Oldalak: 1 ... 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 [504] 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136678 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7545 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 11:03:39 »

Igazság szerint valószínűleg télvíz idején is rákérdeztem volna, hogy ha már két hozzászólásban le van a név írva, egyik nyilvánvalóan helytelenül, akkor miért kell rátenni még egy lapáttal, és egy harmadik (már szinte sértő módon kicsavart) változatot leírni harmadikként.
Én elhiszem, hogy vannak határon túlról levelező fórumozók, és a hazai publikum előtt nem számít olyan nagy hibának a részükről itthon kifejezetten súlyosnak mondható helyesírási hibával írni bizonyos szavakat, de most egy, a fegyvertechnikában nagy nevet szerzett német konstruktőrről van szó, aki talán csak megérdemli, hogy egy vadászati, szakmai fórumon helyesen írják le a nevét......
Ha nem, természetesen én kérek ismét elnézést..... Stoel Stoel Stoel


Lehet hogy mi vagyunk túl hagyománytisztelők ?  A 7x64 vs 30-06 és Csaba örvendezése hogy vendége 7x64 -es fegyverrel vadászott és eme írás kapcsán merül fel bennem néhány gondolat.

- A legtöbb német és osztrák vendég akiket volt szerencsém vadásztatni - megismerni 30-06 -os vagy 243 Win. kaliberű fegyverrel vadászott . Érdekes módon Őket nem zavarta , pláne nem érdekelte hogy Európai sőt Német mérnököknek is vannak remek kalibereik. Egyik alkalommal mikor szóba kerültek a fegyvereim hozzátettem a 7x64 hez hogy Brenneke . (Elég gyakran találkozni nálunk ezzel az elnevezéssel) Nézett rám értetlenül a német vendég  valami  sörétesről is gagyogott és mikor mondtam hogy a konstruktőr Wilhelm Brenneke után nevezik így - elég értetlenül bámult rám. Két vendég vadászott igazi Nemet-Osztrák kaliberrel egy 6,5x54 MS és egy 6,5x57 R puskával igaz azok nevében volt egy "Von" szócska  és ruházatukban és örökölt régi fegyvereik tiszteletében is példaértékűek voltak. Viszont a velük érkező barátjuk aki strandpapucsban és rózsaszín ingben  Röhög hívta hihetetlen eredményesen a bakokat 243 -as Blasert használt (!)  . Viszont a fegyverek és lőszerek gyártmánya ritka kivétellel Német vagy Osztrák volt .  Azt hiszem hogy Ők inkább a minőséghez ragaszkodnak mint a hagyományhoz.



Már a hazautazáshoz öltözve a háromnapi terítéknél . Az a "kis alacsony" a nem Von !



Nyálcsorgatónak szezonzáróként .
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7546 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 11:22:55 »



Már a hazautazáshoz öltözve a háromnapi terítéknél . Az a "kis alacsony" a nem Von !



Kalandos lehet az élet négyméteresen..  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7547 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 12:31:59 »

Kalandos lehet az élet négyméteresen..  Ördög

Én is azt néztem, hogy nem nagyon kell neki magasles.
Afrikában simán farkasszemet néz a zsiráffal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7548 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 16:15:54 »

Lehet hogy mi vagyunk túl hagyománytisztelők ?  A 7x64 vs 30-06 és Csaba örvendezése hogy vendége 7x64 -es fegyverrel vadászott és eme írás kapcsán merül fel bennem néhány gondolat.

- A legtöbb német és osztrák vendég akiket volt szerencsém vadásztatni - megismerni 30-06 -os vagy 243 Win. kaliberű fegyverrel vadászott . Érdekes módon Őket nem zavarta , pláne nem érdekelte hogy Európai sőt Német mérnököknek is vannak remek kalibereik. Egyik alkalommal mikor szóba kerültek a fegyvereim hozzátettem a 7x64 hez hogy Brenneke . (Elég gyakran találkozni nálunk ezzel az elnevezéssel) Nézett rám értetlenül a német vendég  valami  sörétesről is gagyogott és mikor mondtam hogy a konstruktőr Wilhelm Brenneke után nevezik így - elég értetlenül bámult rám. Két vendég vadászott igazi Nemet-Osztrák kaliberrel egy 6,5x54 MS és egy 6,5x57 R puskával igaz azok nevében volt egy "Von" szócska  és ruházatukban és örökölt régi fegyvereik tiszteletében is példaértékűek voltak. Viszont a velük érkező barátjuk aki strandpapucsban és rózsaszín ingben  Röhög hívta hihetetlen eredményesen a bakokat 243 -as Blasert használt (!)  . Viszont a fegyverek és lőszerek gyártmánya ritka kivétellel Német vagy Osztrák volt .  Azt hiszem hogy Ők inkább a minőséghez ragaszkodnak mint a hagyományhoz.

Már a hazautazáshoz öltözve a háromnapi terítéknél . Az a "kis alacsony" a nem Von !

Nyálcsorgatónak szezonzáróként .


Stefi! Nem rugózom tovább a témán, csak annyit próbáltam mondani, ha már le ír valaki egy nevet, tegye pontosan, vagy sehogy... ennyi! OFF vége részemről!

7x64-es..... nincs sok jogom bármit is írni róla, mert soha nem volt ilyenem. Azonban pont az említett összeállítással vadászó barátommal (7x64-es Tikka, Sako 11 grammos patron) voltam vagy 23-24 éve Gyulajon, ahol a barátom (ottan az orrom előtt...) szépen, ahogy kell, blatton lőtt egy dámbikát (nem barcogásban) és szegény bika még egy igen-igen hosszút szaladt még, a helyi kísérőnek úgy kellett a késével megváltania a szenvedéstől. Mondjuk a kísérő is azt mondta, hogy ilyet nem sokat látott, de akkor és ott ez történt....

Ugyanaz a puska, de ez már Norma Vulcan patronnal, Namíbiában egy nagykudut szépen oldalba lőtt, de olyan szépen, hogy rettenetesen-nagyon messze szaladt szegény kudu, és csak a harmadik nap kilométerekre keringő "nap-madarak" mutatták, hogy ott van valami. Mivel bevallotta a barátom a találatot, és nem próbált meg trükközni, utána küldték a trófeát (vagyis utána küldtek valamit), de élmény, birtokba vétel nem volt......

Ugyanaz a puska, a már megénekelt Sako patron.... Norma-kupa előtt lehetett menni gyakorolni a Nagytétényi lőtérre. Negyedik, vagy ötödik lövés után a hüvely annyira beszorult, hogy nem lehetett a puskát kinyitni, V. Karcsi haza is akart minket zavarni, hogy húzzunk innen qrva gyorsan ezzel az otthon töltött sz@rral (az én szemem már akkor sem állt túl jól ezek szerint az illetékes témában....) de Laci barátom égre-földre esküdözött, hogy nézze meg ez gyári vacak. És mivel a szakértő szem azért egy röpke oda pillantással megmondja a hüvelyről, hogy milyen fából faragták, így végül maradhattunk... Ennyit erről a túltöltött gyári Sako patronról.

Az is igaz, hogy lőtt a puskával egy pár turkácsot, őzet, de azt már mind a Federal gyártmányú 160 graines Nosler Partitionnal.
Aztán lehet, hogy szegénynek volt csak pech-je ezzel a 7-es puska-patron kombóval, de ha lehet, emlékeim szerint évek óta mindenhová a mindenki által szarrá fikázott cseh 375-ösét viszi, és érdekes módon azzal nem nagyon van sok probléma...
Hát, ez is egy vélemény. Vállat von

 Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #7549 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 18:19:14 »

 Emelem

Szép teríték! A nagyvadat nem jobb oldalára szokás fektetni a terítéken?

Üdvözlettel:
  Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #7550 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 21:56:08 »

Szerintem arrol az emberrol van szo aki elotte végigvadászta a a kárpátok osszes nagy vad faját 6,5x54 el azután a bikavadászat miatt váltott a modern 6x64 Breneckee re. Nadler Herbert  Emelem

6,5x64 Brenneke!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7551 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 07:38:03 »

Emelem

Szép teríték! A nagyvadat nem jobb oldalára szokás fektetni a terítéken?

Üdvözlettel:
  Viktor

 Igen Sőt, nem csak a nagyvadat. Hacsak itt nem egytől egyig ronda kimenete volt a bal oldalán...  Kacsint
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #7552 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 09:38:28 »

Kalandos lehet az élet négyméteresen..  Ördög

Libázni is fél órával hamarabb jár...  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7553 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 11:35:30 »

Stefi! Nem rugózom tovább a témán, csak annyit próbáltam mondani, ha már le ír valaki egy nevet, tegye pontosan, vagy sehogy... ennyi! OFF vége részemről!



Ezzel természetesen egyetértek !

Mivel volt 7x64 -em  volt van 30-06 -om és volt 9,3x62 csak azt tenném hozzá hogy elvileg a vastagabb lövedék , nagyobb lövedéksúly , nagyobb energia , jobb ölőhatást , követhetőbb vérnyomot produkál .
ELVILEG !  S.Peti  Aztán láttam én mindegyikkel ezt is azt is . Statisztikát nem csináltam bár tudnék mert még mindig írom a naplómat de én olyan bődületes különbséget (Példáúl hogy 9,3 -al minden borul , kanna vér ,stb. ) nem látok . Ezt írtam már annyiszor és akkor is mikor nem értetted miért mondom azt hogy nem a kaliber ésszerűségen felüli növelésével lehet a vadelvesztést-vadkínzást lecsökkenteni hanem akinek módjában áll és némi huzalma is van hozzá az tartson és képezzen egy kutyát mert nekem pl. mindegyik kaliberrel többször is megesett hogy nulla vér stb. után kisebb -
 nagyobb távon belül dermedten ,de néha élve sebzetten találtam meg a vadat .  (OFF)    Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7554 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 12:26:28 »

6,5x64 Brenneke!

Ezzel a 6,5X64- es Brennecke-vel érzek egy kis gondod. Fejvakarás
Az ismereteim szerint, ezt jóval Nadler Herbert után konstruálta, egy bizonyos Hannes Kepplinger nevű osztrák mérnök, ezért nem biztos, hogy térben is időben ők találkoztak volna. A 6x64 az meg talán nem is létezett.

http://deutsches-jagd-lexikon.de/index.php?title=6,5x64_Brenneke

Ha hülyeség majd letagadom Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7555 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 12:29:19 »

Ezzel a 6,5X64- es Brennecke-vel érzek egy kis gondod. Fejvakarás

http://deutsches-jagd-lexikon.de/index.php?title=6,5x64_Brenneke


Hát az egyik gond, hogy nem úgy írják, ahogy Te írtad, hanem úgy, ahogy az általad idézett linkben olvasható.  Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7556 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 12:36:45 »

Ezzel természetesen egyetértek !

Mivel volt 7x64 -em  volt van 30-06 -om és volt 9,3x62 csak azt tenném hozzá hogy elvileg a vastagabb lövedék , nagyobb lövedéksúly , nagyobb energia , jobb ölőhatást , követhetőbb vérnyomot produkál .
ELVILEG !  S.Peti  Aztán láttam én mindegyikkel ezt is azt is . Statisztikát nem csináltam bár tudnék mert még mindig írom a naplómat de én olyan bődületes különbséget (Példáúl hogy 9,3 -al minden borul , kanna vér ,stb. ) nem látok . Ezt írtam már annyiszor és akkor is mikor nem értetted miért mondom azt hogy nem a kaliber ésszerűségen felüli növelésével lehet a vadelvesztést-vadkínzást lecsökkenteni hanem akinek módjában áll és némi huzalma is van hozzá az tartson és képezzen egy kutyát mert nekem pl. mindegyik kaliberrel többször is megesett hogy nulla vér stb. után kisebb -
 nagyobb távon belül dermedten ,de néha élve sebzetten találtam meg a vadat .  (OFF)    Emelem

Megértettem, tudom is, ha valaki, akkor te tudod, hogy meg is próbáltam...... nekem nem megy sajnos, ez nem nekem való! És még nagyon sokan nem tudják megengedni maguknak, és tudod, hogy nem a bekerülés miatt.
Ez van, el kell ismernem a korlátaimat, van még ezen kívül számos.

Nekem mindenek felett, puskában, golyóbisban toronymagasan a 300 Winmag 200-as NP kombó működött a legjobban.
Mindenki esküszik valamire, látod van aki a 223-ra... Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7557 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 12:44:34 »

Hát az egyik gond, hogy nem úgy írják, ahogy Te írtad, hanem úgy, ahogy az általad idézett linkben olvasható.  Ördög

Hú vaze, akkor én most szar ember vagyok és annyit is érek Stoel Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7558 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 13:07:12 »

Megértettem, tudom is, ha valaki, akkor te tudod, hogy meg is próbáltam...... nekem nem megy sajnos, ez nem nekem való! És még nagyon sokan nem tudják megengedni maguknak, és tudod, hogy nem a bekerülés miatt.
Ez van, el kell ismernem a korlátaimat, van még ezen kívül számos.

Nekem mindenek felett, puskában, golyóbisban toronymagasan a 300 Winmag 200-as NP kombó működött a legjobban.
Mindenki esküszik valamire, látod van aki a 223-ra... Ördög Ördög

 Emelem

Igaz-igaz Vánnyadt Vánnyadtovics Vinyov !  Ördög
Nálunk és a környékben is sokan próbáltak -főleg Csipetke munkáját látva- egy tacskót , tacskókopót ,stb képezni de leginkább az idő hiánya és a kevés munka   miatt inkább kevesebb sikerrel .
Biztos hogy sok mindennek össze kell jönni . 1./ A kutya rátermettsége idegrendszere . 2./ Idő , hely .  3./ Képzés , bevezetés . 4./ Gyakorlás , munka .  Ha ezek közül valami elcsúszik már nem az igazi. Nekem Csipetkével szerencsém is volt . Sajnos már 10 éves !   Rííí      
Hogy a témánál maradjunk - Sajnos pont ebben az évben volt 3 eredménytelen keresés is 300 Win -után. Persze ez nem azt jelenti hogy a kaliber@ar , hanem inkább túl nagy volt benne a bizalom (hazardírozás) Az egyiket azért megtalálták a szomszéd területen szétlőtt hátsó combbal elvérezve . Talán Te is tudsz példát hogy a csodás mindenható magnumok megszerzése után bizony elég sokan csalatkoznak mert azzal is ugyan úgy el kell találni jó helyen és aki a 30-06 ot 7x64 et stb nehezen uralta az a nagyobb energiával hogy lőne pontosabban ? Fejvakarás Ha valaha 300 Win mellett döntzenék én biztos hogy a még nehezebb 220 graines Lövedéket preferálnám .  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7559 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 22:34:59 »

Igaz-igaz Vánnyadt Vánnyadtovics Vinyov !  Ördög
Nálunk és a környékben is sokan próbáltak -főleg Csipetke munkáját látva- egy tacskót , tacskókopót ,stb képezni de leginkább az idő hiánya és a kevés munka   miatt inkább kevesebb sikerrel .
Biztos hogy sok mindennek össze kell jönni . 1./ A kutya rátermettsége idegrendszere . 2./ Idő , hely .  3./ Képzés , bevezetés . 4./ Gyakorlás , munka .  Ha ezek közül valami elcsúszik már nem az igazi. Nekem Csipetkével szerencsém is volt . Sajnos már 10 éves !   Rííí      
Hogy a témánál maradjunk - Sajnos pont ebben az évben volt 3 eredménytelen keresés is 300 Win -után. Persze ez nem azt jelenti hogy a kaliber@ar , hanem inkább túl nagy volt benne a bizalom (hazardírozás) Az egyiket azért megtalálták a szomszéd területen szétlőtt hátsó combbal elvérezve . Talán Te is tudsz példát hogy a csodás mindenható magnumok megszerzése után bizony elég sokan csalatkoznak mert azzal is ugyan úgy el kell találni jó helyen és aki a 30-06 ot 7x64 et stb nehezen uralta az a nagyobb energiával hogy lőne pontosabban ? Fejvakarás Ha valaha 300 Win mellett döntzenék én biztos hogy a még nehezebb 220 graines Lövedéket preferálnám .  Emelem

Mielőtt a 338-as számsor beleégette volna magát az agykezdeményembe, erőssen gondolkoztam, hogy ki kéne próbálni a 220-as NP-t is, csak úgy brahiból, meg olyan jó suppantós cucc is.
Mivel a az alig gyorsabban induló (kb 845-850 m/s) karcsú 200-as NP-hez képest a (820 környékén induló) bumszlifejű 220-as távcsővel lőve vagy 6-7 centivel magasabbra lőtt, nem lehetett a kettőt együtt használni. Már meg is rendeltem a sógoroknál a kinézett púdert a cucchoz, erre beleszaladtam a 338-as Sauerbe. Pedig istók zicsi ki akartam próbálni, mert van még vagy 35-40 darab békebeli 220-as NP-m. Lehet, hogy egyszer jön még egy ihlet, akkor feltétlen beszámolok. De a nehéztüzérséggel az utóbbi időben rendszeresen pocok méretű gerincesekkel találkoztam csak. Ami meg nagyobb volt egy kicsit, azt ügyesen el is b@sztam. (458.... hogy a jegesmedve élne vele nemi életet, legnagyobb hajtásban lőtt turkácsom lett volna...)
Úgyhogy azoknak adok igazat, hogy le van ejtve puska-kaliber-kukker-vadászkutya-terepjáró….. a vadászathoz mégpedig elsősorban szerencse kell. Meg ki kell kelni a fotőjből…
Így közel 25 év után ez lett a fő axiómám. Tehát egy bölcs rabbi kutyaf@sza bölcsességben hozzám képest. Vigyorog
 Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 ... 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 [504] 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: