Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221258 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #765 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 22:02:50 »

Sárgadinnyével próbálkozott valaki az idén?
Én ma cefréztem az első 50 kilót. Nagyon savszegény volt /PH: 6,2/ kellett bele sav rendesen!
Somot főzött-e már valaki? Milyen a kihozatala? A múlt héten Székelyudvarhelyen vettem 25 kilót,
kíváncsi leszek a pálinkájára!  Piál
Az első főzés lesz a SOM A. (A második SOM B...) Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #766 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 23:52:00 »

Az első főzés lesz a SOM A. (A második SOM B...) Stoel
No igen, érdekes lesz amikor Soma főzi a somát... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #767 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 11:53:36 »

Somot főzött-e már valaki? Milyen a kihozatala? A múlt héten Székelyudvarhelyen vettem 25 kilót,
kíváncsi leszek a pálinkájára!  Piál

Volt egy ismerősöm, aki szedett egy 30-40 kg-ot egyik évben és kifőzte.
Tett hozzá 2-3 kg (már nem emlékszem) cukrot is.

A főzés előtt a magot kiszűrte belőle, és higítani is kellett, mert nagyon sűrű volt a cefre és leégett volna.
De lett belőle 4-5 l pálinkája - valami hihetetlen finom.

Az illata olyan volt, mintha egy marék igazi érett somba szagolna bele az ember (ezen kívül én eddig csak málnapálinkánál éreztem ezt az intenzív gyümölcsillatot).

Szóval érdemes vele foglalkozni, csak ritkán lehet pálinkamennyiségű (és minőségű!) gyümölcshöz jutni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #768 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 20:15:36 »

Volt egy ismerősöm, aki szedett egy 30-40 kg-ot egyik évben és kifőzte.
Tett hozzá 2-3 kg (már nem emlékszem) cukrot is.

A főzés előtt a magot kiszűrte belőle, és higítani is kellett, mert nagyon sűrű volt a cefre és leégett volna.
De lett belőle 4-5 l pálinkája - valami hihetetlen finom.

Az illata olyan volt, mintha egy marék igazi érett somba szagolna bele az ember (ezen kívül én eddig csak málnapálinkánál éreztem ezt az intenzív gyümölcsillatot).

Szóval érdemes vele foglalkozni, csak ritkán lehet pálinkamennyiségű (és minőségű!) gyümölcshöz jutni.

Urak! Wave

Jó lesz az ne ijedjetek meg!!!!! Igen Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #769 Dátum: 2013. Október 07. - 16:38:28 »

Fagyasztott dióból????????? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött


Hát igen az idén abból készült és bevallom tartottam is tőle, hogy milyen lesz, de finom lett! Koccint

Néhány hölgyet 'Girl megkináltam belőle és azóta (kitudja miért?) olyankor is meglátogatnak amikor egyedül vagyok itthon! Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 16:40:13 írta Sakac » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #770 Dátum: 2013. November 12. - 22:23:08 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #771 Dátum: 2013. November 29. - 13:01:00 »


Kérdezem a pálinkaszakértőket hogy zöld diót lehet e dió aromával helyettesíteni vagy valami más módon pótolni ?
A segítsünk egymásnak topikban kérdeztem hogy hogyan lehetne dió aromát beszerezni de van e más megoldás vagy egyáltalán dió aromát használt e már valaki ilyen mézes aszalt gyümölcsös ágyasba ?      Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #772 Dátum: 2013. November 29. - 15:36:49 »

Kérdezem a pálinkaszakértőket hogy zöld diót lehet e dió aromával helyettesíteni vagy valami más módon pótolni ?
A segítsünk egymásnak topikban kérdeztem hogy hogyan lehetne dió aromát beszerezni de van e más megoldás vagy egyáltalán dió aromát használt e már valaki ilyen mézes aszalt gyümölcsös ágyasba ?      Emelem

Ha nőt lehet guminővel, akkor ezt is lehet, de valószínű, hogy a különbség is hasonló lehet.
Én nem kísérleteznék vele!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #773 Dátum: 2013. November 30. - 10:20:26 »

Ha nőt lehet guminővel, akkor ezt is lehet, de valószínű, hogy a különbség is hasonló lehet.
Én nem kísérleteznék vele!

A legvégső megoldás hogy most érik a kökény , aszalt szilva , mazsola , birs ágyon és nyár elején megkapja a zöld diót. (Ha megéli  Ördög )     Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #774 Dátum: 2013. November 30. - 17:42:03 »

A legvégső megoldás hogy most érik a kökény , aszalt szilva , mazsola , birs ágyon és nyár elején megkapja a zöld diót. (Ha megéli  Ördög )     Emelem

Ez már jobban hangzik, de ezt meg kár elrontani a dióval. Ennél jobb a semleges tiszta szesz. Én alma pálinkából csinálom a likőröket, annak is aránylag semleges az íze.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #775 Dátum: 2013. December 01. - 19:39:41 »

Kérdezem a pálinkaszakértőket hogy zöld diót lehet e dió aromával helyettesíteni vagy valami más módon pótolni ?
A segítsünk egymásnak topikban kérdeztem hogy hogyan lehetne dió aromát beszerezni de van e más megoldás vagy egyáltalán dió aromát használt e már valaki ilyen mézes aszalt gyümölcsös ágyasba ?      Emelem

Én a tiszta pálinkák híve vagyok, de ha van kedved kísérletezni, egy kisebb mennyiséget dióolajjal meg lehet próbálni.
Ez nem aroma, hanem az érett dióbél kipréselt leve.
A dióbél sava-borsa az olaj, a múltkor megkóstoltam a maradékot, amiből kinyomták az olajat, hát olyan "se íze-se bűze fagyoskutyaszar".
Nem tudom, hogyan viselkedik alkoholos közegben, látatlanban azt gondolnám, hogy oldódik benne. Aztán az is lehet, hogy úszni fog a tetején. Tudja fene, a kémia sem erős oldalam.
Ha adsz privátban egy nevet és egy postacímet, küldök egy kétdecis üveggel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #776 Dátum: 2013. December 01. - 20:16:25 »

Almapálinkára öntöttem napraforgóolajat...Szép gömbben megállt a tetején.Keverve sok kis szép gömb lett... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #777 Dátum: 2013. December 01. - 20:19:45 »

Almapálinkára öntöttem napraforgóolajat...Szép gömbben megállt a tetején.Keverve sok kis szép gömb lett... Wave

Napraforgó likőrt csináltál? A receptet leírhatnád!
Szotyiból is lehet?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #778 Dátum: 2013. December 01. - 21:04:34 »

Almapálinkára öntöttem napraforgóolajat...Szép gömbben megállt a tetején.Keverve sok kis szép gömb lett... Wave

Akkor ezek szerint alkoholban nem oldódik.

Persze, ha jobban utána gondolok, magamtól is rájöhettem volna.
Nem véletlenül ajánlják, hogy ivászat közben együnk olajtartalmú magvakat.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #779 Dátum: 2013. December 01. - 22:28:56 »

Akkor ezek szerint alkoholban nem oldódik.

Persze, ha jobban utána gondolok, magamtól is rájöhettem volna.
Nem véletlenül ajánlják, hogy ivászat közben együnk olajtartalmú magvakat.



Szerintem oldódik alkoholban, de a pálinkának minimum fele víz. Az opálosodást is az olaj okozza, mert egy bizonyos alkohol tartalom alatt kicsapódik a párlatba átment olaj.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: