Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221134 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #900 Dátum: 2014. Január 16. - 17:45:13 »

Akinek a tejeskanna rézcső kombót kell leadni a MÉH-be annak oké,de aki komolyabban belefeccölt... Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #901 Dátum: 2014. Január 16. - 17:50:47 »

Mert majd biztos leadja...  Röhög

Úgysincs regisztrálva navéknál, akkor meg olyanmindegy...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #902 Dátum: 2014. Január 16. - 19:54:27 »

Mert majd biztos leadja...  Röhög

Úgysincs regisztrálva navéknál, akkor meg olyanmindegy...
Vagyunk egy nehányan akikről urbi et orbi kiderült,hogy rendelkezünk eszközzel ,ha illegal lesz szerinted senki sem fog feljelenteni bennünket??? Nem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #903 Dátum: 2014. Január 17. - 09:08:19 »

Mert majd biztos leadja...  Röhög

Úgysincs regisztrálva navéknál, akkor meg olyanmindegy...

Haverom most jelentette be hivatalosan.  Fejvakarás   Hát - ha megint kiderül hogy " Hallgatni arany! " ?  Nem szól szám   Rííí
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #904 Dátum: 2014. Január 21. - 20:22:14 »

http://tenytar.blog.hu/2014/01/21/a_palinka_szabadsagharc_bukasa

Kéretik az idézett cikket politikai felhangok nélkül, kizárólag a tényeket leválogatva olvasni.

"Ráadásul az olcsó, nem szakszerűen elkészített párlat a hungarikumnak minősülő pálinka imázsát is ronthatja, főleg annak fényében, hogy az utóbbi években a magyar pálinkafőzés reneszánszát élte, s számos nagyszerű főzetet legálisan előállító cég kezdte meg a működését. "

Azért "tetszik" nekem ez a mondat, mert azt sugallja, hogy a házi főzés az zsigerből olcsó és szakszerűtlen, míg az un. "legálisan előállító cég" az csípőből szakszerű, mondhatni az a hungarikum. Ez a Piroska és a farkas című mesével egy képeskönyvben elmegy, de a valósághoz nem sok köze van.
A szeszpiac nyilván berzenkedik.
Azt is elhiszem, hogy nem fogy úgy az Unicum. Nálam sem a vadászházban, mióta iható pálinka van az asztalon. Ha jól megnézném, talán 4 éves bontatlan üvegek is vannak a polcon, pedig megfordult azóta jónéhány vendég, de nem kell egyiknek sem.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #905 Dátum: 2014. Január 21. - 20:48:49 »

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #906 Dátum: 2014. Január 22. - 13:18:00 »

http://tenytar.blog.hu/2014/01/21/a_palinka_szabadsagharc_bukasa

Kéretik az idézett cikket politikai felhangok nélkül, kizárólag a tényeket leválogatva olvasni.

"Ráadásul az olcsó, nem szakszerűen elkészített párlat a hungarikumnak minősülő pálinka imázsát is ronthatja, főleg annak fényében, hogy az utóbbi években a magyar pálinkafőzés reneszánszát élte, s számos nagyszerű főzetet legálisan előállító cég kezdte meg a működését. "

Azért "tetszik" nekem ez a mondat, mert azt sugallja, hogy a házi főzés az zsigerből olcsó és szakszerűtlen, míg az un. "legálisan előállító cég" az csípőből szakszerű, mondhatni az a hungarikum. Ez a Piroska és a farkas című mesével egy képeskönyvben elmegy, de a valósághoz nem sok köze van.
A szeszpiac nyilván berzenkedik.
Azt is elhiszem, hogy nem fogy úgy az Unicum. Nálam sem a vadászházban, mióta iható pálinka van az asztalon. Ha jól megnézném, talán 4 éves bontatlan üvegek is vannak a polcon, pedig megfordult azóta jónéhány vendég, de nem kell egyiknek sem.





Hmmm ! Olyan párlatok jöttek le a bejelentett főzőn hogy semmilyen Unikummal nem cserélném el. Viszont volt alkalmam belekóstolni egy két neves több éve befutott és ilyen-olyan díjakat nyert főző párlataiba és mivel nem akarom eltúlozni a dolgot csak azt mondom "semmivel sem jobbak". A 2013 as évet a NAV ne vegye alapul mert most annyi gyümölcs termett hogy aki nem volt rest az több évre betankolhatott . ( Csak beosztani nehéz Fejvakarás  ) A visszamenőleges adófizetésre nagyon kíváncsi leszek mert mi Magyarok a rendes okmányokkal bizonyított adók eltagadásában is nagyon ötletesek vagyunk. Azt is el tudom képzelni hogy igencsak meg fog szaporodni a BEJELENTETT házi főzők eltulajdonítása . Hiszen mint írtam nagyon ötletesek vagyunk a "sáválló meg a vörösríz" úgyis keresett "nemes fém" bizonyos körökben.         Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #907 Dátum: 2014. Január 22. - 13:23:09 »

Én meg azt mondom, hogy ennek semmi értelme.

Időnként a média felkap és odadob egy-egy gumicsontot, éppen attól függően, hogy hol állunk a kampányban.

Az egész írás tele van feltételezésekkel, kérdőjellel. Egy dologra jó, hergelni magunkat.

A folyón akkor kell átkelni, ha odaértél, mondja a művelt svájci.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #908 Dátum: 2014. Január 23. - 22:04:18 »

Én meg azt mondom, hogy ennek semmi értelme.

Időnként a média felkap és odadob egy-egy gumicsontot, éppen attól függően, hogy hol állunk a kampányban.

Az egész írás tele van feltételezésekkel, kérdőjellel. Egy dologra jó, hergelni magunkat.

A folyón akkor kell átkelni, ha odaértél, mondja a művelt svájci.

Az általad említett gumicsontot a politika dobja el ilyenkor "szondázás" végett.Szeretnék tudni KI?,Hányan?,Hova?, szavaz.....inkább Piál Piál Emelem

Ezen a fórumon nem divat anyázni. Politizálni sem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 23. - 22:44:27 írta Németh Lajos » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #909 Dátum: 2014. Január 24. - 07:13:45 »

Én meg azt mondom, hogy ennek semmi értelme.

Időnként a média felkap és odadob egy-egy gumicsontot, éppen attól függően, hogy hol állunk a kampányban.

Az egész írás tele van feltételezésekkel, kérdőjellel. Egy dologra jó, hergelni magunkat.

A folyón akkor kell átkelni, ha odaértél, mondja a művelt svájci.

Politika nélkül és mégis politizálás.
Ebben a témában is mint cseppben a tenger benne benne van napjain (éveink) legnagyobb magyar betegsége.
Teljesen függetlenül a párthovatartozástól egy dolog a lényeg - amit az előző győztes bevezetett  függetlenül hogy az jó vagy rossz, jót tesznek e vele vagy rosszat egy másik párt győzelme esetén le kell rombolni , lehetőleg a földig vagy az alá.   Nem szól szám Rííí A legkisebb probléma hogy ezután szabadon főzhetünk 86 liter 50% -ost vagy a régi jól megszokott módon.  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #910 Dátum: 2014. Január 24. - 09:33:18 »

... vagy a régi jól megszokott módon.  Röhög

Aztán nem beszélünk róla.

Vagy rébuszokban.
Pl. Bementem tegnap a nyomdába. Csehov Cseresznyéskert című művének reprint kiadása kezdődött. Először szitatechnikával kiszűrtem a durva hibákat, aztán az így előkészített tintát beletöltöttem az offset gépbe. Egyelőre ezt a hagyományos technológiát használom, kicsit még idegenkedem a Soma által használt digitális, egymenetes rendszertől. (Így mondják elegánsan, amikor nincs pénzem új nyomdagépre.)
Amikor a festék eléri a kellő hőfokot, elkezdődik a nyomtatás. Az első 5 oldal olvashatatlan, ilyenkor mosódik ki a gépből a rászáradt szennyeződés, valamint távozik a tintából az egészségre káros anyag. Halkan zümmög a gép, szaporodnak az oldalak. Némelyikbe beleolvasok, kedvtelve szagolgatom a nyomtatott papír illatát.
Amikor halványulni kezdenek a betük (úgy a 30. oldal táján) új tintát töltök a gépbe, a hűtőben is kicserélem a fáradt olajat.  Stb. stb. stb.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #911 Dátum: 2014. Január 24. - 09:49:56 »

Aztán nem beszélünk róla.

Vagy rébuszokban.
Pl. Bementem tegnap a nyomdába. Csehov Cseresznyéskert című művének reprint kiadása kezdődött. Először szitatechnikával kiszűrtem a durva hibákat, aztán az így előkészített tintát beletöltöttem az offset gépbe. Egyelőre ezt a hagyományos technológiát használom, kicsit még idegenkedem a Soma által használt digitális, egymenetes rendszertől. (Így mondják elegánsan, amikor nincs pénzem új nyomdagépre.)
Amikor a festék eléri a kellő hőfokot, elkezdődik a nyomtatás. Az első 5 oldal olvashatatlan, ilyenkor mosódik ki a gépből a rászáradt szennyeződés, valamint távozik a tintából az egészségre káros anyag. Halkan zümmög a gép, szaporodnak az oldalak. Némelyikbe beleolvasok, kedvtelve szagolgatom a nyomtatott papír illatát.
Amikor halványulni kezdenek a betük (úgy a 30. oldal táján) új tintát töltök a gépbe, a hűtőben is kicserélem a fáradt olajat.  Stb. stb. stb.

Saját nyomda...mifelénk már a könyvtárba se járnak úgy mint rég...Ponyvaregényt olvasnak a Tesco-ból.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #912 Dátum: 2014. Január 24. - 10:32:41 »

Saját nyomda...mifelénk már a könyvtárba se járnak úgy mint rég...Ponyvaregényt olvasnak a Tesco-ból.

....és a tintából is a nagyobb kiszerelésűt, az un. kannást veszik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #913 Dátum: 2014. Január 24. - 18:59:39 »

Az általad említett gumicsontot a politika dobja el ilyenkor "szondázás" végett.Szeretnék tudni KI?,Hányan?,Hova?, szavaz.....inkább Piál Piál Emelem

Ezen a fórumon nem divat anyázni. Politizálni sem.
Nem értem!Ezen a fórumon a Tulajdonostól lefelé mások is említették az ősi mesterséget ki pontozva ,más írás jegyekkel rövidítve és nem láttam hasonló piros mondatot ...A politizálás ,hol???? Nem a moderálással nem értek egyet,hanem az igazságtalansággal ezért megkérnék egy moderátort törölje a piros betűket ...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #914 Dátum: 2014. Január 26. - 22:37:04 »

Az általad említett gumicsontot a politika dobja el ilyenkor "szondázás" végett.Szeretnék tudni KI?,Hányan?,Hova?, szavaz..... ...ád! inkább Piál Piál Emelem

Az eredeti hozzászólás valahogy ilyenformán nézett ki.
Hogy az utalás az általad idézett Voldi, vagy valamelyik politikus édesanyjára vonatkozott-e, az számomra ebből a szövegkörnyezetből nem derült ki.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: