Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221666 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #690 Dátum: 2013. április 22. - 09:02:55 »

 Emelem  ! A szokásos hogy megint átesünk a ló másik oldalára , mint ahogy az ételeknél is .
Férfiaknak szilva , körte , törköly  !   Unisesz  Röhög cseresznye , barack , stb. 
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #691 Dátum: 2013. április 22. - 09:50:54 »

Lacus, abban tökéletesen egyetértünk, hogy ez a klasszikus Big Five.
De nagyon finom páleszt lehet főzni birsből is. Meg málnából is. Meg...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. április 22. - 10:21:13 »

Lajos  Igen  Emelem ! Igazad van hosszú a sor , de szerintem / a saját véleményem / igazán tökéletes aperitif
ez a három . Arra mifelénk még a hölgyek is bedobtak egy gyűszűnyit az ünnepi ebéd előtt ,
 / ez minden szombat és vasárnapra vonatkozik / .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #693 Dátum: 2013. április 22. - 10:22:57 »

Akkor az már rendszeres ivásnak számít. Ergo: ott is mindenki alkoholista!  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. április 22. - 10:45:26 »

 Röhög Taps Megint csak szerintem ! Ez egy hülyeség , ha valamit napi rendszerességgel teszünk
akkor rögtön isták vagyunk  Fejvakarás . Munkába is mindennap megy stb.
Pl. vegyünk egy vidéki földművelő kisiparost ., naponta be önt az arcába fél litert .,
ettől mondjuk nem lesz beteg , eszik rendesen stb ., Nem remeg ha kimarad pár nap esetleg és
mellesleg él vagy 80- n évet  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #695 Dátum: 2013. április 22. - 10:53:59 »

Röhög Taps Megint csak szerintem ! Ez egy hülyeség , ha valamit napi rendszerességgel teszünk
akkor rögtön isták vagyunk  Fejvakarás . Munkába is mindennap megy stb.
Pl. vegyünk egy vidéki földművelő kisiparost ., naponta be önt az arcába fél litert .,
ettől mondjuk nem lesz beteg , eszik rendesen stb ., Nem remeg ha kimarad pár nap esetleg és
mellesleg él vagy 80- n évet  Igen
Hááááát,vidéki vagyok.Ha nem az irodában vagyok,akkor megpróbálok földművelő kisiparosként némi pénzt is keresni. Nade fél liter??? Naponta??? Az má' elég komoly buli,ahol annyi fogy/fő... Nem mondom:egy-egy féldeci ha végeztem... Főleg télen. De fél liter...?! Vállat von Ja és a mi kis rögtönzött pálinkaversenyünkön is birs nyert,kifejezetten "üde" aromájával. Jó kis könnyű pálesz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #696 Dátum: 2013. április 22. - 11:37:15 »

Na jó a fél liter tényleg sok , maradjunk az öt decinél  Röhög Stoel .
Egy régi kollégám /+ zenész is / pedig minden nap .  Fejvakarás
Egyszer láttam spiccesen , akkor már több volt aznap .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #697 Dátum: 2013. április 22. - 22:35:13 »

Napi fél liter?
Pálinkából?
Az szerintem többszörösen túl van az egészségügyi határértéken.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #698 Dátum: 2013. április 23. - 07:33:03 »

Napi fél liter?
Pálinkából?
Az szerintem többszörösen túl van az egészségügyi határértéken.


Pedig sokan megisznak ennyit.
Vagy ezzel "egyenértékű mennyiségű" egyéb szeszt.

Aztán élnek vígan 70-80 évig.

Én nem bírnám. Dehát nem vagyunk egyformák - hála Istennek!...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #699 Dátum: 2013. április 23. - 08:09:03 »

Pedig sokan megisznak ennyit.
Vagy ezzel "egyenértékű mennyiségű" egyéb szeszt.

Aztán élnek vígan 70-80 évig.

Én nem bírnám. Dehát nem vagyunk egyformák - hála Istennek!...  Vigyorog
Nem tudom.Nekem az összes ilyen ismerősöm viszonylag korán itt hagyta a földi létet. Igaz nagy részük a bálásbort részesítette előnyben. Fél liter azonban házipálinkából is nagyon sok. Halál a májra,meg a gazdájára.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #700 Dátum: 2013. április 23. - 09:49:36 »

Nekem az összes ilyen ismerősöm viszonylag korán itt hagyta a földi létet. Igaz nagy részük a bálásbort részesítette előnyben.

Nem azokra gondolok.
Olyanból én se nagyon ismerek 60 évest.
(mondjuk ez is megérne egy misét, hogy a különféle pancsolt szeszekből kifolyólag mennyi többletkiadása van a TB-nek - és végső soron nekünk...)

Én azokra gondolok, akik saját bort (szőlőből készültet) és/vagy saját pálinkát (gyümölcsből főzöttet) ittak/isznak.
Persze a májuk valószínűleg nem úgy nézhet ki, mint egy húszévesé, de egyébként megvannak, és én szeretnék úgy kinézni, olyan egészségben lenni majd mondjuk 70 évesen, mint ők.(az meg egy másik mise lenne, hogy a hatóságaink miért küzdenek elszántan a saját készítésű borok, de legfőképp a pálinkák fogyasztása ellen, és - lásd a fenti gondolatot - ebből kifolyólag mennyi többletkiadása van a TB-nek - és végső soron nekünk...)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #701 Dátum: 2013. április 23. - 11:27:00 »

Tavalyelőtt, amikor legalizálták a házi pálinkafőzést kipróbáltam én is hogyan lehet jó italt készíteni házilag.
Fabrikáltam egy főzőt, és sikerült is elfogatható itókát párolni barackból, szilvából stb, kizárólag cukor nélkül.
Nem egy ördöngős dolog, egy kis odafigyeléssel elfogadható ital készíthető.
Nem is értem miért nem sajátot isznak a falusi emberek? Vállat von
Az elveimet is feladtam, mert 16 alkoholmentes év után a saját páleszbő időnként legurítok egy.egy stampót. Piál/Erről talán írtam is ebben a topikban/
Kiváncsiságból megkóstoltam boltban vásárolt itókákat, na azok többsége tényleg méreg kategória, persze kapható nagyon jó is, de annak az ára is horribilis.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #702 Dátum: 2013. április 23. - 12:43:41 »

Izlések és pofonok...
Tavalyelőtt a kanizsai vásárcsarnokban tukmálja az őszibarackját egy (volt) falumbeli. Nézem, szép, érett, jó ízű is. Azt mondja, mégsem tudja eladni, borogatja ki ládaszámra a ganajra.
Kérdem, miért nem főzöl belőle pálinkát. Hát ő bizony nem tudja meginni, még a szagától is felfordul a gyomra.
Nézek, mint a borjú az új kapura, hiszen tudom róla, hogy a helyi RTL Klub (kocsma híján ez volt a kohézióerősítő szittyóparti helyszíne a faluban) egyik oszlopos tagja.
Ja, hát a féldekás üveges rumot, kevertet, Hubertuszt meg egyéb hasonlókat szereti, csak a gyümölcspálinkát nem.
Azt mondja, Győrben volt katona a szeszgyár közelében, ott undorodott meg őrségben a főzött cefreszagtól.
Óh - mondom magamban - te szerencsétlen marha, ha tudnád, hogy amit olyan jóízűen megiszol, az szinte mind ott készült melaszból meg kukorica söpredékből, köszönő viszonyban sincs a gyümölccsel.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #703 Dátum: 2013. április 23. - 13:08:57 »

Kis szakmai adalék az utóbbi hsz-ekhez:

"Az alkoholizmus egy több, sokszor ellentmondó jelentéssel bíró kifejezés.
Az orvosi definíciók az alkoholizmust olyan szenvedélybetegségként írják le, mely az alkohol kitartó fogyasztásával jár a negatív következmények dacára.
Míg az alkohol fogyasztása szükséges az alkoholizmus kialakulásához, nem jelzi előre az alkoholizmus kialakulását. Az alkoholizmus kialakulásához szükséges mennyiség és gyakoriság mindenkinél különbözik. Lényege az alkoholtól való testi-lelki függőség kialakulása, adott esetben – az alkohol hiánya esetén – elvonási tünetek megjelenése jelzi ezt a függőségi állapotot. Továbbá, bár az alkoholizmussal járó biológiai mechanizmusok még nem teljesen ismertek, több rizikófaktort azonosítottak már, köztük a társadalmi környezetet, érzelmi egészséget és genetikai hajlamosságot."
/wikipédia/

Szóval, taglaltátok itt a mennyiséget, gyakoriságot, kifejtett hatást, minőséget.
Ahogy írják, ez mindenkinél különbözik.
Lehet, hogy engem lepadlóz két whisky-sör kombó elfogyasztása, Ladikos Lacibácsi meg megiszik egy vödör pálinkát és megkérdezi, hogy hol a következő..

Egyszer láttam egy filmet is, egy angol házaspár beszélt arról, hogy nekik hosszú éveken keresztül az volt az esti rituáléjuk, hogy lefekvés előtt kevertek egy Martinit és megitták.
Azért fordultak szakemberhez, mert kialakult az a függőség, hogy Martini nélkül már nem tudtak elaludni, frusztráltak, ingerlékenyek lettek.
Ugye, milyen érdekes?
Tulajdonképpen egy pohár szaros Martiniről van szó, ami long drinknek keverve is max. másfél deci.
Ebből 1 a vermut, és 2-3cl gin, vagy vodka.
Tehát, valljuk be, nem egy ütős dózis.
És mégis, a szakirodalom alkoholistának definiálja őket, nem az elfogyasztott alkohol mennyiségét, minőségét, vagy gyakoriságát véve figyelembe, hanem a függőséget és az abból kialakult negatív tüneteket.


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #704 Dátum: 2013. április 23. - 15:02:10 »

Tavalyelőtt, amikor legalizálták a házi pálinkafőzést kipróbáltam én is hogyan lehet jó italt készíteni házilag.
Fabrikáltam egy főzőt, és sikerült is elfogatható itókát párolni barackból, szilvából stb, kizárólag cukor nélkül.

Azért ezt ne nagyon reklámozd, hacsak nem akarsz egy jó kis NAV-os házkutatást, és bírságot...
Bár - ha már így leírod, gondolom - nyilván regisztráltattad náluk a labort...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: