Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 [492] 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136663 alkalommal)
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7365 Dátum: 2017. Február 14. - 17:41:54 »

Igazából nem a hátrarúgás a zavaró,hanem a cső elejét ahogy feldobja. Ezek szerint akkor nem lenne kezesebb ha egy 750 m/s környéki induló sebbességű lőszert keresgélnék?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7366 Dátum: 2017. Február 14. - 18:55:06 »

Igazából nem a hátrarúgás a zavaró,hanem a cső elejét ahogy feldobja. Ezek szerint akkor nem lenne kezesebb ha egy 750 m/s környéki induló sebességű lőszert keresgélnék?

Nem vágom fejből, milyen sebességgel indulnak a gyári .308 lőszerek, de ahány %-kal kisebb a sebesség, annyi %-kal kisebb a rúgás (most itt az ínyencek engedelmével nem finomkodok a mozgási energia képletével, meg a sebesség négyzetével...). A gyári honlap szerint 2,9 kg a puskád, amihez még egy izmosabb távcső sem rak hozzá többet 50-60 dkg-nál. Hacsak nem túlnyomórészt cserkelésre akarod használni, ahol minden plusz deka fárasztana, akkor a kis tömeg szerintem pont nem előny épp a rúgás miatt. Nem tudom, milyen hosszú a kezed, azaz mekkora toldást visel el (v. igényel-e egyáltalán) a puska. Én biztosan megpróbálnék valami módon hozzátenni a tömegéhez, hátha pl. az előagyban belül (a csövet kivéve belőle) van olyan mélyedés, ahova egy jó darab ólmot belerögzítenék valahogy, netán akár az agy hátuljára (is?) egy másikat, legalább egy próba erejéig akárhogyan is feltenni, ha beválik, ráérsz esztétikus módon véglegesíteni. Az én puskám pl. alig van 5 kg alatt emlékeim szerint, tehát ne félj akár 30-50 dkg-ot is kipróbálni. A különbséget meghálálja a vállad.

Ha viszont "kizárólag" a felrúgás zavar (bár ezt is csökkenti a plusz tömeg is), akkor amit ajánlanék, szintén legalább egy próba erejéig (hisz veszteni nem tudsz vele semmit), hogy egy ék alakú, ideiglenes agytalp toldást felteszel a hátuljára (a gyári gumi meg a fa közé, teljesen sufni-tuning megoldás is jó a próba erejéig). Nyilván a vastagabb részt felülre, hogy a támasztás síkja jobban lekövesse a vállad ferde vonalát (egyszerű ergonómia). Hogy mekkora szöge legyen az éknek, azt úgy tudod megsaccolni, hogy a vízszintesen vállba fogott puskát elkezded vállban tartva felfelé emelni (ha akarod, "csukott szemmel", mert úgy tudományosabb), majd érzed, hogy a támasztási pont hogyan vándorol felfelé. Amikor eléred azt a pontot, mikor az agy talp már nem csak alul szúrja a válladat "hónaljban" (mint alapból majdnem mindegyik puska), hanem feljebb, minimum az izom vastagabb részének közepén támaszt, akkor amekkora szöget bezár a cső a vízszintessel, olyan szögű kéne legyen az ék. Hogy rövid-e annyira a kezed, hogy ehhez már muszáj lenne valamennyit le is vágni az agyból, és hogy ezt aztán az eredeti síkkal párhuzamosan vágnád-e, azt már tényleg csak Te tudod eldönteni.

Lehet, hogy kicsit ettől az ék alakú toldaléktól picit furábban néz ki majd a puskád az "átlagoshoz" képest, de hogy lövés-kényelemben messze veri majd azokat, azt garantálom. Meg azt is, hogy lesznek itt homlokegyenest ellenkező vélemények is.  Ördög Emelem
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #7367 Dátum: 2017. Február 14. - 18:59:52 »


Talán most ....

Így néz ki:
 


Üdv
Tamás
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 14. - 19:42:54 írta Sakac » Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #7368 Dátum: 2017. Február 14. - 19:27:58 »


Szia,

Én 30-06 -ban használom a H-mantelt. Amit Gálos Csaba és Uzbence leírt ,ebben a kaliberben is megerősíthetem.
Korábban a Sako Shh és Lapu(h)a mega volt ,azok is jó lőszerek, de ez tényleg jobban működik,és a puska is nagyon jól "kijön" vele.
Nekem is mindenen átment, csak egy maradványtest maradt meg az RWS-ből. Ha csontot talál ott azért van mit kikanyarítani a húsból,de vadászatra, nem konyhára vadászva  Igen Igen.

Üdv
Tamás
Köszönöm!Sajnos a képet nem tudom megnézni!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 14. - 19:43:42 írta Sakac » Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #7369 Dátum: 2017. Február 14. - 19:31:00 »

Köszönöm!Sajnos a képet nem tudom megnézni!

Látom már!Köszi!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7370 Dátum: 2017. Február 14. - 19:34:38 »

Köszönöm!Sajnos a képet nem tudom megnézni!


Megelőztél, gondoltam szólok.  Vigyorog

Be lehet állítani, hogy a legújabb hozzászólás legyen legelöl (v legfelül). Profil / Kinézet és elrendezés / Legutóbbi hozzászólások felül négyzetet kipipálni. Úgy az ember rögtön látja, mi lett hozzászólva azóta.  Emelem
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7371 Dátum: 2017. Február 15. - 08:52:24 »

Nem vágom fejből, milyen sebességgel indulnak a gyári .308 lőszerek, de ahány %-kal kisebb a sebesség, annyi %-kal kisebb a rúgás (most itt az ínyencek engedelmével nem finomkodok a mozgási energia képletével, meg a sebesség négyzetével...). A gyári honlap szerint 2,9 kg a puskád, amihez még egy izmosabb távcső sem rak hozzá többet 50-60 dkg-nál. Hacsak nem túlnyomórészt cserkelésre akarod használni, ahol minden plusz deka fárasztana, akkor a kis tömeg szerintem pont nem előny épp a rúgás miatt. Nem tudom, milyen hosszú a kezed, azaz mekkora toldást visel el (v. igényel-e egyáltalán) a puska. Én biztosan megpróbálnék valami módon hozzátenni a tömegéhez, hátha pl. az előagyban belül (a csövet kivéve belőle) van olyan mélyedés, ahova egy jó darab ólmot belerögzítenék valahogy, netán akár az agy hátuljára (is?) egy másikat, legalább egy próba erejéig akárhogyan is feltenni, ha beválik, ráérsz esztétikus módon véglegesíteni. Az én puskám pl. alig van 5 kg alatt emlékeim szerint, tehát ne félj akár 30-50 dkg-ot is kipróbálni. A különbséget meghálálja a vállad.

Ha viszont "kizárólag" a felrúgás zavar (bár ezt is csökkenti a plusz tömeg is), akkor amit ajánlanék, szintén legalább egy próba erejéig (hisz veszteni nem tudsz vele semmit), hogy egy ék alakú, ideiglenes agytalp toldást felteszel a hátuljára (a gyári gumi meg a fa közé, teljesen sufni-tuning megoldás is jó a próba erejéig). Nyilván a vastagabb részt felülre, hogy a támasztás síkja jobban lekövesse a vállad ferde vonalát (egyszerű ergonómia). Hogy mekkora szöge legyen az éknek, azt úgy tudod megsaccolni, hogy a vízszintesen vállba fogott puskát elkezded vállban tartva felfelé emelni (ha akarod, "csukott szemmel", mert úgy tudományosabb), majd érzed, hogy a támasztási pont hogyan vándorol felfelé. Amikor eléred azt a pontot, mikor az agy talp már nem csak alul szúrja a válladat "hónaljban" (mint alapból majdnem mindegyik puska), hanem feljebb, minimum az izom vastagabb részének közepén támaszt, akkor amekkora szöget bezár a cső a vízszintessel, olyan szögű kéne legyen az ék. Hogy rövid-e annyira a kezed, hogy ehhez már muszáj lenne valamennyit le is vágni az agyból, és hogy ezt aztán az eredeti síkkal párhuzamosan vágnád-e, azt már tényleg csak Te tudod eldönteni.

Lehet, hogy kicsit ettől az ék alakú toldaléktól picit furábban néz ki majd a puskád az "átlagoshoz" képest, de hogy lövés-kényelemben messze veri majd azokat, azt garantálom. Meg azt is, hogy lesznek itt homlokegyenest ellenkező vélemények is.  Ördög Emelem
Köszi. Valamit majd kiagyalok 👍
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7372 Dátum: 2017. Február 19. - 17:36:59 »

Egy Európában teljesen szükségtelen és gyakorlatilag szinte használhatatlan kaliberrel (300WM), kb 60 elejtett csülkös vad után, megtaláltam az első maradványtestet.
A lövedék 13g Lapua Mega, szarvas borjú, kb. 150m.
Srégen állt, durván testközépen lőttem, az ellenkező oldalon a lapockacsontot átütve a bőr alatt találtam meg.

 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7373 Dátum: 2017. Február 22. - 15:33:20 »

Nem tudtam, hogy Magyarországon folyik a GECO lőszerek gyártása.
MÉH-telepi kalandtúra során ezekbe a selejtekbe , illetve  törött szerszámokba botlottam:


Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #7374 Dátum: 2017. Február 22. - 15:39:11 »

Nem tudtam, hogy Magyarországon folyik a GECO lőszerek gyártása.
MÉH-telepi kalandtúra során ezekbe a selejtekbe , illetve  törött szerszámokba botlottam:

Lehet, hogy ez a Lakatos Brothers saját márkás terméke, a GECÓ.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #7375 Dátum: 2017. Február 22. - 15:51:51 »

Nem tudtam, hogy Magyarországon folyik a GECO lőszerek gyártása.


Az  MFS lőszergyárat megvette  ( bekebelezte)  a RUAG konszern ,  ott gyártják   , de csak pisztolykalibert   csinálnak ,  (a puskalőszer gyártást  rögtön beszüntették)     
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #7376 Dátum: 2017. Február 22. - 16:04:23 »

Az  MFS lőszergyárat megvette  ( bekebelezte)  a RUAG konszern ,  ott gyártják   , de csak pisztolykalibert   csinálnak ,  (a puskalőszer gyártást  rögtön beszüntették)     

Illetve gyártanak puskalőszert is , hadi megrendeléseket ( a Nato részére ) ,  meg vadászlőszert is , De az itt gyártott vadászlőszerek nálunk  Mo-n nem kaphatóak ( vagy ha pl azt is veszed,   gyártás után kiviszik az országból és újra behozzák , /mint pl a Győrben gyártott Audit / , igy több rajt a haszon )
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7377 Dátum: 2017. Február 22. - 16:44:48 »

Illetve gyártanak puskalőszert is , hadi megrendeléseket ( a Nato részére ) ,  meg vadászlőszert is , De az itt gyártott vadászlőszerek nálunk  Mo-n nem kaphatóak ( vagy ha pl azt is veszed,   gyártás után kiviszik az országból és újra behozzák , /mint pl a Győrben gyártott Audit / , igy több rajt a haszon )
Logikus!  Kamionnal körbevinni az árút Európán! Hogy teszi olcsóbbá, nem értem?!?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7378 Dátum: 2017. Február 22. - 16:53:10 »

Illetve gyártanak puskalőszert is , hadi megrendeléseket ( a Nato részére ) ,  meg vadászlőszert is , De az itt gyártott vadászlőszerek nálunk  Mo-n nem kaphatóak ( vagy ha pl azt is veszed,   gyártás után kiviszik az országból és újra behozzák , /mint pl a Győrben gyártott Audit / , igy több rajt a haszon )

Az MFS-nél már jóval a RUAG trónra lépése előtt folyt nagyon jól ismert és elismert "külföldi" prémium vadász lőszerek ill. lőszerelemek tömeggyártása (a katonai lőszerek mellett).

Anno a nagyon korai FEHOVÁ-k egyikén mondta a marketingesük, hogy igen elcsodálkoznék, mi minden márkával találkozhatnék náluk a gyárban, ha beengedhetne, csak nyilván nagyon nem publikus a repertoár. Szinte mind olyan márka, amikhez képest divat (volt) fikázni az MFS-t...  Kacsint  Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #7379 Dátum: 2017. Március 02. - 17:18:08 »

Azon Uraknak, akik a nagy hüvelyt szeretik!  Vigyorog

https://www.youtube.com/watch?v=zRT36mLLBgk&feature=youtu.be
Naplózva
Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 [492] 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: