Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magnum  (Megtekintve 25584 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #90 Dátum: 2011. Május 30. - 21:20:24 »

Főleg ha gumicsizmában érlelik! Röhög Röhög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #91 Dátum: 2011. Május 31. - 01:25:26 »

"míg az almából remek bort lehet készíteni!"---A bor nem szőlőből van?  Fejvakarás

Valamikor reges regen meg szolobol is keszitettek bort. Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2011. Május 31. - 17:13:00 »

"míg az almából remek bort lehet készíteni!"---A bor nem szőlőből van?  Fejvakarás

Ha egyszer lesz módod, majd kóstold meg az almabort.
De vigyázz, mert iszod, iszod és egyszer csak jön a kalapácsos ember és... Kalapal
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #93 Dátum: 2011. Május 31. - 22:09:35 »

Ha egyszer lesz módod, majd kóstold meg az almabort.
De vigyázz, mert iszod, iszod és egyszer csak jön a kalapácsos ember és... Kalapal
Francia-oban és Dél-Némethonban komoly kulturája van az almabornak Piál Piál Piál
 Nyihi Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #94 Dátum: 2011. Június 01. - 20:47:30 »

Francia-oban és Dél-Némethonban komoly kulturája van az almabornak Piál Piál Piál
 Nyihi Nyihi

Mert nincs rendes  Ördög  Taps
BP
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #95 Dátum: 2011. Június 01. - 21:44:21 »

Mert nincs rendes  Ördög  Taps
BP
Ezt azért igy nem mondanám Fejvakarás , A németeknek vannak Rajnamenti borocskáik, hogy csak na, moseli, kaiserstuhli, bodeni tói és és és és......
A franciákról inkább nem is szólok, de próbáltam onnan is egy pár nedüt, melyek bárhol megállnák a helyüket.
 Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #96 Dátum: 2011. Június 02. - 13:46:01 »

Szia!

Ez poén lett volna!  Kacsint

BP
Naplózva
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #97 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 08:55:08 »

Üdv! Emelem

Érdeklődni szeretnék hogy ki vadászik 300-as vagy 270-es Winchester Short Magnummal és mi a véleménye ezekről a kaliberekről. Illetve milyen lőszert használ vele!

Üdv: Zsolt
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 10:36:42 »

Üdv! Emelem

Érdeklődni szeretnék hogy ki vadászik 300-as vagy 270-es Winchester Short Magnummal és mi a véleménye ezekről a kaliberekről. Illetve milyen lőszert használ vele!

Üdv: Zsolt

Szia!
Az a véleményem, hogy érdemesebb volna valami egészen ritka kalibert választanod, amihez még rosszabb a lőszer ellátás, mert ezekhez sok utána járással azért lehet kapni! Nem az igazi!
 Vigyorog

Ui: bocs, de nem tudtam kihagyni!  Wave
Nekem volt régen ritka kaliberű puskám, akkor fogadtam meg, hogy standard kalibert veszek!
sanyooo
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 10:50:04 »

Szia!
Az a véleményem, hogy érdemesebb volna valami egészen ritka kalibert választanod, amihez még rosszabb a lőszer ellátás, mert ezekhez sok utána járással azért lehet kapni! Nem az igazi!
 Vigyorog

Ui: bocs, de nem tudtam kihagyni!  Wave
Nekem volt régen ritka kaliberű puskám, akkor fogadtam meg, hogy standard kalibert veszek!
sanyooo


 Taps Taps Taps Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 11:05:51 »

Szia!
Az a véleményem, hogy érdemesebb volna valami egészen ritka kalibert választanod, amihez még rosszabb a lőszer ellátás, mert ezekhez sok utána járással azért lehet kapni! Nem az igazi!
 Vigyorog

 Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #101 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 15:50:36 »

Szia!
Az a véleményem, hogy érdemesebb volna valami egészen ritka kalibert választanod, amihez még rosszabb a lőszer ellátás, mert ezekhez sok utána járással azért lehet kapni! Nem az igazi!
 Vigyorog

Ui: bocs, de nem tudtam kihagyni!  Wave
Nekem volt régen ritka kaliberű puskám, akkor fogadtam meg, hogy standard kalibert veszek!
sanyooo
Sanyooo!

Sok dologban különbözik a véleményünk.
De ez most nagyon ott van... Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #102 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 16:07:25 »

Szia!
Az a véleményem, hogy érdemesebb volna valami egészen ritka kalibert választanod, amihez még rosszabb a lőszer ellátás, mert ezekhez sok utána járással azért lehet kapni! Nem az igazi!
 Vigyorog

Ui: bocs, de nem tudtam kihagyni!  Wave
Nekem volt régen ritka kaliberű puskám, akkor fogadtam meg, hogy standard kalibert veszek!
sanyooo





Ez öt pontos volt. Igen

 Taps Taps Taps
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #103 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 17:48:43 »

Üdv! Emelem

Érdeklődni szeretnék hogy ki vadászik 300-as vagy 270-es Winchester Short Magnummal és mi a véleménye ezekről a kaliberekről. Illetve milyen lőszert használ vele!

Üdv: Zsolt

Kedves fülöp.zsolt.15,
részben igazat adva az előttem szólóknak, azért egy pár dolgot még hozzáfűznék.
 Kizárólag fegyver és lőszer (lövedék) technikailag, a gyakorlati használhatóság oldaláról megközelítve a dolgot sokkal jobban jársz, ha az adott kaliberű fegyver által kilőtt, adott szerkezetű lövedék alkalmasságát nézed az adott – általad vadászni kívánt - vadfajokhoz, és vadászati körülményeidhez, nem törődve azzal, hogy a lövedéket milyen kaliber lövi ki. Szerintem ez áll egyébként minden kaliberen való értekezés, vita esetében is.
Tehát a 300 wsm a bizonyos tömegü .30-as lövedékeket lövi, kb . ugyanolyan sebességgel mint a 300 wm, és ezáltal legközelebb a 300 wm-hez és a 308 norma mag-hoz áll. Vagyis a gyakorlatban semmivel sem tud többet, de nyilvánvalóan kevesebbet sem (tekintsünk el attól, hogy a vastagabb lőszerből kevesebb tárazható ugyanarra a méretű tárhelyre, de ami így is tárazható az bőven több mint elegendő). Ezért a legjobban jársz, ha az említett kaliberek teljesítménymutatóit és gyakorlati használhatóságát veszed alapul! A marketing része a dolognak, hogy a rövidebb-vastagabb hüvelyben rövidebb idő alatt elég a magnum por, és rövid lőszer miatt rövidebb zár és csőhossz is elegendő, könnyebb a fegyver……. stb-stb…………blabla. Lehet, hogy ebben van is valami, de ha Te azok közé a mondjuk speciálisan könnyű, és rövid csövű fegyvert igénylők közé tartoznál, nem valószínű, hogy egy magyar fórumon érdeklődnél. Ezek a short magnumok USA fejlesztések, ahol óriási a vásárlóerő és a felvevőpiac, és mindig mindent (szart is, jót is) el lehet adni. Mivel egyáltalán nem rossz a short magnumok elméleti koncepciója, gyakorlatban meg semmivel nem rosszabbak a hagyományos standard hosszúságú(magnum) lőszereknél, sokat vettek belőle, és már sokan használják sikerrel. (ha komolyan!! érdekel, és ha beszéled az orosz valamelyik nyugati nyelvjárását is, akkor a legolcsóbb az, ha megguglizod a kalibert és elszemezgetsz a tengerentúli használók riportjaiban). Ugyanez áll a .270-re is, nem csak a .300-ra!
Kis hazánkban azonban valószínűleg csak „szívás” van vele kimutatható előnyök nélkül, és itt a már hozzászóló fórumos urak -kicsit szarkasztikus – megjegyzései mind az irányadóak és igazak!
Ha meg vageszkodni is akarsz vele, vagy Neked fontos, hogy ne jöjjön ilyen kaliberű puska szembe veled, akkor biza meg kell venni, és panasz és arcrángatózás nélkül vállalni a hátrányait.

Szerintem………..

Üdv.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #104 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 18:59:23 »

Kicsit ellent mondanék az Uraknak lőszerellátás terén, mert nem egy 270 WSM van az ismerettségi körömben, sőt családon belül is akad, s eddig ilyen irányú problémájuk nem volt (fogalmam sincs honnan veszik a lőszert, de mindig van Nekik). Az más kérdés, hogy magáról a kaliberről és annak szükségszerűségéről eléggé negatív véleményem van. 300 WSM-mel tavalyi bőgésben volt gyakorlati tapasztalat, két bikára lőttünk rá, az első 100 méterről, 2 csepp vért találtunk, a másik úgy 15-20 méterről, itt még vért sem találtunk, a vízben pedig a vérebek is feladták, ha jól emlékszem, akkor RWS TIG vagy TUG lőszert volt.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: