Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136617 alkalommal)
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #4755 Dátum: 2012. November 27. - 20:52:02 »

Szia Foximaxi!

Ha jó árú, pontos lőszert keresel 308win kaliberben, szerintem próbáld ki a Geco Sp lőszert. Bár kevés tapasztalatom van benne, ( egy kan, 3 róka ) de amit meglőttem vele, helyben maradt, a kant is átütötte. Paramétereit a http://geco-munition.de/en/products/centerfire-rifle-cartridges.html#!0/0/333 oldalon találod. Ára 8700.- Ft /doboz volt legutóbb. Marlin xl7-ből lövöm, visszarúgás alig érezhető.

Üdv, Bassman
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4756 Dátum: 2012. November 28. - 07:48:37 »





Geco alagsorban PLUS
Az új Geco PLUS technológia precíz bullet-to-date a Geco ragasztás technológia rendkívül szilárd forrasztási a lövedék mag a golyó kabát. A Geco PLUS pilzt szinte semmilyen veszteség Gesschossteilen, és javasolja, megbízhatóan még nehéz játék, és a csont találat. A szilárd vegyület, az ólom mag és burkolat biztosítja a tiszta játék, mert szinte nincs maradékok maradnak. A deformáció vezérli a kívülről látható előre meghatározott törési pontok a hüvely, és adja a padló annak hatékonyságát.

Na ugye hogy van ragasztott és forrasztott lőszer !  A gépi fordítás ördöge !           Röhög

Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4757 Dátum: 2012. November 28. - 08:27:21 »

Idézet
Szia Foximaxi!

Ha jó árú, pontos lőszert keresel 308win kaliberben, szerintem próbáld ki a Geco Sp lőszert. Bár kevés tapasztalatom van benne, ( egy kan, 3 róka ) de amit meglőttem vele, helyben maradt, a kant is átütötte. Paramétereit a http://geco-munition.de/en/products/centerfire-rifle-cartridges.html#!0/0/333 oldalon találod. Ára 8700.- Ft /doboz volt legutóbb. Marlin xl7-ből lövöm, visszarúgás alig érezhető.

Üdv, Bassman

Szia Bassman!

Köszönöm válaszodat! Elképzelehető, hogy kipróbálom, mert ezt a GMX-et sem vettem még meg.....
Egyenlőre várom a szerelékem érkezését Amerikából, úgyhogy a puskám még "kopasz" SPS 700 Varmint  Stoel
Nagyon várom már a próba idejét, mit is produkál a bull cső (ami persze önmagában kevés...)

Üdvözlettel
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4758 Dátum: 2012. November 28. - 08:40:41 »

Szia Bassman!

Köszönöm válaszodat! Elképzelehető, hogy kipróbálom, mert ezt a GMX-et sem vettem még meg.....


Mielőtt ítéletet mondasz a GMX-ről kérdezz rá S.Petitől mi a véleménye, Ő sokat használja, igaz .243-s puskából.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4759 Dátum: 2012. November 28. - 09:15:59 »

Szia Voldi!

Semikképen sem szeretnék ítélkezni egyik lőszerről sem, mivel még nincs tapasztalatom velük...vakai ezt ajánlja...valaki azt....
Igen, olvastam S.Peti írását a GMX-ről és nagyon meg is tetszett, viszont ahogyan leírtam a sebességbeli különbségek miatt félek, hogy a 308-asnál a gombásodás nem lessz olyan mértékű mint a 243-as esetében....
Ezért is kérdeztem úgy a fórumozóktól, hogy 308 win kaliberben van-e valakinek tapasztalata erről a lőszerről.
Amerikai fórumokon is utánna olvastam, ahol sokan nagyon jó párosításnak találják....
Majd kiderül, még kutakodom, nem döntöttem...

Köszönettel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #4760 Dátum: 2012. November 28. - 10:31:33 »




Geco alagsorban PLUS
Az új Geco PLUS technológia precíz bullet-to-date a Geco ragasztás technológia rendkívül szilárd forrasztási a lövedék mag a golyó kabát. A Geco PLUS pilzt szinte semmilyen veszteség Gesschossteilen, és javasolja, megbízhatóan még nehéz játék, és a csont találat. A szilárd vegyület, az ólom mag és burkolat biztosítja a tiszta játék, mert szinte nincs maradékok maradnak. A deformáció vezérli a kívülről látható előre meghatározott törési pontok a hüvely, és adja a padló annak hatékonyságát.

Na ugye hogy van ragasztott és forrasztott lőszer !  A gépi fordítás ördöge !           Röhög


Te Pisti !
ha gondolod szívesen fordítok neked mert ne is haragudj de ezt fáj olvasni is ..... Bangdesk
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #4761 Dátum: 2012. November 28. - 11:05:22 »

Sziasztok.

Az új Geco PLUS technológia precíz bullet-to-date a Geco ragasztás technológia rendkívül szilárd forrasztási a lövedék mag a golyó kabát.

Ezt az idézetet nem értem.

Van aki igen?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4762 Dátum: 2012. November 28. - 12:38:35 »

Sziasztok.

Az új Geco PLUS technológia precíz bullet-to-date a Geco ragasztás technológia rendkívül szilárd forrasztási a lövedék mag a golyó kabát.

Ezt az idézetet nem értem.

Van aki igen?

Locs-pocs marketingszöveg.
Valami ilyesmi lehet:
Az új Geco PLUS technológia pontos, legmodernebb lövedéket eredményez, a Geco köpeny-mag kötési technológia rendkívül szilárd kötést alkot a lövedék magja és a lövedékköpeny között.

Annyira mindegy, hogy mit írnak, az összes modern lövedékgyártó alkalmazza már. Bonded, kötött, forrasztott, hegesztett - mind ugyanazt jelenti, a lövedék magjától nem válik el a lövedékköpeny. Rajtunk vadászokon áll, hogy kipróbáljuk, valóban így van-e.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4763 Dátum: 2012. November 28. - 12:51:21 »

folytatás: ........... kipróbáljuk, valóban így van-e, és hogy ez mennyire jó nekünk. Nekem nem minden esetben vált be, Nosler Partitionról váltottam (nem bonded technológia) Nosler Accubondra (bonded technológia), és egyértelműen gyengébb teljesítményt ad az AB.
Pontosnak mind a kettő pontos.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4764 Dátum: 2012. November 28. - 13:10:11 »

Te Pisti !
ha gondolod szívesen fordítok neked mert ne is haragudj de ezt fáj olvasni is ..... Bangdesk

Azt a hülye fordítást főleg azok kedvéért tettem be akik még emlékeznek a fórumos forrasztott lőszerre ! (Itt a bizonyíték hogy LÉTEZIK !  Nyelv )            Röhög Röhög Röhög
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4765 Dátum: 2012. November 28. - 13:29:34 »

 Igen
jó az ötlet, ott a pont  Röhög  Röhög  Röhög  Röhög Röhög
kíváncsi voltam a reakciókra...de ez jól összejött...

 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Robixx
Vendég
« Új üzenet #4766 Dátum: 2012. November 28. - 13:59:36 »

Tisztelt vadásztársak....!!!Nagyon kezdő vadászként kérnék tanácsot...

Első puskám egy Cz 550 lux 30-06-os kaliberben....Hozzá vettem S&B lőszert 11.7gr-ost...

Első vadam egy gím tehén volt és azaz igazság hogy a lövés tökéletesen sikerült a vad kb 15 m-t vitte a lövést és kész....De a lőszer nem ütötte át a vad testét hanem a vad testében maradt a bőr alatt....A távolság kb 50-60m-volt...Azt mondták hogy simán átkellett volna mennie és hogy rossz mert igy nem lett vérnyom bár itt ugye nem kellett utánkeresni...

Csak ha kellett volna na akkor baj van....Segitséget kérnék hogy mi lehetett a hiba????Másik lőszert kellene használnom????Köszönöm mindenki segitségét...
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #4767 Dátum: 2012. November 28. - 14:11:02 »

Tisztelt vadásztársak....!!!Nagyon kezdő vadászként kérnék tanácsot...

Első puskám egy Cz 550 lux 30-06-os kaliberben....Hozzá vettem S&B lőszert 11.7gr-ost...

Első vadam egy gím tehén volt és azaz igazság hogy a lövés tökéletesen sikerült a vad kb 15 m-t vitte a lövést és kész....De a lőszer nem ütötte át a vad testét hanem a vad testében maradt a bőr alatt....A távolság kb 50-60m-volt...Azt mondták hogy simán átkellett volna mennie és hogy rossz mert igy nem lett vérnyom bár itt ugye nem kellett utánkeresni...

Csak ha kellett volna na akkor baj van....Segitséget kérnék hogy mi lehetett a hiba????Másik lőszert kellene használnom????Köszönöm mindenki segitségét...

Üdv! Nem minden esetben rossz a lőszered, ilyen tapasztalatom volt most nekem is a hétvégén egy dám bikában, rws tmr 12.7gr lőszer megállt a bőr alatt az sem ütötte és nem volt messzi a bika csak 70m körül! A kaliber itt 8x57js , próbáld meg a lapocka mögött meglőni, és biztos hogy lesz vér bőven, egy vad nem mérv adó! Több már lehet az!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 28. - 14:42:14 írta galoscsabus » Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #4768 Dátum: 2012. November 28. - 14:30:12 »

Nagyon szépen köszönöm..... A szitu az volt hogy olyan helyzetben állt hogy csak lapocka körüli lövést sikerült leadni....
Elég hosszan ment a vad testében a golyó mert nem tudtam totálisan jól meglőni nem fordult rendesen oldalt...
Féltem ha odafogom ahova kell akkor ellövöm a bal első lábát amit nagyon nem kellett volna ezért fogtam kicsit hátrébb és igy sikerült a lapocka lövés...
Kb 15 m után elfeküdt a vad .......A gombásodása a lőszernek viszont tökéletes volt.....
Ja és még valami......Kivettük a lőszert a tehénből és láss csodát egybe maradt teljesen pedig állitólag ezek a cseh lőszerek millió darabra szakadnak.....
Na és ugy a másik oldalon még a bordákat azért elrendezte és a bőr alatt megállt......
Állitólag ilyen távolságra lőve átkellett volna vinnie....
Ne tudom tanácstalan vagyok nagyon....
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #4769 Dátum: 2012. November 28. - 14:40:45 »

Nagyon szépen köszönöm..... A szitu az volt hogy olyan helyzetben állt hogy csak lapocka körüli lövést sikerült leadni....
Elég hosszan ment a vad testében a golyó mert nem tudtam totálisan jól meglőni nem fordult rendesen oldalt...
Féltem ha odafogom ahova kell akkor ellövöm a bal első lábát amit nagyon nem kellett volna ezért fogtam kicsit hátrébb és igy sikerült a lapocka lövés...
Kb 15 m után elfeküdt a vad .......A gombásodása a lőszernek viszont tökéletes volt.....
Ja és még valami......Kivettük a lőszert a tehénből és láss csodát egybe maradt teljesen pedig állitólag ezek a cseh lőszerek millió darabra szakadnak.....
Na és ugy a másik oldalon még a bordákat azért elrendezte és a bőr alatt megállt......
Állitólag ilyen távolságra lőve átkellett volna vinnie....
Ne tudom tanácstalan vagyok nagyon....
Melyik fajta cseh lőszer ez sp vagy spce? Mosolyog Nem minden esetbe viszi át át kellett volna vinni annak is meg a rws-nek is amit én láttam, de az rws se ér meg annyit ezekből levonva amennyi az ára, legalább is az a fajta biztos nem!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: