Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221603 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1290 Dátum: 2020. április 28. - 08:09:44 »

A Nébih itt is mindenképpen a mérsékelt, tudatos fogyasztást ajánlja, megbízható forrásból."
Jelzem: én is! Hozzáteszem, még sohasem ittam önkéntelenül pálinkát. Csakis tudatosan.

Hát egyszer még a megboldogult békeidőben Bobákos tettestárssal olyannyira jól sikerült tudatos fertőtlenítést hajtottunk végre, hogy abban szakember hibát nem talált!  Pontosabban az valami csoportos fertőtlenítési kurzus volt! Ha jól mesélték...  Röhög   Piál
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1291 Dátum: 2020. április 28. - 08:39:32 »

Csakis tudatosan.

Ez ilyen varázsszó lett manapság.
Mint a kézműves.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1292 Dátum: 2020. április 28. - 09:03:12 »

Idézet
A Nébih itt is mindenképpen a mérsékelt, tudatos fogyasztást ajánlja, megbízható forrásból."
Jelzem: én is! Hozzáteszem, még sohasem ittam önkéntelenül pálinkát. Csakis tudatosan.

Valami olyan is rémlik nekem, hogy ittuk mi azt tudatlanul is!  Röhög Piál
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 28. - 09:05:01 írta Voldi » Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1293 Dátum: 2020. április 28. - 09:45:24 »

Ez ilyen varázsszó lett manapság.
Mint a kézműves.

Besenyő TT István, azaz Besenyő Tudatosan Táplálkozó István szavaival élve végig tudtam,  hogy iszom! Egyszer sem kortyoltam mellé!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1294 Dátum: 2020. április 28. - 10:32:08 »

Hát egyszer még a megboldogult békeidőben Bobákos tettestárssal olyannyira jól sikerült tudatos fertőtlenítést hajtottunk végre, hogy abban szakember hibát nem talált!  Pontosabban az valami csoportos fertőtlenítési kurzus volt! Ha jól mesélték...  Röhög   Piál
Egyszer régen, Margittán innen, vagy tán túl előfordult az az eset, hogy teljesen önhibámon kívül, előre tervezés nélkül ittam pálinkát.
Hozzá mindjárt egy egész vizespohárral Meglepődött
Mondjuk (mivel bűnöst feltétlen kell kreálni a skandallum mellé) szerintem egyértelműen csak Lehel műve lehetett az,
hogy pálinka került a borvizes palackba,...... de már abban sem lehetek teljesen bizonyos  Ördög
Ami viszont tuti, hogy az egész bajság abbol fakadt, hogy kiittam a bitumenes pohár kiöblítésére szánt "vizet" a poharamból.
Ha nem szánom el magam a vízivásra, akkor egyszerűen kiborítom a víz helyett kitöltött masfél deci pálinkát.....
De ebbe meg belegondolni is borzalom...hogy másfél deci pálinka megy a lefolyóba...
Konklúzió:
Minden jó volt úgy, ahogyan megtörtént Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1295 Dátum: 2020. április 28. - 12:21:08 »

Egyszer régen, Margittán innen, vagy tán túl előfordult az az eset, hogy teljesen önhibámon kívül, előre tervezés nélkül ittam pálinkát.
Hozzá mindjárt egy egész vizespohárral Meglepődött
Mondjuk (mivel bűnöst feltétlen kell kreálni a skandallum mellé) szerintem egyértelműen csak Lehel műve lehetett az,
hogy pálinka került a borvizes palackba,...... de már abban sem lehetek teljesen bizonyos  Ördög
Ami viszont tuti, hogy az egész bajság abbol fakadt, hogy kiittam a bitumenes pohár kiöblítésére szánt "vizet" a poharamból.
Ha nem szánom el magam a vízivásra, akkor egyszerűen kiborítom a víz helyett kitöltött masfél deci pálinkát.....
De ebbe meg belegondolni is borzalom...hogy másfél deci pálinka megy a lefolyóba...
Konklúzió:
Minden jó volt úgy, ahogyan megtörtént Ördög


Én csöndben maradok....  vagy megvesztegethető.  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1296 Dátum: 2020. április 28. - 15:53:07 »


Én csöndben maradok....  vagy megvesztegethető.  Kacsint Ördög
De abba is gondolj bele (csak úgy harmadik lehetőségként), hogy bárhol is leszel Tejútrendszeren belül, megtalállak vazze!!! Woest
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1297 Dátum: 2020. április 28. - 16:54:20 »

De abba is gondolj bele (csak úgy harmadik lehetőségként), hogy bárhol is leszel Tejútrendszeren belül, megtalállak vazze!!! Woest
 Ördög Ördög Ördög

 Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1298 Dátum: 2020. április 28. - 20:41:45 »

Hát egyszer még a megboldogult békeidőben Bobákos tettestárssal olyannyira jól sikerült tudatos fertőtlenítést hajtottunk végre, hogy abban szakember hibát nem talált!  Pontosabban az valami csoportos fertőtlenítési kurzus volt! Ha jól mesélték...  Röhög   Piál

Akik részt vettek rajta, nem gondolnám hogy sokat tudnak mesélni.  Nyihi : Ördög Röhög

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1299 Dátum: 2020. Május 18. - 18:50:36 »

Érdeklődöm, van-e valakinek Duránci (Durkó) szilvafája?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1300 Dátum: 2020. Május 18. - 21:00:48 »

Érdeklődöm, van-e valakinek Duránci (Durkó) szilvafája?
 Emelem

Olyan, külteljesen termő szilvafa, amit öreganyám, gyerekkoromban duránci szilvának hívott, annyi van a hegyen, mint a rosseb.
Aztán, hogy Te is erre gondolsz-e, azt nem tudom.
Egy biztos: egészen iható pálinka van belőle, meg nagyon finom lekvár.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1301 Dátum: 2020. Május 18. - 21:17:00 »

Olyan, külteljesen termő szilvafa, amit öreganyám, gyerekkoromban duránci szilvának hívott, annyi van a hegyen, mint a rosseb.
Aztán, hogy Te is erre gondolsz-e, azt nem tudom.
Egy biztos: egészen iható pálinka van belőle, meg nagyon finom lekvár.
Így hogy a 8000. hozzászólásoddal megtiszteltél. Piál
Nem tudom.
Amit én keresek, az sárga húsu, későnérő, nem magvaváló, nagyon édes szilva. Lepotyog a fáról ha megérik. Régen, egyes vidékeken szinte csak ez volt, aztán az államosítás meg a nemesítés vihara elvitte. Kéne ősszel belőle termés és ha az, néhány oltásra alkalmas ág,
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1302 Dátum: 2020. Május 18. - 22:02:11 »

Így hogy a 8000. hozzászólásoddal megtiszteltél. Piál
Nem tudom.
Amit én keresek, az sárga húsu, későnérő, nem magvaváló, nagyon édes szilva. Lepotyog a fáról ha megérik. Régen, egyes vidékeken szinte csak ez volt, aztán az államosítás meg a nemesítés vihara elvitte. Kéne ősszel belőle termés és ha az, néhány oltásra alkalmas ág,
 Emelem
https://www.google.com/amp/s/helyigyumolcs.blog.hu/2015/11/30/a_magyarsag_gyumolcseszete_a_szilva_es_mas_gyumolcsok%3flayout=5
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1303 Dátum: 2020. Május 19. - 07:18:10 »

Így hogy a 8000. hozzászólásoddal megtiszteltél. Piál
Nem tudom.
Amit én keresek, az sárga húsu, későnérő, nem magvaváló, nagyon édes szilva. Lepotyog a fáról ha megérik. Régen, egyes vidékeken szinte csak ez volt, aztán az államosítás meg a nemesítés vihara elvitte. Kéne ősszel belőle termés és ha az, néhány oltásra alkalmas ág,
 Emelem

Akkor ez nem az. Ami itt van, az magvaváló.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1304 Dátum: 2020. Június 19. - 06:52:01 »

Főzött már közületek vaki málnát? Isten elleni vétek  hozzáadott minimális cukor (fruktóz) alkalmazása a cefrébe ?  Úgy tudom, hogy a kihozatala elég gyenge, és állítólag könnyen ecetesedik a cefréje házi körűlmények között. A 18 C°os  erjedési hőmérsékletet tudom neki biztosítani.  Azt tudom, hogy alacsony a savtartalma, és be kell majd állítani. Soha nem cefréztem még málnát, de most kénytelen leszek  Mosolyog A málna étkezési minőségű, hűtőházas hidegsokkos, fagyasztott. Remélem ez nem befolyásolja majd a minőséget. Vállat von Van valakinek málnával bármi tapasztalata?
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: