Oldalak: 1 ... 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149320 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3945 Dátum: 2012. Január 27. - 15:01:17 »

sörétes topikban praktikusabb  Kacsint

bocsánat...megyek Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3946 Dátum: 2012. Január 27. - 15:19:58 »

Osztom a véleményt, de azért előfordul, hogy nem jó helyen lövöd meg. A Geco-val hasba lőttem 100m-ről a 60kg-os disznót, és kb. 80m után lett meg, minden lövésre utaló jel nélkül. Tény, hogy jó helyen kell meglőni, és nem megy majd messze Mosolyog
Viszont a Geco jó röppályás, kis szórású lőszer. Megjelent belőle 2 új fajta, lehetséges, hogy megpróbálom.
Ami biztos, hogy olyan lőszert javasoljatok, ami nem fröccsen szét egy kis gallyon.

Szia!

Lőszer váltás helyett én lőtéri gyakorlást javaslok. Ha 100 m-ről hasba lövöd a süldőt akkor valószínűleg nincs meg a puska és közted az összhang. Az meg, hogy csak 100 m-t tett meg ezzel a találattal, maga a csoda.Én is csak közhelyeket tudok puffogtatni. Magadban keresd először a hibát. Ha nem megy 100 méterről, menj közelebb. Én rettenetesen vadászlázas vagyok lövés előtt, az esetek többségében úgy remegek mint a kocsonya, amikor meglátom, hogy a várt vad megjelenik. Ezért és a vad iránti tiszteletből is, mielőtt leadom a lövést, mindig igyekszem lefuttatni a "lövés helyes leadása" programot. Persze nekem sem jön össze mindig, előfordul, hogy elmegy a vad, akkor is, amikor éreztem a tutit.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
stamas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #3947 Dátum: 2012. Január 27. - 15:29:03 »

Ha minden vadász egy hátracsúszott lövés után lőtérre menne, a lőszerraktárak kifogynának. Szerencsére van lehetőségem több vadat lőni, úgy gondolom, mindenkivel megesik, hogy ha a süldő átlép a nyiladékon, néha rosszul lövi meg. Ilyen esetben azért illik a lőszernek átütnie a vadat, így nagyobb eséllyel van utána vér. Nincs bennem a lövést megelőzően láz, ha lehetőség van rá, rácserkelek a vadra. Arra szerettem volna választ kapni, hogy ezekben a kaliberekben ki, milyen elérhető árú lőszert használ, amit ajánlani tud.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3948 Dátum: 2012. Január 27. - 15:52:45 »

Akár priviben is kérek valakit okítson ki Mosolyog

FMJ, SP, SPCE, HPC, HPBT.. mit jelölnek.....lehet nevetséges, de szeretném megtanulni..mivel gondolom illik tudni...és nem tudom Nem szól szám

Köszönöm Emelem

Nem nagy titok:
FMJ: Full Metal Jacket (teljes köpenyű lövedék)
SP: Soft Point ("puha hegy" sima ólomhegyű lövedék)
SPCE: Soft Point Cutting Edge (Sima ólomhegyű lövedék vágóéllel)
HPC: Hollow Point Capped (burkolt üreges hegyű lövedék)
HPBT: Hollow Point Boiat Tale (üreges hegyű csónakfarokkal)
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3949 Dátum: 2012. Január 27. - 15:54:22 »

Bocsánat. Helyesen: Boat Tale.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3950 Dátum: 2012. Január 27. - 15:57:59 »

Nem nagy titok:
FMJ: Full Metal Jacket (teljes köpenyű lövedék)
SP: Soft Point ("puha hegy" sima ólomhegyű lövedék)
SPCE: Soft Point Cutting Edge (Sima ólomhegyű lövedék vágóéllel)
HPC: Hollow Point Capped (burkolt üreges hegyű lövedék)
HPBT: Hollow Point Boiat Tale (üreges hegyű csónakfarokkal)
Köszönöm  Emelem lementem..és megtanulom...tudod SP-t adott az ember a fegyverhez (ólomhegyű)..és mutatott valami "csodát" (gondolom nem az...ólomhegyű, de nem hegyes,hanem tompa és visszafelé be van nyomva...biztos van neve, de nem tudom Mosolyog...köszönöm a válaszodat  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3951 Dátum: 2012. Január 27. - 16:03:15 »

Köszönöm  Emelem lementem..és megtanulom...tudod SP-t adott az ember a fegyverhez (ólomhegyű)..és mutatott valami "csodát" (gondolom nem az...ólomhegyű, de nem hegyes,hanem tompa és visszafelé be van nyomva...biztos van neve, de nem tudom Mosolyog...köszönöm a válaszodat  Emelem

SPCE ezek közül a leginkább bevált típus több vadásznál is. Az FMJ nem alkalmas vadászatra, az hadi lövedék, A HPBT verseny lövedék, a HPC sokak szerint nagyon széteső, érdemben nem tudok róéa nyilatkozni, én jót még nem hallottam róla, csak a pontosságát, a sima SP meg ugye sima SP lövedék, közel azonos az SPCE-vel.

Milyen márkájú és hogy néz ki az a "csoda"? Hátha sikerül beazonosítani.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3952 Dátum: 2012. Január 27. - 16:18:14 »

- Az a jó lőszer amit jól visz a puska.
- A lövedéket ólomból készítik. ( nekem )
- Hogy gyakorlásra is fussa az a jó ami olcsó is vagy mondjuk nem túl drága .
- Az a jó lőszer melynek lőpor vagy csappantyú gázai nem eszik a csövet.
Hogy márkát is írjak : Sako, Lapua, Norma , Geco , félköpenyes vagy ráhúzott köpenyű változatai.  (A teljesség igénye nélkül.)  Az amerikai gyártók is nagyon jó lőszereket tudnak gyártani és valószínűleg az irgalmatlan mennyiség miatt az amcsi kaliberekben  általában olcsók is . Hornady,Remington ,Federal  )
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3953 Dátum: 2012. Január 27. - 16:49:16 »

SPCE ezek közül a leginkább bevált típus több vadásznál is. Az FMJ nem alkalmas vadászatra, az hadi lövedék, A HPBT verseny lövedék, a HPC sokak szerint nagyon széteső, érdemben nem tudok róéa nyilatkozni, én jót még nem hallottam róla, csak a pontosságát, a sima SP meg ugye sima SP lövedék, közel azonos az SPCE-vel.

Milyen márkájú és hogy néz ki az a "csoda"? Hátha sikerül beazonosítani.

Nem tudom, sima ólomhegy, mintha pici le lenne vágva a hegyéből (tompa), és mintha egy gombostű fejét belenyomták volna félig...tehát befelé homorú
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #3954 Dátum: 2012. Január 27. - 17:48:01 »

Sziasztok ! Azt szeretném kérdezni , hogy külföldön hogy tudok lőszert vásárolni ? Kell hozzá valamilyen engedély ? Köszi a válaszokat !
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3955 Dátum: 2012. Január 27. - 19:21:14 »

Nem tudom, sima ólomhegy, mintha pici le lenne vágva a hegyéből (tompa), és mintha egy gombostű fejét belenyomták volna félig...tehát befelé homorú

Tehát van a köpeny, majd jól láthatóan kiáll az ólom belőle, az ólomból van vágva és az megfúrva középen a hegyénél?
Mert ha igen, én nem tenném a puskámba. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a rögtönzött "lőtérhez" hasonlóan rögtönzött "SP-HP" lőszert is magának a la sufnituning. Magyarul sima SP lőszer hegyéből vágott és megfúrta vagy hajszál pontosan vagy nem. Értelmét nem látom, elég lutri.
Viszont ha a gyártó cég nevét elárulnád, már biztosabban be lehetne azonosítani. 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #3956 Dátum: 2012. Január 27. - 20:22:30 »

Tehát van a köpeny, majd jól láthatóan kiáll az ólom belőle, az ólomból van vágva és az megfúrva középen a hegyénél?
Mert ha igen, én nem tenném a puskámba. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a rögtönzött "lőtérhez" hasonlóan rögtönzött "SP-HP" lőszert is magának a la sufnituning. Magyarul sima SP lőszer hegyéből vágott és megfúrta vagy hajszál pontosan vagy nem. Értelmét nem látom, elég lutri.
Viszont ha a gyártó cég nevét elárulnád, már biztosabban be lehetne azonosítani. 

Na..csak,hogy tisztán láss  Röhög, mikor megkérdeztem, milyen fajta, típusú lőszerrel használta a golyóst, azt a választ kaptam, hogy "cseh és magyar"...mikor megkérdeztem, ugyan ezt a sörétesnél, a válasz az volt,hogy "magyar"  Woest...nos ezek után nem érdeklődtem ilyen "nehéz témában", hanem megkértem, hogy amennyiben megvannak a dobozok kihozná-e hogy megnézzem, hátha az ország meghatározásán kívül más is rá van írva  Stoel...na kihozta és akkor derült ki, hogy NIKE Harmónia a sörétes, Sellier and Bellot a golyós lőszer amit használt. Na ezek után nem hiszem, hogy tudom, hogy az az egy db amit mutatott, Sellier volt-e levágva (de nekem úgy tűnt), vagy sem  He?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3957 Dátum: 2012. Január 27. - 20:50:36 »

Forma4! Annál a "csoda" lőszernél  a hüvelytalpon milyen felirat van??
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3958 Dátum: 2012. Január 27. - 21:24:45 »

Lehet, hogy egy Norma Vulcan?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #3959 Dátum: 2012. Január 27. - 21:25:21 »

Lehet, hogy egy Norma Vulcan?
Vagy Siroki FPJ-M, ha magyar?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: