Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 219841 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1035 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 09:15:52 »

Tiszteletem az Uraknak!
A kökényre és a csipkére ágyazás praktikája engem érdekelne, írjátok le légyszíves.

Tudok eladó birset Érd környékén, ha valaki venni szeretne, szóljon.
Üdvözlettel
Zeke
Nem nagy ügy.
Leszedem. Megmosom. Átpucolom. Rátöltöm. Kb. 3 hónap és színe- íze átveszi. (2 hét után már érezni a bogyót a pálinkán.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1036 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 10:16:17 »

Az mondjuk nem mindegy, milyen pálinkát ágyaz az ember.
Személy szerint én borsózok mindenfajta ágyazástól, mert a jó pálinkát szerintem tök felesleges színezni, ízesíteni, a rosszat meg nem javítja fel, legfeljebb részlegesen elfed bizonyos kiugró problémákat.
Ha már feltétlenül ágyazni akar az ember, vagy az ágyazni kívánt gyümölcs pálinkáját válassza, vagy egy teljesen jellegtelen pálinkát használjon. Utóbbi lehet mondjuk egy kevéssé zamatos alma párlata.
Olyan is lehet, hogy jó pálinkák az évek során elöregszenek, ezzel együtt elveszítik a zamatukat, ezeket összeöntve, vízzel jól felhígítva újra átereszti a polgár a főzőn, ebből lesz egy mondhatni tiszta szesz, talán ezt is meg lehet próbálni ágyazni.
Amitől óva intenék mindenkit, az az aszalt kajszibarackon való ágyazás. Borzalmas lötty lett a végeredmény amikor megpróbáltam.
Aszalt szilván ágyazott szilvapálinkát viszont ittam nagyon finomat.
Kökényre jellegtelen almát, esetleg szilvát próbálnék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1037 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 11:29:26 »

Az mondjuk nem mindegy, milyen pálinkát ágyaz az ember.
Személy szerint én borsózok mindenfajta ágyazástól, mert a jó pálinkát szerintem tök felesleges színezni, ízesíteni, a rosszat meg nem javítja fel, legfeljebb részlegesen elfed bizonyos kiugró problémákat.
Ha már feltétlenül ágyazni akar az ember, vagy az ágyazni kívánt gyümölcs pálinkáját válassza, vagy egy teljesen jellegtelen pálinkát használjon. Utóbbi lehet mondjuk egy kevéssé zamatos alma párlata.
Olyan is lehet, hogy jó pálinkák az évek során elöregszenek, ezzel együtt elveszítik a zamatukat, ezeket összeöntve, vízzel jól felhígítva újra átereszti a polgár a főzőn, ebből lesz egy mondhatni tiszta szesz, talán ezt is meg lehet próbálni ágyazni.
Amitől óva intenék mindenkit, az az aszalt kajszibarackon való ágyazás. Borzalmas lötty lett a végeredmény amikor megpróbáltam.
Aszalt szilván ágyazott szilvapálinkát viszont ittam nagyon finomat.
Kökényre jellegtelen almát, esetleg szilvát próbálnék.
Egyetértek. 5 éves 51,2 fokos almát ágyazok. A találkozón ízlett a főfogyasztóknak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1038 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 11:58:31 »

Kökényre jellegtelen almát, esetleg szilvát próbálnék.

  Én mindig borpárlatot használok, úgy a bitumeneshez mint a kökényeshez, somhoz, csipkéhez.
   Eddig még nem volt panasz. Kacsint
  De üknagyanyám akitől a bitumenes recept származik kimondottan törköly pálinkával csinálta, "mert az való bele,, Wave
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1039 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 12:00:55 »

  Én mindig borpárlatot használok, úgy a bitumeneshez mint a kökényeshez, somhoz, csipkéhez.
   Eddig még nem volt panasz. Kacsint
  De üknagyanyám akitől a bitumenes recept származik kimondottan törköly pálinkával csinálta, "mert az való bele,, Wave

A kökényes esetében milyen arányban teszed a pálinkát a kökényre? Méz?

 Piál
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1040 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:59:17 »

A kökényes esetében milyen arányban teszed a pálinkát a kökényre? Méz?

 Piál

  Fele-fele, azaz öt liter kökény öt liter pálinka. Megvárom míg a kökényt megcsípi a dér, megmosom szűrőben, folyó víz alatt, lecsepegtetem, összezúzom és rá a pálinkát egy megfelelő edénybe. Aztán hagyom állni, néha megmozgatom, legalább két hónap. Akkor leszűröm, felrázás után és kóstolással döntöm el, hogy mennyi mézet teszek bele.  Annál finomabb és jobb a színe mennél érettebb a kökény.

    Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1041 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 09:01:32 »

Én megcsinálom,te meg eljöhetsz. Vigyorog

A következőre elmegyünk, ha Isten is úgy akarja, de most már hárman Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zeke
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1042 Dátum: 2015. Október 02. - 12:02:36 »

Köszönöm a válaszokat.
Esetleg készített már valaki madárberkenyéből pálinkát?
Milyen íze van?
Mivel törik vagy darálják meg?
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1043 Dátum: 2017. Július 03. - 09:42:58 »

Na mint több éven keresztül(habár tavaly meg tán előtte is lemaradt), mert most van az ideje a diópálinkának:

Még nem késő elkészíteni!!

Dió pálinka recept:
"Hozzávalók:
-2 liter almapálinka,
-30 szem zöld dió,
-egy evôkanál kálmos gyökér,
-fél szerecsen dió,
-5 szem szegfûszeg,
-egy k.k. ánizs,
-egy k.k. fahéj,
-egy k.k. kardamom ,
-fél kilogramm méz,
-1 narancs héja feldarabolva.
Elkészítése: a zöld diókat felszeleteljük, egy uborkásüvegbe tesszük és ráöntjük a pálinkát. A fûszereket kissé megtörve belérakjuk. Három hétig meleg helyen tartjuk, és naponta vagy kétnaponként megkavarjuk, majd leszûrjük. . A mézet 2-3dl vízzel felforraljuk, majd lehűtjük, és a leszûrt diókivonathoz keverjük. Ízlés szerint állítjuk be a szesz erôsségét.Üvegekbe szûrjük és legalább egy hónapig tovább érleljük, ha elállna, egy év után az igazi. Méz helyett a bátrabbak cukorral is csinálhatják, de juhar sziruppal is jó lehet.

Minek a jó almapálinkát el....   Fejvakarás  elédesíteni ? Én egy alkalommal mikor meguntam hogy a tanyában évek alatt összegyűlt vagy 20 megkezdett félig negyedig telt , jelöletlen ( törköly, borpárlat ,alma ,körte, gumicsizma , bicikli belső pálinka stb. ) üveg . Azt egy 5 literes üvegbe összeöntöttem a dión kívül aszalt szilvát , mazsolát , mézet  Fejvakarás Vállat von stb. tettem rá és a következő évre kész volt cca 4 liter egynemű , erős , édes - kesernyés  immár iható aperitif .   Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1044 Dátum: 2017. Július 03. - 15:24:53 »

Minek a jó almapálinkát el....   Fejvakarás  elédesíteni ? Én egy alkalommal mikor meguntam hogy a tanyában évek alatt összegyűlt vagy 20 megkezdett félig negyedig telt , jelöletlen ( törköly, borpárlat ,alma ,körte, gumicsizma , bicikli belső pálinka stb. ) üveg . Azt egy 5 literes üvegbe összeöntöttem a dión kívül aszalt szilvát , mazsolát , mézet  Fejvakarás Vállat von stb. tettem rá és a következő évre kész volt cca 4 liter egynemű , erős , édes - kesernyés  immár iható aperitif .   Emelem

Ez is egy vélemény... én spec. szeretem, ha az almapálinka így van elrontva  Piál
Ellenben a maradék gumicsizma és biciklibelsőpálinkát még egyszer le kellene főzni, hogy aztán likőralapanyagként újjászülethessen, mert ami elrontja a pálinkát, az elrontja a likőrt is  S.Peti
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1045 Dátum: 2017. Október 17. - 17:22:53 »


Szerintetek birs sajt vagy pálinka legyen belőle ?   Fejvakarás            Nyálcsorog

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1046 Dátum: 2017. Október 17. - 18:37:52 »

Szerintetek birs sajt vagy pálinka legyen belőle ?   Fejvakarás            Nyálcsorog


Én apálesz oldalán vagyok inkább érdekelt, de amíg a palacsintába való nincs meg soksorosan nincs cefre.(3 gyerek+zasszony) Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1047 Dátum: 2017. Október 17. - 20:11:05 »

Hogy mondta Tibi atya?
A lekvár a pálinka abortusza.

Egyébként meg már úgyis eldöntötted, hiszen a pálinka és nem a lekvár rovaton tetted fel a kérdést.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1048 Dátum: 2017. Október 17. - 22:35:42 »

Hogy mondta Tibi atya?
A lekvár a pálinka abortusza.

Egyébként meg már úgyis eldöntötted, hiszen a pálinka és nem a lekvár rovaton tetted fel a kérdést.  Vigyorog
Szerintem a Stefi zug főző a mennyiség csak kis kondérban a sajátunk, szondázik minket ????  Vigyorog Fejvakarás ( Lekvár, lekvár aztán a három lábú fejőszéken télen amikor az utak járhatatlanok a lavórral kifőzöd ....) Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1049 Dátum: 2017. Október 17. - 23:46:43 »

Jó a birspálinka, de sok munka van vele, hogy tényleg jó legyen. Nekem is forr 85 kg, majd egy napot elszöszmötöltem a cefrézéssel.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: