Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221148 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #780 Dátum: 2013. December 01. - 22:43:35 »

Napraforgó likőrt csináltál? A receptet leírhatnád!
Szotyiból is lehet?
Vigyorog
Tokajit a Tokaj-Hegyaljából... Vénusz pálinka,a Vénusz-domb aljából... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. December 01. - 23:57:47 »

de a pálinkának minimum fele víz.
Ne szerénykedj, van az hetven százalék is nálad. Még jó, hogy a tíz százalék technokol rapid miatt nem veszik észre... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #782 Dátum: 2013. December 02. - 09:20:28 »

Szerintem oldódik alkoholban, de a pálinkának minimum fele víz. Az opálosodást is az olaj okozza, mert egy bizonyos alkohol tartalom alatt kicsapódik a párlatba átment olaj.

Na, most már teljesen összezavarodtam kémialilag is.
Legegyszerűbb, ha kipróbálom.
Pálinka van, dióolaj van, aztán majd mesélek.

Ha már az opálosodásnál tartunk: valami összefüggés a víz keménységével is lehet. Tavasszal 4 üveget sikerült megszőkítenem csapvízzel. Ugyanaz a pálinka, ugyanolyan szeszfokra visszahígítva patikai desztillált vízzel tükörfényes maradt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #783 Dátum: 2013. December 02. - 09:44:39 »

Na, most már teljesen összezavarodtam kémialilag is.
Legegyszerűbb, ha kipróbálom.

"A zsírok és olajok apoláris molekulákból állnak, azaz a molekulák
töltéseloszlása szimmetrikus. Az apoláris anyagok apoláris oldószerekben
(dietil-éter, benzin) jól oldódnak, poláris oldószerekben viszont (víz, alkohol)
nem oldódnak."
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #784 Dátum: 2013. December 02. - 09:53:18 »

Köszönjük Voldi, megspóroltál nekünk egy felesleges kört, egy üveg pálinkát, meg némi dióolajat.
A pálinkát majd alkalom adtán elfogyasztjuk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #785 Dátum: 2013. December 02. - 10:28:03 »

Na, most már teljesen összezavarodtam kémialilag is.
Legegyszerűbb, ha kipróbálom.
Pálinka van, dióolaj van, aztán majd mesélek.

Ha már az opálosodásnál tartunk: valami összefüggés a víz keménységével is lehet. Tavasszal 4 üveget sikerült megszőkítenem csapvízzel. Ugyanaz a pálinka, ugyanolyan szeszfokra visszahígítva patikai desztillált vízzel tükörfényes maradt.

Érdemes ásványvizet használni. Nálunk azzal dolgoznak. Majd rákérdezek a márkájára.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #786 Dátum: 2013. December 02. - 11:04:12 »

"A zsírok és olajok apoláris molekulákból állnak, azaz a molekulák
töltéseloszlása szimmetrikus. Az apoláris anyagok apoláris oldószerekben
(dietil-éter, benzin) jól oldódnak, poláris oldószerekben viszont (víz, alkohol)
nem oldódnak."
Én is ezt mondtam:
Almapálinkára öntöttem napraforgóolajat...Szép gömbben megállt a tetején.Keverve sok kis szép gömb lett... Wave
Humán érdeklődési területhez méltó nyelven... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #787 Dátum: 2013. December 02. - 11:57:35 »




Ha már az opálosodásnál tartunk: valami összefüggés a víz keménységével is lehet. Tavasszal 4 üveget sikerült megszőkítenem csapvízzel. Ugyanaz a pálinka, ugyanolyan szeszfokra visszahígítva patikai desztillált vízzel tükörfényes maradt.
Szevasz!
A víz és a pálinka hőmérséklet külömbsége,alacsonyra fokolásnál (szeszfok)lehet még opálosodás a csapvíz miatt.
Én 47 alá nem fokolok ,ha nem reklám én Szentkirályit használok 24 h ig egy helyen tárolom a szesszel.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #788 Dátum: 2013. December 02. - 15:51:40 »

Na, most már teljesen összezavarodtam kémialilag is.
Legegyszerűbb, ha kipróbálom.
Pálinka van, dióolaj van, aztán majd mesélek.

Ha már az opálosodásnál tartunk: valami összefüggés a víz keménységével is lehet. Tavasszal 4 üveget sikerült megszőkítenem csapvízzel. Ugyanaz a pálinka, ugyanolyan szeszfokra visszahígítva patikai desztillált vízzel tükörfényes maradt.


Kösz a felajánlás Lajos ! Azt mindenképpen leszögezhetjük hogy csapvíz , kútvíz zavarossá teheti a páleszt . A tapasztaltak egyszerűen leengednek a párlón néhány liter vizet is és azzal állítják be a szeszfokot a patikai desztillált vízről horror árakat hallottam. Az említett ásványvizet is alkalmazza egy ismerősöm - neki bevált. Ha hozzájutok aromához akkor kis mennyiségben kipróbálom - mert már most is olyan az anyag hogy kár lenne elrontani.
Lett egy adag alma pálinkám , a birs még főzésre vár és a törköly is elő van jegyezve. Pálinka hiány nem lesz egy ideig.  Piál
Amibe a diót szeretném tenni az egy un. "vegyes" mert meguntam a sokféle innen onnan kapott névtelen és címke nélküli pálinkákat (20-25 megkezdett üvegből kb 5 liter összeöntve) na ezeknek ágyaztam meg és lesz egy "egységes" mézes-ágyas .    Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #789 Dátum: 2013. December 02. - 15:56:22 »


Kösz a felajánlás Lajos ! Azt mindenképpen leszögezhetjük hogy csapvíz , kútvíz zavarossá teheti a páleszt . A tapasztaltak egyszerűen leengednek a párlón néhány liter vizet is és azzal állítják be a szeszfokot a patikai desztillált vízről horror árakat hallottam.

Már akartam is mondani, akinek rendelkezésre áll egy pálinkafőző készülék, azoknak rendelkezésre áll a desztillált víz is. Csinálni kell.  Emelem

Ráadásul, azt még nagyon odaégetni sem lehet, úgyhogy gyorsan megy, ahogy a hűtőn kifér!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #790 Dátum: 2013. December 02. - 17:39:15 »

A pálinka rendesen a kozmaolajtól lesz opálos, amit kozmaolaj szűrővel egyszerűen fel lehet fogni. Az én tapasztalatom az, hogy 50fokos pálinka nem lesz opálos a kozmaolajtól csak az az alatti, de pl. főztem 45-ös szilvát, ami opálos lett, de néhány hét pihentetés után letisztult.
Volt olyan is, hogy pár cent tejet öntöttem a zavaros pálinkába, majd másnap vattán keresztül leszürtem. Szép tiszta lett.
Az idén sikerült elrontanom 50l kajszi cefrét, mert nem figyeltem a PH-ra, ami nem lehet túl magas, mert megecetesedik a cefre. Ezt meg némi akkumulátor savval lehet kivédeni.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #791 Dátum: 2013. December 02. - 20:13:49 »

Én az idén több mint 10 féle pálinkát főztem,  mindig 46 fokosra higítok, de egyik sem opálos, még ha hűtöm akkor sem.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #792 Dátum: 2013. December 02. - 20:18:18 »

mindig 46 fokosra higítok

Mivel szoktad hígítani?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #793 Dátum: 2013. December 02. - 20:21:03 »

A tapasztaltak egyszerűen leengednek a párlón néhány liter vizet is és azzal állítják be a szeszfokot a patikai desztillált vízről horror árakat hallottam.

Na, annyi vizet azért nem öntök bele, hogy anyagi romlásba döntse a családot!   Röhög

Bizonyára a saját készítésű desztillált víz ugyanolyan jó, mint a patikai.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. December 02. - 20:28:05 »

de pl. főztem 45-ös szilvát, ami opálos lett, de néhány hét pihentetés után letisztult.

Nekem is letisztult egyébként az a 4 üveggel, amiről alább szóltam, de ha megfordítom az üveget, az aljáról felkeveredik némi üledék. A tükrös pálesznél ilyet sohasem tapasztaltam. Óvatosan lefejthető lenne róla, de még nem vitt rá a szükség.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: