Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 [522] 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136570 alkalommal)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7815 Dátum: 2018. Március 19. - 14:30:43 »

Nem is kell magyarázkodni, csak idővel legalább egy minimális szakmai realitásérzékkel illik rendelkezni, hogy felismerd, miben illendő legalább egy picit kételkedni, mielőtt büszkén széthinti az ember. Persze az is segít, ha messzire elkerüljük azokat, akik rendelkeznek ilyennel (lásd még Facebook-buborék/szűrő, csak azt engedsz be, aki egyetért veled, lájkolja, amiket csinálsz; hosszú távon nagyon el tud torzítani).

Elhiszem, hogy az embernek jó érzés, és dagahat(na) a melle, ha 300 m-en 0,3 MOA-s szórásképet lőne, de - ha valahol utána jársz, elég könnyű belebotlani - még a legnagyobb fegyvergyárak is megelégszenek annyi "nagyotmondással", hogy az ő puskájuk dobozból kivéve 1 MOA-t tud. Az 100 m-en egy 200 Ft-os. Nem 300-on, nem 10 lövésből, és nem fényképről. Tehát szakmai környezetben szerintem ajánlatos ezt a történetet kellő fenntartással kezelni (ahogy tették itt többen is). Hacsak nem akarsz te lenni az új Münchhausen.  Mosolyog De ez lehet csak az én világképem...  Vállat von

Nem csak a tiéd...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7816 Dátum: 2018. Március 19. - 15:05:29 »

Szerintem tényleg ne erőltesd a történetet, ezt a sz@rt már nehéz lesz visszalapátolni a lóba...

Nem tudom, mióta vadászol, de a leírtak alapján szerintem egyelőre még inkább szívni kellene magadba a tudást (lexika és etika), hogy majd egy idő után tudd fújni is. Légyszi, Te inkább legyél szerény, és ne állj be azok közé a sorba, akik a saját puska márkájuk hírnevét éppen hogy erodálják az attitűdjükkel...  Mosolyog
[/color]

Egyem a szivedet, de finoman (is) tudsz fogalmazni. Vigyorog Nem csak a "ló, meg a lapát". Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7817 Dátum: 2018. Március 19. - 15:14:10 »

Az R8 baleset, hogy a puska komplett tár és elsütőszerkezet nélkül lőtt?
Nem sérült meg senki...de elsült.
Állami erdészetnél disznóhajtás.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7818 Dátum: 2018. Március 19. - 15:22:37 »

R8 nekem semmivel sem meggyőzőbb,mint a 93...
Bizonyítékot nem tudok szolgáltatni,(nem verik nagy dobra az ilyesmit,gondolok itt a médiára)de olyasmi volt, hogy hajtásban lőszer pótlás a tárba,(a csőben maradt egy értelemszerűen) aztán az úriember leejtette a tárat ami ugye egyben van az elsütőbillentyűvel,és miközben lehajolt érte,elsült a puska.
Így történt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7819 Dátum: 2018. Március 19. - 15:25:01 »

Így történt.

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7820 Dátum: 2018. Március 19. - 15:27:37 »

Azt is el kell ismerni, hogy a Blaser R8 egy nagyon kijavított (vagy tizenöt módosítás a Blaser R93-hoz képest) puska, és ha valakinek ez jön be ezzel nincs mit tenni. Egy iszonyatosan túlárazott divatfegyver, aminek eddig megnevezhető hibája alig van, vagyis nem nagyon találtak és amiket a tulajdonosai imádnak. Ez a malőr a leesett tárral elgondolkodtató……, de most hívott a barátom, nem fotőj szakértő, mert vagy 5 éve R8-asa van, nagyon sokat vadászik és még többet lő……… és azt mondta, hogy ez valami szarkavarás lehet, mert a puska szerkezete olyan, hogyha kiveszi valaki az elsütővel egybeépített tárat, a fegyver feszteleníti magát. Vállat von Fejvakarás
Attila!

Hiszek neked, de az eset megtörtént.






 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7821 Dátum: 2018. Március 19. - 15:38:43 »

A komplett Argali stafírungot (tokától bokáig) ki ne felejtsd...  OOO  Ördög
Nem a ruha teszi az embert...bár sokmindent elárul.
Nincs bajom a Blaserrel. Mondjuk a szomszédnak van...fél arca plasztikázva.
Egyszerűen csak nem tartom biztonságosnak.
Viszont egy Sauer 80 vagy 90 szerintem a sorozatban gyártott fegyverek csúcsa.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #7822 Dátum: 2018. Március 19. - 16:24:06 »

Nekem is van blaserem, méghozzá egy r8 professional success 338 blaser magnum kaliberben. Sokáig gyűjtöttem rá, mire sikerült megvenni, de kijelenthetem, hogy eddigi legeslegjobb puskám. Van mellette egy 7x64es santa barbarám is, meg izs sörétes...Tényleg nem tudok belekötni eemmiben rajta, nekem mindenben tökéletesen megfelel, pedig pár lövés kiment már belőle. Nem tudom igazából, hogy miért kell ennyire fikázni vagy leszólni, főleg akinek az életben nem volt ilyen fegyvere. Ez a tipikus magyar mentalitás, hogy ha valami drága meg jó, de egy átlag embernek elérhetetlen árú(hozzáteszem tényleg az) akkor már megy a fikázás. Ha ennyire szar lenne nem lenne belőle ennyi a világon. Ez egy kicsit arra hasonlít mint amikor valakinek van egy fullos Mercedese 25 millióért és irigykednek rá vagy mi és mondják, hogy ennyi pénzért egy autót venni sznobság, holott lehet venni autót 2 millióért is!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7823 Dátum: 2018. Március 19. - 16:34:17 »

Szerintem itt inkabb arról van szó, hogy a Blaser sem lesz sokkal hasznalhatobb mint az amúgy is csudijó Sauer.
És mivel a fórumtárs bizonytalan ezért azt sugallták neki különféle módokon, hogy jól gondolja át.

De abban mindenki egyet értett hogy azt csinál amit akar.

Szerintem egy új agyazással -mivel hivatkozott kényelmetlenségekre- bele tudna újra szeretni a Sauerbe.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7824 Dátum: 2018. Március 19. - 17:23:08 »


De abban mindenki egyet értett hogy azt csinál amit akar.



Mindenkinek van valami "becsípődése", nincs is ezzel semmi gond.
Mára legalább lehet válogatni a gyártmányok, típusok közül, kinek-kinek ízlése és "tehetsége" szerint.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7825 Dátum: 2018. Március 19. - 17:29:31 »

Mindenkinek van valami "becsípődése", nincs is ezzel semmi gond.
Mára legalább lehet válogatni a gyártmányok, típusok közül, kinek-kinek ízlése és "tehetsége" szerint.
 Emelem

Igaz , igaz Vánnyadt  Vánnyadtovics Vinyov !  Itten adják a lebeszélő tanácsokat olyanok (is) akiknek már a második , harmadik fegyvertartásiját írta tele a hatóság . A kolléga nem a @art a fosra akarja lecserélni hanem szerintem valami jót - egy másik jóra vagy jobbra vagy esetleg fordítva  :Mosolyog . Hát ezen könnyű megzavarodni .  Ördög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7826 Dátum: 2018. Március 19. - 17:34:23 »

A fegyvernél is fontosabb, hogy vagy erre vagy a másikra mi kerül.
Legfőképpen az hogy ha már lesz Blaser akkor ne csúfítsa el a puskàt meg a lelkit egy nájtvísönnel.

Vadásszon jókat, meg szeresse a mádör nécsört.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7827 Dátum: 2018. Március 19. - 18:00:03 »

Azért más puskáknak is van hibája.
Remington elsütő szerkezet, Rx Helix nem teljesen zárolt állapotban is elsüthető (a Merlel egyszerűen intézte a problémát: ilyenkor az ütőszeg nem éri el a gyutacsok), Tikka 6xx a biztosító többszöri előre hátra mozgatásakor néha el tud sülni, Sauer 202 zárdugatyúja biztosított állapotban hajlamos néhány fokra kinyílni.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.
Az R8 elsülése pedig, többek szerint, csak egy véletlenül rossz irányba leadott lövés fedősztorija.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7828 Dátum: 2018. Március 19. - 19:16:34 »

Nekem is van blaserem, méghozzá egy r8 professional success 338 blaser magnum kaliberben. Sokáig gyűjtöttem rá, mire sikerült megvenni, de kijelenthetem, hogy eddigi legeslegjobb puskám. Van mellette egy 7x64es santa barbarám is, meg izs sörétes...Tényleg nem tudok belekötni eemmiben rajta, nekem mindenben tökéletesen megfelel, pedig pár lövés kiment már belőle. Nem tudom igazából, hogy miért kell ennyire fikázni vagy leszólni, főleg akinek az életben nem volt ilyen fegyvere. Ez a tipikus magyar mentalitás, hogy ha valami drága meg jó, de egy átlag embernek elérhetetlen árú(hozzáteszem tényleg az) akkor már megy a fikázás. Ha ennyire szar lenne nem lenne belőle ennyi a világon. Ez egy kicsit arra hasonlít mint amikor valakinek van egy fullos Mercedese 25 millióért és irigykednek rá vagy mi és mondják, hogy ennyi pénzért egy autót venni sznobság, holott lehet venni autót 2 millióért is!

NA........... már csak egy ilyen szerény és értelmes hozzászólás hiányzott egy NEM ÁTLAGEMBERTŐL. Ördög Ördög
Nagyon hamar beszerényülnél, és qrvasűrün kérnéd az elnézéseket, ha lenne róla fogalmad, hogy a hozzászólók közül mennyien tudnák megvenni "sokáig tartó gyüjtögetés" nélkül a Blaser R8-at. Akár professional success kivitelben, és 338-as blaser magnumban..... te..te...nem átlagember Röhög Röhög....
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7829 Dátum: 2018. Március 19. - 19:17:34 »


Az R8 elsülése pedig, többek szerint, csak egy véletlenül rossz irányba leadott lövés fedősztorija.


Erről S.Petit tudod kérdezni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 [522] 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: