Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136514 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7875 Dátum: 2018. Március 20. - 16:14:55 »

Komplett gyári lőszert nem adnak EU fegyverútlevélre?  Fejvakarás

Nem kell hozzá valami lőszerbehozatali pluszpapír?  Vállat von  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7876 Dátum: 2018. Március 20. - 16:53:58 »

Nem kell hozzá valami lőszerbehozatali pluszpapír?  Vállat von  Fejvakarás

UPDATE: most beszéltem egy komarno-i fegyverboltossal, azt mondta, sajnos a kék EU papír nem elég, ugyanaz az eljárás gyakorlatilag, mintha fegyvert akarnál behozni, amihez ő EU16-os nyomtatványt emlegetett (én mintha EU19-re emlékeznék, de sajnos szinte mindegy, úgy is szopkovics...)
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7877 Dátum: 2018. Március 20. - 19:22:21 »

Az új merkelnél ne vegyél mérget rá,hogy prémium.Fegyvermester és én is valamint több vadászboltos ismerősöm is tudna nem keveset meselni a lakatszerkezet hibáiról,a benne levő töménytelen müanyagról.

Lakatszerkezet golyóspuskán?   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7878 Dátum: 2018. Március 20. - 19:24:01 »

Lakatszerkezet golyóspuskán?   Fejvakarás
kipplauf
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7879 Dátum: 2018. Március 20. - 19:41:06 »

Lakatszerkezet golyóspuskán?   Fejvakarás

600ezer forintos billenő gavallérgolyós hulladék.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7880 Dátum: 2018. Március 20. - 21:38:56 »


[/quote  Igen ...úgy bizony...a Blaser ezt jól elqrta...több súlyos baleset ellenére sem volt visszahívás...titkolózás annál inkább...ha meg a hülye tulaj/tulajok valamit elcsesszintettek, és nem volt minden a helyén, akkor meg hogy a bánatba tudott elsülni a fegyver...szóval szerintem ez a modell úgy egy rakás sz.r, ahogy van...ennél sokkal olcsóbb fegyverekkel (amikből jóval többet is és régebbóta nyűnek világszerte) nem volt soha ilyen gond...akkor meg hova a ,,nagy Blaser" ajnározása?... Nem...ráadásul az egyik legdrágább volt ez is a piacon...meg nagy Német...a gáznyomásról meg annyit, hogy jóval többet el kell viselnie egy fegyvernek nyomásügyileg, mint a hozzá alkalmazható legerősebb nyomású lőszer...úgyhogy ez sem lehet kifogás...mondjuk ide kívánkozik, hogy pd. az RWS lőszerekkel is egyre több gond volt az utóbbi időkben ( megszorulás, túlméret miatt nem ment be a töltényűrbe, csütörtökös patron is egyre gyakoribb a márkánál )...egyre jobban kiszeretek a német cuccokból... NoNo

...csak majd arra figyelj... máskor... hogy ha beidézel valamit... akkor a saját hozzáfűznivalódat... mindig... a legalsó "quote" jel alatt... új sorban folytasd... Akkor különválik... az idézettől az... amit... Te.... írsz...

... ... ... ...  Kacsint

És/vagy nem kell kitörölni a kapcsos zárójelet a quote után!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 20. - 21:46:00 írta Voldi » Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7881 Dátum: 2018. Március 20. - 21:45:59 »

igen, bocs! Akkor láttam már csak, amikor elment.  Wave

A hárompontokból meg pont most fogytál ki?  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7882 Dátum: 2018. Március 21. - 07:11:32 »

 Igen ...úgy bizony...a Blaser ezt jól elqrta...több súlyos baleset ellenére sem volt visszahívás...titkolózás annál inkább...ha meg a hülye tulaj/tulajok valamit elcsesszintettek, és nem volt minden a helyén, akkor meg hogy a bánatba tudott elsülni a fegyver...szóval szerintem ez a modell úgy egy rakás sz.r, ahogy van...ennél sokkal olcsóbb fegyverekkel (amikből jóval többet is és régebbóta nyűnek világszerte) nem volt soha ilyen gond...akkor meg hova a ,,nagy Blaser" ajnározása?... Nem...ráadásul az egyik legdrágább volt ez is a piacon...meg nagy Német...a gáznyomásról meg annyit, hogy jóval többet el kell viselnie egy fegyvernek nyomásügyileg, mint a hozzá alkalmazható legerősebb nyomású lőszer...úgyhogy ez sem lehet kifogás...mondjuk ide kívánkozik, hogy pd. az RWS lőszerekkel is egyre több gond volt az utóbbi időkben ( megszorulás, túlméret miatt nem ment be a töltényűrbe, csütörtökös patron is egyre gyakoribb a márkánál )...egyre jobban kiszeretek a német cuccokból... NoNo

  Fejvakarás   Nem tudom ! Sajnos se pro se kontra nem tudok eligazodni a kérdésben . Lehet hogy tényleg voltak a konstrukcióból eredő balesetek ?  Vállat von  Lehet hogy valakiknek az érdekében áll(T) a bizalom megingatása a fegyverben ?   Vállat von  Jópár vendéget vittem a területen aki R93 -al vadászott . Egyesek megengedték sőt inkább kérték hogy lőjek vele  :Mosolyog  ( mert nem akarták hogy vad nélkül menjünk vissza és többiek baxtatásának áldozatai legyenek  Ördög )  Nagyon kezes pontos fegyverek voltak - manapság már szekrénysöprés után vehetnék is egyet de ezt a hülyebogarat mindig sikerül leküzdeni . Egyrészt általánosságban felmerül hogy nem elég jó egy Steyr ? Akár még az unokám is vadászhat vele annak ellenére hogy minőségi műanyagok is vannak a szerkezetben .  Speciálisan meg a mendemondáknak sikerül visszatartani az R93 tól mert úgy nem tudom hogy tudnék e nyugodtan célozni hogy az jár a fejemben hogy a szememtől 5 centire lévő tolózár nem e visszajön a fejembe !? Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7883 Dátum: 2018. Március 21. - 07:26:06 »

  Fejvakarás   Nem tudom ! Sajnos se pro se kontra nem tudok eligazodni a kérdésben . Lehet hogy tényleg voltak a konstrukcióból eredő balesetek ?  Vállat von  Lehet hogy valakiknek az érdekében áll(T) a bizalom megingatása a fegyverben ?   Vállat von  Jópár vendéget vittem a területen aki R93 -al vadászott . Egyesek megengedték sőt inkább kérték hogy lőjek vele  :Mosolyog  ( mert nem akarták hogy vad nélkül menjünk vissza és többiek baxtatásának áldozatai legyenek  Ördög )  Nagyon kezes pontos fegyverek voltak - manapság már szekrénysöprés után vehetnék is egyet de ezt a hülyebogarat mindig sikerül leküzdeni . Egyrészt általánosságban felmerül hogy nem elég jó egy Steyr ? Akár még az unokám is vadászhat vele annak ellenére hogy minőségi műanyagok is vannak a szerkezetben .  Speciálisan meg a mendemondáknak sikerül visszatartani az R93 tól mert úgy nem tudom hogy tudnék e nyugodtan célozni hogy az jár a fejemben hogy a szememtől 5 centire lévő tolózár nem e visszajön a fejembe !? Emelem
Stefi!

Az R93 zárolás nélkül is elsül. Próbáld ki.
A kétbillentyűs Steyr meg pl a gyorsító ellentétes irányba mozdításától. Ezt is kipróbálhatod.
A Sauer 202-t nem tudtam hibára bírni.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7884 Dátum: 2018. Március 21. - 07:31:35 »

  Fejvakarás   Nem tudom ! Sajnos se pro se kontra nem tudok eligazodni a kérdésben . Lehet hogy tényleg voltak a konstrukcióból eredő balesetek ?  Vállat von  Lehet hogy valakiknek az érdekében áll(T) a bizalom megingatása a fegyverben ?   Vállat von  Jópár vendéget vittem a területen aki R93 -al vadászott . Egyesek megengedték sőt inkább kérték hogy lőjek vele  :Mosolyog  ( mert nem akarták hogy vad nélkül menjünk vissza és többiek baxtatásának áldozatai legyenek  Ördög )  Nagyon kezes pontos fegyverek voltak - manapság már szekrénysöprés után vehetnék is egyet de ezt a hülyebogarat mindig sikerül leküzdeni . Egyrészt általánosságban felmerül hogy nem elég jó egy Steyr ? Akár még az unokám is vadászhat vele annak ellenére hogy minőségi műanyagok is vannak a szerkezetben .  Speciálisan meg a mendemondáknak sikerül visszatartani az R93 tól mert úgy nem tudom hogy tudnék e nyugodtan célozni hogy az jár a fejemben hogy a szememtől 5 centire lévő tolózár nem e visszajön a fejembe !? Emelem

De! Elég jó egy Steyr! Jobb,mint egy R93...
Steyr-ből is van olyan amiben még nyomokban sem található műanyag.
Amelyikben meg van,az sem életveszélyes...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7885 Dátum: 2018. Március 21. - 07:42:11 »

Stefi!

Az R93 zárolás nélkül is elsül. Próbáld ki.
A kétbillentyűs Steyr meg pl a gyorsító ellentétes irányba mozdításától. Ezt is kipróbálhatod.
A Sauer 202-t nem tudtam hibára bírni.


 S.Peti

Inkább próbáld ki Te !      Ördög       A Steyr -em  egybillentyűs de már kitárgyaltuk hogy ez a fajta gyorsító így üzemszerű és hát örök szabály minden fajta gyorsítónál hogy csakis közvetlenül a lövés előtt szabad élesíteni úgy hogy ez lényegtelen .    Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7886 Dátum: 2018. Március 21. - 08:59:14 »

Én az elmúlt pár oldal elolvasása után egyértelműen azt láttam, hogy a tolózáras Blaserek birtoklása – legyen a fegyver műszaki-technikailag gyermekbetegséggel küzdő, vagy kiforrott konstrukció, bármilyen megosztó fegyver is – egyértelműen, főleg jellemgyenge embereknél elsődlegesen jellemromboló hatású. Nem csak arról van szó, hogy jó-e Blaser, hanem arról, hogy most vált teljesen világossá, hogy a vadászok egy jelentős csoportja, szerencsére még nagytöbbsége, miért nézi le, neveti ki, vagy csak egyszerűen zsigerből rühelli a „brájzlereseket”.
Kiforrott jellemű embereket már elég nehéz elvinni a beképzeltség, téves felsőbbrendűség érzete irányába, pláne nem egy vasdarabbal, de a Blaser tulajdonlása ezek szerint sok gyenge embert negatívan megváltoztat, vagy eleve rossz irányt ad. Azt nem tudom, hogy külföldön is, de hazánkban mindenképpen.
Főleg ezért nem fogok én soha Blasert venni.

Senkit nem áll szándékomban megbántani, akinek nem inge, természetesen nem veszi magára.

 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7887 Dátum: 2018. Március 21. - 09:25:12 »

Speciálisan meg a mendemondáknak sikerül visszatartani az R93 tól mert úgy nem tudom hogy tudnék e nyugodtan célozni hogy az jár a fejemben hogy a szememtől 5 centire lévő tolózár nem e visszajön a fejembe !? Emelem
Derékban meghajolva, tátott szájjal célzás, letolt gatyával az ellenség felé!  Röhög  Wave
(Meg ne sértődj Stefi! Nem rosszindulatból írtam!  Kacsint )
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7888 Dátum: 2018. Március 21. - 09:40:33 »

  Fejvakarás   Nem tudom ! Sajnos se pro se kontra nem tudok eligazodni a kérdésben . Lehet hogy tényleg voltak a konstrukcióból eredő balesetek ?  Vállat von  ...  Speciálisan meg a mendemondáknak sikerül visszatartani az R93 tól mert úgy nem tudom hogy tudnék e nyugodtan célozni hogy az jár a fejemben hogy a szememtől 5 centire lévő tolózár nem e visszajön a fejembe !? Emelem

"Mendemondák" emlegetése helyett nem kattintottál rá tegnap az ide becsatolt africahunting.com-os linkre (amit egyébként nem találok azóta, bár lehet nem ebben a topikban volt  Fejvakarás)? Azok a képek szerintem picivel konkrétabbak a mendemondáknál. De a Google-al pótolhatod "Blaser accident" keresést követően legfelül a Képek kiválasztásával, esetleg Lutz Möller oldalán rákattintasz az R93-ra. És jól látod, az R93 tulajdonképp egy előkelő orosz rulett mind a mai napig. Mindenki dícséri, akinek még nem fordult be a (rulett)golyó a csőre... Vállat von
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7889 Dátum: 2018. Március 21. - 10:04:39 »

Inkább próbáld ki Te !      Ördög       A Steyr -em  egybillentyűs de már kitárgyaltuk hogy ez a fajta gyorsító így üzemszerű és hát örök szabály minden fajta gyorsítónál hogy csakis közvetlenül a lövés előtt szabad élesíteni úgy hogy ez lényegtelen .    Emelem
Kipróbáltam három kétravaszos puskát és a hátsó ravasz, viszonylag jelentős erővel való előretolására mindegyik elsült.
Aztán meglepetten tapasztaltam, hogy az első ravasz jelentősen kisebb erővel történő hátrahúzására is elsültek a puskák.  Csodalk
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: