Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221607 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1275 Dátum: 2020. április 21. - 12:33:37 »

Fejvakarás
Sehol nem írta, hogy a pálinkát gyantázza... Vállat von
A lábszárát szokta. Meg a bikinivonalat. A fellépéshez... Ördög

A lábszáramat nem kell gyantázni, mert amikor begyújtom a főzőt, a belobbanásnál kicsap a láng és lepörzsöli a lábamat.
Ne sértegess! Nem hordok bikinit. Mint minden rendes férfi, tangát hordok.  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1276 Dátum: 2020. április 21. - 12:36:00 »

Soma egymenetes főzőt használ.
90 feletti szeszfokkal főz. Mit kéne ezen még tisztítani?

És desztvízzel hígítok:
Majd, ha felnőnek a feladathoz belefognak jönni.  Ördög
Szerintem, még gumicsizmából sem tudnának egy rendes iható pálinkát kihozni!  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1277 Dátum: 2020. április 21. - 13:27:36 »

Mint minden rendes férfi, tangát hordok.  Röhög
Maradi vénember...
Az igazi férfiak már C Stringet hordanak... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1278 Dátum: 2020. április 21. - 14:13:52 »

Akkor, amikor én is amatőr voltam, szintén csináltam ilyen baromságokat.  Ördög

Az elején ásvány- vagy csap vízzel hígítottam a pálinkát és a bekevert anyagot átengedve gyantán lágyabb lett a nedű, olyan lett mintha már fél évet állt volna.
Amióta desztillálok vizet és azzal hígítom, nem kell gyantázni, mert eleve lágyabb keveréket kapok.
Olyannal, hogy rezes törés, meg opálosodás, meg valami úszkál benne, saját gyártmányaimnál nem találkoztam, csak szakirodalomban, valamint itt a dilettánsok leírásaiban.  Röhög.
Ha kell gyanta egy kilónyit tudok adni, még talán meg van valahol.

Ebből is látszik, hogy még amatőr vagy Röhög 
Jó cefréből nem nehéz pálinkát főzni. Azt bárki meg tudja csinálni. Viszont szar cefréből elfogadhatót főzni, na az a művészet. Röhög
Hülyeséget félretéve, eddig még én sem találkoztam ilyennel. Nem én cefréztem a barackot és valószínűleg savas volt. Ez az oka a rezes törésnek. Teljes egészében orvosolható a gyantás szűrővel, minőségromlás, aromevesztés nélkűl. Amúgy minden réz páracsövű pálinkában van oldott réz, még ha nem is olyan mértékben mint az én esetembe a baracknál. Ez abból is látszik, hogy az amúgy tiszta pálinkáim is elszinezték a gyantát. Nem csak azért lett jobb ízű mert a vízből is kiveszi az ásványi anyagokat. Sőt! A karcosságot az oldott réz okozza. Egylépcsőssel nincs tapasztalatom csak a kisüstivel. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1279 Dátum: 2020. április 21. - 14:20:44 »

A cseresznye kozmaolajos lett, és azért volt opálos. Eddig ez a második alkalom, hogy így jártam. Egyszer a bírsel és most a cseresznyével. Úgy veszem észre, hogy ez akkor következik be, ha a cefrét túl lassan főzöm. Vállat von Sokan kifagyasztják és úgy átszűrik egy vattán. Én egy 5 mikronos szűrőtölcsért használok és kíválóan működik hűtés nélkűl is.
Naplózva

Jó szelet!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1280 Dátum: 2020. április 21. - 15:47:03 »

Ebből is látszik, hogy még amatőr vagy Röhög 
Jó cefréből nem nehéz pálinkát főzni. Azt bárki meg tudja csinálni. Viszont szar cefréből elfogadhatót főzni, na az a művészet. Röhög
Hülyeséget félretéve, eddig még én sem találkoztam ilyennel. Nem én cefréztem a barackot és valószínűleg savas volt. Ez az oka a rezes törésnek. Teljes egészében orvosolható a gyantás szűrővel, minőségromlás, aromevesztés nélkűl. Amúgy minden réz páracsövű pálinkában van oldott réz, még ha nem is olyan mértékben mint az én esetembe a baracknál. Ez abból is látszik, hogy az amúgy tiszta pálinkáim is elszinezték a gyantát. Nem csak azért lett jobb ízű mert a vízből is kiveszi az ásványi anyagokat. Sőt! A karcosságot az oldott réz okozza. Egylépcsőssel nincs tapasztalatom csak a kisüstivel. Wave


A savas dolgot nem nagyon értem, hiszen a jó cefre PH-ja 3-3,2 körül kell, hogy legyen. Én egyszer benéztem és sikerült a birs cefrém PH-át 2,4-re beállítani. Gyönyörűen kiforrt és a főzésnél sem okozott problémát, pedig a főzőm kupolája réz és a tornya is tele van rézforgáccsal, amin a gőznek át kell verekednie magát. Szerintem a rezes törésnél az lehet a probléma, hogy a rézcső belül oxidálódott és azt oldotta le a savas gőz. Én, ha több hétig áll a főzőm a réz részeket átmosom víz-só-citromsav oldattal, ami fémtisztára marja a rezet. A karcosságot szerintem nem a réz, hanem a réz-oxid okozza, de, ha tiszta a rézfelület ez a probléma nem állhat fenn. A desztvíz nem a karcosságot tünteti el, hanem lágyabbá teszi a pálinkát. Ezt úgy tudod megtapasztalni, ha egyszer kipróbálod ugyanannál a középpárlat hígításnál a csap /ásvány/ vizet és a desztillált /nem ioncserélt/ vizet, majd megkóstolod mindkettőt.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1281 Dátum: 2020. április 21. - 15:55:56 »

A cseresznye kozmaolajos lett, és azért volt opálos. Eddig ez a második alkalom, hogy így jártam. Egyszer a bírsel és most a cseresznyével. Úgy veszem észre, hogy ez akkor következik be, ha a cefrét túl lassan főzöm. Vállat von Sokan kifagyasztják és úgy átszűrik egy vattán. Én egy 5 mikronos szűrőtölcsért használok és kíválóan működik hűtés nélkűl is.

Az opálosság egyértelműen az olajtól van.
Nem tudom, hogy miért, de az egylépcsősnél az olaj sem jön át olyan mértékben, mint a hagyományosnál.
Egy barátomnak hagyományos profi főzője van, és a törkölye már 52 foknál beopálosodik, ha nem szedi le az olajat, én 40 fokig fel tudom hígítani opálosodás nélkül,
természetesen csak kíváncsiságból  Röhög, mert a törköly 51 fokon jó.
A télen főztem birset és az egyik ballonnál elszámoltam magam /annyi pálinka után nem csoda!/ és sikerült 32 fokra fölhígítani. Ilyen szesz foknál sem opálosodott be.
Most is meg van. Majd az idei birs főzésnél helyre rakom a szesz fokot. Vagy felajánlom az óvodának.  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1282 Dátum: 2020. április 21. - 15:57:20 »

Maradi vénember...
Az igazi férfiak már C Stringet hordanak... Ördög

Eddig úgy tudtam, hogy az igazi férfiak a C String függvényt a kisujjukból is kirázzák.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1283 Dátum: 2020. április 21. - 16:55:31 »

A savas dolgot nem nagyon értem, hiszen a jó cefre PH-ja 3-3,2 körül kell, hogy legyen. Én egyszer benéztem és sikerült a birs cefrém PH-át 2,4-re beállítani. Gyönyörűen kiforrt és a főzésnél sem okozott problémát, pedig a főzőm kupolája réz és a tornya is tele van rézforgáccsal, amin a gőznek át kell verekednie magát. Szerintem a rezes törésnél az lehet a probléma, hogy a rézcső belül oxidálódott és azt oldotta le a savas gőz. Én, ha több hétig áll a főzőm a réz részeket átmosom víz-só-citromsav oldattal, ami fémtisztára marja a rezet. A karcosságot szerintem nem a réz, hanem a réz-oxid okozza, de, ha tiszta a rézfelület ez a probléma nem állhat fenn. A desztvíz nem a karcosságot tünteti el, hanem lágyabbá teszi a pálinkát. Ezt úgy tudod megtapasztalni, ha egyszer kipróbálod ugyanannál a középpárlat hígításnál a csap /ásvány/ vizet és a desztillált /nem ioncserélt/ vizet, majd megkóstolod mindkettőt.

Igen ez így helyes. Igazából nem értem mert én is kitakarítottam a főzőmet és a páracsövet is a cefre és a finomítás előtt különösen. Ami nagyon fúrcsa volt, hogy a baracknál amikór a felhígítottam 25re finomítás előtt már akkor kicsapódott a rézoxid. Jelentős mennyiséget eltávolítottam a kozmaolaj leszínelésekor.. Nem néztem a PH-ját de szerintem nagyon el lett b@szva valami a cefrézésnél. Sosem láttam még ilyet. Ezt a cefrét készen kaptam, és nem mértem a ph-ját. Hozzáadott cukrot nem tartalmazott. A kihozatala teljesen rendben volt, az íze szűrés elött karcos kellemetle, szűrés után kellemes, lágy, selymes lett. Illatra lehetne kicsit típusosabb, de azért jó barack illata van. Valószínűleg nem magyar vagy gönci kajsziból  van. Ennél volt a legnagyobb minőségi javulás, mintha teljesen más pálinka lenne.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1284 Dátum: 2020. április 21. - 17:12:30 »

Az opálosság egyértelműen az olajtól van.
Nem tudom, hogy miért, de az egylépcsősnél az olaj sem jön át olyan mértékben, mint a hagyományosnál.
Egy barátomnak hagyományos profi főzője van, és a törkölye már 52 foknál beopálosodik, ha nem szedi le az olajat, én 40 fokig fel tudom hígítani opálosodás nélkül,
természetesen csak kíváncsiságból  Röhög, mert a törköly 51 fokon jó.
A télen főztem birset és az egyik ballonnál elszámoltam magam /annyi pálinka után nem csoda!/ és sikerült 32 fokra fölhígítani. Ilyen szesz foknál sem opálosodott be.
Most is meg van. Majd az idei birs főzésnél helyre rakom a szesz fokot. Vagy felajánlom az óvodának.  Röhög

Vagy a rezes, fémes töréstől... Attól is beopálosodik.
Naplózva

Jó szelet!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1285 Dátum: 2020. április 23. - 21:57:19 »

Soma egymenetes főzőt használ.
90 feletti szeszfokkal főz. Mit kéne ezen még tisztítani?

Ma beszélgettem egy horgásszal a parton és arra jutottunk, hogy az egymenetes főző is jó, a kisüsti is, de olyan, mintha a Coca Colát akarnád összehasonlítani a Pepsivel: jó az újabb verzió is, de mégiscsak az eredeti az igazi! Igaz a következtetés idejére már elfogyott több kupica mindkettőből! Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1286 Dátum: 2020. április 24. - 11:12:50 »

Ma beszélgettem egy horgásszal a parton és arra jutottunk, hogy az egymenetes főző is jó, a kisüsti is, de olyan, mintha a Coca Colát akarnád összehasonlítani a Pepsivel: jó az újabb verzió is, de mégiscsak az eredeti az igazi! Igaz a következtetés idejére már elfogyott több kupica mindkettőből! Bion Wave
A tapasztalatom szerint a legtöbb gyümölcsnél az egy menetesnél jobb a végtermék illata a hagyományosnál pedig az íz.
A törkölynél, szőlőnél, szilvánál, körténél viszont ezt nem tapasztaltam. A legjobban málnánál, szamócánál tapasztaltam ez említett különbséget.
Úgy szoktam orvosolni, hogy a cefre felét hagyományosan főzöm, felét egymenetben.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1287 Dátum: 2020. április 24. - 13:37:46 »

A tapasztalatom szerint a legtöbb gyümölcsnél az egy menetesnél jobb a végtermék illata a hagyományosnál pedig az íz.
A törkölynél, szőlőnél, szilvánál, körténél viszont ezt nem tapasztaltam. A legjobban málnánál, szamócánál tapasztaltam ez említett különbséget.
Úgy szoktam orvosolni, hogy a cefre felét hagyományosan főzöm, felét egymenetben.

Az én legfrissebb tapasztalatom, hogy mindkettőtől másnapos tudok (már) lenni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1288 Dátum: 2020. április 24. - 14:42:57 »

Az én legfrissebb tapasztalatom, hogy mindkettőtől másnapos tudok (már) lenni...
Nem jól alkalmazod! Minden reggel két felessel kell indítani a napot, és ezt két óránként megismételni.
Ha így teszel, biztosan nem leszel másnapos, esetleg aznapos, ami azért kellemesebb, mint a másnaposság. Piál
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1289 Dátum: 2020. április 28. - 07:55:16 »



"Ebben a vírusos időszakban azért elég jó kis érv szokott lenni egy-két feles legurítása mellett az, hogy a pálinka fertőtlenít. De vajon mi igaz ebből az egészből? Guríthatjuk bátran, vagy jobban járunk, ha nem alapozunk a belső fertőtlenítő hatásra?
A pálinkáról sokan úgy tartják: kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben orvosság, ami bevethető étvágyfokozóként étkezések előtt, egy-egy nagyobb menü szétcsapatására, és hívei szerint fertőtlenít is. Aki tehát inni szeretne belőle, rengeteg érvet talál mellette. Na de mi igaz ebből az egészből? Tényleg fertőtlenít a pálinka? És ha nem, akkor miért alkoholosak a fertőtlenítők? Ha csak a magasabb alkoholtartalom fertőtlenít, akkor mennyire erőset kell innunk belőle, hogy működön? Igyunk-e egyáltalán, ha mindenhol azt hallani, hogy azért az alkohol és főleg a tömény nem hat éppen jól az immunrendszerünkre? Szakértőket kérdeztünk.


Fertőtlenít a pálinka, vagy nem?
A Nébih válaszából kiderül: nem járnak éppen jól azok, akik ezzel védekeznének a vírusok ellen.

„Maga az alkohol (etilalkohol, etanol) tekintetében csakis 70 százalék etilalkohol-tartalom körüli erősségtől várhatjuk el a tényleges fertőtlenítő hatást, hiszen az etanol hatóanyagú fertőtlenítőszerek esetében is legalább ezt a koncentrációt el kell érniük a termékeknek” – kezdték válaszukat a Nébih szakemberei, majd azt a sokak számára talán szomorú hírt is hozzáfűzték, hogy az alkohollal történő fertőtlenítés esetén ez leginkább külsőleges használatot jelent. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nincs fertőtlenítő, baktérium- vagy vírusölő hatása az alacsonyabb alkoholfokú italoknak, így a pálinkáknak is, csupán annyit jelent, hogy kevesebb és nem teljes körű ez a hatás – nem beszélve az esetleges mellékhatásokról.

A szakemberek felhívták a figyelmet arra is, hogy a hétköznapokban gyakran használjuk a pálinkát a légutak fertőtlenítésére, vagy akár megfázás ellen is, azonban kutatások igazolták, hogy azonkívül, hogy a fájdalmunkat némileg tompítja, a gargalizálás az alkoholnak köszönhetően inkább kiszáríthatja a nyelőcsövet, ami így sérülékenyebbé válhat, és ezáltal akár még rosszabb állapotba is kerülhet a torkunk, mint amilyen előtte volt.

„Tudni kell továbbá azt is, hogy a pálinka a szájunkba kerülve hígul a nyálunkkal, és a későbbiek során a gyomorba érve tovább hígul, veszít az alkoholtartalmából és a fertőtlenítő képességéből is. Mint minden alkoholos termék esetében, a Nébih itt is mindenképpen a mérsékelt, tudatos fogyasztást ajánlja, megbízható forrásból” – áll a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal válaszában. "



A Nébih itt is mindenképpen a mérsékelt, tudatos fogyasztást ajánlja, megbízható forrásból."
Jelzem: én is! Hozzáteszem, még sohasem ittam önkéntelenül pálinkát. Csakis tudatosan.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: