Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136549 alkalommal)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7770 Dátum: 2018. Március 19. - 09:22:35 »

Nehogy félreérts, nem akarok a Blaser ügyvédje lenni, de az R8-assal milyen balesetről lehet tudni? Az R93-ashoz képest az eredetileg tényleg gyenge és inkább erőzáró zárszerkezetet eléggé átalakították alakzáróra, az engedélyezett túlnyomás értékét megnövelték 1000 bar-ral. Ezért volnék csak kíváncsi - ha van - konkrét R8-as balesetről.  Wave

R8 nekem semmivel sem meggyőzőbb,mint a 93...
Bizonyítékot nem tudok szolgáltatni,(nem verik nagy dobra az ilyesmit,gondolok itt a médiára)de olyasmi volt, hogy hajtásban lőszer pótlás a tárba,(a csőben maradt egy értelemszerűen) aztán az úriember leejtette a tárat ami ugye egyben van az elsütőbillentyűvel,és miközben lehajolt érte,elsült a puska.
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7771 Dátum: 2018. Március 19. - 09:23:52 »


Kibic vagyok a témához mert se Blaserem se 9,3x64 se 300 WM -om nem volt !   Ördög

Viszont volt 9,3x62 és bizton állítom hogy ha a középkaliber jó helyre van téve a hazai nagyvadfajainknál akkor nem kell 9,3 -as . A 300 WM ról meg azért beszélnék le mindenkit aki nincs megáldva kitűnő lőtudással mert az átlag 100 -150 méternél kisebb lőtávra nem kell sőt kifejezetten nem való . Főleg nem való azoknak akik szóró távolságra lövik a legtöbb vadat . Van szerencsém ismerni 300 as WM tulajt aki egy átlag puskán átlag távcsővel használja . Eredmény - szórón eltalálja  de a kisebb ez által legfinomabbak @arrá fossá fasírtá vannak lőve . Nagyobb távolságra meg lőni lő csak eredmény  Vállat von Mivel nagy távolságra egyre inkább spéci puska kéne spéci ilyen lövésre való távcsővel ( ne felejtsük el hogy az átlagos prémium távcsövek is csak 100 ig garantáltan paralaxis mentesek ) a 200 méter feletti lövéshez nem csak jó lőtudás de sok sok gyakorlás és sok tényező figyelembevétele és kompenzálása is elengedhetetlen . ( röppálya , szél irány , szél sebesség , magasságkülönbség , stb, stb . ) Ha nincs a fegyver a távcső és maga a lövő készen arra hogy nagyobb távolságra is eredményesen lőjjön teljesen felesleges a magnum kaliber használata , sőt aki rendelkezik az eszközökkel és lőtudással annak a 308 Win mint az egyik legkedveltebb mesterlövész kaliber is nagyon megfelel.  Kacsint                      Emelem

Bár nem kedvelem a 308at, egyet kell értenem veled!  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7772 Dátum: 2018. Március 19. - 09:25:52 »

Köszönöm szépen az infót, nagyon sokat segített, mert pont ilyen .300-as Win. Mag Blasert néztem ki a Sauer M80- asom helyett. De akkor inkább nézek másikat.
Ja, két helyre írtam, mert csak később láttam, hogy lehet nem is ide kellett volna.  Mosolyog
Még egyszer köszönöm!
 Emelem


 Emelem

Szóval van egy 9,3x64-es Sauer 80-asod amit le akarsz adni?  Fejvakarás
Lecserélni egy Brájzlerre?  Igen
Szerintem remek ötlet! Táncol
Én támogatom! Taps
- Mennyiért is adnád azt a vacak Sauert?  Kacsint Vigyorog

( Angyal nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast Angyal)

-És milyen távcső, szerelék van rajta, mikor-hol lehet megnézni?  Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7773 Dátum: 2018. Március 19. - 09:33:30 »

Red Francis meg Anti nyilatkozhatna összehasonlitasképp a 64-ről. Nekik biztosan tudom hogy az van.
(Mondjuk az első páciensen nem nagyon tud lögdösni semmi... Mosolyog

 Emelem

 Vállat von
Én is lefosom a bokámat minden lövés előtt és után, de manapság már nagyon jó termékek vannak erre. Tena a barátunk.  Ördög
 Röhög Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7774 Dátum: 2018. Március 19. - 09:45:52 »

... hajtásban [R8] lőszer pótlás a tárba, (a csőben maradt egy értelemszerűen) aztán az úriember leejtette a tárat ami ugye egyben van az elsütőbillentyűvel,és miközben lehajolt érte,elsült a puska.

Ezt éppen itt írta le egy fórumtársunk, aki ha jól emlékszem, jelen is volt, netán épp szemtanú is. Viszont ez az R8-as eset nem a gyenge (ahogy említetted Te is: "vicc") R93 zárszerkezet szerkezeti hibájára vezethető vissza, mint a korábbi balesetek túlnyomó többsége (ha nem mindegyike). Attól persze még baleset, és mindenkinek tanulságos (hatásvadász, de sajnos nem túlzó fordulatként "élet-halál kérdése") lenne megtudni, mitől következett be. Sajnos erre egyre kevesebb az esély az idő múlásával, főleg, hogy tudtommal a tulaj - szerintem magával is, és minden jelen és jövő idejű esetleges érintettel szemben baromi felelőtlen módon - nem szaladt a Blaserhez égő hajjal, hogy "Hello, van egy kis baj a puskátokkal, és akkor ez most hogy..."? Nyilván csak azért tudta mindezt SAJNOS eltussolni, mert HÁL ISTENNEK nem halt meg senki. Csakhogy innentől az R8 elsütőszerkezete tulajdonképp - minden túlzás nélkül! - egy ketyegő bomba, amíg ki nem derül minden kétséget kizáróan, hogy mitől sülhetett el egy R8-as elsütőbillentyű nélkül !
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7775 Dátum: 2018. Március 19. - 10:00:15 »

Lehet lassan át kéne mennünk a Golyós fegyverekről általában topikba?...  Stoel
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #7776 Dátum: 2018. Március 19. - 10:13:05 »

Emelem

Szóval van egy 9,3x64-es Sauer 80-asod amit le akarsz adni?  

Sauer M80
9,3x64
Komlói fix szerelékkel (30-as)
 Fényképet szívesen küldök e-mail címre akit érdekel.
árban 390.000 Huf- ra gondoltam

 Emelem

Küldj képeket az admin@vadaszforum.net címre és felteszem, ha már egyszer nem vagy hajlandó megtanulni hogyan is kell feltölteni ide képet. Most az egyszer.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 19. - 10:37:33 írta Voldi » Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7777 Dátum: 2018. Március 19. - 10:43:29 »

Urak,

ha valakit megcsíp a blaser bogár, azzal nincs mit tenni. Úgyis vesz előbb-utóbb egyet….
Ezen – főleg helyette – nem érdemes rugóznia senkinek.

Az sem véletlen, hogy Sauer 80/90-esek viszonylag nevetséges pénzekért kaphatóak 9,3x64-ben és 8x68-ban.
Főleg, hogy a 62-esek, 30-06-ok, 308-asok, 243-as kaliberűek a germánok szemében is kezdik megtalálni az ár-érték szerinti helyüket, habár szerény véleményem szerint, az ára még jó messze van a valódi értéktől. Ezeket még kézzel szerelték össze kiváló anyagból, egy patinás fegyvergyárban…. van aki szemében ez semmi, értéktelen, van aki szeretne birtokolni valami visszahozhatatlant, megismételhetetlent, na, az ő választása lesz egy 80/90-es. Csak egy példa….. megjelenik valaki egy Mannlicher Schönauerrel, a népek Blaserrel a vállukon csak pislognak, hogy hát most meg miféle félresikerült őskövületet – szemükben értéktelen ócskavasat -  valami furcsa Nagantot látnak. Közben halovány lila fingjuk sincs, hogy minden idők egyik legjobbnak aposztrofált (az idő is bizonyította) ikonikus tolózáras puskáját láthatják, amire mindenki, akinek van, úgy vigyáz mint a szeme fényére…..
Sok féle ember, sok féle vélemény van.

Azt is el kell ismerni, hogy a Blaser R8 egy nagyon kijavított (vagy tizenöt módosítás a Blaser R93-hoz képest) puska, és ha valakinek ez jön be ezzel nincs mit tenni. Egy iszonyatosan túlárazott divatfegyver, aminek eddig megnevezhető hibája alig van, vagyis nem nagyon találtak és amiket a tulajdonosai imádnak. Ez a malőr a leesett tárral elgondolkodtató……, de most hívott a barátom, nem fotőj szakértő, mert vagy 5 éve R8-asa van, nagyon sokat vadászik és még többet lő……… és azt mondta, hogy ez valami szarkavarás lehet, mert a puska szerkezete olyan, hogyha kiveszi valaki az elsütővel egybeépített tárat, a fegyver feszteleníti magát. Vállat von Fejvakarás
 
Azt viszont magán emberként kevéssé értem, hogy akinek „Mátyás problémája” van, miért ebben az iszonyatosan drága legóban gondolkodik, amihez a legolcsóbb tartozéknak, mondjuk a szereléknek árán Uzbence kurva jó puskát vesz………   Ördög  Röhög (A sznob angol eredetű szó, melyet hagyományosan William Makepeace Thackeray-nek tulajdonítanak, aki a Book of Snobs (A sznobok könyve) című írásában használta először a negatív kifejezést. A népszerű népetimológia szerint a „sine nobilitate” azaz „nemességgel nem rendelkező” kifejezés volt a „sznob” szó alapja, noha erre nincsenek egyértelmű bizonyítékaink, ezért nyelvi tévhitnek minősíthető. A népetimológia logikája szerint átvitt értelemben az olyan embereket illetik e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis valamilyen rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.)

Ehhez a részéhez viszont nyilvánvalóan senkinek semmi köze.

Látom, azért a delikvens által nem nagyon lett le reagálva a 64-es rúgása…. magnaport …… 300-asra való csökkentés igénye, tehát mégis csak lehet benne valami. Röhög Röhög

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7778 Dátum: 2018. Március 19. - 10:48:46 »

Emelem

Szóval van egy 9,3x64-es Sauer 80-asod amit le akarsz adni?  Fejvakarás
Lecserélni egy Brájzlerre?  Igen
Szerintem remek ötlet! Táncol
Én támogatom! Taps
- Mennyiért is adnád azt a vacak Sauert?  Kacsint Vigyorog

( Angyal nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast Angyal)

-És milyen távcső, szerelék van rajta, mikor-hol lehet megnézni?  Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog

 Wave

Hát Antikám, elég sokat kellett arra várni, hogy te is vegyél végre rendes puskát...... Kacsint Röhög

 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7779 Dátum: 2018. Március 19. - 11:28:49 »

Emelem

Szóval van egy 9,3x64-es Sauer 80-asod amit le akarsz adni?  Fejvakarás
Lecserélni egy Brájzlerre?  Igen
Szerintem remek ötlet! Táncol
Én támogatom! Taps
- Mennyiért is adnád azt a vacak Sauert?  Kacsint Vigyorog

( Angyal nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast-nemveszektöbbkilienchármast Angyal)

-És milyen távcső, szerelék van rajta, mikor-hol lehet megnézni?  Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog

 Wave

Mindenképpen vedd meg Anti!
90 ezerért egy első osztályú komlói fix..... ingyé van!! Röhög Röhög
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7780 Dátum: 2018. Március 19. - 11:41:32 »

Na igen...
Arról nem is beszélve, hogy rövidebbet szeretne,de mégis magnum kell...
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #7781 Dátum: 2018. Március 19. - 11:53:43 »

Na igen...
Arról nem is beszélve, hogy rövidebbet szeretne,de mégis magnum kell...


Az a helyzet, hogy nem feltétlenül kell a magnum, csak árban és állapotban elkezdte mozgatni a fantáziámat.
Ezért kérdeztem itt tőletek, hogy kinek mi a véleménye.
A Sauer megvásárlásakor (még most is) tapasztalatlan voltam ezért későbbi vadászatok során derült ki a gyakorlatban, hogy nekem kicsit hosszú a fegyver (agyazása).
nagyon előre kellett hajolnom. Mivel mindig is tetszettek a Blaser fegyverek ezért gondoltam, ha sikerülne venni egyet, akkor minek szabdaltassam a tust össze vissza ha olyan használná tovább akinek a testalkata tökéletes hozzá.

Az árban pedig írtam, hogy "gondoltam érte".
De ha segítetek, hogy mennyiért lehetne eladni, azt még megköszönném!

 Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7782 Dátum: 2018. Március 19. - 12:11:15 »

Az a helyzet, hogy nem feltétlenül kell a magnum, csak árban és állapotban elkezdte mozgatni a fantáziámat.
Ezért kérdeztem itt tőletek, hogy kinek mi a véleménye.
A Sauer megvásárlásakor (még most is) tapasztalatlan voltam ezért későbbi vadászatok során derült ki a gyakorlatban, hogy nekem kicsit hosszú a fegyver (agyazása).
nagyon előre kellett hajolnom. Mivel mindig is tetszettek a Blaser fegyverek ezért gondoltam, ha sikerülne venni egyet, akkor minek szabdaltassam a tust össze vissza ha olyan használná tovább akinek a testalkata tökéletes hozzá.

Az árban pedig írtam, hogy "gondoltam érte".
De ha segítetek, hogy mennyiért lehetne eladni, azt még megköszönném!

 Emelem

Ha az tetszik,vedd meg...
Itt az Urak már ecsetelték, hogy egy Sauer 80/90 től jobbat nehezen fogsz vásárolni...
Kaliberben meg inkább a 30-06,8x57,9,3x62 vonalat "erőltetném"...
 Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7783 Dátum: 2018. Március 19. - 12:15:48 »

Ha az tetszik,vedd meg... Itt az Urak már ecsetelték, hogy egy Sauer 80/90 től jobbat nehezen fogsz vásárolni... Kaliberben meg inkább a 30-06,8x57,9,3x62 vonalat "erőltetném"...
 Kacsint

Iménti első mondatából ("Az a helyzet, hogy nem feltétlenül kell a magnum, csak árban és állapotban elkezdte mozgatni a fantáziámat") feltételezem, hogy egy konkrét darab Blaserhez tudna jó áron hozzájutni, ezért kezdett el gondolkodni a vételen, nem a magnum miatt.
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #7784 Dátum: 2018. Március 19. - 12:17:54 »

Iménti első mondatából ("Az a helyzet, hogy nem feltétlenül kell a magnum, csak árban és állapotban elkezdte mozgatni a fantáziámat") feltételezem, hogy egy konkrét darab Blaserhez tudna jó áron hozzájutni, ezért kezdett el gondolkodni a vételen, nem a magnum miatt.

Lehet!
Mindenesetre én nem akarok senkit lebeszélni semmiről...
Csak próbáltam ésszerű véleményt formálni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: