Oldalak: 1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 [524] 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136615 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7845 Dátum: 2018. Március 19. - 22:35:30 »

Szerintem itt inkabb arról van szó, hogy a Blaser sem lesz sokkal hasznalhatobb mint az amúgy is csudijó Sauer.
És mivel a fórumtárs bizonytalan ezért azt sugallták neki különféle módokon, hogy jól gondolja át.

De abban mindenki egyet értett hogy azt csinál amit akar.

Szerintem egy új agyazással -mivel hivatkozott kényelmetlenségekre- bele tudna újra szeretni a Sauerbe.


 Doof

Szerintem a Brájzler szebb is lesz meg jobb is.
Jobb, ha Jánosunk elengedi azt a régimódi Sauert.  Türelmetlenül
Úgy vélem, az "Öreg Savanya" is jobban szeretne hasonszőrű társai (többek közt három másik 9,3x64-es  :Mosolyog) mellé beköltözni. Angyal

 Stoel
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7846 Dátum: 2018. Március 19. - 22:38:40 »

Ez egy igazi arrogáns, kötekedő megnyilvánulás volt pedig nem ismerem akiről irsz!!! Idéznék egy nekem címzett üzenetből  "Te inkább legyél szerény, és ne állj be azok közé a sorba" Ezt te is nyugodtan magadra veheted!!!!

Ezt nem kötekedésből írtam!
Én sem veszem kötekedésnek,de ha 2 hozzászólással előbb megkérem az érintett feleket,hogy fejezzék be egymás csesztetését,akkor neked sem kell fogadatlan prókátort játszani...  Mindenki nyugodjon le...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7847 Dátum: 2018. Március 20. - 07:36:54 »

Azért más puskáknak is van hibája.
Remington elsütő szerkezet, Rx Helix nem teljesen zárolt állapotban is elsüthető (a Merlel egyszerűen intézte a problémát: ilyenkor az ütőszeg nem éri el a gyutacsok), Tikka 6xx a biztosító többszöri előre hátra mozgatásakor néha el tud sülni, Sauer 202 zárdugatyúja biztosított állapotban hajlamos néhány fokra kinyílni.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.
Az R8 elsülése pedig, többek szerint, csak egy véletlenül rossz irányba leadott lövés fedősztorija.


Remington az nem prémium kategória...
Helixről én is hallottam,de arról nincs tudomásom, hogy bármikor is okozott volna balesetet...(szerintem sokkal biztonságosabb a Blasernél).
202 nél én ilyet nem tapasztaltam, és szintén nem okozott még balesetet.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7848 Dátum: 2018. Március 20. - 08:08:06 »

Remington az nem prémium kategória...
Helixről én is hallottam,de arról nincs tudomásom, hogy bármikor is okozott volna balesetet...(szerintem sokkal biztonságosabb a Blasernél).
202 nél én ilyet nem tapasztaltam, és szintén nem okozott még balesetet.
Az új merkelnél ne vegyél mérget rá,hogy prémium.Fegyvermester és én is valamint több vadászboltos ismerősöm is tudna nem keveset meselni a lakatszerkezet hibáiról,a benne levő töménytelen müanyagról.Nekem videóm is van valahol a belsejükről,magam cserélgettem az alkatrészeket a végén.Igaz ingyen küldtek alkatrészt ,van is meg hozzá raktáron.Kinnt is volt a fegyver Németorszagban és nem tudták megcsinálni.
1 doboz lőszer nem ment ki belőle problémamentesen.Óvári boltos azt mondta nem hajlandó kereskedni vele.A németek visszaküldték rosszan ,de cserébe ellopták a tokomat és összebaszták a tust.Precíz német.Visszaküldte kartonban.Például ezeket a merkeleket amiről beszélek nem lehetett feszteleniteni ,eltörtek benne müanyagok,és az ütőszeg.Pökedelem.Ez a pár modell ami a látókörömbe került alu műanyag és hibás ,nem jó puska volt.Nekem herótom van ha csak meghallom a gyár nevét,és felhúzom magam.Valamikor jó volt.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7849 Dátum: 2018. Március 20. - 08:27:08 »

Nekem herótom van, ha csak meghallom a gyár nevét, és felhúzom magam. Valamikor jó volt.

  Csodalk ez azért riasztó... már a Merkel is?

Akkor sajnos ez a típus is bekerült azok közé, amiknek a "vásárlóerejében kevéssé korlátolt tömeg" számára ebédre hívó Pavlov-csengőszóként cseng a neve (amennyit beleölnek a marketingbe, annyiért mondjuk muszáj is). Aztán meg mikor egy rahedli pénzért megveszik, és nagy örömmel elhiszik, hogy ettől lesz mindegyikből egy-egy új Franz-Albrecht Öttingen von Spielberg, akkor már sokkal inkább a saját arcuk védelmében nem hajlandóak beismerni, hogy szar, mert azzal azt is rögvest elismernék, hogy hülyén tudatlanul döntöttek?... Lám, így múlik el a világ dicsősége... Köszi az infot, még ha lehangoló is...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7850 Dátum: 2018. Március 20. - 08:29:03 »

Doof

Szerintem a Brájzler szebb is lesz meg jobb is.
Jobb, ha Jánosunk elengedi azt a régimódi Sauert.  Türelmetlenül
Úgy vélem, az "Öreg Savanya" is jobban szeretne hasonszőrű társai (többek közt három másik 9,3x64-es  :Mosolyog) mellé beköltözni. Angyal

 Stoel
 Wave
Tasli
Akarom mondani, ezen a puskán még az agyazás sem segítene. Szerintem egyedül az Anti adhat neki értelmet és mindent lebíró akaratot Kacsint
Én is biztonságban érezném magam ha 10km belül lenne egy Szauer Mosolyog Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7851 Dátum: 2018. Március 20. - 08:46:22 »

Sauer M80
9,3x64
Komlói fix szerelékkel (30-as)
 Fényképet szívesen küldök e-mail címre akit érdekel.
árban 360.000 Huf- ra gondoltam.
Ez egy jó puska, de mivel távcsövet nem adsz hozzá, én olyan 330 ezret adnék érte! (Esetleg bátyai kályhát adok érte!  Vigyorog )
Döntsd el, hogy Antinak adod-e 360-ért, akinek már tele a szekrénye pockozóval, vagy egy ilyen szegény malacvadásznak, mint én?  Kacsint
Tegnap is a hatalmas (kb.30kg-os) kant alig vitte a 9,3x62-es! Ezért kellene egy erősebb kaliber!  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7852 Dátum: 2018. Március 20. - 09:17:30 »

Gáááloscsabuuuus  hooool vaaaagy?!  Indulnak a licitek Mosolyog Kellene egy harmadik aki hergeli a licitet Mosolyog
Meg valami jó üzleti szöveg Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7853 Dátum: 2018. Március 20. - 09:27:15 »

Gáááloscsabuuuus  hooool vaaaagy?!  Indulnak a licitek Mosolyog Kellene egy harmadik aki hergeli a licitet Mosolyog
Meg valami jó üzleti szöveg Mosolyog
Blázerem volt. Oszt jó volt az es.
Szauerem van. Oszt most ez es jó.
Akinek csak az egyik volt, az minden rosszat el tud mondani a másikról, mert ott volt, ahol mesélték.
Akinek meg egyik sem volt....na az tudja a legtutibbat.
Ennyi felesleges energiát elpazarolni....kampányidőszakban....😁
Ja, mindenki vadásszon azzal, amivel akar👍
(Engem most bőven leköt, hogy a Mossbergemtől megszabaduljak Ördög)
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7854 Dátum: 2018. Március 20. - 10:38:48 »

Ezt minek szántad?





   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7855 Dátum: 2018. Március 20. - 10:49:41 »


(Engem most bőven leköt, hogy a Mossbergemtől megszabaduljak Ördög)
 Wave

Nem ezt a marketinget szoktuk meg tőled !  Régen először hosszan jöttek volna a szebbnél szebb képek csodás apróvad terítékről . Elemzések hogy hogyan ugrik magától vállba a fegyver . Szórásképek , maj róka és aranysakál a terítéken fotók . Rémtörténetek a "sauerhammer"-ről a hajtásban elgáncsolt támadó vadkanokról esetleg  Afrikai utánkeresésről  Stoel .   Na szóval akkor most ugranának ám a vevők . Az még a régi "Gálosmarkeding" lenne ám !       Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7856 Dátum: 2018. Március 20. - 11:23:44 »

Ez egy jó puska, de mivel távcsövet nem adsz hozzá, én olyan 330 ezret adnék érte! (Esetleg bátyai kályhát adok érte!  Vigyorog )
Döntsd el, hogy Antinak adod-e 360-ért, akinek már tele a szekrénye pockozóval, vagy egy ilyen szegény malacvadásznak, mint én?  Kacsint
Tegnap is a hatalmas (kb.30kg-os) kant alig vitte a 9,3x62-es! Ezért kellene egy erősebb kaliber!  Ördög
Emelem
Na, mi van, már egymásra licitálunk?  Tasli  Ördög Röhög
Ki ér oda gyorsabban?  Vigyorog
 Okos
- Van egy eladó Mauser M66 9,3x64-esem is.  Kacsint


 Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7857 Dátum: 2018. Március 20. - 11:28:53 »

Csak egy kicsit kételkedek.
Amikor az eset napvilágra került pont egy R8-al vadásztam.
Betöltöttem egy kilőtt hüvellyel, kivettem a tárat, ütögettem jobbról balról, tusát a padlóhoz, piszkáltam, feszegettem csavarhúzóval és nem sült el.
Innentől csak a mondásba hiszek: "Ha Isten akarja, a kapanyél is elsül".
 Emelem

Teljesen igazad van.Nem tudod elsütni. Tár nélkül nem lehet felhúzni, ha kiveszed a tárat, ahogy Huszlavika is írta, fesztelenít. Kiesni is csak akkor tud az egész elem, ha rosszul raktad be, nem kattant be. Szóval igazán balfasz módjára sem lehet meghekkelni. R-93-nak voltak gyerekbetegségei, balesetek is jellemzően emberi hülyeségből ( 6,5-esbe töltött 9,3-as vagy 30-06-os)
Az R-8 egy nagyon kiforrott konstrukció, nagyon jó puska. Persze ízlések és pofonok.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7858 Dátum: 2018. Március 20. - 12:08:02 »

( 6,5-esbe töltött 9,3-as vagy 30-06-os)

Az jól hangzik, de fizikailag lehetetlen, nem tudod becsukni, becsukás nélkül meg elsütni, nem?...   Csodalk  Fejvakarás
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7859 Dátum: 2018. Március 20. - 12:09:52 »

Az jól hangzik, de fizikailag lehetetlen, nem tudod becsukni, becsukás nélkül meg elsütni, nem?...   Csodalk  Fejvakarás

Ez nekem is furcsán hangzik...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 [524] 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: