórón nem a legjobb vadászni.Vendégségben viszont rendszerint csak ez jöhet szóba,vendéglátóimnál jobban ez a vadászati mód dívik.
Vadkáron,tarlón,fekete földön stb. mindenhol jobb disznót lőni,mint szórón,nem tudom érted-e miről beszélek.

Nagyon nagy örömmel tölt el,hogy fenségességed "igaz vadásznak" tart mert nem vagyok bénaf@sz,hogy szórótávolságon egyszer seggbe máskor fejbe találom a vadat ,amikor jó helyen szeretném meglőni.
Nem rendőr voltál te véletlenül?
Kib@szottul nem tudsz szöveget értelmezni.
Vagy nem akarsz?
Vagy rosszindulatú vagy ?
Vagy mindhárom.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7952 Dátum: 2018. április 07. - 00:34:59 »

A geco tm-ből tudtam maradványtestet fogni 308-asból,30.06-osból.Szép nagyot gombásodik,nagyot fékez a testben.A Mega még mindenen átment nekem,nem tudtam fogni maradványtestet,de aki feltett már róla képeket,azon látszik,hogy messze nem akkora ,és szabályos a gomba,mint egy geco TM esetében.Inkább olyan ortopéd forma,és a maradványtest nem a magátmérő 2.5-szöröse,hanem 2-szerese sincs.Nem is fékez akkorát,jobban átmegy a vadon, ahogy rémlik lassabban is indul ,mint egy geco Tm.

Hol olvastad,hogy jobbnak tartom a geco Tm-et a megánál?
Mert NEM!
A Mega kisebbet bővül,lassabb is ,jobban átmegy ,volt kimenet eddig nekem mindig,volt vér,a maradványtestekről készült képek kisebb gombák,mint a geco Tm-nél tapasztalt.
Geco nagy bazi gomba ,és a képek tanulsága szerint a lapua jóval kisebb,nem fékez akkorát,és ugyanazon a távolságon lassabb is,jobban átmenős,mint a Geco,jobban van vér.
Otthon,vadkárban,szórón vendégségben összesen 34  disznót lőttem tavaly,a szóró távolság szinte mindenhol  ugyanaz ,a találati helyek is közel azonosak(nem szoktam egyiket fejbe lőni,másikat farba,egy helyre lövök, a lapocka mögé picit)vulkán, geco ,lapua lövedékekkel ,mindegyik kiváló lövedék .Vulkán, Geco Tm maradt benne jószágban ,Lapua egy sem.Szórón tudom használni a Zoliból a vulkánt is meg a Megát is ,ugyanoda viszi 50-en ,tehát jó,a geco tm meg 1 cm eltéréssel csapódik a célba.Szerintem ha nagyon muszáj lenne rangsort felállítanom a saját tapasztalatom alapján,akkor talán Vulkán,lapua ,geco tm a sorrend.Ha átvitte a Geco ,volt vér jól,de nem mindig ment át.Lapuánál viszont  jó véren tudtam keresni eddig mindig.A vulkánnal meg kevesebbet mentek el a jószágok,vagy helyben maradtak,nekem nagyon szimpi lövedék.Nyugodjál meg a Geco Tm egy olcsó,eddig minden puskámból végtelenül pontos ,megbízható ,kiváló lövedék,nincs azzal sem semmi baj,teljesen f@szán el lehet vadászni vele ,picit talán jobb a Mega ,többször átmegy ,és nekem olcsóbb is,mint a geco Tm.


Na most akkor az a jobb ha 2,5 vagy 2 szeresre gombásodik ? Az a jó ha szép szabályos a gomba vagy olyan ortopéd ? Az a jó e ha nagyot fékez ?  Te ezekre kategórikus választ  adtál , én meg kétlem hogy ilyen egyszerű lenne - szerintem mikor melyik hatás a fontosabb  ( Például a kökényes szélén inkább maradjon helyben tehát fogjon , a keresés utánkeresés szempontjából üsse át a testet vérezzen ) Csak kiemeltem egy két dolgot amit Te ex katedra kijelentesz és még mindig azt tartod hogy Te aztán szórón mindig pontosan ugyan oda lősz . Már majdnem el is hiszem de azt már nem hogy az a vad mindig ugyan akkora nagyságú , mindig ugyan az a faj , mindig úgy pontosan 90 fokban keresztben áll soha nincs olyan hogy az egyiknél csontot is fogsz a másiknál besuttyan a bordák között . Na ezért nem kell kijelenteni hogy ez vagy az a jobb . Kinek melyik ? Milyen kaliberből melyik ? Milyen távolságra melyik ? Milyen fajú és nagyságú vadra melyik ? Milyen vadászati módra (utánkeresés ) milyen terepre ( sűrbe ) melyik ?  De lehet hogy rosszindulatú vagyok !    Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7953 Dátum: 2018. április 07. - 01:47:49 »

Na most akkor az a jobb ha 2,5 vagy 2 szeresre gombásodik ? Az a jó ha szép szabályos a gomba vagy olyan ortopéd ? Az a jó e ha nagyot fékez ?  Te ezekre kategórikus választ  adtál , én meg kétlem hogy ilyen egyszerű lenne - szerintem mikor melyik hatás a fontosabb  ( Például a kökényes szélén inkább maradjon helyben tehát fogjon , a keresés utánkeresés szempontjából üsse át a testet vérezzen ) Csak kiemeltem egy két dolgot amit Te ex katedra kijelentesz és még mindig azt tartod hogy Te aztán szórón mindig pontosan ugyan oda lősz . Már majdnem el is hiszem de azt már nem hogy az a vad mindig ugyan akkora nagyságú , mindig ugyan az a faj , mindig úgy pontosan 90 fokban keresztben áll soha nincs olyan hogy az egyiknél csontot is fogsz a másiknál besuttyan a bordák között . Na ezért nem kell kijelenteni hogy ez vagy az a jobb . Kinek melyik ? Milyen kaliberből melyik ? Milyen távolságra melyik ? Milyen fajú és nagyságú vadra melyik ? Milyen vadászati módra (utánkeresés ) milyen terepre ( sűrbe ) melyik ?  De lehet hogy rosszindulatú vagyok !    Emelem
Az kivitelezhetetlen,hogy hajszál pontosan ugyanarra a vadra egyidőben rálőjön az ember egyik,majd másik lövedékkel ,és hajszál pontos következtetést vonjon le.
Ebben neked messzemenően igazad van.
Viszont ha tapasztalati úton valami infót akarunk gyűjteni,akkor az úgy történik,hogy pl. Jóska elhütyögi,elmondja ,hogy hogyan járt.
Pl. rálőtt a szórón 70 méterről több keresztben álló disznóra is immár,és mind nagyjából 40-50 kg volt.Mindegyik lapockán lett lőve,csak egyik x lövedékkel,másik meg y-nal.Ebből a szituációból volt ugye  jócskán ,és szöget üt a fejében,hogy egyik lövedékből nem tudott maradványtestet fogni,többször volt is vér egész jól,a másik meg sokszor elakadt benne,hol így járt hol úgy,hol volt vér hol nem .Az egyik bazi nagy frontfelületűre gombásodott ,(ami kénytelen ,kelletlen lefékezi a magot) és a másik meg ki tudja milyenre ,mert nincs belőle minta sem.Eldönti melyik szimpibb neki,és ezt leírja.


A te eszmefuttatásod alapján ezt a topicot 1-2 sorral az elején le is lehetne zárni kb. így :Nincs értelme vitatkozni senkinek,semelyik lőszerről, nem lehet saját véleménye arról,hogy szerinte melyik lövedék jobb,és miért,mert két azonos esetet úgysem tud produkálni,sem a körülmények,sem a vad nem lesz ugyanaz.Egyszer egyik jobb,máskor a másik.Kétszer úgysem történik ugyanaz ,összehasonlíthatatlan,megfejthetetlen kár foglalkozni a témával .
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7954 Dátum: 2018. április 07. - 07:20:38 »

Én pedig találtam nem kevés Megát a vadtestben . Statisztikát nem vezetek nem vezettem . Azért kíváncsi lennék miből vontad le ezt a megfellebbezhetetlen végkövetkeztetést . Már csak azért mert szerintem még egyszer sem sikerült ugyan azt a vadat ugyan ott ugyan úgy ugyan olyan távolságról meglőnöd mindkét lövedékkel . A Mega kb. 50% -al többe kerül mint a Geco TM . Ha ennyivel jobb lenne a Geco akkor  Fejvakarás sok hülye vadász lehet a földön hogy képes a rosszabbért többet fizetni .     Emelem

Én meg azt javaslom, hogy tegyük fel kissé máshogy a kérdést………. ha, és amennyiben a kiskaliberű, nagysebességű, köpenyes lövedékkel szerelt modern vadászlőszerek kb. 120-130 éves esetében minden helyzetben kielégítőnek bizonyulna, illetve bizonyult volna a klasszikus „szerkezetnélküli” kiálló ólomhegyű lövedék (legyen az bár teilmantel, soft point, round nose, rundkopf, spitze, spire point, és társai..), kérdem én nagy tisztelettel, mi szükség volt a százas nagyságrendet szerintem jóval meghaladó számú, ilyen-olyan „szerkezetes” lövedék megkonstruálására?

 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7955 Dátum: 2018. április 07. - 07:56:15 »

Én meg azt javaslom, hogy tegyük fel kissé máshogy a kérdést………. ha, és amennyiben a kiskaliberű, nagysebességű, köpenyes lövedékkel szerelt modern vadászlőszerek kb. 120-130 éves esetében minden helyzetben kielégítőnek bizonyulna, illetve bizonyult volna a klasszikus „szerkezetnélküli” kiálló ólomhegyű lövedék (legyen az bár teilmantel, soft point, round nose, rundkopf, spitze, spire point, és társai..), kérdem én nagy tisztelettel, mi szükség volt a százas nagyságrendet szerintem jóval meghaladó számú, ilyen-olyan „szerkezetes” lövedék megkonstruálására?

 Emelem
Pont annyi, mint évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára  Röhög

Van aki a Naganttal meg krumplifejű sallerbélával is sikeres, van akinek meg a tízezer ájrós lőcs a többezeforintos, manufaktúrában kézzel töltött lőszerrel se az igazi, mert a hiba ugye mindíg a felszerelésben van.

Jók ezek a viták, vannak is benne hasznos infók, többek között én is azért 9,3x62 mellet döntöttem a 8x57 helyett, mert 9,3-ban van Lapua Mega (teljesen tudományosan objektív, nem?  Mosolyog ), de valójában NEKEM tök mindegy, mert a legbizonytalanabb tényező az egyenletben ÉN vagyok, ha jó helyre rakom a lövést siker lesz, de hogy mitől porzik a tarló a háttérben az is teljesen mindegy. Tudom sok a mesterlövész-vinetu akik CSAK megfelelő esetben és MEGFELELŐ helyre lő, nekik biztos létkérdés a lövedék, mert a ratyival pszichésen nem tudnának lőni.......


De a legfontosabb: ér ez annyit, hogy egymásnak essetek?  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7956 Dátum: 2018. április 07. - 09:58:17 »

Pont annyi, mint évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára  Röhög

Van aki a Naganttal meg krumplifejű sallerbélával is sikeres, van akinek meg a tízezer ájrós lőcs a többezeforintos, manufaktúrában kézzel töltött lőszerrel se az igazi, mert a hiba ugye mindíg a felszerelésben van.

Jók ezek a viták, vannak is benne hasznos infók, többek között én is azért 9,3x62 mellet döntöttem a 8x57 helyett, mert 9,3-ban van Lapua Mega (teljesen tudományosan objektív, nem?  Mosolyog ), de valójában NEKEM tök mindegy, mert a legbizonytalanabb tényező az egyenletben ÉN vagyok, ha jó helyre rakom a lövést siker lesz, de hogy mitől porzik a tarló a háttérben az is teljesen mindegy. Tudom sok a mesterlövész-vinetu akik CSAK megfelelő esetben és MEGFELELŐ helyre lő, nekik biztos létkérdés a lövedék, mert a ratyival pszichésen nem tudnának lőni.......


De a legfontosabb: ér ez annyit, hogy egymásnak essetek?  Emelem

   Igen   Egyetértek veled viszont nem szabad kihagyni hogy tényleg van az a szituáció (beleértve fegyver, vad, terep, távolság) és  van az a néhány százaléknyi eset hogy bizony jól jön vagy jól jött volna ha a lövedék szerkezete nem ilyen hanem egybemaradóbb vagy fröcsögősebb és általában e miatt kezdenek kísérletezésbe a delikvensek( PL Nosler )és cégek . Na és a fegyverek fejlődése is diktálja ezt . ( Én például azért nem veszek 300 as Magnumot mert a vadászataim 1/3-a -  fele  szórón történik és nem tartom oda alkalmasnak főleg nem szükségesnek aztán végképp nem ilyen távon egyszerű SP lövedékkel . Vállat von )  A Mega mellett is azért döntöttem mert  fröcsögős is de a farrész egybemaradó ha valami baj történne .  Nagyon sokféle lőszert kipróbáltam és volt néhány amit alig vártam hogy elfogyjon és ezek kivétel nélkül valami kemény keményebb szerkezetűek voltak . Ilyen volt az Oryx , Arrowhead II.  de hogy bonyolítsam az Oryx a 9,3 ban nem jól működött de 7x64 ben igen . Egymásnak nem estünk szerintem hasznos ha leírjuk mit tapasztaltunk. Két dolgot leírok a sok eset közül. 1./  Norma Oryx 9,3x62  talán az nap vettem a lőszert  . Jó közeli szóróra egy 35 kiló körüli süldő jött ki  szépen lapocka mögé céloztam  . Ha nem lettem volna totál biztos a találatba fel is adtam volna a keresést (tacskóm akkor még nem volt ) az első vért úgy 50 méterre találtam és még elment legalább annyit a kökényesbe .  Rííí  viszont ue lőszer egy nagyon nagytestű tehén esetén igen jól működött mindkét lapockát átütötte szinte helyben maradt a vad . 2. / Legutóbbi esetem . Fel tettem azt hiszem 3 esetet is a disznós topikba mikor hadra fogtam a 7x65R - t . Igazából Sako lőszerrel akartam belőni de momentán Cseh S&B volt az üzletbe meg RWS . Gondoltam a fele elfogy a belövéshez  aztán majd rövidesen lesz Sako . Nagyon kellemes meglepetés hogy mindhárom esetben  vér mintha kannából öntenék menekülés 20 méteren belül ebből az egyik 110 kilós disznó . Ugyan azon a lesen ahol ez a nagy disznó esett , puskacsere után 13 grammos Lapu(h)ával  meglőttem egy max 30 kilós süldőcskét és jól meg volt lőve . Rálövés helyén semmi vér kutyát nem vittem mert a Honda CRV és az asszony  Fejvakarás (Suzu javításon volt) szóval sokkal kevesebb véren és sokkal nehezeben 60 méter után lett meg a kicsike  és meggyőződésem hogy a vegyessel meglőve sokkal hamarabb megtaláltam volna .       Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7957 Dátum: 2018. április 07. - 10:18:35 »

Pont annyi, mint évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára  Röhög

Van aki a Naganttal meg krumplifejű sallerbélával is sikeres, van akinek meg a tízezer ájrós lőcs a többezeforintos, manufaktúrában kézzel töltött lőszerrel se az igazi, mert a hiba ugye mindíg a felszerelésben van.

Jók ezek a viták, vannak is benne hasznos infók, többek között én is azért 9,3x62 mellet döntöttem a 8x57 helyett, mert 9,3-ban van Lapua Mega (teljesen tudományosan objektív, nem?  Mosolyog ), de valójában NEKEM tök mindegy, mert a legbizonytalanabb tényező az egyenletben ÉN vagyok, ha jó helyre rakom a lövést siker lesz, de hogy mitől porzik a tarló a háttérben az is teljesen mindegy. Tudom sok a mesterlövész-vinetu akik CSAK megfelelő esetben és MEGFELELŐ helyre lő, nekik biztos létkérdés a lövedék, mert a ratyival pszichésen nem tudnának lőni.......


De a legfontosabb: ér ez annyit, hogy egymásnak essetek?  Emelem


Nem tudom, hogy hány évtizedes gazdag vadászati tapasztalat alapján veszed magadnak a bátorságot, hogy így szólj hozzá ehhez a témához, főleg hozzám(!), akivel tudtommal eddig még egy sort sem váltottál?? (a fórum szabályai szerint most hozzám szóltál!)
Szerényebben ezekkel a qrva magas lóról tett kijelentésekkel!

1.   Az ember azért konstruál meg valamit, mert szükség van rá… még zacskólakó, illetve pajzán gondolat sem voltál (de lehet, hogy még közvetlen felmenőid sem…) mikor a németek – kik más? – komoly, még ma is menő lövedékszerkezeteket kezdtek el konstruálni. Biztos azért, mert annyi szükség volt rá, mint ma „évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára”.
2.   Két ilyen Nagantost ismerek, az egyik Sakac, a másik Derszu Uzala………….
3.   Ha NEKED tök mindegy, akkor húzzál gyors malacvágtában innen egy másik topikba, ez a „Lőszerek, márkák, típusok tapasztalatok” topik… mi a francot keresel itt, pláne ilyen fensőbbrendű ordenáré stílussal???!!! Itt ez a téma!
4.   Egész nyugodtan sértegesd a közeli barátaidat és a rokonságodat ezzel a „mesterlövész-vinetu” dumával, engem ne, mert például nekem nagyon nem mindegy, hogy mivel lövök, miért?..... csak, mi a franc közöd hozzá???!!! Ebben a topikban ez a téma, és arról beszélgetünk, ezzel kapcsolatban, amiről akarunk!

Én nem estem neki senki senkinek, komoly szövegértési problémáid vannak!!! Ha nem nekem szántad, akkor, nosza rajta, lehet korrigálni…. és akkor az én stílusom sem süllyed le a tiedhez……
(Ahogy elnézem, Anti is tévedhet jellemek megítélésében…)

Kérem a modikat, legalább addig ne töröljék, amíg mindent tudó okostojásunk nem olvasta.... Angyal
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7958 Dátum: 2018. április 07. - 10:22:17 »


Nem tudom, hogy hány évtizedes gazdag vadászati tapasztalat alapján veszed magadnak a bátorságot, hogy így szólj hozzá ehhez a témához, főleg hozzám(!), akivel tudtommal eddig még egy sort sem váltottál?? (a fórum szabályai szerint most hozzám szóltál!)
Szerényebben ezekkel a qrva magas lóról tett kijelentésekkel!

1.   Az ember azért konstruál meg valamit, mert szükség van rá… még zacskólakó, illetve pajzán gondolat sem voltál (de lehet, hogy még közvetlen felmenőid sem…) mikor a németek – kik más? – komoly, még ma is menő lövedékszerkezeteket kezdtek el konstruálni. Biztos azért, mert annyi szükség volt rá, mint ma „évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára”.
2.   Két ilyen Nagantost ismerek, az egyik Sakac, a másik Derszu Uzala………….
3.   Ha NEKED tök mindegy, akkor húzzál gyors malacvágtában innen egy másik topikba, ez a „Lőszerek, márkák, típusok tapasztalatok” topik… mi a francot keresel itt, pláne ilyen fensőbbrendű ordenáré stílussal???!!! Itt ez a téma!
4.   Egész nyugodtan sértegesd a közeli barátaidat és a rokonságodat ezzel a „mesterlövész-vinetu” dumával, engem ne, mert például nekem nagyon nem mindegy, hogy mivel lövök, miért?..... csak, mi a franc közöd hozzá???!!! Ebben a topikban ez a téma, és arról beszélgetünk, ezzel kapcsolatban, amiről akarunk!

Én nem estem neki senki senkinek, komoly szövegértési problémáid vannak!!! Ha nem nekem szántad, akkor, nosza rajta, lehet korrigálni…. és akkor az én stílusom sem süllyed le a tiedhez……
(Ahogy elnézem, Anti is tévedhet jellemek megítélésében…)

Kérem a modikat, legalább addig ne töröljék, amíg mindent tudó okostojásunk nem olvasta.... Angyal


Bocs, de szerintem nem konkrétan rólad szólt a hozzászólása... szerintem... Vállat von
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7959 Dátum: 2018. április 07. - 11:02:47 »

Pont annyi, mint évente új telefonra, háromévente új autóra, havonta új puskára  Röhög


Szerintem meg nem így van.
Gondold végig.
Jóskának akinek kengyelkulcsosa van csőtárral,előrelépés egy gumihegyű hegyesebb áramvonalasabb jobb ballisztikájú lövedék.
Pistinek, aki szürke varjút akar lőni a földön előrelépés egy roppant gyors V max lövedék,ami azonnal porrá robbanik,nem megy világgá gellert kapva.
Gusztinak aki afrikai vadászatra készül szintén más konstrukciójú lövedékre van szüksége .
Stefinek,aki jórészt szórón ücsörög , szórótávolságig lő ,nem számít,hogy milyen a ballisztikája a lövedéknek,fröcsögjön,legyen nehéz,vastag ,aztán had szóljon.
Pityunak ,aki szeret,és tud is  hosszút lőni meg nem jó egy krumpli alakú lövedék,jobb egy áramvonalasabb,gyorsabb ,esetleg műanyag hegyű ,és csónakfarkú.
Azon felül,hogy a változatosság gyönyörködtet ,igenis nagy haszna van a fejlesztéseknek,nagyobb haszna van,mint egy samsung telefon helyett Lg-t venni.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7960 Dátum: 2018. április 07. - 13:47:57 »

Szerintem meg nem így van.
Gondold végig.
Jóskának akinek kengyelkulcsosa van csőtárral,előrelépés egy gumihegyű hegyesebb áramvonalasabb jobb ballisztikájú lövedék.
Pistinek, aki szürke varjút akar lőni a földön előrelépés egy roppant gyors V max lövedék,ami azonnal porrá robbanik,nem megy világgá gellert kapva.
Gusztinak aki afrikai vadászatra készül szintén más konstrukciójú lövedékre van szüksége .
Stefinek,aki jórészt szórón ücsörög , szórótávolságig lő ,nem számít,hogy milyen a ballisztikája a lövedéknek,fröcsögjön,legyen nehéz,vastag ,aztán had szóljon.
Pityunak ,aki szeret,és tud is  hosszút lőni meg nem jó egy krumpli alakú lövedék,jobb egy áramvonalasabb,gyorsabb ,esetleg műanyag hegyű ,és csónakfarkú.
Azon felül,hogy a változatosság gyönyörködtet ,igenis nagy haszna van a fejlesztéseknek,nagyobb haszna van,mint egy samsung telefon helyett Lg-t venni.



Mondjuk Te írtad hogy neked a szórótávolság mindig annyi stb. stb.  Szerintem meg az hogy valaki a vadászat 1/3 át szórón ejti meg egyáltalán nem a szóróhoz ragaszkodó és csak ott boldoguló stüszi képét vetíti ! De mindegy ! Nosler legendája úgy szól ha jól emlékszem (?) hogy meglőtt egy vadat és kínkeservesen meg is találta ahol azt tapasztalta hogy a sima SP lövedék egy erős csonton szétszakadt  és nem hozta azt a hatást amit várt . Megoldás a kétkamrás lövedék ! Kiváló  Taps tényleg ebben a szituációban megoldás (lehet) ! Gondolkoztam én is a kipróbálásán de valahogy nem jutottam el odáig . Na meg Nosler Partition és Nosler Partition között is vannak különbségek . ( A Sako 9,3 as Twinhead állítólag nagyon kemény ólomból van - ezért felejtős volt számomra .) De maradjunk az eredeti kételyemnél . Én továbbra is azt tartom hogy a gyakorlati vadászat során inkább sejteni érezni lehet hogy egy új lövedék jól működik e vagy van ami jobban vagy kevésbé jól és az a tapasztalt az azonos szituációkra azonos méretű vadakra vonatkozhat és még elég sok más feltételnek azonosnak kell lenni ezért gondolom hogy óvatosan az ex katedra kijelentésekkel .  Emelem  Részemről ennyi !
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7961 Dátum: 2018. április 07. - 13:52:47 »

Na meg Nosler Partition és Nosler Partition között is vannak különbségek. (A Sako 9,3 as Twinhead állítólag nagyon kemény ólomból van - ezért felejtős volt számomra)

A Sako Twinhead sosem volt Nosler Partition, az Swift A-Frame.

http://www.sako.fi/cartridges/sako-cartridges/twinhead-ii

https://www.swiftbullets.com/pages/bullets#a-frame
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7962 Dátum: 2018. április 07. - 13:59:44 »


Ugye hogy ugye !  Nem olyan ecccerű ám itten tájékozódni !

http://tikka.moukaridemo.com/cartrid_bullettypes.php?twinhead
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7963 Dátum: 2018. április 07. - 14:04:39 »

Felvilágosítanám az urakat, hogy a "Twinhead I" NP volt, aztán leváltotta a "Twinhead II", az pedig már Swift A Frame.......
De ez az infó is teljesen fölösleges, elég a bumszlifejű "akármi is", csak jól "likiránt" legyen!!

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7964 Dátum: 2018. április 07. - 14:19:16 »

Felvilágosítanám az urakat, hogy a "Twinhead I" NP volt, aztán leváltotta a "Twinhead II", az pedig már Swift A Frame.......
De ez az infó is teljesen fölösleges, elég a bumszlifejű "akármi is", csak jól "likiránt" legyen!!

 Emelem

Az én időmben mikor a 9,3 hoz kerestem a megfelelőt akkor kis zárójelben a típus megfelelőjének a NP volt kis zárójelben megadva , de igaz lik iránt legyen meg ne legyen túl picike .  Kacsint     Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: