Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221466 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #810 Dátum: 2013. December 03. - 19:36:12 »

Nem vagyok nagy pálinkás, de az Irsai szőlő nálam a top. Pláne eperfahordóban. Valami zseniális.  Igen
Nekem a korai fagy mindent tönkretett önállóan be sem indult a szőlő cefre inkább kidobtam .
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #811 Dátum: 2013. December 04. - 09:56:26 »

Nekem a korai fagy mindent tönkretett önállóan be sem indult a szőlő cefre inkább kidobtam .

Szia!
Mit értesz az alatt, hogy, önállóan be sem indult? Mi köza volt hozzá a korai fagynak? Kint a szabadban volt a cefre?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #812 Dátum: 2013. December 04. - 18:30:36 »

Szia!
Mit értesz az alatt, hogy, önállóan be sem indult? Mi köza volt hozzá a korai fagynak? Kint a szabadban volt a cefre?
Szia!
A korai fagy még mielőtt a szőlő beért volna lefagyott, nem indult be az erjedés mivel zéró cukor a gyümölcsben .Nem használok cukrot,élesztőt ,pektinbontót ,vizet.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #813 Dátum: 2013. December 04. - 18:37:04 »

Szia!
A korai fagy még mielőtt a szőlő beért volna lefagyott, nem indult be az erjedés mivel zéró cukor a gyümölcsben .Nem használok cukrot,élesztőt ,pektinbontót ,vizet.
Ugye nem az aug.végén érő Irsai szőlőd fagyott le? Jégborról hallottál már? Volt egy borász vadásztársam,aki András napkor szedte az Olaszrizlinget,Miklóskor meg a Hárslevelűt...na neki sem kellett akkor már mustot javítani!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #814 Dátum: 2013. December 04. - 18:57:31 »

Szia!
A korai fagy még mielőtt a szőlő beért volna lefagyott, nem indult be az erjedés mivel zéró cukor a gyümölcsben .Nem használok cukrot,élesztőt ,pektinbontót ,vizet.

Pektinbontót, meg fajélesztőt nyugodtan használhatsz. Nem árt, inkább használ. Nem tiltja a pálinkatörvény sem.
Víz minek is kéne a szőlőhöz?
Szőlőpálinkához szerintem is felesleges a cukor. Jóval magasabb a szokásos cukortartalma alapból, mint a hagyományos gyümölcspálinka alapanyagoké.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #815 Dátum: 2013. December 04. - 19:16:00 »

Szia!
A korai fagy még mielőtt a szőlő beért volna lefagyott, nem indult be az erjedés mivel zéró cukor a gyümölcsben .Nem használok cukrot,élesztőt ,pektinbontót ,vizet.

Ne érts félre, biztosan finom a pálinkád, de próbáld ki a pektinbontót,  és a fajélesztőt is, A jó pálinka titka a jó cefre, és egy irányított erjesztéssel szerintem jobb lesz a ceféd, a pektinbontóval pedig jobb lesz a kihozatalod, és aromákat is előcsalogathat.
Vizet a szőlőhöz tényleg nem kell adni, de vannak gyümölcsök, pl birs, vagy a vadgyümölcsök amiket nem lehet víz nélkül.  És csak félve írom, vannak gyümölcsök amik cukrot is kívánnak, főleg ha nem tud valaki rögtön fözni, és tartani kell egy ideig a cefrét.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #816 Dátum: 2013. December 04. - 19:23:41 »

Ugye nem az aug.végén érő Irsai szőlőd fagyott le? Jégborról hallottál már? Volt egy borász vadásztársam,aki András napkor szedte az Olaszrizlinget,Miklóskor meg a Hárslevelűt...na neki sem kellett akkor már mustot javítani!
A borhoz annyi a közöm,hogy ha édes szívesen fogyasztom,nem értek a bor készítéshez ,nem borvidéken lakom.Nálunk a szőlő árnyaló lugasként ismert ,csemege szőlőként fogyasztva,házi borral próbálkozva ,de én még nem ittam náluk készült fogyasztható bort(az ecet szerintem édes a mienkhez képest),ezért próbálkoztam a szőlő pálinkával.
Pektinbontót, meg fajélesztőt nyugodtan használhatsz. Nem árt, inkább használ. Nem tiltja a pálinkatörvény sem.
Víz minek is kéne a szőlőhöz?
Szőlőpálinkához szerintem is felesleges a cukor. Jóval magasabb a szokásos cukortartalma alapból, mint a hagyományos gyümölcspálinka alapanyagoké.
Szerintem az a gyümölcs jó pálinkának amibe nem kell cukor mivel szerintem ez az alapja a jó cefrének.A pektin bontót,élesztőt nem használták apáink,nagyapáink mégis remek pélinkákat ittak ,mi meg a főzdés szemetet EDDIG ..
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #817 Dátum: 2013. December 04. - 19:25:04 »

Ugye nem az aug.végén érő Irsai szőlőd fagyott le? Jégborról hallottál már? Volt egy borász vadásztársam,aki András napkor szedte az Olaszrizlinget,Miklóskor meg a Hárslevelűt...na neki sem kellett akkor már mustot javítani!
Azért az idei, október eleji fagy nem csak a fűszerpaprikának baszott be... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #818 Dátum: 2013. December 04. - 19:31:03 »

Ne érts félre, biztosan finom a pálinkád, de próbáld ki a pektinbontót,  és a fajélesztőt is, A jó pálinka titka a jó cefre, és egy irányított erjesztéssel szerintem jobb lesz a ceféd, a pektinbontóval pedig jobb lesz a kihozatalod, és aromákat is előcsalogathat.
Vizet a szőlőhöz tényleg nem kell adni, de vannak gyümölcsök, pl birs, vagy a vadgyümölcsök amiket nem lehet víz nélkül.  És csak félve írom, vannak gyümölcsök amik cukrot is kívánnak, főleg ha nem tud valaki rögtön fözni, és tartani kell egy ideig a cefrét.
Nem értelek félre ,a birsalmát semleges jonatánnal "javítom" ,Az irányított erjesztés a cefre folyamatos ellenőrzése szemmel,hallással ,illattal .rögtön tudok főzni (saját cucc..).Szerinted mibe kell cukor (félelem nélkül  ird le  Vigyorog)
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #819 Dátum: 2013. December 04. - 19:32:00 »

.Szerinted mibe kell cukor (félelem nélkül  ird le  Vigyorog)
 Emelem
Nem tőlem kérdezted de pl. a kökénybe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #820 Dátum: 2013. December 04. - 19:33:43 »

Nem tőlem kérdezted de pl. a kökénybe.

Somba, almatörkölybe,  Fejvakarás meg még biztos van pár gyümölcs.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #821 Dátum: 2013. December 04. - 19:36:44 »

Azért az idei, október eleji fagy nem csak a fűszerpaprikának baszott be... Rííí
Abból még nem ittam pálinkát ,de kipróbálnám  Vigyorog
Nem tőlem kérdezted de pl. a kökénybe.
Az idén fogom kipróbálni,megosztom a tapasztalatot.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #822 Dátum: 2013. December 04. - 19:39:48 »

Abból még nem ittam pálinkát ,de kipróbálnám  ;DAz idén fogom kipróbálni,megosztom a tapasztalatot.

Ne kicsinyeskedj. Igyál kaliforniai paprikából, abba több fér... Piál
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #823 Dátum: 2013. December 04. - 19:40:32 »

Azért az idei, október eleji fagy nem csak a fűszerpaprikának baszott be... Rííí
A szőlőnek biztos nem...a mátrai borvidék cca. 8000 ha-ján senkitől sem hallottam emiatt károgást...olyan volt,hogy levél már nem volt a tőkén szüretkor,de a termésben nem tett kár az októberi -6 C...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #824 Dátum: 2013. December 04. - 19:42:17 »

Somba, almatörkölybe,  Fejvakarás meg még biztos van pár gyümölcs.
Az almarörköly nálunk egy pépesített alma szalagpréssel kisajtolva nem főzük  belöle pálinkát van alma dögivel.
Som pálinkát ittam már cukor nélkül nekem izlett
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: