Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221245 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #735 Dátum: 2013. Május 26. - 16:46:32 »

Pálinkás jó estét Vigyorog! Ismeri, netalántán használja valaki ezt a fajta pálinkafőzőt?
http://www.pankapalinkafozo.hu/products/duplafalu-aromadusitotornyos-leparlo-berendezes

Szia Fomec!
Van már róla tapasztalat?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #736 Dátum: 2013. Május 26. - 21:58:58 »

Szia Fomec!
Van már róla tapasztalat?
Szia Soma!

Meghagytam akkor úgy 150 liter körüli cefrét, hogy majd kifőzöm a barátom főzőjével, de idő hiányában elmaradt a kísérlet. Aztán 2 hónap elteltével kifőzettem a szokott pálinkafőzdében. Vagy másfél literrel kevesebb lett a kihozatal. A minősége nem változott szerencsére.
Talán ilyen főzőt szeretnél vásárolni?
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #737 Dátum: 2013. Május 26. - 22:10:35 »

Szia Soma!

Meghagytam akkor úgy 150 liter körüli cefrét, hogy majd kifőzöm a barátom főzőjével, de idő hiányában elmaradt a kísérlet. Aztán 2 hónap elteltével kifőzettem a szokott pálinkafőzdében. Vagy másfél literrel kevesebb lett a kihozatal. A minősége nem változott szerencsére.
Talán ilyen főzőt szeretnél vásárolni?

Szia Fomec!

Igen, ilyet néztem ki. Jövőhéten megyek megnézni, Dunaharasztiba. Előtte jó lenne
egy pár infó a párlat minőségéről, és a berendezés kezelhetőségéről, esetleges hibáiról.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #738 Dátum: 2013. Június 09. - 11:37:53 »

Szia Fomec!

Igen, ilyet néztem ki. Jövőhéten megyek megnézni, Dunaharasztiba. Előtte jó lenne
egy pár infó a párlat minőségéről, és a berendezés kezelhetőségéről, esetleges hibáiról.
Szia!
Az a baj, hogy a párlat minőségét nem tudom megítélni, mert a barátom alkalmazottai szinte "mindent" beleraktak a cefrébe. Egy adalék csak a történethez: kérdi tőlem, hogy nem kell-e a társaságnak 800 kg alma, vagy nem akarom-e lecefrézni? Csak az a baja, hogy nagyon rothadt már. Mondtam neki, hogy köszönöm nem. Aztán mégis lecefréztette ő. Természetesen az ebből készült pálinka alapján nem lehet a főzőt megítélni. Ő vett hozzá réz katalizátort. Szerintem a készülék, így gépész szemmel, precízen legyártott holmi. Ha megvett, megveszed, akkor főzzél benne nagyon sok finom pálinkát! /Akár bitumenest is!/ Stoel Wave
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #739 Dátum: 2013. Június 09. - 11:47:30 »

Viszont elkészült a darálóval cefrézett almapálinka. Hatszázötven liter lett a cefre, ebből 62,7 liter 50% párlat készült. Nagyon elégedett vagyok vele. Csak fajtaélesztőt adtam hozzá, pektinbontót nem. Természetesen "kaposvári napfényt" sem. /Ha jól tudom ott van már csak cukorgyárunk./ Nem tudom kinek milyen tapasztalata van, de én úgy vettem észre, ha a cefre 16-20 C°léghőmérsékleten erjed, nagyobb lesz a kihozatal.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #740 Dátum: 2013. Június 10. - 09:06:23 »

Szia Fomec!

Igen, ilyet néztem ki. Jövőhéten megyek megnézni, Dunaharasztiba. Előtte jó lenne
egy pár infó a párlat minőségéről, és a berendezés kezelhetőségéről, esetleges hibáiról.

Nos, mi a helyzet főzőügyben?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #741 Dátum: 2013. Június 10. - 12:17:45 »

Nos, mi a helyzet főzőügyben?

Alakul az ügy. Azóta futottam pár kőrt, kihasználva a cefre mentes időszakot, alaposan körbe jártam a kérdést.
Utána néztem a szerbiai lehetőségeknek is /Eb javaslatára/. Kint a helyszínen, kupuszinai barátaim segítségével, megtekintettem pár berendezést.
Utána néztem a magyarországi gyártók berendezéseinek is. Ezek némelyikéről a helyszíni beszélgetések közben kiderült,
hogy csak forgalmazók. A telefonba még a gyártók közé sorolták magukat, de amikor személyes találkozón egy-két változtatást
kértem a berendezésen, minden áron le akartak beszélni róla, olyan fizikát meghazudtoló elméletekkel, hogy kihúztam őket
a leendő eladók közül. Két olyan gyártóra akadtam végül, amelyik hajlandó változtatni egy-két apróságon.
Az aprólékos körbejárás után vettem egy morfondírt, majd két napot használva, meghoztam a döntést és az egyik magyar
gyártótól megrendeltem az egylépcsős készülékét. Három hét múlva szállítja az ígérete szerint. Az eredményről remélem a következő
Fórumtalin hosszasan beszámolok, bemutatóval egybekötve.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #742 Dátum: 2013. Június 10. - 13:00:20 »

Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #743 Dátum: 2013. Június 10. - 14:09:40 »

Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.
Szia Lajos!
Te főzöd vagy főzeted a pálinkáidat?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #744 Dátum: 2013. Június 11. - 08:30:28 »

Szia Lajos!
Te főzöd vagy főzeted a pálinkáidat?


Természetesen főzöm.

Majdnem azt írtam, hogy hátulról.
Volt ugyanis a k-i tsz-nek egy melléküzemága, ahol 24 órában gyártottak - mondjuk - műanyag Hápi kacsát. Szinte kizárólag asszonyok dolgoztak benne.
Az éjjeli őr egyik éjszaka dörömbölt az ajtón.
Egy asszony kinézett a zajra.
 - Mit akar?
- Köllene egyet basznyi!
- Hát hogyan gondolta ezt?
- Természetesen hátulról!
Ebből aztán szállóige lett, ha nagyobb társaságban valaki kiejtette a száját a "természesen" szót, a kórus rögtön rávágta: "hátulról".  Vigyorog

Szóval főzöm, két menetes, hagyományos kisüstön.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #745 Dátum: 2013. Június 11. - 12:21:56 »

Természetesen főzöm.

Majdnem azt írtam, hogy hátulról.
Volt ugyanis a k-i tsz-nek egy melléküzemága, ahol 24 órában gyártottak - mondjuk - műanyag Hápi kacsát. Szinte kizárólag asszonyok dolgoztak benne.
Az éjjeli őr egyik éjszaka dörömbölt az ajtón.
Egy asszony kinézett a zajra.
 - Mit akar?
- Köllene egyet basznyi!
- Hát hogyan gondolta ezt?
- Természetesen hátulról!
Ebből aztán szállóige lett, ha nagyobb társaságban valaki kiejtette a száját a "természesen" szót, a kórus rögtön rávágta: "hátulról".  Vigyorog

Szóval főzöm, két menetes, hagyományos kisüstön.

RöhögÉs ez természetesen nem a két menetes főzésnek szól! Ördög
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #746 Dátum: 2013. Június 12. - 22:29:53 »

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.  Stoel
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #747 Dátum: 2013. Június 30. - 09:16:30 »

Még nem késő elkészíteni!!

Dió pálinka recept:
"Hozzávalók:
-2 liter almapálinka,
-30 szem zöld dió,
-egy evôkanál kálmos gyökér,
-fél szerecsen dió,
-5 szem szegfûszeg,
-egy k.k. ánizs,
-egy k.k. fahéj,
-egy k.k. kardamom ,
-fél kilogramm méz,
-1 narancs héja feldarabolva.
Elkészítése: a zöld diókat felszeleteljük, egy uborkásüvegbe tesszük és ráöntjük a pálinkát. A fûszereket kissé megtörve belérakjuk. Három hétig meleg helyen tartjuk, és naponta vagy kétnaponként megkavarjuk, majd leszûrjük. . A mézet 2-3dl vízzel felforraljuk, majd lehűtjük, és a leszûrt diókivonathoz keverjük. Ízlés szerint állítjuk be a szesz erôsségét.Üvegekbe szûrjük és legalább egy hónapig tovább érleljük, ha elállna, egy év után az igazi. Méz helyett a bátrabbak cukorral is csinálhatják, de juhar sziruppal is jó lehet. Elképzelheted, hogy milyen jó lehet ez a recept, ha ebből nem küldtem a fórum találkozóra. Ördög Piál"
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #748 Dátum: 2013. Június 30. - 17:50:22 »

Még nem késő elkészíteni!!

Dió pálinka recept:
"Hozzávalók:
-2 liter almapálinka,
-30 szem zöld dió,
-egy evôkanál kálmos gyökér,
-fél szerecsen dió,
-5 szem szegfûszeg,
-egy k.k. ánizs,
-egy k.k. fahéj,
-egy k.k. kardamom ,
-fél kilogramm méz,
-1 narancs héja feldarabolva.
Elkészítése: a zöld diókat felszeleteljük, egy uborkásüvegbe tesszük és ráöntjük a pálinkát. A fûszereket kissé megtörve belérakjuk. Három hétig meleg helyen tartjuk, és naponta vagy kétnaponként megkavarjuk, majd leszûrjük. . A mézet 2-3dl vízzel felforraljuk, majd lehűtjük, és a leszûrt diókivonathoz keverjük. Ízlés szerint állítjuk be a szesz erôsségét.Üvegekbe szûrjük és legalább egy hónapig tovább érleljük, ha elállna, egy év után az igazi. Méz helyett a bátrabbak cukorral is csinálhatják, de juhar sziruppal is jó lehet. Elképzelheted, hogy milyen jó lehet ez a recept, ha ebből nem küldtem a fórum találkozóra. Ördög Piál"

 Meglepődött vanília rúd????????? Meglepődött  Tasli
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #749 Dátum: 2013. Június 30. - 18:08:14 »

Klasszikust csak pontosan! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: